Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2010., 14:48   #1
7. prosinca 2010 Bankrun dan.....

Ja bi vas zamolio za misljenje. Eric Cantona je bivsi nogometas i glumac a sada se poceo baviti politikom.

On je javno pozvao da svi ljudi 7. prosinca 2010 povuku svoj novac iz banaka.

Ovdje se nalazi web stranica sa javnim pozivom. Ideja je pocela u Francuskoj i zahvljaujuci facebook-u u vrlo kratkom roku se prosirila.

Kako ja suradujem sa bankama nije mi u interesu da propadnu prije nego povucem sredstva iz njih. Isto tako mi je svejedno da li ce propasti ili nece jer je njihova razina usluge u najmanju ruku smijesna. Ono sto mi je bitno to je da pohranim novac u one banke koje nisu nestabilne.

Sto mislite ? Da li ce takva akcija dovesti do nestabilnosti bankarskog sustava i koje bi sve banke mogle biti zahvacene ?


Ja u ovom trenutku razmisljam o povlacenju sredstava.....dok se stvari ne smire.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 15:08   #2
Vjerojatno niš od toga ali uopće ne želim testirati kako će proći. Nemam puno, ali sve dižem puno prije 7.12.
Blackbird is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 10:22   #3
Da, Eric cantona će pokrenuti revoluciju...
Ono što misli da bi se moglo napraviti u istom danu je tehnički nemoguće, a ti kada budeš podizao svoje novce ćeš vidjeti zašto.

Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Kako ja suradujem sa bankama nije mi u interesu da propadnu prije nego povucem sredstva iz njih. Isto tako mi je svejedno da li ce propasti ili nece jer je njihova razina usluge u najmanju ruku smijesna.
Surađuješ s bankama, ali su to institucije sa smiješnim uslugama i baš trebaju propasti...!?
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 17:28   #4
Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Da, Eric cantona će pokrenuti revoluciju...
Ono što misli da bi se moglo napraviti u istom danu je tehnički nemoguće, a ti kada budeš podizao svoje novce ćeš vidjeti zašto.
Nije problem, ja prebacim lovu preko internet bankarstva. Stvarno mislis da je tako nesto tehnicki nemoguce ?

Ja sam previse siromasan da bi gubio novac.

Kaj da ti kazem...kriza je...


Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Surađuješ s bankama, ali su to institucije sa smiješnim uslugama i baš trebaju propasti...!?
Meni je potpuno svejedno da li ce banke propasti ili ne. Ja nisam emocionalno vezan za njih i mi samo poslujemo zajedno.


A sto se tice smijesnih usluga....dati cu ti primjer.


Dodem ja u jednu od nasih najvecih banka i trazim da otvore kreditne linije za gradane kako bi kupovali moj proizvod (nazovimo ga X).

Znaci, ja sam od njih trazio da svojim klijentima ponude proizvod na kredit tako da imaju povoljnije uvjete i da je manja papirologija.

I oni meni ponude POS aparat.

Ja mislim da je to moguce samo u Hrvatskoj.


Cisto da ti objasnim...ja sam direktor. Ja ne provlacim kartice kroz automate. To banke rade za mene. Ako ne rade onda ne dobiju posao (kao sto ovi nisu).




Znas kako je u poslu...jedna firma ti ne odgovara pa odes drugoj. Na svu srecu ima banaka......


P.S. banke nisu institucije...to su samo firme koje se bave finacijama.
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 18:29   #5
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post
Nije problem, ja prebacim lovu preko internet bankarstva. Stvarno mislis da je tako nesto tehnicki nemoguce ?
Kamo prebaciš novac?
U drugu banku ili na neki drugi bankarski račun, tako da nisi povukla svoj novac iz banke, samo preselila u drugu banku
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 18:36   #6
Šta, Pearl Harbor?
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 20:55   #7
Glupost... vrlo naivno
*Ava* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 00:33   #8
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Kamo prebaciš novac?
U neku banku koja je manje izlozena riziku ?

Banke su u ovom trenutku vrlo izlozene jer su dale velike kredite za stanogradnju koje ne mogu unovciti brzo (bez ozbiljnih gubitaka) i drzavi koja je takoder u problemima i ciji je kreditni rejting vrlo los.

U slucaju veceg povlacenja novca banke su vrlo izlozene. Jednostavno su dale puno losih kredita. Odes na bilo koji sud i pogledaj kolicinu ovrha....

Ima banaka koje su sigurnije.

I naravno, ostaje mi mogucnost prebacivanja u gotovinu ili prebacivanje na strane racune.

Ukratko, tamo gdje mi je veca sigurnost kapitala.

Na svu srecu pa sam poceo smanjivati poslovanje krajem 2009 i trenutno mi je sav kapital u M1 obliku (dostupan u roku 48 sati)

Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
U drugu banku ili na neki drugi bankarski račun, tako da nisi povukla svoj novac iz banke, samo preselila u drugu banku
Ukoliko pretvorim u neku valutu ili pretvorim u cekove onda sam ga povukla
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 00:41   #9
Quote:
Sanable kaže: Pogledaj post
Šta, Pearl Harbor?
Ne...tamo nije bilo nosaca aviona tako da su Americki gubici bili relativno podnosljivi (nazalost, jako puno ljudi je poginulo )

Upravo ono sto sam rekao Bank run

ili banking panic, bank panic....


Dogadaj u kojem banke propadaju i ljudi ostaju bez sveg novca koji su imali. To se dogodilo 90-te sa Ljubjanskom bankom (jos stedise nisu isplacene), 99-te sa Gluminom bankom....... da dalje ne nabrajam. Pretpostavljam da i sami znate jos primjera


To se jednostavno dogada i dio je poslovanja. Kreditni rejting Hrvatske je prilicno los i takva situacija je normalna za ocekivati.

Quote:
*Ava* kaže: Pogledaj post
Glupost... vrlo naivno
Ne razumijem...mozes li mi molim te objasniti sto je glupost i sto mislis da je naivno u tome ?
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 10:35   #10
Ma isti je datum. Na to sam mislio. Nije bitno u principu.
Sanable is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 14:50   #11
Quote:
Sanable kaže: Pogledaj post
Ma isti je datum. Na to sam mislio. Nije bitno u principu.
Nisam skuzio, hvala na informaciji

Dobro si to zamjetio
__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 20:21   #12
Quote:
wizardofOZ kaže: Pogledaj post

Ne razumijem...mozes li mi molim te objasniti sto je glupost i sto mislis da je naivno u tome ?
Vidjela sam taj video prije nekoliko dana i već nakon nekoliko sekundi čovjek je ostavio dojam da samo želi privući pažnju na sebe kao političara ovakvim senzacionalnim pozivom.

Rušenje bankarskog sustava? Lijepo zamišljeno, ali ne ide to baš tako. Teoretski, da masa ljudi i krene dizati svoje pologe - da, definitivno bi zaškripalo s nedostatkom raspoložive gotovine. Ključno pitanje: koliko ljudi ima štednju u banci a vista? Ili misliš da će raskidati oročene depozite da bi rušili bankarski sustav?
Kud bi onda s tim novcem? Doma u čarapu možda?

Prebacivanje novaca u "sigurniju" banku kako kažeš... a koja je to? Zar nemaš sad novac u banci u koju imaš najviše povjerenja?
__________________
Kakvi zeleni, kaj je tebi, njih zanima fotelja i lova, a ne zelenilo, nemoj biti naivna
*Ava* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 20:22   #13
Quote:
Ja bi vas zamolio za misljenje. Eric Cantona je bivsi nogometas i glumac a sada se poceo baviti politikom.
Ideja je interesantna i kad sam saznao za nju u početku sam bio oduševljen, no to oduševljenje mi je brzo splasnuo. Kad sam malo bolje razmislio shvatio sam da je kod nas takva akcija osuđena na neuspjeh. Hrvati bi se možda zabrinuli za svoju ušteđevinu i nahrupili u banke kad bi ih molio na suprotno, npr. da sav raspoloživi novac polože u banke kako bi spriječili bankrot države ili pad Vlade. Ovako dok su naši štediše uvjereni da im je novac siguran jer za njega kao fol jamči država, nema šanse da povuku svoje pare.

Ali to sve naravno trebalo bi ići preko hrvatske dalekovidnice jer njoj se jedino vjeruje. najviše onih koji imaju para, ne služe se internetom i za tu akciju najverojatnije neće ni čuti.
Ili bi trebalo tiskati neke letke i dijeliti ispred banke i na ulici.
Spin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 20:35   #14
Hm, dobro, ja ionako neću dobti plaću, a možda ostanem i bez posla, tako da to neće utjecati na mene!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 20:50   #15
Quote:
Spin kaže: Pogledaj post
Ideja je interesantna i kad sam saznao za nju u početku sam bio oduševljen, no to oduševljenje mi je brzo splasnuo. Kad sam malo bolje razmislio shvatio sam da je kod nas takva akcija osuđena na neuspjeh. Hrvati bi se možda zabrinuli za svoju ušteđevinu i nahrupili u banke kad bi ih molio na suprotno, npr. da sav raspoloživi novac polože u banke kako bi spriječili bankrot države ili pad Vlade. Ovako dok su naši štediše uvjereni da im je novac siguran jer za njega kao fol jamči država, nema šanse da povuku svoje pare.

Ali to sve naravno trebalo bi ići preko hrvatske dalekovidnice jer njoj se jedino vjeruje. najviše onih koji imaju para, ne služe se internetom i za tu akciju najverojatnije neće ni čuti.
Ili bi trebalo tiskati neke letke i dijeliti ispred banke i na ulici.
To ionako nema veze sa tobom, niti imaš ušteđevine niti bi to utjecalo na tvoj kredit. Kao što sam negdje već napisao, revolucionari ionako nemaju ušteđevine tako da ništa od toga.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 21:15   #16
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To ionako nema veze sa tobom, niti imaš ušteđevine niti bi to utjecalo na tvoj kredit. Kao što sam negdje već napisao, revolucionari ionako nemaju ušteđevine tako da ništa od toga.
Pa nisam ni mislio na sebe. Da imam ušteđevine sigurno bih ju već odavno povukao, a kako nemam smatrao sam da bi bilo licemjerno od mene da ja budem taj koji traži da se pare povuku, a to sam ne mogu učiniti.

Signifikantno je to da nitko od onih koji raspravljaju na štednji, nije pokazao interes za ovom akcijom.
Vi ste sigurni u sebe, svoje pare koje ste pretvorili u eure i aktualnu vlast pa vas ne zabrinjava što bi moglo biti 7.12. ili možda čak i prije.
Spin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 21:25   #17
Nase banke su vrlo zdrave , pa ne brinemo bas. naravno da se to moze promjeniti , ali i da su doma u carapi , to nosi svoj rizik .
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 22:00   #18
Quote:
ivo patijera kaže: Pogledaj post
Nase banke su vrlo zdrave , pa ne brinemo bas. naravno da se to moze promjeniti , ali i da su doma u carapi , to nosi svoj rizik .
Ovo mi je malo čudno moram priznati. Imati Toliko povjerenja u naš bankarski sistem koji je u 90% vlasništvu stranih banaka ili točnije europskih, a euro je praktički na izdisaju. Europski bankari od brige imaju noćne more, imaju ih i europski političari koji od brige titraju jajca Ircima moleći ih da prihvate pomoć samo da spriječe daljnje klizanje eura i ostale poremećaje.
Možda je i čarapa bolja solucija od banke jer kad su pare u čarapi barem su ti pri ruci i možeš ih pretvoriti u neku sigurniju vrstu imovine, dok ostanu li u banci i dođe do poremećaja, budi siguran da će ti tamo osatti zarobljeni i tko zna kad ćeš ih dobiti van. ako ih uopće dobiješ.
Spin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 22:22   #19
ideja je idiotska, valjda kao i predlagač
jel on već digao pare? tribaće mu kamion...
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2010., 22:24   #20
Quote:
Spin kaže: Pogledaj post
Ovo mi je malo čudno moram priznati. Imati Toliko povjerenja u naš bankarski sistem koji je u 90% vlasništvu stranih banaka ili točnije europskih, a euro je praktički na izdisaju. Europski bankari od brige imaju noćne more, imaju ih i europski političari koji od brige titraju jajca Ircima moleći ih da prihvate pomoć samo da spriječe daljnje klizanje eura i ostale poremećaje.
Možda je i čarapa bolja solucija od banke jer kad su pare u čarapi barem su ti pri ruci i možeš ih pretvoriti u neku sigurniju vrstu imovine, dok ostanu li u banci i dođe do poremećaja, budi siguran da će ti tamo osatti zarobljeni i tko zna kad ćeš ih dobiti van. ako ih uopće dobiješ.
Možeš objasniti poantu rušenja banaka? Što time društvo dobiva?
__________________
Kakvi zeleni, kaj je tebi, njih zanima fotelja i lova, a ne zelenilo, nemoj biti naivna
*Ava* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:20.