Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2016., 22:01   #461
Pozdrav, ne znam ako sam na pravoj temi. Je li bronhitis bila dijagnoza ili sto. Zapravo me brine slajm u plucima. Dijete 3,5 god.je imalo dvije noci temp.38,5 a po danu ali samo pola dana 37,2. Po danu neumorna trci igra se, jedino nos zacepljen i hrapav glas kod kasljanja. Sljedeci dan bio je praznik al ona je taj dan i noc bila odlicno bez temp. Jedino nos i kasalj. Al kasljala povremeno bez nekih napada. Dva dana poslije temp.dakle dan poslije praznika vodim dijete doktoru da mi prepise bilo sto za nos neku otopinu i za kasalj i da pregleda pluca. Grlo usi sve ok, slusa pluca i govori Nije dobro. Osjeti nesto. Slusao ju je malo duze po ledjima. Kaze nekad cuje nekad ne. Pripisuje nam antibiotik Cefaclor (iako nema temp.) s napomenom da ce za 2 dana biti kao nova. I bila je i sljedeci dan ko zmaj. Sad nakon 4 dana primanja antibiotika uopce ne kaslje nema hrapav glas iako kod smijanja sam stavila ruku na prsa ledja osjetim nesto slabije unutra nisam sigurna jel ona to mora iskasljat ili slajm ode sam.? Doktor je rekao da ce antibiotik ubiti sve bakterije unutra. Nemam pojma koja je dijagnoza bila malo me sokiralo jer je ona bila jako dobrog stanja sve dane. Moze mi netko pojasniti o cemu se tu radilo ? Lagani bronhitis ili sto.
Woman Yoya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 23:03   #462
Quote:
Woman Yoya kaže: Pogledaj post
Pozdrav, ne znam ako sam na pravoj temi. Je li bronhitis bila dijagnoza ili sto. Zapravo me brine slajm u plucima. Dijete 3,5 god.je imalo dvije noci temp.38,5 a po danu ali samo pola dana 37,2. Po danu neumorna trci igra se, jedino nos zacepljen i hrapav glas kod kasljanja. Sljedeci dan bio je praznik al ona je taj dan i noc bila odlicno bez temp. Jedino nos i kasalj. Al kasljala povremeno bez nekih napada. Dva dana poslije temp.dakle dan poslije praznika vodim dijete doktoru da mi prepise bilo sto za nos neku otopinu i za kasalj i da pregleda pluca. Grlo usi sve ok, slusa pluca i govori Nije dobro. Osjeti nesto. Slusao ju je malo duze po ledjima. Kaze nekad cuje nekad ne. Pripisuje nam antibiotik Cefaclor (iako nema temp.) s napomenom da ce za 2 dana biti kao nova. I bila je i sljedeci dan ko zmaj. Sad nakon 4 dana primanja antibiotika uopce ne kaslje nema hrapav glas iako kod smijanja sam stavila ruku na prsa ledja osjetim nesto slabije unutra nisam sigurna jel ona to mora iskasljat ili slajm ode sam.? Doktor je rekao da ce antibiotik ubiti sve bakterije unutra. Nemam pojma koja je dijagnoza bila malo me sokiralo jer je ona bila jako dobrog stanja sve dane. Moze mi netko pojasniti o cemu se tu radilo ? Lagani bronhitis ili sto.
Vjerojatno je počelo kao upala gornjih dišnih puteva, te se po običaju "spustilo" i na pluća- nagađam kako se radilo o početnoj (incipijentnoj) upali pluća.
Antibiotik je, po navedenom, bio vrlu mudra odluka
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 19:49   #463
Molim savjet. Sinčina od 5,5 godina, od prvog rođendana ima česte bronhitise. Od polaska u vrtić, sve se ponavljalo skoro svaki mjesec. Nakon treće godine su se bronhitisi smirili, na svakih 3-4 mjeseca i uvijek uz prehladu i jako curenje nosa. Kontroliramo se na srebrnjaku.
Zadnje 2 godine kad se prehladi tijek bolesti je uvijek isti, suhi kašalj koji nakon par dana (4-5 dana) postane produktivan i bez potrebe za ventolinom (dijete samo iskašlje šlajm) prođe sam od sebe. Sve traje max 10 dana.
Na kontrolama na Srebrnjaku kad spomenem taj kašalj, kažu nam samo da po potrebi uzimamo ventolin i singular, ali budući da to nije tako često, pedijatrica nam uvijek kaže da pričekamo. I zaista prođe samo od sebe.
Ovaj put je opet počeo suhi kašalj, evo već 4. dan, no nos skoro i ne curi. Opće stanje super, osim što dosta često zakašlje (suho). Kod tog suhog kašlja doktorica nikad ništa ne čuje na plućima. Što je to? Obićna prehlada, bronhitis, nedajbože astma?! tenperature nema, ne čini mi se da ne može disati.
Kako da postupim, ventolin? singular? sirup neki (nikad nam nisu pomagali)?
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 11:30   #464
Ventolin bi trebalo davati samo u slučaju stvarne potrebe, a singulair - nas su učili da je koristna jedino kod duge kontinuirane primjene. No, nismo ga dugo koristili, možda se što promijenilo u praski korištenja
Ja bih za nadražajni kašalj davala puno tekućine, eventualno neki od komercijalnih sirupa, iako je moj izbor crna repa s medom - klinci ju vole, a čini mi se da im i pomaže.
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 10:14   #465
Nama je kod tog nadrazajnog kaslja najvise pomagao inhalator
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 15:52   #466
mi imamo astmu a ventolin dajem samo kad dođe do gušenja.

više puta je bila opstrukcija koje su se čule na plućima a baš čekam ajme do ventolina.

ovo će proć takvo je vrijeme. ovo sa crnom repom itekako pomaže.
ako ima povijest alergija dajte aerius on može pomoći.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 15:59   #467
kod nadražajnog nama najviše pomaže luk, a kad je baš gadno onda dam aerius
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 20:08   #468
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
mi imamo astmu a ventolin dajem samo kad dođe do gušenja.

više puta je bila opstrukcija koje su se čule na plućima a baš čekam ajme do ventolina.

ovo će proć takvo je vrijeme. ovo sa crnom repom itekako pomaže.
ako ima povijest alergija dajte aerius on može pomoći.
da prošlo samo od sebe. 4 dana suho, 1 dan iskašljavanje i gotovo. zasad nemamo potvrđene alergije, osim nešto povišenog ige-a, odnosno eventualne sklonosti alergijama. baš ću pitat na kontroli za aerius.

crnu repu s medom, prvi put čujem, malo ću prosurfat, hvala
inhalator nam nažalost uopće ne pomaže, nikad nije, isto mu je s njim i bez njega.
Dolores O is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 21:47   #469
Quote:
Dolores O'Riordan kaže: Pogledaj post
da prošlo samo od sebe. 4 dana suho, 1 dan iskašljavanje i gotovo. zasad nemamo potvrđene alergije, osim nešto povišenog ige-a, odnosno eventualne sklonosti alergijama. baš ću pitat na kontroli za aerius.

crnu repu s medom, prvi put čujem, malo ću prosurfat, hvala
inhalator nam nažalost uopće ne pomaže, nikad nije, isto mu je s njim i bez njega.
s inhalatorom treba biti uporan, meni nekad tek nakon 3 dana bisolvona dođe do iskašljavanja. vama je blaže pa vj koristite samo fiziološku. nas je spasio, i prije naše dijagnoze
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 13:38   #470
itko ovdje ležao na srebrenjaku i radio ph metriju?
ako je voljan netko napisat iskutvo bila bih zahvalna!

i koliko je relevantan nalaz spirometrije djeteta od 3 godine? nama je katastrofa...a mislim da je mala i da nije dobro puhala.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 21:02   #471
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
itko ovdje ležao na srebrenjaku i radio ph metriju?
ako je voljan netko napisat iskutvo bila bih zahvalna!

i koliko je relevantan nalaz spirometrije djeteta od 3 godine? nama je katastrofa...a mislim da je mala i da nije dobro puhala.
Za prvo ne znam, moja to nije radila.
Kontrolirali smo se na Srebrnjaku, od njene treće godine. Spirometriju ni jednu tamo nije uspjela izvesti kako spada. Kad je tek počela s kontrolama, s tri godine i nešto sitno slali su je na spirometriju "da se navikne, malo vježba".Mislim da od tako malog djeteta ni ne očekuju neke važeće rezultate.
Sestra kod koje je radila spirometriju joj je takav strah u kosti natjerala da je nikada (a obavili smo oho-ho kontrola do njene 7 godine) nije uspjela izvesti jer bi se rasplakala (iskreno, kakav je ta sestra/liječnica/pojmanemamštoje imala pristup, ja joj ne bi dala da ovce čuva.S vikanjem da kak ona to ne može, da to svi mogu...i mala je bila u suzama)

Prebacli smo se u Vinogradsku....nikakvih problema ni sa kojim pregledom, pristup pacijentu potpuno drugačiji. Nebo i zemlja.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 21:38   #472
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Za prvo ne znam, moja to nije radila.
Kontrolirali smo se na Srebrnjaku, od njene treće godine. Spirometriju ni jednu tamo nije uspjela izvesti kako spada. Kad je tek počela s kontrolama, s tri godine i nešto sitno slali su je na spirometriju "da se navikne, malo vježba".Mislim da od tako malog djeteta ni ne očekuju neke važeće rezultate.
Sestra kod koje je radila spirometriju joj je takav strah u kosti natjerala da je nikada (a obavili smo oho-ho kontrola do njene 7 godine) nije uspjela izvesti jer bi se rasplakala (iskreno, kakav je ta sestra/liječnica/pojmanemamštoje imala pristup, ja joj ne bi dala da ovce čuva.S vikanjem da kak ona to ne može, da to svi mogu...i mala je bila u suzama)

Prebacli smo se u Vinogradsku....nikakvih problema ni sa kojim pregledom, pristup pacijentu potpuno drugačiji. Nebo i zemlja.
Što znači obaviti je kako treba? Pedijatrica mi je sad čitala nalaz piše da je mala uspjela izvesti jedino joj je jako loš nalaz jer joj je stanje u plućima preloše. baš sam ono nikakva... moja je uredno puhala onaj balun bila bi relativno blizu ali ne uspila napuhat do njega
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 15:59   #473
Trebam savjet:

Koristi li čije dijete (starije) neki inhaler za uzimanje lijeka na pumpicu (npr. flixotide ili ventolin) osim babyhalera?

Zapravo, ima li i gdje za kupiti nešto osim babyhalera za inhaliranje lijekova za astmu? U pitanju je veće dijete koje sad koristi još uvijek babyhaler za te lijekove, ali rado bih možda pogledala kakav manji, ne tako lomljivi inhaler , putni (?). Ima li netko kakvih iskustava s tim?
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2018., 21:54   #474
Moj klinjo je imao opstruktivni bronhitis, sada sa 7 godina prvi put. Dobio solu medrol, bio na Srebrnjaku I.sad ga otpustili uz inhalacije lijeka koji se zove seretide. To je lijek za astmu, koliko vidim. Malo sam zbunjena. Ima li itko ikakvih iskustava s tim?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 12:09   #475
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
Trebam savjet:

Koristi li čije dijete (starije) neki inhaler za uzimanje lijeka na pumpicu (npr. flixotide ili ventolin) osim babyhalera?

Zapravo, ima li i gdje za kupiti nešto osim babyhalera za inhaliranje lijekova za astmu? U pitanju je veće dijete koje sad koristi još uvijek babyhaler za te lijekove, ali rado bih možda pogledala kakav manji, ne tako lomljivi inhaler , putni (?). Ima li netko kakvih iskustava s tim?
Znam da si pitala još u osmom, ali tvoja je negdje par moga starijeg i može koristiti pumpicu u kojoj dolazi lijek. Ventolin ima svoje kućište, kao i većina lijekova za astmu.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2018., 18:44   #476
Quote:
MajaMama kaže: Pogledaj post
Znam da si pitala još u osmom, ali tvoja je negdje par moga starijeg i može koristiti pumpicu u kojoj dolazi lijek. Ventolin ima svoje kućište, kao i većina lijekova za astmu.
Pitala sam jer je trebala ići u Školu u prirodi u rujnu pa sam gledala kako minimalizirati taj "pribor" za inhaliranje da ne nosi babyhaler (još njega koristi). Na kraju nije ni išla jer joj se zbog abrozije dosta pogoršala astma baš taj period.

Znam da imaju kućište, ali nekako (iz vlastitog iskustva) znam da je ugodnije kad ti ne "špricne" lijek ravno u grlu već ga udišeš iz volumatica. Ili ja ne znam udahnuti iz toga (uzimala sam Ventolin na pumpicu, ja imam problema s bronhitisom povremeno). Znam tehniku,izdahnut do kraja, lagano udisati i pristom pritisnuti pumpicu, ali meni to sve sjevne u grlo.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 22:04   #477
Zna li tko ima li u ZG ili u blizini borova suma? Veli mi susjrd da setnja po borovoj sumi jako pomogne svima koji se muce s bronhima. On je svog malog nosao po sumi blizu Velike Gorice, ali to mi je malo daleko.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 22:19   #478
Jos uvijek se mucite?
A da uzmes neki balzam na bazi borovih iglica? Ili onaj balm by jela?

Magarece mlijeko jako pomaze i maknuti sve mlijecno iz prehrane jer mlijeko pojacava izlucivanje sluzi
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 16:21   #479
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Jos uvijek se mucite?
A da uzmes neki balzam na bazi borovih iglica? Ili onaj balm by jela?

Magarece mlijeko jako pomaze i maknuti sve mlijecno iz prehrane jer mlijeko pojacava izlucivanje sluzi
Zapravo je prekjucer i jucer dosta kasljao, a na terapiji je.
Dr. sa Srebrnjak je rekla da je to vjerojatno viroza. Sad je dobro, ali sam jucer napravila parnu kupelj od kamilice pomocu kuhala. Pustila sam vrucu vodu i u kadu i umivaonik, u to sam.stavila kamilicu. Kupao se jedno 20 min i poslije izbacio slajm, tak da je sada dobro, ne kaslje vise. Od mijecnih proizvoda pije samo kakao od kozjeg mlijeka.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 17:20   #480
Sad sam, nakon ovog bronhitisa, uvela opet stvari koje sam radila kad je klinac bio mali. Ujutro nataste i navecer zlica meda s baby propolisom, nabavila sam acidosalus, kad kaslje parna kupelj s kamilicom i okretanje naopako da mu se odlijepi slajm. Dugo nije bio bolestan, sve dok nije slomio ruku pa mu je i imunitet oslabio. Imao je nakon prijeloma dva puta urtikariju, proljev koji je trajao16 dana i koji smo rijesili Enteros gelom i sad opstruktivni bronhitis, to nikad nije imao.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:43.