Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.11.2010., 14:46   #1
Bronhitisi, opstrukcije, spazmi... astma

Dragi roditelji,
Svi koji se susrećete s bilo kojim od problema iz naslova...
Ajmo malo dijelit iskustva.

o tome kako dolazi do napada, čime su potaknuti, o savjetima liječnika, o učinjenim pretragama, o prepisanim terapijama, o tome kako su te terapije djelovale na vaše klince i klinceze... o tome kako se vi kao roditelji nosite sa buđenjima od kašlja, sa mediciranjem djece mjesecima...

Ako ima tema, premjestite me, al ja ju nisam našla, samo nešto o problemima odraslih na Zdravlju
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 14:49   #2
Moji su klinci 3 godine i 1,5 godina.
Imaju opstruktivne bronhitise koji uglavnom ne potječu od nekih prehlada i viroza...
Ja sam imala spazmične, astmatične bronhitise do puberteta.

Napravili alergotestiranja pod sumnjom na astmu, sve negativno (iako su testiranisvega na 9, odn. na 5 alergena, al valjda daotor zna :cnonfused,
dobili terapiju Singulair mini granulama 6 mjeseci svakodnevno, a onda ponovna kontrola.
Uz to, malena koja je bronhitična već mjesec dana dobiva i Flixotide inhalacije 2 put na dan.

uz sve to, u rezervi stoji Ventolin koji inhaliramo samo po potrebi...

Ormarić nam izgleda kao u domu penzionera! Lijekovi, lijekovi i opet lijekovi!
A mi zapravo i nemamo dijagnozu

uglavnom, ja se osjećam grozno od toga i muka mi je trpat u njih svakakve kemije
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 15:11   #3
Ferrari, već sam ti pisala.
kod nas je isto kao i kod tvoje malene.
moja ima dvije godine i mjesec dana, sa 4. mjeseca joj je dijagnosticiran alergijski bronhitis. inhalirana je ventolinom do godine dana + klavocin i amoxil antibiotici. nekad bude običan bronhitis, nekad alergijski. krene s kašljom i curenjem nosića i onda samo osjetim škripanje u plućima.
sa godinu i dva mjeseca je učinjena alergološka obrada na nutritivne i vanjske alergene u KBC Split. Nalazi negativni na sve, osim što je nisko pozitivna na kakao, ali da to ništa ne znači.
ugl, od 20.10.2009. pa do 15.5.2010. ona je svako 10 dana bila bolesna. od inhalacija, fenistil kapi za alergiju, prospana na hektolitre, zatim sirup bijelog sljeza, bisolvona omanju bačvu, sumamed i klavocin. katafakingstrofa!

krenula je u jaslice 1.9. i išla punih 7 dana u 4 tjedna, odmah obostrana upala grla i klavocin. krene 4.10., išla je tri dana, opstrukcijski bronhitis, obični - sumamed, rinolan radi napadaja alergijskog kašlja, prospan, bisolvon.
(dva tjedna iza popijenog sumameda) 23.10., 24. je uhvati napad alergijskog kašlja, 25. počne hroptati u plućima, 26. završimo na Srebrnjaku. dijagnoza: virusna upala pluća - koja srećom je bila lakša jer je sumamed koji je prije popila spriječio da se razbukta. bronhitis, opstrukcijski, srećom je bila dobrog općeg stanja, pa je nisu ostavili u bolnici na spavanju, ali svaki dan dolasci u dnevnu bolnicu.
dva puta dnevno bi je tamo inhalirali ventolinom + fizikalna terapija da joj pomogne bronhijima kako bi izbacila sluz da joj se ne nakuplja u plućima. čišćenje nosa, također.
i tako sedam dana + smo dobili doma isto inhalator i ventolin tri puta dnevno jedan potisak i flixotide dva puta dnevno po dva potiska.
na to sve, njoj je krenula temperatura, infekcija gornjih dišnih puteva i upala desnog srednjeg uha, dobili zinnat i produžili nam boravak u Zagrebu.
ne znaju zašto je infekcija i kako krenula harati i izbjegavali su dati antibiotik dok su mogli, vadili su joj krv prije i tek onda odredili terapiju.
kad su nas otpustili, dobili smo singulair granule za mjesec dana, s kontrolom kod naše pedica i flixotide dva puta dnevno jedan potisak i ventolin po potrebi.
ona je, trenutno 24 dana zdrava, što ne pamtim od kada je bila toliko zdrava u komadu!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 15:17   #4
O, Sanja, znala sam ja tko će naći ovu temu
Jako mi je drago da je curka sad toliko vremena već dobro.

Ja mislim da ovim amojim asmeta ova silna vlaga u zraku jer je kiša skoro 2 mjeseca već.

A, doduše, kako su alergotestirani... tko zna, možda je i neka alergija tu.
Ali, Mravčić je već bio alergotestiran u dobi manjoj od godinu dana na 40 inhalatornih i prehrambenih alergena i nije bilo niš pozitivno.
A u zadnjem bronhitisu smo inzistirali na vađenju krvi prije antibiotika i bili su mu eozinofili povišeni.

Ma ne znam ti ni sama što sad dalje.
Da li stavrno čekat 6 mjeseci i vidjet kad će bit bolje...
Ili pokušat skupit 5000 koliko me ovdje za njih dvoje dođe privatna alergološka obrada...
Nemam pojma
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 17:05   #5
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
O, Sanja, znala sam ja tko će naći ovu temu
Jako mi je drago da je curka sad toliko vremena već dobro.

Ja mislim da ovim amojim asmeta ova silna vlaga u zraku jer je kiša skoro 2 mjeseca već.

A, doduše, kako su alergotestirani... tko zna, možda je i neka alergija tu.
Ali, Mravčić je već bio alergotestiran u dobi manjoj od godinu dana na 40 inhalatornih i prehrambenih alergena i nije bilo niš pozitivno.
A u zadnjem bronhitisu smo inzistirali na vađenju krvi prije antibiotika i bili su mu eozinofili povišeni.

Ma ne znam ti ni sama što sad dalje.
Da li stavrno čekat 6 mjeseci i vidjet kad će bit bolje...
Ili pokušat skupit 5000 koliko me ovdje za njih dvoje dođe privatna alergološka obrada...
Nemam pojma
Meni ovo zvuči kao klasična astma, to što na neke alergene nije pokazana osjetljivost ne znači puno.
Sve ovo što si opisala upućuje na to-bronhoopstrukcije nakon prehlada, vlage, itd. Naročito ako se u naporu uspuše i reagira opstrukcijom, zatim može biti da zaškripi od hladnog zraka...
Najvažnije je redovito uzimati terapiju i biti pod kontrolom pulmologa. Naravno, ako se zna na što je neko dijete alergično, svakako to pokušati izbjegavati, što na žalost često nije moguće.
Ono što puno ljudi ne zna, možda im liječnici nisu rekli ili što već, ponavljajuće bronhoopstrukcije u dobi iznad 3 g.= astma.
Bez obzira na alergotest.
I vidim da si u Rijeci, ako te zanima, poslat ću ti na pp gdje možeš privatno napravit vrlo solidno i kompetentno alergotestiranje. Nemoj bezveze bacat novce, ovi koji rade za 5000 kn prodaju maglu. Ima puno bolje i jeftinije. Ovo nije reklama, to mi je struka pa dobro poznajem problematiku.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 17:09   #6
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
ponavljajuće bronhoopstrukcije u dobi iznad 3 g.= astma.
Bez obzira na alergotest.
I vidim da si u Rijeci, ako te zanima, poslat ću ti na pp gdje možeš privatno napravit vrlo solidno i kompetentno alergotestiranje. Nemoj bezveze bacat novce, ovi koji rade za 5000 kn prodaju maglu. Ima puno bolje i jeftinije. Ovo nije reklama, to mi je struka pa dobro poznajem problematiku.
istina.
Tako su frendičinom malom sa 3 i po godine dijagnosticirali astmu, nakon učestalih bronhoopstrukcija
Kod nas se za privatnika daje 600 kn ako se ne varam
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 17:54   #7
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Meni ovo zvuči kao klasična astma, to što na neke alergene nije pokazana osjetljivost ne znači puno.
Sve ovo što si opisala upućuje na to-bronhoopstrukcije nakon prehlada, vlage, itd. Naročito ako se u naporu uspuše i reagira opstrukcijom, zatim može biti da zaškripi od hladnog zraka...
Najvažnije je redovito uzimati terapiju i biti pod kontrolom pulmologa. Naravno, ako se zna na što je neko dijete alergično, svakako to pokušati izbjegavati, što na žalost često nije moguće.
Ono što puno ljudi ne zna, možda im liječnici nisu rekli ili što već, ponavljajuće bronhoopstrukcije u dobi iznad 3 g.= astma.
Bez obzira na alergotest.
I vidim da si u Rijeci, ako te zanima, poslat ću ti na pp gdje možeš privatno napravit vrlo solidno i kompetentno alergotestiranje. Nemoj bezveze bacat novce, ovi koji rade za 5000 kn prodaju maglu. Ima puno bolje i jeftinije. Ovo nije reklama, to mi je struka pa dobro poznajem problematiku.
Hvala na svemu.
Ova privatnica o kojoj govorimje bila neko vrijeme naša liječnica kad je mai imao jako aktivan atopijski dermatitis, ali u međuvremenu su se stvari promijenile...
Kod nje je pregled 300 kn, jedan set alergotestova 990 kn, još jedan 990.
To sve puta dvoje djece = 4560 kn
Ali, stavi mi, pliz, u pp alternative, ako ikako uspijemo, mi ćemo rado pokušati naći najbolje za klince
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 20:22   #8
mome bratu je svaka prehlada završila nemogućnošću disanja i inhaliranjem i boravkom u bolnici,nakon više takvih je bio upućen na srebrnjak na svu obradu

dg. astma,naravno ovo prije su bili bronhitisi koji bi ako su bili krivo ili nikako liječeni završili astmatičnim napadom

koristi fliksotide od kad je bio beba,tada ga je dobivao na babyhaler a sada si sam uzima,čak mislim da mu je sadaa dr. raos rekao da prekine s time jer ulazi u pubertet pa da misli da će biti bolje

prema potrebi ventolin

uglavnom mami je preporučeno da kupi(zaboravih kako se to zove) stvarčicu u koju puše i onda vidi kad on puhne do kuda ode strelica,dobila je tablicu i ako puhne manje od onoga što treba onda mora povećati dozu fliksotida i on to ne puše svaki dan već kad mu počne učestali kašalj onda tako gledaju i prate

pumpicu mora nositi svugdje sa sobom

napade kašlja bilo da je bronhitis ili astma mogu izazvati magla,jaka hladnoća-zato se preporuča staviti preko nosića i ustiju šal kad ga nose da ne udišu tako hladan zrak,stres isto tako izbjegavti,štoviše i prevelika uzbuđenja navodno da mogu uzrukovati napad,pretjerani i nagla fizička aktivnost,brat se bavi veslanjem ali naravno to sve ide postepeno,prvo zagrijavanje i onda dalje ali da sad odjednom ide optrčati cijeli jarun a da to nikad nije radio to ne,ako se još nečeg sjetim dodam,e da još nagle promjene temperature,recimo iz hladnog u jako vruće mjesto,prostor,van i obrnuto

btw. bratu je na testiranj samo nađeno na grinje

i meni su dg astmu ali ja mislim da ju nemam,uglavnom duga je to priča i vrlo zbunjujuća,moram opet na obradu jer je jedna dr. potvrdila da i ona misli da nemam nego jednu drugu dijagnozu
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 26.11.2010. at 20:31.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 20:24   #9
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Moji su klinci 3 godine i 1,5 godina.
Imaju opstruktivne bronhitise koji uglavnom ne potječu od nekih prehlada i viroza...
Ja sam imala spazmične, astmatične bronhitise do puberteta.

Napravili alergotestiranja pod sumnjom na astmu, sve negativno (iako su testiranisvega na 9, odn. na 5 alergena, al valjda daotor zna :cnonfused,
dobili terapiju Singulair mini granulama 6 mjeseci svakodnevno, a onda ponovna kontrola.
Uz to, malena koja je bronhitična već mjesec dana dobiva i Flixotide inhalacije 2 put na dan.

uz sve to, u rezervi stoji Ventolin koji inhaliramo samo po potrebi...

Ormarić nam izgleda kao u domu penzionera! Lijekovi, lijekovi i opet lijekovi!
A mi zapravo i nemamo dijagnozu

uglavnom, ja se osjećam grozno od toga i muka mi je trpat u njih svakakve kemije
neka te ne čudi što mala ima bronhitis već mjesec dana,koliko se sjećanm iz škole definicija kroničnog bronhitisa je kašljanje tri mjeseca za redom,ako se to desi dvije godine za redom smatra se kroničnim bronhitisom

je točno je,sad sam provjerila,tri mjeseca godišnje dvije godine za redom
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 20:35   #10
evo lijepog članka koji dosta toga pojašnjuje

ima i definicija i što uzrukuje napade i kod alergijske astme i kod nealergijske,znači postoji i nealergijska

http://www.plivazdravlje.hr/bolest-c...191/Astma.html
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 21:25   #11
Puno ti hvala na trudu, i članku i svemu.
Čitala sam već i ja nešto o alergijskim i nealergijskim...
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 21:36   #12
evo, temperatura 37.9 - sad sam izmjerila, a jesam se pohvalila da je dugo bila zdrava
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 21:49   #13
evo i nas - malac ima 10 mj i bronhitis već 2 mj
sa 4 mj mu se na vratu i po obrazima pojavio AD - koji se nije povukao ma čime god ga tretirali dok nismo otišli na more
sad je to za nama ali ga je napao bronhitis i ne pušta - malo,ali jako malo bude bollje i onda opet
sve sam pokušala,izobilazila s njim more doktora...
na moje inzistiranje dr nas poslala na briseve - u nosu hoemophilius influenzae
vodila sam ga kod jednog jako dobrog pedijatra privatno u malešnici koji ima onaj čok i izvukao je dosta,ali se sablažnjavao kad je vidio da su ga na Srebrnjaku liječili samo Ventolinom - kod njega se to toliko zakompliciralo s tom sluzi da je otišla upala i na uši,oči...
dao nam je Klavax da ga pije 2 tjedna,Ventolin sirup 1 ml x3,antibiotske kapi za nos,fiziološka za nos,a sad je uveo u Flixotide 1x dnevno
tek sad kad smo sve to počeli koristiti malo je to sve bolje - čuje se tu i tamo škripanje,ali nema gušenja po noći

vidim da vi svi ovdje spominjete antibiotike - kako su vam ih dali,jer svi tvrde da se kao bronhitis ne liječi antibiotikom?
ni nama nisu dali pa se evo sve zakompliciralo

i da - sad kad je ovako hladno vodite li ih van?

preporuka za dizanje imuniteta za bronhitičare je BRONHOVAXOM - nema ga u redovnoj prodaji - ima ga kupiti samo u Marketingu lijekova na Dolcu - košta 155 kn kura,pije se 10 dana,pa 20 ne i tako u krug 3 mj
to mi je rekao taj privatni pedijatar da je odlična stvra ali ide od godine dana - navodno stvarno pomaže
http://www.lobopharm.hr/maloprodaja/
__________________
Prodajni album
pikacu is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 22:24   #14
Evo i nas ovdje..
Mala je od godine i pol bolesna..krenulo s sitnim prehladicama s dolaskom u vrtić a nakon hrpe antibotika ( dosta nepotrebnih) dobial uplau pluća, pa 4 opstruktivna bronhitisa i na moju inicijativu došla na Srebrnjak na obradu.
Alergotestiranje negativno, nemamo u obitelji asmatičara... i zaključeno je da ima virusno potaknuti bronhitis..akutni.
Lječimo se kod dr. Frkovića super doktor..
Prvo 2x50 flixotide godinu dana skupa s singularom pa pauza preko ljeta i onda sada samo singular mini do 2 mj kad je kontrola..ako bude i dalje ovako kako jr skida se potpuno..
Ugl.. niej popila antibiotik godinu i pol, istina kašlje, i nos curi čak i dobije jednodnevne temperatura ali nema škripanja ni potrebe za ventolinom.
Kad je bila najbolesnija šopali smo ju s Petrovićevim medom, multivitaminima, čistom matičnom mliječi, propolisom i silnim čudima i ništa nije pomagalo osim terapije.
Dva odlična pedijatra rekli su mi za sva ta sredstva za pojačanje imuniteta ništa ne pomažu, da mogu slobodno davati i čistu vodu pa sam prestala bacati novce i vidi čuda..dijete bolje
__________________
13.08.2007 Ema, 18.09.2010..Ana
Ribekica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 01:29   #15
Evo malo utjehe. Klinceza prve bronhitise dobila s 10 mjeseci i od tada sa svakom virozom usput - bronhitis. Prošli sve žive testove na Srebnjaku - ništa.
Uz put imala uz to i dva puta upalu pluća. Bila stalno na ventolinu i flex.
Samo su nam po ljeti to ukidali.

Sada ima sedam godina (nadam se da neću ureknuti) ali negdje prije godine dana situacija se smirila sama od sebe.
Više ništa ne koristi. Jedino povremeno ali rijetko ventolin kada je prehlađena jer užasno kašlje i jedino joj to pomaže naveće da zaspi.

Dijagnoza je kada je bila manja vukla već na astmu no evo izašli smo iz toga.
Hvala bogu
Nadam se da će tako i drugi klinci.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 01:31   #16
Quote:
Ribekica kaže: Pogledaj post
Evo i nas ovdje..
Mala je od godine i pol bolesna..krenulo s sitnim prehladicama s dolaskom u vrtić a nakon hrpe antibotika ( dosta nepotrebnih) dobial uplau pluća, pa 4 opstruktivna bronhitisa i na moju inicijativu došla na Srebrnjak na obradu.
Alergotestiranje negativno, nemamo u obitelji asmatičara... i zaključeno je da ima virusno potaknuti bronhitis..akutni.
Lječimo se kod dr. Frkovića super doktor..
Prvo 2x50 flixotide godinu dana skupa s singularom pa pauza preko ljeta i onda sada samo singular mini do 2 mj kad je kontrola..ako bude i dalje ovako kako jr skida se potpuno..
Ugl.. niej popila antibiotik godinu i pol, istina kašlje, i nos curi čak i dobije jednodnevne temperatura ali nema škripanja ni potrebe za ventolinom.
Kad je bila najbolesnija šopali smo ju s Petrovićevim medom, multivitaminima, čistom matičnom mliječi, propolisom i silnim čudima i ništa nije pomagalo osim terapije.
Dva odlična pedijatra rekli su mi za sva ta sredstva za pojačanje imuniteta ništa ne pomažu, da mogu slobodno davati i čistu vodu pa sam prestala bacati novce i vidi čuda..dijete bolje
Nama je Petrovićev med s dodatkom stvarno ublažavao stanje. Nije više imala jake napadaje. Imala je - ali u blažem obliku. Samo smo koristili taj med po godinu dana.
miamama is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 08:09   #17
I eto... jučer dok sam ja teoretizirala, Junior opet počeo sa jakim noćnim kašljem.
Pomalo i škripi...
Dakle, treći put u mjesec i pol
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 09:33   #18
Quote:
pikacu kaže: Pogledaj post
evo i nas - malac ima 10 mj i bronhitis već 2 mj
sa 4 mj mu se na vratu i po obrazima pojavio AD - koji se nije povukao ma čime god ga tretirali dok nismo otišli na more
sad je to za nama ali ga je napao bronhitis i ne pušta - malo,ali jako malo bude bollje i onda opet
sve sam pokušala,izobilazila s njim more doktora...
na moje inzistiranje dr nas poslala na briseve - u nosu hoemophilius influenzae
vodila sam ga kod jednog jako dobrog pedijatra privatno u malešnici koji ima onaj čok i izvukao je dosta,ali se sablažnjavao kad je vidio da su ga na Srebrnjaku liječili samo Ventolinom - kod njega se to toliko zakompliciralo s tom sluzi da je otišla upala i na uši,oči...
dao nam je Klavax da ga pije 2 tjedna,Ventolin sirup 1 ml x3,antibiotske kapi za nos,fiziološka za nos,a sad je uveo u Flixotide 1x dnevno
tek sad kad smo sve to počeli koristiti malo je to sve bolje - čuje se tu i tamo škripanje,ali nema gušenja po noći

vidim da vi svi ovdje spominjete antibiotike - kako su vam ih dali,jer svi tvrde da se kao bronhitis ne liječi antibiotikom?
ni nama nisu dali pa se evo sve zakompliciralo

i da - sad kad je ovako hladno vodite li ih van?

preporuka za dizanje imuniteta za bronhitičare je BRONHOVAXOM - nema ga u redovnoj prodaji - ima ga kupiti samo u Marketingu lijekova na Dolcu - košta 155 kn kura,pije se 10 dana,pa 20 ne i tako u krug 3 mj
to mi je rekao taj privatni pedijatar da je odlična stvra ali ide od godine dana - navodno stvarno pomaže
http://www.lobopharm.hr/maloprodaja/


od godine dana ima bronhovaksom za djecu a postoji i za dojenčad a dojenčad je od 28. dana starosti do godine dana

mi to maloj dajemo i mi smo se preporodili

ima na temi klinci i jačanje imuniteta o njemu,napisala sam baš sve jer uputstva su na njemačkom i nema našeg prijevoda pa sam si dala prevesti,kod čestih bronhitisa se može piti čak i mjesec dana za redom sve a kad bolesti nisu tako česte onda ovako kako je napiala pikacu

on je za sinusitise i bronhitise,on nije tipa vitamina,mliječi,... on u sebi sadrži jedno sedam ili osam,neznam sad napamet vrsta bakterija od kojih djeca inače često oboljevaju,pijenjem njega djec nemogu oboliti od tih bakterija nego im se stječe imunitet na njih,evo nekih kojih se sjećam(drugo sam sve napisala na temi o klinci i jačanje imuniteta pa si pročitajte)hem.influence,zlatni stafilokok,klebsiela pneumonie,neki streptokoki,...
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.

Zadnje uređivanje valneahana : 27.11.2010. at 09:40.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 11:38   #19
Pitanje?

Jel idete svaki pt kad prosviraju doktoru?
Moj nekad zvuči normalno, mi mu ne čujemo zviždanje, dr. čuje na stetoskop.
Jasno mi je da damo ventolin kad i mi čujemo, a ne želim davat ako nisam sigurna da je do toga.
Ne znam ni sama, mislim da mi odosmo na dežurnu da čujemo je li opet bronhitis ili neki drugi kašalj
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2010., 13:04   #20
Evi i nas tu.Kod nas je počelo sa neurodermitisom do neke 3.god.i kad se on smirio krenuo je kašalj.Sad već imamo podeblji dosje na srebrnjaku.sada je klincu 9.god.stanje je bolje zadnje 2god.al je to još daleko od dobrog .Dokazana je alergija na grinje i pelud trava.Prošli smo sve terapije od flixotida,seretida,singulara,tafena.Ako je sve o.k.kontrola je na srebrnjaku svaka 3mjeseca.Trenutno smo na singularu junior,čeka nas ph-metrija u 12.mj.i metakolinski test.Ventolin uvijek pri ruci,peak-flou pušemo i tak.Kašalj obično počne nakon neke prehlade i završimo na ventolinu.Smeta mu hladan zrak tak da nam je zima koma,ljeti je superKod nas je astma i nasljedna tak bar vele,tata ju imavelikim dozama ventolina.I da nama bronhitisi uglavnom prođu bez antibiotika,ali s dosta ventolina
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:38.