Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2009., 13:29   #81
šta guraš toliko glavu ,pa nebi
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2009., 14:39   #82
srećom nismo imali nikakve jače osipe niti gljivice za sada, kod nekih proljeva (zubi) je znao imat malo iritiranu crvenkastu kožu, koristim babylove kremu za guzu, ona zelena, jedno mazanje i sve ko prije! čak bolja i od sudocrema a znatno jeftinija! pravo otkriće!
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 17:13   #83
Pitanjce!
Moj pišonja ima nešta baš oko analnog otvora,onak se crveni i neke bjelkaste piknjice...ostalo je ok,nema crvenila...pa me zanima jesu to možda gljivice i kako/s čm da to saniram? Koristim inače original pavlovićevu.
Ako netko zna nek mi kaže
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 17:17   #84
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Pitanjce!
Moj pišonja ima nešta baš oko analnog otvora,onak se crveni i neke bjelkaste piknjice...ostalo je ok,nema crvenila...pa me zanima jesu to možda gljivice i kako/s čm da to saniram? Koristim inače original pavlovićevu.
Ako netko zna nek mi kaže
možda da pomiješaš eterično lavandino ulje s nekim baznim uljem koje može direktno na kožu (jer lavandino ne bi smjelo, makar ovo kupovno je vjerojatno tolko razrijeđeno da mu niš ne bi bilo i da ga staviš direktno lol, al za svaki slučaj nemoj nego pomiješaj par kapi s uljem gospine trave ili običnim baby uljem).
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 18:58   #85
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
možda da pomiješaš eterično lavandino ulje s nekim baznim uljem koje može direktno na kožu (jer lavandino ne bi smjelo, makar ovo kupovno je vjerojatno tolko razrijeđeno da mu niš ne bi bilo i da ga staviš direktno lol, al za svaki slučaj nemoj nego pomiješaj par kapi s uljem gospine trave ili običnim baby uljem).
A probat ćemo i to onda Hvala
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 18:59   #86
mojoj bebolini izbijaju pristici sa gnojem...onako pravo bijeli ...oko nogica ( prepona...malo po stomaku i di koji po guzi....patronazna mi je rekla da nije pelenski osip niti su gljivice...nego da je to tako normalno i da se beba cisti...ima li netko sl. problema??? ...to joj samo predjem tuferom sa alkoholom ( 70%) i odmah ode ...ali mi je nekako cudno da izbijaju samo na tom dijelu....
naldor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 13:24   #87
Pelenski osip

pzdrav.da ti probam pomoći kako sam ja riješila osip.Prala sam kamilicom,mazala bepanten kremom(za bebe) i presvlačila svakih sat i pol do dva to je naj bitnije da ne bude dugo u mokraći.nadam se da će ti pomoći
__________________
Ja sam blažen u neznanju.
brunox44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 13:26   #88
sudocrem je zakon za pelenski osip prodje za jedan dan
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2009., 13:45   #89
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
sudocrem je zakon za pelenski osip prodje za jedan dan
možda kod vas...
nama sudocrem nije ništa pomogao... zapravo je bilo sve gore...
nama je opomogao savjet od babyboom... i kod svakog previjanja stavimo na minutu oblogić od fiziološke... iako guza nikako da dođe na svoje... bude malo bolje pa se opet zacrveni i tako u krug...
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 13:20   #90
Evo da pitam i tu:

Jučer sam primijetila da F. ima kao neki osip na guzi - od anusa pa prema iza ide kao crvena crta, naprijed nema ništa. Na početku je debela oko 0.5cm, kasnije se, prema leđima stanjuje. Čini mi se da sam vidjela i jedan prištić. Nismo ništa mijenjali u hrani (samo cica, a ja jedem isto kao i uvijek) ni higijeni. To se ne širi, ali ni ne prolazi. Guzu, ako smo vani peremo maramicama, ako smo doma, prvo maramicom pokupimo kakicom, pa onda gazicom / vaticom i vodom. Uvijek tako.
Zvala sam pedicu, kaže da stavljamo plimicol. Ja sam mislila prvo probati s bepanthenom plus, pa ako ne ide, onda plimicol. Može tako? Jer, nekako sam skužila da je plimicol za gljivice?

I da dodam: on dosta često kaka, ponekad je to i 4-5 puta na dan. Mijenjamo često pelene, ali se desi da se pokaka dok spava i onda ga ne budim, pa bude i par sati pokakan. Da ga budimo? Žao mi je to
__________________
Mali miš Fran stigao je 17.5.
Calliope is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 22:33   #91
Quote:
Calliope kaže: Pogledaj post
Evo da pitam i tu:

Jučer sam primijetila da F. ima kao neki osip na guzi - od anusa pa prema iza ide kao crvena crta, naprijed nema ništa. Na početku je debela oko 0.5cm, kasnije se, prema leđima stanjuje. Čini mi se da sam vidjela i jedan prištić. Nismo ništa mijenjali u hrani (samo cica, a ja jedem isto kao i uvijek) ni higijeni. To se ne širi, ali ni ne prolazi. Guzu, ako smo vani peremo maramicama, ako smo doma, prvo maramicom pokupimo kakicom, pa onda gazicom / vaticom i vodom. Uvijek tako.
Zvala sam pedicu, kaže da stavljamo plimicol. Ja sam mislila prvo probati s bepanthenom plus, pa ako ne ide, onda plimicol. Može tako? Jer, nekako sam skužila da je plimicol za gljivice?

I da dodam: on dosta često kaka, ponekad je to i 4-5 puta na dan. Mijenjamo često pelene, ali se desi da se pokaka dok spava i onda ga ne budim, pa bude i par sati pokakan. Da ga budimo? Žao mi je to
bolje ga presvuci,makar kažu da pelene upiju tekućinu,ipak izmet leži bebi na koži i to će ga iziritirati.ja svoje uvijek presvlačim,u svako doba dana ili noći.meni je betrion mast super,kad god primjetim jače crvenilo i osip namažem i kroz 2 dana prođe.
Mishel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 22:39   #92
Quote:
naldor kaže: Pogledaj post
mojoj bebolini izbijaju pristici sa gnojem...onako pravo bijeli ...oko nogica ( prepona...malo po stomaku i di koji po guzi....patronazna mi je rekla da nije pelenski osip niti su gljivice...nego da je to tako normalno i da se beba cisti...ima li netko sl. problema??? ...to joj samo predjem tuferom sa alkoholom ( 70%) i odmah ode ...ali mi je nekako cudno da izbijaju samo na tom dijelu....
bolje se informiraj sa pedicom,jer ako ima gnojnih prišteva znači da je to mijesto upaljeno.ja ti tim patronažnim ništa ne vjerujem,moji klinci nisu imali takva čišćenja kože,samo bi im se perutala koža,tek bi na licu izbio poneki sitni bijeli prištić,po tijelu tog nije bilo.najbolje vidi sa pedicom.
Mishel is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 21:48   #93
evo da malo podignem ovu temu, pitala sam na "nove mame" ali da pitam i ovdje

moja malena ima malo osipa po guzi, u biti pojavio se točno tamo gdje je rub od pelene pa prema pikici, ali možda par točkica....baš su onako male crvene točkice
jučer mi je doktor rekao da je to pelenski osip i dao mi Afloderm kremu da mažem 3 puta dnevno....ja sad guglam i vidim da ona ima kortikosteloride (hm, valjda sam dobro napisala ) i sad me strah stavljati joj to za tako malo osipa...
nisam ni sama pametna, šta da radim sada??
šta vi mislite?
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 22:43   #94
Valjda pedijatar zna najbolje, ali... Da je u pitanju moje dijete (nedavno smo imali sličan problem ) pranje toplom vodom, dobro posušiti i namazati sudocremom. Kako se nama to proširilo za dva dana, pedijatrica nam dala Imazol pastu i prošlo u 1 dan jer su u pitanju bile gljivice. To je naš slučaj. Stvarno ne znam da se za tako malo osipa daju kortikosteroidi.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 22:50   #95
carla, pa i meni je čudno
neću ja njoj stavljati tu kremu
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 22:59   #96
Quote:
ane_007 kaže: Pogledaj post
carla, pa i meni je čudno
neću ja njoj stavljati tu kremu
nemoj joj to stavljati ako je pelenski osip. Samo je peri u čistoj vodi,dobro posuši i maži kremu tankim slojem.
Mi smo za osip kupili Niveu Wundschutz u tubi i odlična je. To sam uzela na preporuku jedno forumašice i stvarno je odlična kod osipa
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 23:22   #97
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
nemoj joj to stavljati ako je pelenski osip. Samo je peri u čistoj vodi,dobro posuši i maži kremu tankim slojem.
Mi smo za osip kupili Niveu Wundschutz u tubi i odlična je. To sam uzela na preporuku jedno forumašice i stvarno je odlična kod osipa
I moja malena je prije par dana dobila pelenski osip ali jaki...i obrisala sam ju sa vodom dobro posušila i namazala ovom kremom Nivea i nema više!! Krema je stvarno zakon!
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 23:52   #98
Mi smo dobili Plymicol i odmah prošlo...
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 12:06   #99
Plymicol je za gljive, i mi smo sad mazali par dana i nestaju polako. Ako je pelenski trebala bi pomoći obična kremica, ali kako imam dvoje djece znam da ne odgovara svakoj koži ista kremica. Meni su neke kreme koje su mi forumašice preporučile bile totalno beskorisne. Morati ćeš sama pronaći svoju. A što se tiče kortikosteroida ne znam čemu tolika panika. Oni su opasni ako se puno koriste i to uglavnom zato jer se brzo razvije ovisnost, ali do sedam dana korištenja nema opasnosti (odnosno vrijeme piše svakoj kremici u uputstvu) a kreme sa kortićima uglavnom srede stvar za jedan dan, najviše dva. Jedino što one ne liješe uzrok osipa nego samo simptome, znači treba vidjedti od čega osip dolazi. A je bih ga eto, ako ga osip muči (svrbi ili peče) jedan dan mazala i sa tom kremom.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 23:50   #100
probat ću ja sa tom niveom....evo danas mi se čini da joj je već bolje
malo sam joj oprala sa kamilicom i čini mi se da ide na bolje...
vidit ću sutra, ma nema ona toga stvarno puno, nego joj se sada crveni točno na pregibu gdje joj stoji pelena, kao da joj se urezala pelena ako me razumite
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.