Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2011., 16:53   #81
Evo i nas opet...

Nakon što su povukli Singulair, pedica i mi se usuglasili da se ni ne vraćamo na njega ako ne bude ponavlajnja bronhitisa dok ga nema.
I izdureavali lijepo i fino do prije 10 dana.
Onda oboje zaškripali, kašalj, davljenje....
Mali se "izvukao", maloj se spustilo u upalu pluća.
Tako da smo i to prečležali već.
Sad su super, terapije su bile inhalacijske (ventolin) i kod nje Sumamed za upalu pluća.
Valjda je to sad to za ovu zimu
Još 2 mjeseca pa ponavljamo kontrolu kod pulmologa, al meni je taj pregled baš bio nešto bezveze i nisam primijetila na koji je način tamo itko išta mogao uočiti: ništa opširnije od običnog pregleda kjod naše pedice, osim kožnog testa na 5 alergena
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 15:52   #82
mi smo danas dosta bolje. večeras zadnja doza antibiotika, pa sutra kontrola. ventolin i flixotide će se vjerojatno nastaviti još danima...
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 09:26   #83
evo i nas sa istim problemima, počelo je u 12mj. 15.12 upala pluća- sumamed 5dana, 12.1. teško disanje, kašalj- amoksilin sirup, 10.2. kašalj, začepljen nosić, otečenost, jedva je disao- inhalacija i inekcija za lakše disanje ujutro al mu se pogoršalo, pedijatrica nije mogla čuti pluća pa je dobio popodne inekciju za proširivanje pluča al ništa, inhalaciju i infuziju (gotovu puna boca)- ništa se nije popravilo pa samo upućeni u split na firule. ostali 5 dana, vadio sve nalaze, ige dobar, ecp dobar... alergičan je na krumpir, ribu, soju, koštunjićavo voće, kakao, grah, grašak, leću ali to smo znali od prije pa to izbjegavamo.. dobio je singular tablete i ventolin za inhalaciju po potrebi.
jučer je počeo slinit i kašljat a noćas opet teško disat, inhalirala sam ga sa 6 kapi ventolina i 1.5ml fiziološke... doktori neznaju od čega je, spomenili su mi gljivice i vlagu od kuhanja ali jučer ni prekjučer smo cijeli dan bili vani a vrijeme nije moglo bit bolje, a i nekuham od kad su mi to rekli nego sam zamolila mamu na katu da kuha da provjerimo.... ja ću poludit više
ježići is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 11:29   #84
evo da se prijavim - opet smo na ventolinu i flixotidu.

čitavih tjedan dana pauze.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 11:30   #85
i kod nas sumnja na alergijski bronhitis,
inhaliramo ventolin kašalj ne prolazi tjednima..

svi ostali nalazi su nam o.k.

i da prije tog dva put za redom antibiotik...bez ikakvog učinka
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 18:53   #86
kod nas pored svega i laringitis!
noćas bili na hitnoj s njom, dobila inhalaciju i injekciju solu medrola.
dobili uputnicu za hitnu alergološku obradu, opet
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 19:50   #87
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
i kod nas sumnja na alergijski bronhitis,
inhaliramo ventolin kašalj ne prolazi tjednima..

svi ostali nalazi su nam o.k.

i da prije tog dva put za redom antibiotik...bez ikakvog učinka
i kod mojega je bilo tako, napravili smo i dio obrade i ukupni ig E povišen al pojedinačno nam nisu vadili na puno toga i već sam nakon 5-6 puta prehlada i ventolina zbog škripanja htjela ponovno na obradu ( i da, kašljao mi je 2 i po mjeseca) i onda su se dogodile 2 viroze i u njima mu jako procurili sinusi, nakon toga kašalj nestao i sve je u redu već 3mj kuc kuc

tako da preporučam provjeriti sinuse
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2011., 21:36   #88
Stigao Singulaire!!!!

pa eto malo podižem temu. pijemo ga od jučer. u nuspojavama stoji hiperaktivnost, mali ko navijen ikao je opet polubolestan i ima temperaturu
tko je od vas ovo davao djeci i je li bilo nuspojava? kakve su bile dobre strane i za koliko brzo djeluje, odnosno za koliko dugo se može očekivati poboljšanje?
Mi se cijeplili prevenarom sredinom ožujka, no dva tjedan kasnije opet imao bronhitis, a sad (2 tj. od bronhitisa) moguća upala uha
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 13:33   #89
lagano offtopic, mala dobila uputnice za alergologa i otorinolaringologa.

nagradno pitanje di se ic narucit, a da dode na red prije smaka svijeta?
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 15:39   #90
ma nije off, dapače bemmu.
ako se nalazite u naslovu teme, najbolje srebrnjak ja bih rekla. a čeka se nekoliko tjedana vjerojatno.
mi smo bolje, pluća čista pa ćemo sredinom tjedna natrag u jasle
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 23:07   #91
Quote:
Saffron08 kaže: Pogledaj post
pa eto malo podižem temu. pijemo ga od jučer. u nuspojavama stoji hiperaktivnost, mali ko navijen ikao je opet polubolestan i ima temperaturu
tko je od vas ovo davao djeci i je li bilo nuspojava? kakve su bile dobre strane i za koliko brzo djeluje, odnosno za koliko dugo se može očekivati poboljšanje?
Mi se cijeplili prevenarom sredinom ožujka, no dva tjedan kasnije opet imao bronhitis, a sad (2 tj. od bronhitisa) moguća upala uha
meni je dr. na Srebrnjaku napomenula te nuspojave. samo šta je moja mala živa ko živa vatra, tako da nisam primjetila ništa čudnog. btw, mene je više splašilo kad je rekla da može postati agresivna (a, nije, hvala bogu), pa da odmah prestanemo piti i konzultiramo se s pedicom.
tak da, ja bi na tvom mjestu nazvala pedicu, pa vidjela s njom.

Super šta si javila da je stigao,idem sutra odmah dignuti!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 23:17   #92
bili baš danas na kontroli, rekla sam joj to. a vidiš moram to napomenuti i u jaslicama. rekla mi je samo da mu ne dajem prije spavanja (iako tako stoji na uputi) nego ujutro ili tijekom dana.
A daj bože da pomogne. JA se toliko kao uzdam u tu kemiju, da ni ne razmišljam o ovim gadnim stranama ono, biraš između dva zla
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 23:24   #93
Nemoj mi ništa govoriti, ja sam već luda od antibiotika i lijekova koje primi, a za ništa, imam osjećaj.

Prvi tjedan - upala grla / Cefaleksin
drugi tjedan - laringitis i atopijski ekcem / dvije injekcije solu medrola
treći tjedan - adeno viroza / bez lijekova, napokon, al tjedan dana proljev i povraćanje.

srećom, bronhitis se nije aktivirao
imam namjeru je sad početi voditi u slanu sobu i nadati se da će pomoći, a preksutra smo kod alergologa, jer je odbijam mazati kortikosteroidima.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 23:31   #94
a maca mala!!!
ma znam kako ti je. užas. bili na bolovajnu 10 dana prije 2 tj., čim se vratio, taj dan pokupio konjuktivitis, izdržao tj. dana (uuu pomak) i opet prošli čet viroza. al evo nekako se uspijeva othrvati jer nećemo cijeli tejdan biti doma nego već u srijedu ide natrag jer su pluća ćista (kuc kuc od glavu, ovaj, drvo). mislim da mu i onaj prevenar malo pomaže. A u slanu sobu sam ga već sutra naručila! ma odmoć ne može!
a mišamušest pa zar vama ne pomaže ta dolje klima? ja sve nekako mislim bit će bolje jer za uskrs idemo južnije, a ljetos ću ga ostaviti kod babe i dide bar 2 tjedna.
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 00:11   #95
evo vidim da ima pitanja o iskustvima sa Singulairom mi ga koristimo od 12mj prošle godine i naravno trebalo je neko vrijeme da krene na bolje naime oboica su od 6,5mj pokupili rsv virus koji naravno nije izljećen na to svako malo bronhitisi pa prešli na opstruktivnecijelo vrijeme ih pedijtar "šopao" Ventolinom bez prestanka što smo mi naknadno saznali da nije smio i na kraju 1.3. bili na testiranjima alergološko-pulmološkim i otkrivena je astma.Svi testovi na sve alergene im negativni ili u granicama.Trenutna terapija nam je Singulair mini i fliksotid 2x1 potisak non stop,a Ventolin isključivo u kriznim situacijama.

Mi smo da pokucam u drvo evo mirni već 1 i pol mjesec i to vjerujem od singulara.

Nuspojava nikakvih nisam uoćila kod blizanaca.

Sve obavili u Vinogradskoj bolnici manje se ćeka nek na Srebrnjaku tam su nas kao pod hitno narućili tek za 4,5mj i zato se preselili uu vinogradsku di smo čekali na sva testiranja 3 tjedna dnevna bolnica 3-4dana i sve obavili

malo sam odužila ali se nadam i nekome bar malo pomogla
__________________
Marin & Martin 29.01.2010. naši anđeleki
A l b u m i
blizančeki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 13:25   #96
Quote:
blizančeki kaže: Pogledaj post

Sve obavili u Vinogradskoj bolnici manje se ćeka nek na Srebrnjaku tam su nas kao pod hitno narućili tek za 4,5mj i zato se preselili uu vinogradsku di smo čekali na sva testiranja 3 tjedna dnevna bolnica 3-4dana i sve obavili

malo sam odužila ali se nadam i nekome bar malo pomogla
evo mi poslali uputnice u vinogradsku pa drzte fige da cemo i skoro doc na red. zanima me kak cu saznat da sam narucena i kad? do sada smo jedino u klaicevu slali za uzv kukova i to smo odmah dobili povratni mail da je poduzi red te nakon par dana jos jedan mail s terminom, za sada od vinogradske ni m od maila (da bar posalju neku potvrdu da su primili uputnice i da sam sve kak treba napravila)

mi inace ni ne znamo kaj nam je, stalno neke prehlade i kasalj koji je poceo na jesen pa malo slabi malo se pojacava, al nikad da skroz prestane. pedica sumnja il alergija il treci krajnik, nisam pametna koje mi draze
bemmu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 14:33   #97
Quote:
bemmu kaže: Pogledaj post
evo mi poslali uputnice u vinogradsku pa drzte fige da cemo i skoro doc na red. zanima me kak cu saznat da sam narucena i kad? do sada smo jedino u klaicevu slali za uzv kukova i to smo odmah dobili povratni mail da je poduzi red te nakon par dana jos jedan mail s terminom, za sada od vinogradske ni m od maila (da bar posalju neku potvrdu da su primili uputnice i da sam sve kak treba napravila)

mi inace ni ne znamo kaj nam je, stalno neke prehlade i kasalj koji je poceo na jesen pa malo slabi malo se pojacava, al nikad da skroz prestane. pedica sumnja il alergija il treci krajnik, nisam pametna koje mi draze
jedino je to kaj se čeka da ti odgovore,ak nebude odgovora nazovi ih ili ak možeš otiđi tamo se narućiti
ja sam čekala tjedan dana poslala 3 naruđbenice pa ih na kraju nazvala da su u gužvi da ne stignu ali pošto smo dalje i nemremo sam tak otići tam i naručiti se uspjeli smo preko telefona sve riješiti.
najbolje ti je dnevna bolnia sve se obavi u par dana nek e non stop šetati mi imamo jako pozitivno iskustvo od tamo sa svima
__________________
Marin & Martin 29.01.2010. naši anđeleki
A l b u m i
blizančeki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 14:39   #98
hvala na info blizančeki
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 16:15   #99
Quote:
Saffron08 kaže: Pogledaj post
hvala na info blizančeki
nema na ćemu zato smo tu da si pomažemo i savjetujemo
__________________
Marin & Martin 29.01.2010. naši anđeleki
A l b u m i
blizančeki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 18:11   #100
bilo smo popodne na prvoj terapiji u slanoj sobi. jako nam se svidjelo
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:51.