Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2007., 13:29   #1
Ultrazvuk (slikanje) kukova

curke...gdje ste išli sa svojim bebicama na uzv kukića?
nama je na pregledu bilo sve ok, ali radi malog postotka previda pedijatrija nam je rekla da bi bilo dobro napraviti uzv i tako ja 26.7. zvala klaićevu kako bi se naručila....odgovor je bio" zovite u kolovozu za naručit se u rujnu!" i ja prihvatim...šta je tu je.
uglavnom danas 1. 8. u 13 i 10 zovem, a linija se otvara u 13h i žena mi kaže..."zovite slijedeći tjedan za naučit se u listopadu!" katastrofa...pa šta će mi slijedeći tjedan reći da ima slobodno za Božić ili kad djete prohoda??!
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 14:16   #2
svasta!!!Zivim u Sibeniku i djete sam normalno vodila na uzv kukova bez narudzbe.Stvarno ima svega na svjetu!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 14:22   #3
ja i nyn@ i još par cura vodile dječicu kod DR Saše Tiefenbacha u Petrovu 40 (preko puta hotela Astoria mislim)...pregled cijelog tijela i UZV = 250 kn a doktor je fenomenalan...ja ga opet na kontrolu vodim krajem 8. mjeseca....možeš se naručit isti tjedan dođeš na red kad si naručena (mi čekali 5 minuta i cijelo se vrijeme ispričavao), super je nježan sa bebama....i gotovo sve za 10 minuta....dobiješ sličicu i nalaz u fasciklu.

tel. 01/4810-468

I ja zvala Klaićevu kad je miha imao 2 tjedna (krajem 4. mj) i reki mi da nazovem sredinom 5. mejseca da se naručim za 7. ili 8....a on sad već ima 4 mjescea i sad bi bilo kasno i dužđe bi trebalo da se nešto ispravi ukoliko ne bi bilo ok...al srećom sve je u redu...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 14:46   #4
ma njima se ocito neradi!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 16:21   #5
ma ne ..stvarno je gužva i kad dođeš čeka se dosta dugo...sestrična je sa malim 4,5 sata čekala....a zamisli sa malom bebom čekat toliko...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 22:18   #6
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
curke...gdje ste išli sa svojim bebicama na uzv kukića?
nama je na pregledu bilo sve ok, ali radi malog postotka previda pedijatrija nam je rekla da bi bilo dobro napraviti uzv i tako ja 26.7. zvala klaićevu kako bi se naručila....odgovor je bio" zovite u kolovozu za naručit se u rujnu!" i ja prihvatim...šta je tu je.
uglavnom danas 1. 8. u 13 i 10 zovem, a linija se otvara u 13h i žena mi kaže..."zovite slijedeći tjedan za naučit se u listopadu!" katastrofa...pa šta će mi slijedeći tjedan reći da ima slobodno za Božić ili kad djete prohoda??!
ja sam zbog tog razloga otisla privatno kod Dr. Čalage u Domjanicevoj i ortoped je fantastican a cijena UZV-a + pregled cijelog tijela je 300 kuna i na redu si odmah tj. naruci te ili isti dan ili sutra tj. kada ti mozes

http://drcalaga.hr/
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2007., 23:17   #7
kod moje pedijatrice par puta mjesečno dolazi neki doktor sa ultrazvukom,pregled cijelog tijela i UZV kukova 150 kn.super tip,mlađi ne znam kako se zove.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2007., 13:30   #8
Mi smo išli na Rebro ako ne varam... Bila sam zadovoljna mada je čekaonica za klince užasna, premala i općenito u komi...
__________________
...pušem i na hladno...
sretna_mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 13:54   #9
Slikanje kukova

Pozdrav!

Imam curicu od 3 mj. i pedijatrica nas šalje da joj snimamo kukove. Nije rekla da ima neki problem nego eto reda radi. Već sam je naručila i htjela odvesti, ali mi je onda svekrva rekla šta oni tamo rade.
Rašire im jako nogice tako da im koljena dodiruju površinu na kojoj leže. Pa to užasno boli. Sad ne znam jel to samo bilo u prošlosti ili tako rade i danas.
Molim vas podijelite svoja iskustva jer ako je tako najrađe je ne bi ni nosila.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 14:11   #10
Da, istina je da im rašire nogice, i istina je da će ti bebica i malo negodovati, ali sva djeca idu na pregled, i taj pregled je jako važan!
Osim toga vježbati kukove moraš i ti sama kod kuće s djetetom (neka ti patronažna sestra pokaže).
Sačuvaj me Bože savjeta tvoje svekrve (sorry ali nije moglo proći bez komentara!)
Aida* is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 14:17   #11
Za boga miloga, bebe su dovoljno elasticne da im to ne predstavlja problem kao nama. Odi na pregled obavezno. Moj savjet je otici do privatnika ako je moguce (financijski) jer se u bolnicama obicno dugo ceka a i doba je gripetine pa ju ne zelis skupiti u bolnici. A ubuduce, svekine savjete uzimaj s rezervom za dobrobit djeteta :-)
__________________
Nikada ne vjeruj čovjeku koji laže
Partfiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 14:35   #12
Moje je mladje dijete slikalo kukove u dobi od 2 tjedna. Pedijatar je tijekom pregleda opazio malu razliku u pokretljivosti nogica i cuo ili osjetio onaj "klik" koji samo pedijatri znaju prepoznati, pa smo odmah odradili snimanje (privatni ped s dobro opremljenom ordinacijom). Pronadjena je minimalna subluksacija jednog kuka - ped se izrazio da je "kuk malo nezreo." Nikakva terapija nije bila potrebna osim sirokog povijanja i kontrole, i sve se odlicno rijesilo - na pregledu s tri mjeseca kukovi su bili stabilni, snimanje nismo ponavljali jer je ped rekao da nema potrebe. Mali je inace danas gimnasticar natjecatelj i radi fantasticnu spagu .
Samo snimanje bebi inace nije predstavljalo nikakav poseban problem. Cendrao je isto onako kako je cendrao i protestirao tijekom ostalih pregleda i prevrtanja i razvlacenja od kojih se sastoje pregledi kod pedijatra. A i da je neugodnije, snimanje ipak traje vrlo kratko, a tjesenje bebe nakon snimanja jos krace...
Osim toga, ako se dobro sjecam (mi smo radili UZV, ne RTG, vjerojatno i vas salju na UZV), pregledava se i snima jedan po jedan kuk, ne oba istodobno.
Samo vi to obavite ako vas pedijatrica salje. Ako slucajno nesto nije OK s kukovima, u ranijoj se dobi to puno lakse rjesava nego u kasnijoj.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 14:36   #13
Ne moram dugo čekati, idemo za dva tjedna. čak su me naručili u točno vrijeme baš zato što je bebica da ne čekam s bolesnima. Ma svekrva me toliko isprepadala. Inače njezine savjete uzimam s rezervom, ali čim pomislim da bi mi Petra mogla patit uspaničim se.
Vježbam ja s njom kad se igramo, onda je najopuštenija. Hvala što ste mi tako brzo odgovorile.
Mar@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 14:46   #14
Quote:
Mar@ kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam curicu od 3 mj. i pedijatrica nas šalje da joj snimamo kukove. Nije rekla da ima neki problem nego eto reda radi. Već sam je naručila i htjela odvesti, ali mi je onda svekrva rekla šta oni tamo rade.
Rašire im jako nogice tako da im koljena dodiruju površinu na kojoj leže. Pa to užasno boli. Sad ne znam jel to samo bilo u prošlosti ili tako rade i danas.
Molim vas podijelite svoja iskustva jer ako je tako najrađe je ne bi ni nosila.

Koliko sam ja mogla primijetiti, skoro sve bebe, ako ne i sve, šalju na uzv kukova. Nama je to pisalo još u otpusnom pismu iz rodilišta.
Mi bili u Klaićevoj u ZG (najbolje vam je otići tamo i na šalteru se naručiti jer ih je na tel. nemoguće dobiti). Bebu stavili prvo na jedan bok u neki kalup pa radili uzv kao kad ti ga rade u trudnoći, a onda i na drugi bok, nikakvog širenja nogica nije bilo.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 15:06   #15
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja mogla primijetiti, skoro sve bebe, ako ne i sve, šalju na uzv kukova. Nama je to pisalo još u otpusnom pismu iz rodilišta.
Mi bili u Klaićevoj u ZG (najbolje vam je otići tamo i na šalteru se naručiti jer ih je na tel. nemoguće dobiti). Bebu stavili prvo na jedan bok u neki kalup pa radili uzv kao kad ti ga rade u trudnoći, a onda i na drugi bok, nikakvog širenja nogica nije bilo.
mi bili kod privatnog doktora i isto nas stavili u kalup i nije ni negodovao, a kamoli plakao
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 17:14   #16
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
mi bili kod privatnog doktora i isto nas stavili u kalup i nije ni negodovao, a kamoli plakao
preporučujem privatnika također


...sasvim pozitivno iskustvo
anthrax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 18:27   #17
Ja sam vodio svoja tri klinca (Klaićeva). Vjeruj mi da niti jednog nisu potrgali na pregledu. I pregled je važan (iako rutinski). Moji su se znali izvrtiti meni po rukama da sam imao osjećaj da držim jegulju, a ne dijete. Veće natezanje zna biti obićno prematanje kada se klincu baš neće.
Dado_Dixie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 19:21   #18
ja sam svoju bebu vodila kad je imala 5 mjeseci kod privatnika i nista joj slicnoga nisu radili
Lijepo je legla na jedan bok, ja sam pomogla sestri dok ju je drzala, za to vrijeme je dr. prelazio preko gelom namazanog kuka sa onim produzetkom za ultrazvuk (s istim su mi stomak gledali u trudnoci), pa onda na drugi bok i to je to. Mala se smijuljila i nista ju nije boljelo.
pregled kostao 200 kuna.
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 19:46   #19
Quote:
trendseterica kaže: Pogledaj post
ja sam svoju bebu vodila kad je imala 5 mjeseci kod privatnika i nista joj slicnoga nisu radili
Lijepo je legla na jedan bok, ja sam pomogla sestri dok ju je drzala, za to vrijeme je dr. prelazio preko gelom namazanog kuka sa onim produzetkom za ultrazvuk (s istim su mi stomak gledali u trudnoci), pa onda na drugi bok i to je to. Mala se smijuljila i nista ju nije boljelo.
pregled kostao 200 kuna.
mojoj Korini su isto tako pregledali da li je sve ok, i nije ju nista bolilo, a za to sirenje nogica ja jos nisam cula, ne znam mozda negdi i tako rade
marci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2008., 20:13   #20
Mozda tako pregledavaju kad ides preko socijalnog. Jos se sjecam ja sam htjela da idemo u bolnicu na pregled jer je djabe ali moj muz je insistirao privatnika jer mu se nije cekao red i sad kad citam to sa rasirenim nogicama bolje da smo isli k privatniku.
trendseterica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:26.