Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2016., 17:23   #261
pozdrav svima, mami mi je dijagnosticiran difuzni ring cell karcinom želudca, prema patološkom nalazu ranog tipa sa zahvaćenom sluznicom no uz pozitivna 2 limfna čvora ( od vadjenih 15 ).
Operacijom je odstranjeno 3/4 želudca ( karcinoma
je bio lociran u donjoj trećini želudca ) pripadajućim limfnim čvorovima, za sada na CT- u bez vidljivih metastaza. Sada nam slijedi kemoterapija i vjerojatno radioterapija, ima li netko iskustva s prolaženjem iste ili osobno ili člana obitelji? Svaki savjet je dobrodošao
meritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 11:46   #262
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, mami mi je dijagnosticiran difuzni ring cell karcinom želudca, prema patološkom nalazu ranog tipa sa zahvaćenom sluznicom no uz pozitivna 2 limfna čvora ( od vadjenih 15 ).
Operacijom je odstranjeno 3/4 želudca ( karcinoma
je bio lociran u donjoj trećini želudca ) pripadajućim limfnim čvorovima, za sada na CT- u bez vidljivih metastaza. Sada nam slijedi kemoterapija i vjerojatno radioterapija, ima li netko iskustva s prolaženjem iste ili osobno ili člana obitelji? Svaki savjet je dobrodošao
Od jednog poznatog tati odstranjen cijeli zeludac i isto nesto meta prije 10 g. Covjek ziv i zdrav.
Mislim da ce to biti ok. Uz redovite kontrole i pracenje zivjet ce jedan nov i puno kvalitetniji zivot.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 22:11   #263
Pozdrav svima,ne znam da li je tko aktivan na temi,ali napisati cu post.
Svekrva je imala totalnu gastrektomiju u sijecnju 2016.,nakon otkrivenog karcinoma zeluca,difuzni tip.
Oporavak je bio ok,imala je i nekoliko ciklusa zracenja,jela je pomalo i cesto.
Unatrag mjesec dana,sve sto pojede i popije,povrati.
Uskoro ide na pet ct,da vide sto je.
Dosta je oslabila,povremeno ide na infuziju.
Da li se netko od vas susreo sa ovim ili netko od vasih bliznjih?
Hvala na odgovorima.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
Blondyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 14:14   #264
Mom starom je u junu dijagnosticiran karcinom u zelucu. Sreca sto je bilo jos na pocetku pa su prvo pokusali hemoterapijama malo se smanjilo i rekao doktor ako zeli da bude na sigurnoj strani da ga operisu i da mu izvade cijeli zeludac.Na CT snimku poslije operaciji pokazalo da ima jos 2 limfna cvora ali to se moze rijesiti hemoterapijom. Operisao se u oktobru tanko crijevo spojeno direktno na jednjak. Poslije toga je mogao da jede kasasto, mekanu hranu i sl... Ali evo posljednji mjesec dana ne moze nista da pojede jer mu hrana zastane u crijevima, ne samo hrana i ako se napije vode zastane mu i nakon odrejenog vremena proleti sve kroz crijeva.. Isao je kod doktora i uputio ga da uradi gastroskopiju, uradio je gastroskopiju medjutim sve cisto nema nikakvih prepreka u crijevima. Jel imao mozda neko slican problem? Hvala vam
Bada89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 12:42   #265
KRS

Quote:
nusazvrk kaže: Pogledaj post
Konstantno regenerativno sredstvo, ekstrakt 4 biljke, ruski proizvod tj ruski astronauti su ga koristili. Uglavnom uspostavlja biokem ravnotezu i regenerira tkivo. Neke stvari su da se zakenjas npr. mama je imala ranu uz nokat i slucajno si je kapnula kad je pripremala napitak kap KRS-a na to mjesto i ujutro nema nista, kao da nikad nista nije ni bilo (to je samo jedan banalan primjer). Uglavnom nesto opako funkcionira
Mozete li mi reci gdje se nabavili KRS? Kada ga je suprug poceo koristiti (odmah po izlasku iz bolnice ili) i kako?
Je li koristio jos nesto?

Hvala.
magnolija13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2020., 12:51   #266
Quote:
snow girl kaže: Pogledaj post
Gdje mogu nabaviti KRS?
Hvala na odgovoru.
Jeste nabavili KRS?
Kakva su Vasa iskustva?
magnolija13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2020., 15:17   #267
Quote:
magnolija13 kaže: Pogledaj post
Jeste nabavili KRS?
Kakva su Vasa iskustva?
Sjecam se kao tinejdzerica da su moja mama i moja teta to pile redovno, dakle prije jedno 15 godina. Nazalost moja mama je umrla prije dvije godine u 63.oj godini od raka pluca. Teti je u 50-i nekoj dijagnosticiran rak mjehura.

Dakle, cisto sumnjam da im je ista pomoglo - razumijem potrebu ali budite oprezni ne nasjedati na svakakve stvari. U najboljem slucaju ce vas prevariti, a u najgorem tko zna sto je u tomu i kako moze reagirati sa konvencionalnim lijekovima i kemoterapijama.
velikimacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2020., 17:55   #268
Quote:
velikimacak kaže: Pogledaj post
Sjecam se kao tinejdzerica da su moja mama i moja teta to pile redovno, dakle prije jedno 15 godina. Nazalost moja mama je umrla prije dvije godine u 63.oj godini od raka pluca. Teti je u 50-i nekoj dijagnosticiran rak mjehura.

Dakle, cisto sumnjam da im je ista pomoglo - razumijem potrebu ali budite oprezni ne nasjedati na svakakve stvari. U najboljem slucaju ce vas prevariti, a u najgorem tko zna sto je u tomu i kako moze reagirati sa konvencionalnim lijekovima i kemoterapijama.
Hvala na odgovoru i iznosenju vlastitog iskustva.
Zao mi je radi Vasih gubitaka.
Jasno mi je da su situacije hvatanja za slamku "siva zona" zato su me i zanimala iskustva.
Hvala.
magnolija13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2020., 11:07   #269
Quote:
magnolija13 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru i iznosenju vlastitog iskustva.
Zao mi je radi Vasih gubitaka.
Jasno mi je da su situacije hvatanja za slamku "siva zona" zato su me i zanimala iskustva.
Hvala.
Nista, sve razumijem jer sam i sama bila u toj situaciji. Kod svih tih pripravaka moje je iskustvo da se najbolje posavjetovati s pouzdanim lijecnikom. Sretno!
velikimacak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2021., 21:35   #270
Pozdrav!
Puna sam pitanja,tuge i straha a nemam odgovore!
Mom najdrazem ocu je dijagnosticiran rak koji je zahvatio jetru i metaszazirao na zeludac i jednjak
Ne zele ga operirati
Treba krenuti na kemoterapije
Zasad se jos neda .hoda...trudi se da jede.mi dobro jede koliko moze
Dali netko zna sto mu smijem davati..sto je dobro za imunitet te tzo smije tokom kemoterapija

Dali mozda postoji mogucnost da kemoterapijama srane metastaziranje pa da nekim cudom ipak naprave i operaciju...
Svi odgovori su mi dobrodosli!
Jer se jednostavno nemogu pomiriti s tom dijagnozom
Anita30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2021., 22:13   #271
Quote:
Anita30 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Puna sam pitanja,tuge i straha a nemam odgovore!

Mom najdrazem ocu je dijagnosticiran rak koji je zahvatio jetru i metaszazirao na zeludac i jednjak

Ne zele ga operirati

Treba krenuti na kemoterapije

Zasad se jos neda .hoda...trudi se da jede.mi dobro jede koliko moze

Dali netko zna sto mu smijem davati..sto je dobro za imunitet te tzo smije tokom kemoterapija



Dali mozda postoji mogucnost da kemoterapijama srane metastaziranje pa da nekim cudom ipak naprave i operaciju...

Svi odgovori su mi dobrodosli!

Jer se jednostavno nemogu pomiriti s tom dijagnozom
Joj draga Anita bolest mu je daleko odgalopirala u 4. stadij. Sve sto se sada moze jest dobiti jos vremena terapijom koja bi trebala usporiti napredovanje bolesti tj.metastaziranje. Mozda bi zeludac i mogli operirati, no on s tim ne bi nista dobio, vise izgubio na kvaliteti zivota, jer su metastaze one koje ga ubijaju. Na zalost, jednom kad bolest metastazira, vise ne mozemo razgovarati o nekim remisijsma, jedino o produljenju kvalitetnog zivota. U tom smislu mnogi se i ne odluce na kemoterapiju jer im potpuno narusi kvalitetu zivota u ovoj fazi bolesti, pa treba i o tome razmisliti i odluciti.
Znam taj osjecaj nemogucnosti prihvacanja i jedino pametno sto mogu reci jest da treba živjeti tu i sad i iskoristiti svaki kvalitetni trenutak koji mu preostaje i dilati sa situacijom kako se razvija, dan po dan. Nemoj tratiti vrijeme na sebe tj.na otpor na situaciju i muciti sebe sto ne mozes prihvatiti da je situacija takva kakva je, nemoj od sebe sada nikako raditi problem jer ovo se prvenstveno njemu dogadja, ostali su samo zahvaceni, i njemu je daleko teze i samo ces mu tako dodatno jos otezati. Fokusiraj se na to da mu budes potreban oslonac i potpora koju treba. Nek jede sto voli i radi sto zeli, provodi sto vise vremena s njim, pobrini se koliko god je u tvojoj moci da mu nista ne fali i da ga ne boli. Za kraj cu ti reci da su se mnogi ljudi dosli oprostiti od moje mame pa su na kraju otisli prije nje. Ponekad kad covjek digne ruke, Bog samo pogleda. Uzdaj se u tu misao.
Nece ti biti lako, ali biti ces ok. Drzi se.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2021., 14:12   #272
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Joj draga Anita bolest mu je daleko odgalopirala u 4. stadij. Sve sto se sada moze jest dobiti jos vremena terapijom koja bi trebala usporiti napredovanje bolesti tj.metastaziranje. Mozda bi zeludac i mogli operirati, no on s tim ne bi nista dobio, vise izgubio na kvaliteti zivota, jer su metastaze one koje ga ubijaju. Na zalost, jednom kad bolest metastazira, vise ne mozemo razgovarati o nekim remisijsma, jedino o produljenju kvalitetnog zivota. U tom smislu mnogi se i ne odluce na kemoterapiju jer im potpuno narusi kvalitetu zivota u ovoj fazi bolesti, pa treba i o tome razmisliti i odluciti.
Znam taj osjecaj nemogucnosti prihvacanja i jedino pametno sto mogu reci jest da treba živjeti tu i sad i iskoristiti svaki kvalitetni trenutak koji mu preostaje i dilati sa situacijom kako se razvija, dan po dan. Nemoj tratiti vrijeme na sebe tj.na otpor na situaciju i muciti sebe sto ne mozes prihvatiti da je situacija takva kakva je, nemoj od sebe sada nikako raditi problem jer ovo se prvenstveno njemu dogadja, ostali su samo zahvaceni, i njemu je daleko teze i samo ces mu tako dodatno jos otezati. Fokusiraj se na to da mu budes potreban oslonac i potpora koju treba. Nek jede sto voli i radi sto zeli, provodi sto vise vremena s njim, pobrini se koliko god je u tvojoj moci da mu nista ne fali i da ga ne boli. Za kraj cu ti reci da su se mnogi ljudi dosli oprostiti od moje mame pa su na kraju otisli prije nje. Ponekad kad covjek digne ruke, Bog samo pogleda. Uzdaj se u tu misao.
Nece ti biti lako, ali biti ces ok. Drzi se.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk



Hvala ti na odgovoru!!
A kako znam dali ga boli kad stalno govori da ga nista ne boli..
Jede..vozi auto...seta...
S cim da mu i ublazim bolove kad dode do njih?
Anita30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 06:14   #273
Quote:
Anita30 kaže: Pogledaj post
Hvala ti na odgovoru!!
A kako znam dali ga boli kad stalno govori da ga nista ne boli..
Jede..vozi auto...seta...
S cim da mu i ublazim bolove kad dode do njih?
Pozdrav, Anita!

Žao mi je čuti ovo što pišeš.

Znam taj osjećaj kroz koji prolaziš jer je i moja nona imala karcinom. Radilo se o malignom schwannomu na perifernom živcu.

Nastoj ne brinuti za sada o pitanjima koja si postavila. Kolegica iz gornjeg upisa ti je dobro odgovorila.

Kada se susretneš s premorbiduidnošću i kaheksijom imati ćeš pomoć svog, tj. tatinog liječnika, i medicinske sestre u patronaži.

Moje iskustvo s nonom govori da za bolove idu flasteri morfija, za poteškoće disanja injekcije deksametazona i Teolin Retard, za inkrontinenciju kateter i pelene. Morat ćeš paziti na mogućnost dekubitusa kada tata bude nepokretan. Njega ćeš čistiti, nakon debridmana, fiziološkom otopinom, hidrogen peroksidom, betadinom i megaminom. Tatu ćeš često morati podizati i mijenjati mu položaj. Biti će i poteškoća s osobnom higijenom. Za poteškoće u hranjenu dobiti će infuziju glukoze.


Kao što sam rekla, ne misli sada o tome. Misli sada o kvaliteti života svog oca i vremenu koje ćeš provesti s njim. Biti ćeš jednom zahvalna na kvaliteti odnosa s njim.

Sretno!
RadioHead2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 09:48   #274
Nemojte se nadati velikoj pomoći patronaže. Ona je sve svaljivala na kućnu njegu, a njih je malo pogotovo ljeti. Ljeti su naravno godišnji odmori i nema nikoga. I moj tata je bio dosta mršav, iako nije imao karcinom. Ja još uvijek nisam prihvatila baš u potpunosti da tate nema. Sve me podsjeti na tatu. Recimo lavor sa kojim sam ga brijala. Bilo što. Ima boljih i lošijih dana. Bila sam sama sa tatom jer smo bez mame prije ostali. Znači potpuno sama. Kada je mjesec dva dolazila ova dobra i mlada sestra iz kućne njege i to samo na 5 minuta meni je to puno značilo. Iako bilo je i groznih sestara koje nemaju pojma o ničemu. Nisam nikada niti razmišljala da ću se naći u ovoj situaciji. Bila sam jako vezana za roditelje, uvijek su mi bili velika podrška. Sa karcinomom želuca nemam iskustva. Roditelji nisu imali karcinom. Baka je imala karcinom pluća ali u dubokoj starosti, deda je imao karcinom mjehura ali bio je nešto mlađi. Ono što me prati od 15 godine života je ta patnja, neizvjesnost prvi puta od kada se deda razbolio. Iako on je bio jako hrabar, razuman, razgovarao je do kraja života. Sa demencijom se nisam susrela. To sam prvi puta vidjela u jednom domu za starije kod drugih starijih pacijenata.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2021., 09:55   #275
Moj tata je primao kod kuće dva dana običnu fiziološku u infuziji ovoga ljeta jer teško je gutao tekućinu. Pa dođe tehničar i stavi taj leptirić. Prvi dan je infuzija dobro istekla i tata je uredu mokrio, pelena je bila dovoljno mokra. Ali drugi dan se taj leptirić pomaknuo slučajno kada sam tati dala smrvljeni antibiotik sa acidofilom. Teško je gutao tekućinu, kašasto je mogao jesti. Zvala sam tehničara pa mi kaže već sam u Španskom. Srećom tada nisu bile te vrućine baš tih dana. Kupila sam i prah Nutilus za zgušnjavanje tekućine, to obavezno morate staviti recimo u sok od jabuke i na pola sata u frižider da se zgusne. To bi trebalo zamijeniti tekućinu iako to zapravo nije tekućina ali piše da se apsorbira iz tog gela tekućina u probavnom traktu.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.