Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2015., 13:15   #61
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
podizem ovu temu, jer vidim da se na RiDu traze lijecnici za djecu od 7 navise

gdje pise da se bas sa 7 mora mijenjati, nekoliko mojih kolega je mijenjalo tek sa 12. tak i ja planiram, moja pedijatrica nije krcata.

Moja opce medicine prima iskljucivo ako je jedan od roditelja njen pacijent, a najbolje oba.
meni to fakat ima smisla, jer inace, cemu obiteljska medicina.
i da, koma je to da tak mali moraju u cekaonice sa starcima
ne piše nigdje da je granica 7g, ali ovo drugo što spominješ je presudni faktor mnogim pedijatrima - krcatost.
pedijatar koji ima puno novih pacijenata će otfikariti starije kad krenu u školu.
oni koji nemaju se neće žuriti.

ja planiram svoje prebaciti kod svoje LOM.
i meni nije koma što će dijeliti čekaonicu sa starcima, bolje mi je to nego sad kad dođemo u krdo febrilnih, šmrkljavih i kašljajućih todlera


a za ostatak tvog posta - da, utopistična si
nove ambulante se uglavnom otvaraju prema trenutnom financijskom stanju HZZO-a (koje je uvijek loše i nikad se nema, i svi su u minusu i svi previše troše ), a ne prema realnim potrebama.
dakle, na kapaljku.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 13:44   #62
nasa ne drzi djecu nakon 7 godina nazalost i morma mijenjati. buduci da sam streber trazim vec sada ali ne mislim da cu uspjeti naci ovako dobru dokicu/doka ko sto je moja.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 14:53   #63
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
ne piše nigdje da je granica 7g, ali ovo drugo što spominješ je presudni faktor mnogim pedijatrima - krcatost.
pedijatar koji ima puno novih pacijenata će otfikariti starije kad krenu u školu.
oni koji nemaju se neće žuriti.

ja planiram svoje prebaciti kod svoje LOM.
i meni nije koma što će dijeliti čekaonicu sa starcima, bolje mi je to nego sad kad dođemo u krdo febrilnih, šmrkljavih i kašljajućih todlera


a za ostatak tvog posta - da, utopistična si
nove ambulante se uglavnom otvaraju prema trenutnom financijskom stanju HZZO-a (koje je uvijek loše i nikad se nema, i svi su u minusu i svi previše troše ), a ne prema realnim potrebama.
dakle, na kapaljku.
dakle, ne moze nas otfikarit
(mislim, vidla sam neki dan da su kod nje jos uvijek ovi skolarci koje znamo iz vrtica, kojis u treci, ak ne i cetvrti razred)


kod moje dr je jos i okej, ona te sve starce brzo otfikari, ali recimo obiteljska mojih staraca ima hordu geriajtrije koja tam dolazi na druzenje i socijalnu podrsku.
jbg, meni se neda sjediti u cekaonioci zato kaj oni unutra mako chataju.


moja sestra je kod neke, sa kojom je bila prezadovoljna jos od srednje (min 10god) i napravila sve sto jeiakod trebala, nikad nije kenjkala oko uputnica ili dodatnih pretraga prije davanja antibiotika, zadnje dve godine kaze da niti ne zna kak radi, jer da je u cekaonici uzasna guzva, bez obzira kada dodjes, raspon dobi od 7-97, svak smatra da ima prednost, jednom rijecju, kaos.
jedina joj je prednost, da ju moze nazvat (pa ako ju dobije na telefon) otvoirt bolovanje na par dana i isto tak doc zatvorit i uzet doznake.
al to ne radi cesto, lakse je uzet par slobodnih dana

i brijem da joj se naselilo dosta obitelji sa djecom, bas ovom koje su otfikarili pedijatri. tak da je tesko nekome predloziti nekog super strucnjaka, jer se onda desi ovo.
moram prestat hvaliti nasu pedicu
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 18:21   #64
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
pedijatar koji ima puno novih pacijenata će otfikariti starije kad krenu u školu.
kaj to smiju s obzirom da nigdje ne piše takvo pravilo? i kaj ak se pobuniš i ne želiš? onda te valjda mora zadržati?

Zadnje uređivanje leeloo27 : 16.10.2015. at 10:44.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 19:29   #65
Smiju, zato jer ne smiju odbiti male bebe.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 10:06   #66
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nasa ne drzi djecu nakon 7 godina nazalost i morma mijenjati. buduci da sam streber trazim vec sada ali ne mislim da cu uspjeti naci ovako dobru dokicu/doka ko sto je moja.
nazovi HZZO i uopce pitaj tko ima mjesta.
ja sam, trazeci novu pedijatricu, dobila masu preporuka, i niti jedna me nijee mogla primiti.
onda sam nazvala HZZO i pitala gdje ima mjesta, i onda se od tih 6 (koje su mi lokacijski bile ok) medju narodom raspitivala kakve su.

mislim da i najbolji lijecnik postane najgori,ako ima previse pacjenata i ne stize.
ili kada ga HZZO pritisce sa troskovima, pa nedaje uputnice, jer ima neku kvotu koju je ispucao prva tri dana u mjesecu na gro tih pacjenata.


mene zapravo zanima, ima li pravo pedijatar zahtjevati, zato jer je krcat pacjentima, da se dijete prebaci krcatom LOM-u?
jer jbg, i jedan i drugi ce onda raditi losije, jer su krcati, uz detalj (po meni jakooo vazan), da u toj zurbi, pedijatar ipak ima malo vise pojma o klincima, i mozda puno vise pojma o nekom klincu koji mu je tamo bio cesto ko beba/todler/predskolac
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 10:52   #67
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

mislim da i najbolji lijecnik postane najgori,ako ima previse pacjenata i ne stize.
ili kada ga HZZO pritisce sa troskovima, pa nedaje uputnice, jer ima neku kvotu koju je ispucao prva tri dana u mjesecu na gro tih pacjenata.
Ovo se dosta često događa. Pročuje se da je netko odličan LOM, pedijatar, ginekolog.... i ljudi se masovno upisuju kod takvih, oni postani prekrcani, stvaraju se gužve, a s druge strane hzzo diše za vratom i lupa kazne ako se prekorači broj uputnica, recepata i sl.

Ako je pedijatar prekrcan mislim da moraš seliti kod LOM ako dijete ima 7 godina (slušala sam u čekaonici kod svoje dokice neke 2 mame koje su bile pričale, jednoj je mala išla u 2. razred i rekla je da je došla pitati dokicu hoće primiti malu jer joj je pedijatrica rekla da je prekrcana i da budući da mala ide u 2. razred da mora seliti karton kod LOM pa je sada u potrazi koja ima mjesta i koja hoće primiti).
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 11:14   #68
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
mene zapravo zanima, ima li pravo pedijatar zahtjevati, zato jer je krcat pacijentima, da se dijete prebaci krcatom LOM-u?
jer jbg, i jedan i drugi ce onda raditi losije, jer su krcati, uz detalj (po meni jakooo vazan), da u toj zurbi, pedijatar ipak ima malo vise pojma o klincima, i mozda puno vise pojma o nekom klincu koji mu je tamo bio cesto ko beba/todler/predskolac
puno je više krcatih pedijatara nego krcatih LOM-ova, puno, puno više.
a ima li pravo - ne znam misliš li formalno, prema nekom pravilniku ili?


što se tiče formalne edukacije, specijalisti obiteljske medicine tijekom specijalizacije imaju formalnu edukaciju na pedijatriji, nije baš ko da su s kruške pali.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 11:16   #69
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Ovo se dosta često događa. Pročuje se da je netko odličan LOM, pedijatar, ginekolog.... i ljudi se masovno upisuju kod takvih, oni postani prekrcani, stvaraju se gužve, a s druge strane hzzo diše za vratom i lupa kazne ako se prekorači broj uputnica, recepata i sl.

Ako je pedijatar prekrcan mislim da moraš seliti kod LOM ako dijete ima 7 godina (slušala sam u čekaonici kod svoje dokice neke 2 mame koje su bile pričale, jednoj je mala išla u 2. razred i rekla je da je došla pitati dokicu hoće primiti malu jer joj je pedijatrica rekla da je prekrcana i da budući da mala ide u 2. razred da mora seliti karton kod LOM pa je sada u potrazi koja ima mjesta i koja hoće primiti).
a kome selis ako je LOM krcat? cekas da netko umre?
jer i LOMovi se nakrcaju nekada.
oni imaju obavezu, ili me demantirajte ak nije tako, da moraju uzeti muza/zenu/dijete, ak vec imaju jednog od ovih tamo (a drugi je nezadovoljan, prelazi od pedijatra, preselio se....)
pediajtar samo mora uzeti bebu, i to po mejstu stanovanja

ja sam za to da se pise HZZO-u.
jbg, mozda je utopija, al covjek barem proba.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 13:34   #70
Ma to je dublji problem od hzzo-a. Oni mogu povećati kvotu pedijatrima ali to ne rješava problem da pedijatara fali i oni to ne mogu riješiti. Takve stvari bi se trebale rješavati na razini države, povećavati kvote na medicinskim fakultetima, stimulirati izabiranje specijalizacija koje su deficitarne, ovako samo preljevaju iz šupljeg u prazno.

Ovo sada je nekako polovično rješenje, ok rasteretili ste pedijatre ali niste riješili problem toga da liječnika svuda jednostavno fali pogotovo specijalista (ista je priča i sa ginićima samo nemaju kome prebaciti pa im povećavaju kvote pa u trudnoći moraš moljakati da ti naprave obični uzv izvan redovnih ili popizdiš pa radiš sve privatno ako si možeš priuštiti).

Ovo za obvezu nemam pojma, prvi mi je glas. Znam samo kad su prebukirani da ne primaju nikoga jer im hzzo lupa kazne.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 08:54   #71
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post

što se tiče formalne edukacije, specijalisti obiteljske medicine tijekom specijalizacije imaju formalnu edukaciju na pedijatriji, nije baš ko da su s kruške pali.
imali su edukaciju na pedijatriji ali kada? prije sto godina a sad su im prije par godina natiovarili djecu nakon godina i godina lijecenja odraslih.

kad su zapravo ukinuti specijalisti skolske medicine?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 08:58   #72
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
imali su edukaciju na pedijatriji ali kada? prije sto godina a sad su im prije par godina natiovarili djecu nakon godina i godina lijecenja odraslih.

kad su zapravo ukinuti specijalisti skolske medicine?
pa nisu ukinuti?
rade upise u skolu i rade promijene skolskog programa i tako....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 09:04   #73
ma mislim da one posebne doktore skolske medicine gdje si prelazio kad si kretao u skolu i koji su samo skolsku djecu lijecili.
u mom dz je cijela jedna strana prizemlja bila za skosku medicinu, na desno su bilo opce prakse za odrasle a na lijevo su bili skolske medicine
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 15:25   #74
Starinska školska medicina ti je ukinuta prije 10-ak god. (ako ne i više).
Dekretom su specijalisti školske medicine postali specijalisti opće (obiteljske) medicine.

Njima je bilo teže preko noći "postati" opća, nego općoj preuzeti dobar dio poslova školske.

Naravno, "profitirali" su korisnici usluga

Ne sjećam se kojeg od ministara je to bila "reforma"
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2015., 14:55   #75
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post

Njima je bilo teže preko noći "postati" opća, nego općoj preuzeti dobar dio poslova školske.
vjerujem, da
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2015., 20:46   #76
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
imali su edukaciju na pedijatriji ali kada? prije sto godina a sad su im prije par godina natiovarili djecu nakon godina i godina lijecenja odraslih.

kad su zapravo ukinuti specijalisti skolske medicine?
pa ne baš tako davno.
specijalizacije iz obiteljske su naveliko uvedene krajem devedesetih čini mi se i tada su svi doktori opće medicine mlađi od 50g (mislim ) imali obvezu ići na specijalizaciju.
one koji su bili bliže penziji nisu gnjavili s tim

specijalisti školske medicine nisu ukinuti samo su preorijentirani na preventivu, a to se dogodilo prije nekih 15g, rekla bih.
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Starinska školska medicina ti je ukinuta prije 10-ak god. (ako ne i više).
Dekretom su specijalisti školske medicine postali specijalisti opće (obiteljske) medicine.

Njima je bilo teže preko noći "postati" opća, nego općoj preuzeti dobar dio poslova školske.

Naravno, "profitirali" su korisnici usluga

Ne sjećam se kojeg od ministara je to bila "reforma"
specijalisti školske medicine su imali dano na izbor hoće li ići u opću ili u novu školsku praksu.
i nisu postali specijalisti obiteljske, moja dr (sad u penziji) je i nakon prelaska u opću ambulantu do kraja imala na faksimilu spec školske medicine.

ako se dobro sjećam, ja sam nakon upisa na faks morala ići s ostalim studentima u grupama na pregled u studentsku polikliniku kod školskog doktora
stara sam
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2016., 14:27   #77
ja još nisam odabrala novog za malu a pedijatrica me podsjetila da se moramo ispisati i onda jos sestra
dva puta
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 09:19   #78
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja još nisam odabrala novog za malu a pedijatrica me podsjetila da se moramo ispisati i onda jos sestra
dva puta
mene to ceka za cca 5 mjeseci ....imamo predobru pedijatricu i jako mi je zao sto moramo otici sa navrsenih 7 godina. LOMica gdje mi je sin je dobra i ne mogu reci nista protiv nje zato sto se trudi ali naravno nema ni upola znanja o djecjim problemima kao sto ima pedijatrica i kada je vidim da razmislja pola sata gdje se rade određene pretrage za klince ne znam dal da placem ili se smijem.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 13:14   #79
I nas čeka traženje LOM krajem godine. Sada smo u DZ Špansko i želim tu i ostati. Ima li netko iskustva sa nekim od ovih liječnika:
dr. Sonja Badić Ranilović, dr. Snježana Stipković, dr. Lidija Angelus, dr. Ljiljana Predović, dr. Danka Filipović, dr. Tatjana Grgas?
Bilo kakva informacija je dobrodošla.
Yin&Yang is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2016., 13:35   #80
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
mene to ceka za cca 5 mjeseci ....imamo predobru pedijatricu i jako mi je zao sto moramo otici sa navrsenih 7 godina. LOMica gdje mi je sin je dobra i ne mogu reci nista protiv nje zato sto se trudi ali naravno nema ni upola znanja o djecjim problemima kao sto ima pedijatrica i kada je vidim da razmislja pola sata gdje se rade određene pretrage za klince ne znam dal da placem ili se smijem.
pa to, koma mi je to! fakat ne zelim pristup dobar dan-izvolite antibiotik-dovidjenja
nemam pojma, nadam se da cemo naci nekog normalnog
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:23.