Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2009., 19:27   #21
Quote:
Adriana Lima fan kaže: Pogledaj post
O boze kako je nas narod naivan. Sve sto mu serviras u vjestima pobjeruje. Banka banka.

Na što misliš?
jablan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 19:44   #22
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
u bankovnom sefu zabranjeno je držati novac. banka 8znači niti jedan njen zaposlenik) ne smije biti u saznanju da ti damo držiš novac. banka ne odgovara za novac pohranjen u sef. ne budi siguran da će ti biti dostupan i sef ako fakat dodje do propadanja banke.

cini m ise kao da previse citate index.hr i 24sata il iih ja premalo citam
Aj ti fino baci koji linkic na to sto tvrdis pa da se i mi uvjerimo.
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 20:18   #23
Quote:
FreshPower kaže: Pogledaj post
u bankovnom sefu zabranjeno je držati novac. banka 8znači niti jedan njen zaposlenik) ne smije biti u saznanju da ti damo držiš novac. banka ne odgovara za novac pohranjen u sef. ne budi siguran da će ti biti dostupan i sef ako fakat dodje do propadanja banke.

cini m ise kao da previse citate index.hr i 24sata il iih ja premalo citam
Jasno u ugovoru piše što se NE SMIJE držati, novac nije naveden kao zabranjen.

Meni još nitko nije odgovorio, što ako i kad banka rikne, a ja imam nešto u pretincu? Kako fizički do toga? To je više sarkastičan komentar na savjet: "digni s računa, i stavi u pretinac, pa ako banka rikne na konju si". Nisi nigdje jer opet ne možeš do novca IMHO.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 21:46   #24
Zavisi sto se tocno dogodi. Scenarij da ce banka bankrotirat i od tada zatvorit vrata svim poslovnicama je malo vjerojatan (no naravno i to se moze dogodit). Ako drzava pokrade depozite onda se nemas niceg bojat jer to nece utjecat na sefove (bar u prvoj rundi kradje ). Ako sama banka bankrotira mislim da bi se vrata zatvorila na par dana ali bi onda nastavila sa radom bar sa tekucim racunima i sefovima itd.
celavi2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 21:50   #25
A jel ti stvarno mislis da to tako ide, kljuc u bravu i nemre nitko uc vise u poslovnicu banke?
Uostalom, banke nece propast, pogotovo ove velike, za male se ne bih kladio, a one ionako nemaju sefove.
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:11   #26
Quote:
maq kaže: Pogledaj post
A jel ti stvarno mislis da to tako ide, kljuc u bravu i nemre nitko uc vise u poslovnicu banke?
Uostalom, banke nece propast, pogotovo ove velike, za male se ne bih kladio, a one ionako nemaju sefove.
Reci jel imas kakve argumente da banke nece propasti?
jablan1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:33   #27
Quote:
jablan1 kaže: Pogledaj post
Reci jel imas kakve argumente da banke nece propasti?
Imas li ti argument da ce propast? Neki pokazatelj ekonomski. Kolko ja znam nase banke posluju sjajno.

Quote:
jablan1 kaže: Pogledaj post
Na što misliš?
Na index koji je potaknuo to sa par clanaka o bankrotu. Jasno sitvacija je ozbiljna ali se moze sprijecit.
Adriana Lima fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:34   #28
Quote:
maq kaže: Pogledaj post
A jel ti stvarno mislis da to tako ide, kljuc u bravu i nemre nitko uc vise u poslovnicu banke?
Uostalom, banke nece propast, pogotovo ove velike, za male se ne bih kladio, a one ionako nemaju sefove.
Jasno da neće zgrada nestati, no nastala bi strka, panika, debeli redovi. Dok se ti probiješ do šaltera, prođe tjedan dana, svi bi dolazili nešto pitati, bila bi golema gužva itd. itd. Htio sam poetnirati da ti opet novac nije dostupan neko vrijeme, pa bilo to i tjedan dana.

I s ovim drugim dijelom se slažem, teško da će propasti. Države u našem okruženju su u težoj situaciji nego mi (pad BDP-a, devalvacija valute...) pa ništa od banaka ne propada, pogotovo ovi najveći.

Nije da sam za cenzuru, no stvarno ne shvaćam (korist) ovakve panične teme.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:37   #29
Quote:
celavi2 kaže: Pogledaj post
Stavi u neku sigurniju valutu (Kanadske ili Austarlske dolare, ili eure ako si lijen), otvori sef u banci (cijena je minimalna) i stavi ih tamo dok se situacija ne stabilizira. Bolje izgubit tih nekoliko mjeseci, mozda godinu, par posto kamate nego sve izgubit
zašto si onda ne bi stavio doma u sef?
glora's bastard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 11:01   #30
Mislio sam i sam podići sličnu temu, definitivno je čarapa trenutno puno bolje mjesto.
Bez obzira što su banke kod nas svoje kreditne plasmane višestruko osigurale hipotekama,jamstvima,osiguranjima i što još ne u mogućim trenutcima pada opće likvidnosti kada plaće prestanu stizati na vrijeme ili uopće to sve pada u vodu ako se još dogodi bank run sa druge strane u roku od pet dana i najjača banka ostaje bez love za isplate.

No nešto drugo ako možda netko zna,zanima hoću li puno izgubiti ako kune najprije u banci prebacim u eure pa onda podignem ili je bolje da podignem kune pa onda pomalo kupujem eure po mjenjačnicama?
__________________
#ho ho ho

Zadnje uređivanje xfairguy : 04.07.2009. at 11:02. Reason: ispravak
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 11:16   #31
Quote:
Adriana Lima fan kaže: Pogledaj post
Imas li ti argument da ce propast? Neki pokazatelj ekonomski. Kolko ja znam nase banke posluju sjajno.

Na index koji je potaknuo to sa par clanaka o bankrotu. Jasno sitvacija je ozbiljna ali se moze sprijecit.
Da bi se bank run dogodio nije uopce bitno posluju li banke dobro nego sto narod misli o tome, a kad stvar uhvati zamah (momentum) onda podrzava sama sebe i krene sranje.

Doduse, ja smatram da toga ne bi trebalo bit, ali ako bude masovnog napuhivanja histerije od strane medija, nikad ne znas. A onda, htio ili ne htio, i tebi je džada.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 12:36   #32
1. Hrvatske banke neće propasti jer je hrvatski narod vrlo pogodan za ostvarivanje ekstra profita bankarima.

2. Veća je vjerojatnost propadanja cijelokupne svijetke ekonomije zbog određene agende koja je dogovorena na zadnjem Bildeberg sastanku a trebala bi masovno krenuti 2012 godine. Smjer je uništenje svijetske ekonomije i stvaranje NWO iz pepela. Ako se to desi onda Vam ni zlatne poluge ne pomažu.

3. Ne vjerujte medijima, televizija, novine, internet je prepun laži. Mainstream media = Laž !
The|One is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 17:29   #33
Zaboravio si spomenut Amero, Rockefellere, ljude-gustere i propast svijeta 2012 po Majanskom kalendaru. Aj ispocetka.
maq is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 19:13   #34
sto vam je dosadno na alternativi pa ste nam zauzeli gospodarstvo sad?
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 19:46   #35
Quote:
maq kaže: Pogledaj post
Zaboravio si spomenut Amero, Rockefellere, ljude-gustere i propast svijeta 2012 po Majanskom kalendaru. Aj ispocetka.
Ma nema smisla previse to govoriti jer te ljudi gledaju ko da si lud. Ali faking masoni, iluminatiji i NWO je i više nego stvarnost i realnost. Al neću o tom ovdje. Tko je otvorenog uma može istraživat koliko ga je volja.

Ako me pitate ja vam mogu napisti šta je agenda za sljedećih 12 mjeseci ... Bildeberg sta zacrta većinu i napravi.

HINT: Lisabosnki sporazum !

Pozz
The|One is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 08:56   #36
Quote:
The|One kaže: Pogledaj post
Ma nema smisla previse to govoriti jer te ljudi gledaju ko da si lud. Ali faking masoni, iluminatiji i NWO je i više nego stvarnost i realnost. Al neću o tom ovdje. Tko je otvorenog uma može istraživat koliko ga je volja.

Ako me pitate ja vam mogu napisti šta je agenda za sljedećih 12 mjeseci ... Bildeberg sta zacrta većinu i napravi.

HINT: Lisabosnki sporazum !

Pozz
Ajde napiši agendu i kakav će biti NWO poslije 2012-te?
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 11:42   #37
aj molim vas da se sa nibiruom i anunakijima maknete s ovog topica. hvala.


inače, sasvim mi je jasno da mediji sve prenapuhavaju (od svinjske gripe nadalje), al budući da nam je država ionako u banani više me ništa ne bi čudilo.

za koju valutu mislite da je najsigurnija?
__________________
zmajchekica

rainbow baby
alleszusammen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 14:31   #38
ja mislim da je euro. ne zato sto je cvrsci od ostalih, nego zato sto nam je gospodarstvo vezano za tu valutu, pa ne mozes nista izgubit, a mozes puno dobit ako kuna krene nizbrdo.

ako zelis neku veliku sigurnost onda imas CHF. samo njih je malo...brzo poskupe kad se krene kupovat.
__________________
bok
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 17:15   #39
Quote:
alleszusammen kaže: Pogledaj post
budući da svi trenutno paničare oko bankrota, što napraviti s novcima? držati ih doma u čarapi ili ih oročiti? ako je ovo drugo bolji izbor, u kojoj banci i da li da to iz kuna pretvaram u eure, franke ili nešto deseto?
hvala unaprijed na savjetima.
A čuj, tko je paničar neka diže lovu i gotovo, tko nije neka drži in i okreće ju. Hrvatske(veće banke) su dosta dobro kapitalizirane i propast ne mogu tako jednostavno, teoretski da pred nekakvom velikom histerijom no šanse za to su manje od 1%. Naime svi koji ne žele nimalo rizikovat su već povukli lovu, povući će još neki koji će se uplašit no njihov udio ne čini ni 10% u ukupnom financijskom sustavu i neće biti problema. Naime uskoro će doći do velikog reza troškova , tj. rashodovne strane proračuna tako da se neće ništa bitno mjenjati po pitanju države i banaka. Jedini mogući problem je vanjski dug države no to dolazi tek iduće godine a svima je jasno da će naši morati surađivati s mmf-om i dogovoriti uvjete za otplatu, nakon toga opasnosti više nema. Više ljudi povuće novce van, biti će veće kamate na štednju i kredite jer banke ne žele biti gubitaši, barem ne u hr gdje banke najmanje osjete financijsku krizu.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 17:52   #40
Dobio sam informaciju od povjerljive osobe /iz financ. sektora/ da je ista svoj novac digla i položila u jednoj Banci u Klagenfurtu. Jedan dan posla, orihvatljivi gubitak na kamatama i mirniji san.
Kako imam nesto ustađevine u Kunama U ZABI i kako mi se sve ovo ne sviđa sta se dešava tako nemam ni povjerenja više u garanciju države za oročenu štednju (jel postoji još država???) namjeravam napraviti istu stvar.
pitanje za nekog pametnog u istim dvojbama
dali prebaciti štednju van ili ne?
Dali je pametno uopće čekati još koji tjedan da kuna malo ojača naspram EURA zbog "turističke sezone"?
richardwagner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.