Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2011., 13:20   #101
Ne bi se baš reklo tako.Trebali bi radilt ali postoji linija manjeg otpora a to je u što kraćem vremenskom intervalu skupit što više kazni i onda kava a šef zadovoljan.Kontroliraju ih ali jako malo i ne na taj način.Ne piše se na koliko metara je bilo od znaka tako da prijave prolaze.Nema svagdje takvih mjesta (dobrih za deranje) niti svi to rade.Ne gledaju ih gdje rade jer bi morali izaći na sunce,kišicu,vjetar,hladnoću a to im nije baš ugodno jer nisu oni "šljakeri" već ekipa sa školom.Teorija je jedno a praksa drugo.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 15:53   #102
a ti si, vidim, jako upućen u rad policije!!
ili si policajac ili te jako često kažnjavaju pa znaš
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 06:31   #103
Hvala na prethodnim odgovorima.

Imam još jedno pitanje.
Sastavljam žalbu, i u njoj treba navesti broj prekršajnog naloga, a taj broj je napisan vrlo nečitljivo pa nisam siguran što piše. Da li mogu uz žalbu poslati i kopiju prekšajnog naloga gdje se vidi "ispravan" broj?

Pošto sam zaustavljen izvan naselja da li trebam staviti da su me zaustavili u prvom naselju koje je najbliže mjestu događaja (tako su naveli u prekršajnom nalogu samo je problem što su također nakon naziva stavili nešto što se ne može pročitati)?
phil_burloc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 13:42   #104
Nemam kazni.Ti ne poznaš ni jednoga niti pričaš s njima?Treba se ljudima platit cuga pa se svašta sazna
U manjim mjestima se zna točno vrijeme gdje su a ne samo što rade.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 13:49   #105
Kopiraj ako ti je lakše.Samo kratko napiši jer ćeš ionako sucu sve ponovit.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 21:12   #106
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
PRAVILNIK O PROMETNIM ZNAKOVIMA, SIGNALIZACIJI
I OPREMI NA CESTAMA

Članak 28.
Znakovi izričitih naredbi moraju se ponovno postaviti nakon svakoga križanja s drugom cestom ako izričita naredba vrijedi i poslije takvog križanja.
Izričita naredba izražena znakom zabrane i ograničenja ili znakom obveze postavljenim na ulazu u naselje na istom stupu na kojem je postavljen i znak za obilježavanje naseljenog mjesta vrijedi na području cijelog naselja ako na pojedinim cestama ili dijelovima ceste u naselju nije drugim prometnim znakom izražena druga naredba.
Ova naredba odnosi se i na prometne cestovne građevine (tuneli, mostovi i sl.).
Ja ovdije vidim nekoliko problema:

1. Pravilnik je podzakonski akt. To znaci da treba biti usaglasen sa zakonom o sigurnosti prometa. U Zakonu o sigurnosti prometa koristi se izraz raskrizje, dok se u ovom clanko upotrebljava rijec krizanje. Da li se radi o istom pojmu ili ne? Definicija krizanja nije data u ovom pravilniku.
2. S obzirom kako je ovaj pravilnik napisan po
"CONVENTION ON ROAD SIGNS AND SIGNALS" nisu sve drzave potpisnice istog. Sto ako vozac dolazi iz Spanije? Ona potpisnica tog sporazuma, pa to pravilo ne vrijedi tamo.
3. Ja nisam nigdje vidio kako se ta posebna cinjenica obasnjava strancima, sto bi bilo dobro.
4. Osim ovoga sto vozac treba uciniti u slucaju ako je zaustavljen zbog "prevelike" brzine? Snimiti cijelo mjesto za kamerom, izmjeriti tocno mjesto zaustavljanja, snimiti svaki znak na cesti prije mjesta zaustavljanja??
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 22:58   #107
Quote:
cfantastic kaže: Pogledaj post
Ja ovdije vidim nekoliko problema:

1. Pravilnik je podzakonski akt. To znaci da treba biti usaglasen sa zakonom o sigurnosti prometa. U Zakonu o sigurnosti prometa koristi se izraz raskrizje, dok se u ovom clanko upotrebljava rijec krizanje. Da li se radi o istom pojmu ili ne? Definicija krizanja nije data u ovom pravilniku.
a raskrižje je: 26) »raskrižje« je površina na kojoj se križaju ili spajaju dvije ceste ili više cesta, a i šira prometna površina (trgovi i sl.) koja nastaje križanjem, odnosno spajanjem cesta,
znaći ako se nešto križa to je križanje

Quote:
cfantastic kaže: Pogledaj post
2. S obzirom kako je ovaj pravilnik napisan po
"CONVENTION ON ROAD SIGNS AND SIGNALS" nisu sve drzave potpisnice istog. Sto ako vozac dolazi iz Spanije? Ona potpisnica tog sporazuma, pa to pravilo ne vrijedi tamo.
a šta ako odeš u Englesku i nitko ti ne kaže da se vozi po lijevoj strani
ne poznavanje zakona ne oslobađa krivnje!!

Quote:
cfantastic kaže: Pogledaj post
3. Ja nisam nigdje vidio kako se ta posebna cinjenica obasnjava strancima, sto bi bilo dobro.
koja posebna?

Quote:
cfantastic kaže: Pogledaj post
4. Osim ovoga sto vozac treba uciniti u slucaju ako je zaustavljen zbog "prevelike" brzine? Snimiti cijelo mjesto za kamerom, izmjeriti tocno mjesto zaustavljanja, snimiti svaki znak na cesti prije mjesta zaustavljanja??
u zapisniku o brzini upisuje se adresa gdje je zaustavljen i na kojoj udaljenosti je brzina snimljena ako je snimljena pomoću uređaja koji ispisuje udaljenost.
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 00:57   #108
Ja nisam govorio o ocitim cinjenicama, kao sto je gdje se negdje vozi. Da li ti znas koji propisi o saobracajnim znakovima vrijede u Engleskoj?
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 00:59   #109
u zapisniku o brzini upisuje se adresa gdje je zaustavljen i na kojoj udaljenosti je brzina snimljena ako je snimljena pomoću uređaja koji ispisuje udaljenost.[/QUOTE]

Kako se utvdjuje ta cinjenica? Na primjer, ako je radar udaljen 99.5m od znaka za ogranicenje brzine, da li to znaci da je to mjerenje protiv zakona i da ces proci bez kazne?
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 07:59   #110
ne, ne znam koji propisi o (saobračajnim) prometnim znakovima vrijede u Engleskoj i ne zanima me!!

između ostalog na ulazu u svaku državu imaš tablu koja pokazuje kolika su ograničenja na kojoj vrsti cesta, a ako imalo poštuješ zakone onda ti nije važno da li je ogranićenje 50 ili 60!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 10:04   #111
Quote:
cfantastic kaže: Pogledaj post
u zapisniku o brzini upisuje se adresa gdje je zaustavljen i na kojoj udaljenosti je brzina snimljena ako je snimljena pomoću uređaja koji ispisuje udaljenost.
Kako se utvdjuje ta cinjenica? Na primjer, ako je radar udaljen 99.5m od znaka za ogranicenje brzine, da li to znaci da je to mjerenje protiv zakona i da ces proci bez kazne?[/QUOTE]

Ne upisuje se udaljenost jer u obrascu nema pitanja za isto.

Članak 13.
Kod mjerenja brzine vodi se zapisnik koji uključuje:
– datum, vrijeme i mjesto mjerenja;
– način, eventualne posebnosti mjerenja (npr.: čelno, s nadvožnjaka, u zavoju);
– smjer vožnje provjeravanog vozila;
– najveća dopuštena brzina u području mjerenja;
– oznaka naprave za mjerenje brzine;
– registarski broj i izmjerena brzina vozila;
– izjava o prethodno obavljenom ispitivanju mjerila brzine u skladu s člankom 9. točkom 2.;
ime službenih osoba koje su obavile mjerenje;
– potpis.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 19:14   #112
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
ne, ne znam koji propisi o (saobračajnim) prometnim znakovima vrijede u Engleskoj i ne zanima me!!

između ostalog na ulazu u svaku državu imaš tablu koja pokazuje kolika su ograničenja na kojoj vrsti cesta, a ako imalo poštuješ zakone onda ti nije važno da li je ogranićenje 50 ili 60!
Ti nisi procitao sto je pisalo prije. Ne radi se o tome treba li postivati prometne znakove ili ne, nego o tome dokle vrijedi ogranicenje brzine dano na znaku. Ocito je kako prestanak ogranicenja brzine moze biti razlicit ovisno o drzavi. Ja mislim kako bi bilo dobro postaviti znakove ogranicenja brzine tako da su svima vidljivi i jasni, a oslanjati se na pravilo kako ogranicenje brzine vrijedi do prvog krizanja, ako nije postavljen novi znak o ogranicenju brzine. Sto se tice postivanja znakova ogranicenja brzine ja se pridrzavam tih gdje god da su postavljeni i vidljivi.
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2011., 19:18   #113
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Kako se utvdjuje ta cinjenica? Na primjer, ako je radar udaljen 99.5m od znaka za ogranicenje brzine, da li to znaci da je to mjerenje protiv zakona i da ces proci bez kazne?
Ne upisuje se udaljenost jer u obrascu nema pitanja za isto.

Članak 13.
Kod mjerenja brzine vodi se zapisnik koji uključuje:
– datum, vrijeme i mjesto mjerenja;
– način, eventualne posebnosti mjerenja (npr.: čelno, s nadvožnjaka, u zavoju);
– smjer vožnje provjeravanog vozila;
– najveća dopuštena brzina u području mjerenja;
– oznaka naprave za mjerenje brzine;
– registarski broj i izmjerena brzina vozila;
– izjava o prethodno obavljenom ispitivanju mjerila brzine u skladu s člankom 9. točkom 2.;
ime službenih osoba koje su obavile mjerenje;
– potpis.[/QUOTE]

A cemu onda sluzi propis koji kaze kako se mjerenje brzine ne smije provoditi na daljini manjoj od 100m od prometnog znaka za ogranicenje brzine. To dakle znaci da je to mjerenje ne zaknoski provedeno i kako vozac ne moze bit kaznjen? To u principu ima i smisla. Ogranicenje brzine vrijedi iza znaka, pa mjerenje brzine na manjoj daljini od samog znaka za ogranicenje brzine nema smisla.
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 21:13   #114
Ne bi trebao bit kažnjen ako je mjereno na manje od 100 metara od znaka.Ali to treba i dokazat.Samo rekonstrukcijom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 21:18   #115
Mene danas slikalo prvi puta na brzoj cesti i to ove kamere sta su fiksne (neman pojma koje su ni kako se zovu). Nisam siguran koliko je bilo ogranicenje jeli 80 ili manje ali mene blicalo u zadnji cas, vozija san oko 100? Nisam upoznat s kaznama i sta me sad sljedi pa moram pitat?
Do sad nisam ima problema osim sta sam jednom parkira na pjesacki i platija san buletu.
Strambulin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 12:52   #116
500 kn za prekoračenje od 10-20 km van naselja.Normalno ograničenje je 110 na brzoj cesti osim ako znakom nije stavljeno drugačije.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 12:53   #117
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
a raskrižje je: 26) »raskrižje« je površina na kojoj se križaju ili spajaju dvije ceste ili više cesta, a i šira prometna površina (trgovi i sl.) koja nastaje križanjem, odnosno spajanjem cesta,
znaći ako se nešto križa to je križanje
Čekaj, ako sam ja to dobro shvatio, po ovome što piše u zakonu, znak ograničenja brzine vrijedi do križanja, ali ne i spajanja. Mi smo u autoškoli učili da ograničenje brzine vrijedi do prvog raskrižja, tj. do križanja ili spajanja
kralj irud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 14:15   #118
znak vrijedi do raskrižja a raskrižje je mjesto gdje se dvije ceste križaju ili spajaju!!

ne vidim šta ti tu nije jasno, krivo si skužio
dobro su te učili u autoškoli!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2011., 20:05   #119
Quote:
Angang kaže: Pogledaj post
znak vrijedi do raskrižja a raskrižje je mjesto gdje se dvije ceste križaju ili spajaju!!

ne vidim šta ti tu nije jasno, krivo si skužio
dobro su te učili u autoškoli!!
Ceste se mogu krizati i bez spajanja. Moje pitanje je sada ovo:

1. U zakon o sigurnosti prometa pise kako je raskrijze mjesto gdje se krizaju ili spajaju dvije ceste ili vise cesta.
2. U pravilniku o prometnim znakovima spominje se samo krizanje.

Na koje se to krizanje misli: na krizanje gdje se ceste spajaju ili na krizanje dviju cesta a bez spajanja?
__________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.
cfantastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 08:31   #120
PRAVILNIK O PROMETNIM ZNAKOVIMA, SIGNALIZACIJI
I OPREMI NA CESTAMA

Članak 28.
Znakovi izričitih naredbi moraju se ponovno postaviti nakon svakoga križanja s drugom cestom ako izričita naredba vrijedi i poslije takvog križanja.
Izričita naredba izražena znakom zabrane i ograničenja ili znakom obveze postavljenim na ulazu u naselje na istom stupu na kojem je postavljen i znak za obilježavanje naseljenog mjesta vrijedi na području cijelog naselja ako na pojedinim cestama ili dijelovima ceste u naselju nije drugim prometnim znakom izražena druga naredba.
Ova naredba odnosi se i na prometne cestovne građevine (tuneli, mostovi i sl.).

valjda ćeš sad shvatiti ovo sam i prije napisao samo je trebalo pročitati!!
__________________
Da bi bio star i mudar moraš prvo biti mlad i glup!!
Angang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:34.