Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 13:17   #1
:eek: Plaćanje pri pologu štednje

Dakle,ovako svake godine rođaci iz SAD-a pošalju klincu uz ostalo i ček od 20 doalra koji stavimo na štednju.
E sad ja jučer odnesem ček u banku i potpišem poleđinu čeka i službenica mi kaže da moram platiti 40 kuna,ja

Kako,zašto nemam pojmam,e radim prvi put to,i uvijek naše banke stvaraju problem oko tih njihovih čekova (kao da su nekakvi osoboni itd) pa imaju i rok trajanja d 15 dana i da novac sa njih ne mogu podignuti a i da mogu opetz moram platiti 40 kuna pri polaganju na račun
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 13:56   #2
škrti ameri izdaju osobni ček na 20$ i zaborave na njega i vrati se nenaplaćen i onda ti tvoja banka uzme nazad 20$ i naplati naknadu
zato se osobne ne otkupljuje već šalje na inkaso - app
isto kao domaći čekovi po tekućim - banke prestale garantirati, trgovci prestali uzimati
nek ti lipo rodijaci stave u kuvertu jacksona ili još bolje granta ili franklina, isti im je rizik transporta
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 17:41   #3
Ja se zapravo čudim da su ti tek ove godine to htjeli naplatiti. Privatni već duže vrijeme idu na inkaso.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 20:27   #4
Ma zadnji put sam polagao prije godinu dana i nije bilo problema...
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 00:24   #5
E pa dobro si i prošao u nekim bankama su još veće provizje, na inkaso idu i privati i poslovni na primjer isplata poreza pomoricima i sl.
-aurora- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 11:14   #6
A dajte mi objasnite što to znači,jer ja imam osjećaj kkao da njima plaćam uslugu,isrkeno ako ću im plaćati uslugu onda bolje da novac držim u čarapi a ovih dvadeset dolara ću prežaliti.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 11:42   #7
ček je skup za obradu i to košta
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.