Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2012., 11:09   #61
imaš dobru temu o prekvalifikacijama na školstvu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
inazuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2012., 12:41   #62
Quote:
inazuma kaže: Pogledaj post
imaš dobru temu o prekvalifikacijama na školstvu
Ej, pliz gdje to? Ne uspijavm naći...

Hvala...
Mel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 10:34   #63
nije nuzno da se mora raditi o prekvalifikaciji, nego moze biti i usavrsavanje, osposobljavanje,...
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 08:58   #64
ljudi, jos malo bih vas trebala.

recimo, burza nudi neke besplatne tecajeve. sto bi se od tih svih slucajeva isplatilo zavrsit?
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2012., 23:47   #65
A da nam kažeš koje konkretno tečajeve ti nude, možda bi i uspjeli nešto komentirati.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 11:15   #66
Quote:
anonimna123 kaže: Pogledaj post
nesto van svoje struke.
kaj fali nekim deficitarnim zanimanjima?
Al kako da znamo koja si struka kad nisi napisala pa da kažemo za nešto izvan struke ili nekakvu nadogradnju na struku?

Mislim da se sigurno da prekvalificirati i osobno smatram da bi se takvi programi trebali razvijati jer kad si klinac nije ti ni na kraj pameti što bi zapravo htio raditi u životu, nemaš pojma kako taj posao izgleda u praksi, a možda si baš odabrao nešto s čim ćeš teško/nećeš naći posao.

Pogledaj mojposao i posaohr što se najviše traži u oglasima za posao, pa možda bi prema tome mogla donijeti neki zaključak.
Suey is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 08:32   #67
ima vecinom tecajeva za muske znaci: viljuskaristi, gradjevinari, tokari, rukovatelji motorkama,... onda opcenito za: mljekara, vocara, zastitara, sistemski i mrezni administrator. to je kaj se mogu sjetiti.
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 09:40   #68
Anonimna123 moj frend iz srednje se nakon završenog faksa (Fak. za hot. i tur. menadžment u Opatiji) prekvalificirao za kuhara i nakon tog odmah počeo raditi u jednom finom restoranu u Zg i kaže da žali šta je uopće išao na faks.
A frendica je preko burze završila tečaj za specijalista za elektroničko poslovanje i isto brzo našla posao.Po struci je ekonomist,srednja škola.

Raspitaj se kod svog mentora na burzi.
yuma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 12:02   #69
Pa govorili smo joj već za kuhara, pa ne trza
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 10:16   #70
ajde molim vas, dosta sale. zbilja mi treba ozbiljan savjet. znaci, sto bi se isplatilo zavrsit od tih tecajeva ili napravit prekvalifikaciju? nije bitno koja je moja struka jer se ne zelim drzat ko pijan plota.
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 10:24   #71
Dobra tema o prekvalifikacijama.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 11:29   #72
Quote:
anonimna123 kaže: Pogledaj post
ajde molim vas, dosta sale. zbilja mi treba ozbiljan savjet. znaci, sto bi se isplatilo zavrsit od tih tecajeva ili napravit prekvalifikaciju? nije bitno koja je moja struka jer se ne zelim drzat ko pijan plota.
Ne znam zašto misliš da se šalimo? Zato što sam ti spomenula kuhare?
Pa jesi ti svjesna koliko je to traženo zanimanje i kako se dobro kreću plaće?
I kako ti mi možemo reći šta bi se tebi isplatilo, kad ne otkrivaš ništa šta još imaš u kombinaciji.
Nije isto jesi li npr neka krojačica spretna s rukama ili osoba koja se snalazi s brojkama i programira u slobodno vrijeme ili osoba koja govori 3 strana jezika.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 08:49   #73
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto misliš da se šalimo? Zato što sam ti spomenula kuhare?
Pa jesi ti svjesna koliko je to traženo zanimanje i kako se dobro kreću plaće?
I kako ti mi možemo reći šta bi se tebi isplatilo, kad ne otkrivaš ništa šta još imaš u kombinaciji.
Nije isto jesi li npr neka krojačica spretna s rukama ili osoba koja se snalazi s brojkama i programira u slobodno vrijeme ili osoba koja govori 3 strana jezika.
nisam krojacica, blize ovom drugome, samo sto ne programiram.
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 09:55   #74
Te prekvalifikacije su jedna druga strana kriminala u Hrvatskoj. U mnogim srednjim školama koštaju kao dvije godine fakulteta tehničkih znanosti, a osim prava upisa na fakultet, vrijede malo više od toaletnog papira. Prekvalifikacija sa trogodišnjom školom u opet trogodišnju mi je kretenizam, pa čovjek želi napredovati u životu, a ne stagnirati ili ići natrag.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 16:47   #75
Prekvalifikacija....

Evo zanima me vase misljenje. naime neckam se izmedu zanimanja za Geobušača i bageriste. naime za ovo zadnje znam tocno sta je pod sta spada i sl, ali za zanimanje Geobušač nisam siguran. pod koju kategoriju spada samo zanimanje. Ako netko moze dati vise informacija i savjeta sta je bolje. naravno i da je lakse naci posao, iako to vise nije pravilo.
Purgatory is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 10:06   #76
dakle, kod nas u zemlji postoje razno razne prekvalifikacije. evo primjer, na stranici http://www.educentar.net/HR/Programs...kvalifikacije/ dvoumim se izmedju kompjutorskih zanimanja, vozaca C kategorije i zastitara. sada vas molim za savjet ozbiljno jer nemogu sama odluciti sto bi mi bilo bolje ili ako imate jos kakav prijedlog.
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 13:08   #77
Quote:
anonimna123 kaže: Pogledaj post
dakle, kod nas u zemlji postoje razno razne prekvalifikacije. evo primjer, na stranici http://www.educentar.net/HR/Programs...kvalifikacije/ dvoumim se izmedju kompjutorskih zanimanja, vozaca C kategorije i zastitara. sada vas molim za savjet ozbiljno jer nemogu sama odluciti sto bi mi bilo bolje ili ako imate jos kakav prijedlog.
Za zastitara se samo trebas javiti na burzu ako si nezaposlena i poslat ce te na tecaj besplatno, tako da nemoj ni pod razno trositi novce na to.
Posto je zanimanje koma (place su 2700-3000 kn, radi se po 250 i vise sati mjesecno, nedjelje, praznike, itd.) na burzi ce jos dugo vremena slati ljude na te tecajeve, jer zastitara uvijek fali. A fali ih jer nitko tko ima ikakvog izbora ne zeli to raditi. Prednost je sto se posao vrlo lako nalazi, ako ti to sta znaci.

Vozac C kategorije nije nikakva prekvalifikacija, jedino se mozes prekvalificirati za KV vozaca, ali mislim da nakon toga moras svaku kategoriju koja ti treba polagati u autoskoli, znaci na cijenu prekvalifikacije od 4500 kn ili koliko vec je, racunaj jos par tisuca kn za kategorije, ako hoces imati E i to.
Silentt is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 22:30   #78
Quote:
Silentt kaže: Pogledaj post
Za zastitara se samo trebas javiti na burzu ako si nezaposlena i poslat ce te na tecaj besplatno, tako da nemoj ni pod razno trositi novce na to.
Posto je zanimanje koma (place su 2700-3000 kn, radi se po 250 i vise sati mjesecno, nedjelje, praznike, itd.) na burzi ce jos dugo vremena slati ljude na te tecajeve, jer zastitara uvijek fali. A fali ih jer nitko tko ima ikakvog izbora ne zeli to raditi. Prednost je sto se posao vrlo lako nalazi, ako ti to sta znaci.

Vozac C kategorije nije nikakva prekvalifikacija, jedino se mozes prekvalificirati za KV vozaca, ali mislim da nakon toga moras svaku kategoriju koja ti treba polagati u autoskoli, znaci na cijenu prekvalifikacije od 4500 kn ili koliko vec je, racunaj jos par tisuca kn za kategorije, ako hoces imati E i to.
ima li jos tko kakvih sugestija?
anonimna123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2012., 23:07   #79
Quote:
anonimna123 kaže: Pogledaj post
ima li jos tko kakvih sugestija?
Kakva su to "kompjutorska zanimanja"?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2012., 22:48   #80
Quote:
Silentt kaže: Pogledaj post
Za zastitara se samo trebas javiti na burzu ako si nezaposlena i poslat ce te na tecaj besplatno, tako da nemoj ni pod razno trositi novce na to.
Posto je zanimanje koma (place su 2700-3000 kn, radi se po 250 i vise sati mjesecno, nedjelje, praznike, itd.) na burzi ce jos dugo vremena slati ljude na te tecajeve, jer zastitara uvijek fali. A fali ih jer nitko tko ima ikakvog izbora ne zeli to raditi. Prednost je sto se posao vrlo lako nalazi, ako ti to sta znaci.
.
Ne znam gdje ti zivis, ali evo npr. moj decko je vise puta na burzi pitao za zastitarstvo, uvijek mu kazu da je zastitara previse i da ne placaju vise te tecajeve tako cesto. Jednom je cak isao na neki razgovor vezano za to, rekli su im da ce im javiti cim tecaj pocne (bilo ih je vise, desetak), na kraju su ih nazvali i rekli da se nema vise novaca za takve tecajeve, da je ionako previse zastitara.
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.