Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Domovinski rat

Domovinski rat Domovinski rat bez politike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2017., 12:12   #61
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Ovo mu je dobro. Armija BiH zauzela Kupres. Laz treba samo ponoviti dovoljan broj puta pa bi moglo zvucati kao istina.
u 9 ujutro ABIH je bio u vilinim kućama .... tek popodne HVO ulazi u Kupres , nakon razgovora na radio vezi zap 7 korp i zap HVO-a , gde zap ABIH govori da će ući oni ako HVO ne uđe
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:28   #62
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Naravno da ja nisam rekao da je Glasnović lažov već da si ti lažov. Dokazani.

Naravno i da ja nigdje nisam rekao da je bilo više pripadnika u HV Bh Hrvata nego Hrvata iz Hrvatske. Ti dakle polemiziraš sa svojom laži kao i uvijek ili si priglup da razumiš tekst. Ili oboje. Ja samo kažem i tvrdim da je dezertersvo u Hrvatskoj bila masovna nesankcionirana pojava i da je odsutne 91-ve Hrvatsku branilo par desetaka tisuća ljudi od kojih dobar dio iz BiH i dijaspore. Lako provjerljivo.

50 000 ljudi u odnosu na mobilizacijski potencijal od 400 000 vojnika je jedva preko 10%.

Nisi naveo link niti ikakav dokaz za tu Glasnovićevu tvrdnju. Tvrditi da je u nekim općinama mobilizacija samo 1 % a ne navesti link i koje su to općine, to je razina trolova poput tebe.

Hvo je imao mobilizacijski potencijal od 70 000 vojnika u odnosu na broj stanovništva. Srednja Bosna je imala preko 10 000 vojnika HVo već samim time je prešla brojku od 15% mobilizacijskog potencijala HVO Posavine je imao prije pada sigurno toliko ako ne i više. Dio zapadne Bosne s Bugojnom Kupresom i do Stoca imao je sigurno oko 20 000 vojnika. To je sa još nekim općinama enklavama poput Žepča, Usore, Vareša, cazinske krajine oko 50 000 vojnika koliko su svi strani analitičari procjenjivali da HVO ima vojnika u odnosu na 100 000 Vrs i 150 000 tzv ABiH. To je negdje 75% mobilizacijski potencijal i tome treba dodati još 5-10 000 ljudiu koji su nadomješćivali Hrvate iz hrvatske koji su češali jajca po Splitu, Zagrebu, Rijeci, Puli, i pili piće dok je rat trajao.

Toliki mobilizacijski omjer Hrvatska nikad nije dostigla, čak ni Oluji gdje je bilo kažu maksimalno dignuto 200 000 vojnika to je tek 50% mobilizacijskog potencijala.

ja znam da ovi lako provjerljivi podaci trolu poput tebe ne znače ništa ali to je za druge normalne diskutante.

Kupres nije zauzela tzv ABiH ali je istina da su oni došli pred Kupres tj na kupreška vrata i gore su imali velike gubitke i nisu se usudili spuštati na čistinu jer Srbima nisu mogli parirati artiljerijom na otvorenom kupreškom polju. Njihove zasluge za oslobađanje Kupresa neću negirat, bioo sam tamo i pričao s njihovim vojnicima, spuštali su se do nas.

HVo je bio što je bio ali ta tvoja omiljena tzv ABiH nije zauzela nitijedno mjesto a imala je tri puta više vojnika od HVO-a. Mislim od Srba nije zauzela. Do kraja rata i ulaska HV-a u BiH. Čak su ih i tada Srbi tamburali i zamalo im nisu opet uzeli Bihać. Da HV nije udario na Mrkonjić to bi se vjerovatno i dogodilo. Ono što su uzeli od HVO-a to je bilo na prepad iznutra. Po tom kriteriju bi se moglo reč da smo i mi od njih uzeli Stolac, Čapljinu, Prozor; Busovaču, Kiseljak

Kakav god da je bio HVO a bio je kakav je mogao biti u takvim uvjetima opet je na u napadu na njega šehidilo 6 000 boraca tzv ABih. To su njihovi podaci. Više nego Srba u Hrvatskoj za 4 godine rata. Ja znam da ti to ne možeš prihvatiti i da to tebe boli ali tvoj problem..to što si ti čučao iza grma tjedan dana kod G. Vakufa nema nikakvu važnost u diskusiji.
jbg..ja samo citiram heroja Glasnovića...ako on laže , lažem i ja .Ne znam tko je više češao jajaca..mi ili vi. Što onda Glasnović traži od Hr da pohvata dezertere i vrati i h u Bosnu ? Po ovome što ti kaže HVO je io brojniji od Kineza... Te brojke su smješne. Čak ponovo Glasnović od PRALJKA traži da se osnuju komisije koje će utvrditi točan broj ljudi jer opće je poznato da su hercegovci dole izmišljali postojbe , napuhavali brojnost samo da i dobili više novca za plaće .. to se lijepo vidjelo po sljedovanju obroka kada smo bili dole ..za 10 ljudii ođe 30 obroka....

I šta da ti i nađem link ,ponovo bi lupao svoje laži. Wikipediju mogu i ja urediti i napisati što hoću... Valjda se eni može vjerovati i bez linkova
PS
daj link da vidim dali si uopće bio u ratu ..ili pričam sa djetetom ???
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:37   #63
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Tzv ABiH nije zauzela Kupres ali ima najviše zasluge za njegov pad. Ja bi bio trol i lažov poput ovog Worma kad bi to negirao. A ne želim biti poput njega, sačuvaj Bože. Oni su sasvim nepredviđeno krenuli prema Kupresu umjesto prema Donjem Vakufu gdje su često pokušali i svaki put imali teške gubitke. Taj put su skrenuli prema Kupresu gdje je bilo mekše i Srbi nisu očekivali napad. Tjerali su s njima po Koprivnici dva tri tjedna, to je velika šumetina s Titovim vilom. I na kraju su ih dotjerali tik do Kupresa na kupreška vrata. Tu su ih Srbi poklopili artiljerijom. i tu su imali najveće gubitke. Nisu se usudili spuštati u sami gradić jer je on na čistini. To ne umanjuje njihovu zaslugu, uradili su za što su bili sposobni. Onda je HVO krenuo od Šujice, sa tenkovima i višecjevnim raketnim bacačima. I ja mislim da HVo ne bi uzeo Kupres da armijaši nisu Srbe dotjerali do Kupresa ali ovi ne bi mogli uć u sami grad bez HVO-a. Ne što ne bi htjeli ili nisu bili hrabri nego zato jer nije isto ganjati se sa Srbima po šumetini i na otvorenom. I to su sami armijaši znali.

Oni su bili dobri u borbi gdje je pješadija bitna..u šumetinama..na otvorenom su uvijek imali problem..taktički su mogli nešto..strateški skoro ništa..što dokazuje i srpski protunapad u 9 i 10-om mjesecu 95-te kad su ih skoro porazili i prijetio im je krah da HV nije pokrenuo Južni potez.
Naravno, da su Srbi bili na kupreskim vratima, HVO bi tesko mogao opstati u Kupresu, ali HV je oslobodio Kupres.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:52   #64
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
jbg..ja samo citiram heroja Glasnovića...ako on laže , lažem i ja .Ne znam tko je više češao jajaca..mi ili vi. Što onda Glasnović traži od Hr da pohvata dezertere i vrati i h u Bosnu ? Po ovome što ti kaže HVO je io brojniji od Kineza... Te brojke su smješne. Čak ponovo Glasnović od PRALJKA traži da se osnuju komisije koje će utvrditi točan broj ljudi jer opće je poznato da su hercegovci dole izmišljali postojbe , napuhavali brojnost samo da i dobili više novca za plaće .. to se lijepo vidjelo po sljedovanju obroka kada smo bili dole ..za 10 ljudii ođe 30 obroka....

I šta da ti i nađem link ,ponovo bi lupao svoje laži. Wikipediju mogu i ja urediti i napisati što hoću... Valjda se eni može vjerovati i bez linkova
PS
daj link da vidim dali si uopće bio u ratu ..ili pričam sa djetetom ???
Ako citiraš nije ti problem naći link.

Naravno da je dezertera bilo svuda pa i u HVO-u to nitko ne negira, nema vojske na svijetu u kojoj ih nema. A što on to traži je teška situacija HVO-ea jer je rascjepkan i najmalobrojniji.

Dezertere u Hrvatskoj nitko nije ni tražio. Pili su svoja pića mirno po ulicama i trgovima.

50 000 vojnika je brojnije od Kineza..haha klaune..nastavi se prosipat. što je onda srpskih 100 000 ili muslimanskih 150 000 brojnije od Kineza i Indijaca zajedno..

Mogu i ja od tebe tražiti link da si čučao iza grma kod G vakufa. ali me ne zanima jer tebi se ne vjeruje ništa, stoputa si uhvaćen u laži..pa 101 put ne bi bila nikakva vijest.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:54   #65
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Naravno, da su Srbi bili na kupreskim vratima, HVO bi tesko mogao opstati u Kupresu, ali HV je oslobodio Kupres.
Da al da zv ABIH nije Srbe dotjerale kroz Koprivnicu da kupreških vrata teško bi HVO ušao u Kupres, prema tome treba biti pošten i reći..preduvjete da se uđe u Kupres uradila je muslimanska vojska i pri tome imala oko 40 poginulih, to bi bilo nepošteno negirat..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 13:51   #66
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Ako citiraš nije ti problem naći link.

Naravno da je dezertera bilo svuda pa i u HVO-u to nitko ne negira, nema vojske na svijetu u kojoj ih nema. A što on to traži je teška situacija HVO-ea jer je rascjepkan i najmalobrojniji.

Dezertere u Hrvatskoj nitko nije ni tražio. Pili su svoja pića mirno po ulicama i trgovima.

50 000 vojnika je brojnije od Kineza..haha klaune..nastavi se prosipat. što je onda srpskih 100 000 ili muslimanskih 150 000 brojnije od Kineza i Indijaca zajedno..

Mogu i ja od tebe tražiti link da si čučao iza grma kod G vakufa. ali me ne zanima jer tebi se ne vjeruje ništa, stoputa si uhvaćen u laži..pa 101 put ne bi bila nikakva vijest.
dobro..ali toliko , koliko ih je dezertiralo iz Hercegovine , mislim da je to nekakav rekord . Čak ni to nije toliki problem..strah je strah.. Ali bagra sada hoće naše mirovine za vrijeme provedeno u Njemačkoj i sviranje kurcu po Neumu...

Molim samo jednu laž koju sam naveo na ovom forumu ...samo jednu . Lažov si ti.... silom hoćeš dokazati da ste bili nekakvi borci , a sam vaš zapovjednik to demantira (da se ne ponavljam...mobilizacija, pljačke , palež ..kukanje da se dezertere vrati )...sorry bili ste smeće ,a sada paraziti koji kradu kruh našim Hrvatima .Tražite mirovine u Sarajevu... ovdje niste baš poželjni

evo vam i link... samo za bojovnike HVO-a...

http://www.slobodanpraljak.com/MATER....-1995/316.pdf
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 14:39   #67
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
dobro..ali toliko , koliko ih je dezertiralo iz Hercegovine , mislim da je to nekakav rekord . Čak ni to nije toliki problem..strah je strah.. Ali bagra sada hoće naše mirovine za vrijeme provedeno u Njemačkoj i sviranje kurcu po Neumu...

Molim samo jednu laž koju sam naveo na ovom forumu ...samo jednu . Lažov si ti.... silom hoćeš dokazati da ste bili nekakvi borci , a sam vaš zapovjednik to demantira (da se ne ponavljam...mobilizacija, pljačke , palež ..kukanje da se dezertere vrati )...sorry bili ste smeće ,a sada paraziti koji kradu kruh našim Hrvatima .Tražite mirovine u Sarajevu... ovdje niste baš poželjni

evo vam i link... samo za bojovnike HVO-a...

http://www.slobodanpraljak.com/MATER....-1995/316.pdf
Vidiš kako si glup..i kako kurac ne kužiš..tu piše da su pojedine općine mobilizirale 10% od ukupnog stanovništva..a to i je skoro maksimalni mobilizacijski potencijal..više se i ne može..kad se odbiju žene, djeca i starci i oni koji su potrebni da rade..to je 10% a to u tekstu što piše da je mobilizirano u pojedinim općinama od 1-5 % to je ukupnog ljudstva a ne mobilizacijskog potencijala. 1% ukupnog ljudstva je nekoliko postotaka više mobilizacijskog potencijala. To samo dokazuje da je mobliziacija sve da je i bila 1% ukupnog ljudstva u prosjeku veća nego igdje u Hrvatskoj a u Hrvatskoj valjda ne postoji nijedna općina ( osim možda Imotskog) gdje je mobilizirano 10% ukupnog stanovništva.

To što si ti glup, tup i nepismen pa ne razlikuješ postotak moblilizacije od ukupnog broja stanovništva od postotka od ukupnog mobilizacijskog potencijala, nepismena seljačino, to je tvoj problem.

Nigdje ja na nisam govorio tko je kakav borac..ni o silnosti ikakvih boraca..dakle još jedna tvoja laž..

smeće si sam..a za mirovine se tebe ništa ne pita..ti si obični glodavac sa neta..nitko i ništa..pita te se koliko i muhe na vrhu govneta..
sedan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.10.2017., 15:18   #68
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Vidiš kako si glup..i kako kurac ne kužiš..tu piše da su pojedine općine mobilizirale 10% od ukupnog stanovništva..a to i je skoro maksimalni mobilizacijski potencijal..više se i ne može..kad se odbiju žene, djeca i starci i oni koji su potrebni da rade..to je 10% a to u tekstu što piše da je mobilizirano u pojedinim općinama od 1-5 % to je ukupnog ljudstva a ne mobilizacijskog potencijala. 1% ukupnog ljudstva je nekoliko postotaka više mobilizacijskog potencijala. To samo dokazuje da je mobliziacija sve da je i bila 1% ukupnog ljudstva u prosjeku veća nego igdje u Hrvatskoj a u Hrvatskoj valjda ne postoji nijedna općina ( osim možda Imotskog) gdje je mobilizirano 10% ukupnog stanovništva.

To što si ti glup, tup i nepismen pa ne razlikuješ postotak moblilizacije od ukupnog broja stanovništva od postotka od ukupnog mobilizacijskog potencijala, nepismena seljačino, to je tvoj problem.

Nigdje ja na nisam govorio tko je kakav borac..ni o silnosti ikakvih boraca..dakle još jedna tvoja laž..

smeće si sam..a za mirovine se tebe ništa ne pita..ti si obični glodavac sa neta..nitko i ništa..pita te se koliko i muhe na vrhu govneta..
pročitaj još jednom...sa razumjevanjem.. Da je to tako "kako bi ti želio da je bilo " onda Glasnović nebi kukao Praljku, Šušku i Bobetku .Na kraju krajeva , kaže da zbog dezertiranja djeca od 12 i 13 god nose municiju na položaje... Žalosno da će Hrvatski umirovljenici kopati po kontejnerima da bi se nahranili bauštelci iz Minkena... Puno toga si ti rekao , uglavnom gluposti i laži ...A nije se nas u Hr dugo ništa pitalo , pa je puklo 91...bude se povjest ponavljala Pitanje je samo tko će otići na traktoru
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.10.2017., 17:26   #69
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
pročitaj još jednom...sa razumjevanjem.. Da je to tako "kako bi ti želio da je bilo " onda Glasnović nebi kukao Praljku, Šušku i Bobetku .Na kraju krajeva , kaže da zbog dezertiranja djeca od 12 i 13 god nose municiju na položaje... Žalosno da će Hrvatski umirovljenici kopati po kontejnerima da bi se nahranili bauštelci iz Minkena... Puno toga si ti rekao , uglavnom gluposti i laži ...A nije se nas u Hr dugo ništa pitalo , pa je puklo 91...bude se povjest ponavljala Pitanje je samo tko će otići na traktoru
Ne seljačino nepismena, on je rekao da muslimanska djeca od 12-13 godina nose municiju na položaje čime je htio reć kako je kod njih svatko uključen u borbu.

Seljačino osim što ne znaš razliku između postotka u ukupnoj mobilizaciji stanovnika od postotka u mobilizacijskoj masi tako ti izgleda ne znaš ni čitat. A ako slučajno znaš slovkat ne znaš razumjeti proslovkano.

U čije ime ti govoriš klaunu pa ti si bliži traktoru i mentalno i svakako drugačije nego ja.
sedan is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.10.2017., 20:04   #70
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Ne seljačino nepismena, on je rekao da muslimanska djeca od 12-13 godina nose municiju na položaje čime je htio reć kako je kod njih svatko uključen u borbu.

Seljačino osim što ne znaš razliku između postotka u ukupnoj mobilizaciji stanovnika od postotka u mobilizacijskoj masi tako ti izgleda ne znaš ni čitat. A ako slučajno znaš slovkat ne znaš razumjeti proslovkano.

U čije ime ti govoriš klaunu pa ti si bliži traktoru i mentalno i svakako drugačije nego ja.
nema veze...pogodio sam u bit i to ti dokumentirao... vidi se tko ste i što ste bili...pročitaj još jednom .sada ti dokumentiraj moj grm kod Vakufa
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 20:23   #71
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
nema veze...pogodio sam u bit i to ti dokumentirao... vidi se tko ste i što ste bili...pročitaj još jednom .sada ti dokumentiraj moj grm kod Vakufa
Nema veze što si lagao iz teksta i izvrtao i što kurca ne znaš što je ukupni broj stanovnika a što mobilizacijski potencijal. Glasnović kaže..kod Muslimana i djeca od 13-14 godina nose streljivo na položaj a ti izvrneš da djeca zamjenjuju HVo dezertere. Stvarno nema veze što si plitki lažljivac i manipulator. To stvarno nema veze jer to znamo.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 22:27   #72
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Nema veze što si lagao iz teksta i izvrtao i što kurca ne znaš što je ukupni broj stanovnika a što mobilizacijski potencijal. Glasnović kaže..kod Muslimana i djeca od 13-14 godina nose streljivo na položaj a ti izvrneš da djeca zamjenjuju HVo dezertere. Stvarno nema veze što si plitki lažljivac i manipulator. To stvarno nema veze jer to znamo.
moja greška.. daj sad nastavi komentirati o ostalome to je Glasnović rekao ...o pljački , dezertiranju ..

evo što kaže jedan zap o HVO-u ..( Arbanas zap bojne 9gbr ) ...sada jedino ako i on nije lažovčina kao i ja
početak je na 15:28 ...

https://www.youtube.com/watch?v=ZwPpEeUi7zE
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 23:18   #73
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
moja greška.. daj sad nastavi komentirati o ostalome to je Glasnović rekao ...o pljački , dezertiranju ..

evo što kaže jedan zap o HVO-u ..( Arbanas zap bojne 9gbr ) ...sada jedino ako i on nije lažovčina kao i ja
početak je na 15:28 ...

https://www.youtube.com/watch?v=ZwPpEeUi7zE
Da je u Hrvatskoj bio tada jedan Glasnović i on bi govorio o dezertiranju. Koliki je bio u Hrvatskoj odaziv po općinama ako je 91-ve bilo maksimalno 50-60 000 vojnika. Da čujem?

I što s tim snimkom..da HVo nije probio jednu liniju..nije samo da tu nije probio nije probio na još puno mjesta kao što ni HV nije probijao svuda di je napao..

Tvoja greška..namjerna kao i uvijek.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 10:04   #74
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Da je u Hrvatskoj bio tada jedan Glasnović i on bi govorio o dezertiranju. Koliki je bio u Hrvatskoj odaziv po općinama ako je 91-ve bilo maksimalno 50-60 000 vojnika. Da čujem?

I što s tim snimkom..da HVo nije probio jednu liniju..nije samo da tu nije probio nije probio na još puno mjesta kao što ni HV nije probijao svuda di je napao..

Tvoja greška..namjerna kao i uvijek.
Glasnović da je što vrijedio bio bi zap. u HV-u , a ne u HVO-U. odaziv je bio ok jer smo počistili srbe u hr i bosni. . Arbanas priča o napuštanju položaja ...o ničemu drugome . tko bi od hvo-a očekivao ikakav proboj ? nemoj biti smješan
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:29   #75
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
Glasnović da je što vrijedio bio bi zap. u HV-u , a ne u HVO-U. odaziv je bio ok jer smo počistili srbe u hr i bosni. . Arbanas priča o napuštanju položaja ...o ničemu drugome . tko bi od hvo-a očekivao ikakav proboj ? nemoj biti smješan
Hv je 91-ve napuštao položaje. Baš sinoć je bila priča gdje ljudi ni dan danas ne znaju zašto se povuklo iz Petrinje. Čak i u Maslenici ostalo je pusto do Zadra i Slavonci su najebali jer su postrojbe napustile položaje gdje su trebale biti. Toga ima u svakoj vojsci.

Ti ni ne znaš što je to odaziv pa nisi kompetentan da o tome pričaš jer ne poznaš osnovne pojmove o mobilizaciji.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:18   #76
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Hv je 91-ve napuštao položaje. Baš sinoć je bila priča gdje ljudi ni dan danas ne znaju zašto se povuklo iz Petrinje. Čak i u Maslenici ostalo je pusto do Zadra i Slavonci su najebali jer su postrojbe napustile položaje gdje su trebale biti. Toga ima u svakoj vojsci.

Ti ni ne znaš što je to odaziv pa nisi kompetentan da o tome pričaš jer ne poznaš osnovne pojmove o mobilizaciji.
u pravu si . ali pričaš o početku rata u hr... tenk protiv lovačke puške . ja pričam o 93 g i na dalje . o mobilizaciji mi dragovoljci ne znamo puno... i tu si u pravu.
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:20   #77
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
u pravu si . ali pričaš o početku rata u hr... tenk protiv lovačke puške . ja pričam o 93 g i na dalje . o mobilizaciji mi dragovoljci ne znamo puno... i tu si u pravu.
Maslenica je bila 1993-će
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:39   #78
Quote:
sedan kaže: Pogledaj post
Hv je 91-ve napuštao položaje. Baš sinoć je bila priča gdje ljudi ni dan danas ne znaju zašto se povuklo iz Petrinje. Čak i u Maslenici ostalo je pusto do Zadra i Slavonci su najebali jer su postrojbe napustile položaje gdje su trebale biti. Toga ima u svakoj vojsci.

Ti ni ne znaš što je to odaziv pa nisi kompetentan da o tome pričaš jer ne poznaš osnovne pojmove o mobilizaciji.
na kojem pravcu je ostalo pusto da Zadra ??? Slavonci su nastradali iz sasvim drugog razloga , a ne zbog napuštanja položaja (ako misliš na ona dva kamiona ) .Na kraju akcija Maslenica je ispunila očekivanja
__________________
“A revolution is not a bed of roses. A revolution is a struggle between the future and the past.
The Worm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:46   #79
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
na kojem pravcu je ostalo pusto da Zadra ??? Slavonci su nastradali iz sasvim drugog razloga , a ne zbog napuštanja položaja (ako misliš na ona dva kamiona ) .Na kraju akcija Maslenica je ispunila očekivanja
Oni kažu da su nastradali jer se povukla postrojba koja im je trebala čuvat bok. A u Novigradu je bilo par ljudi dok nije došlo par Gromovi i Vangi a do Zadra više nije bilo postrojbe.

Ili misliš da u dokumentarcu o Maslenici lažu..
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 17:18   #80
Quote:
The Worm kaže: Pogledaj post
u pravu si . ali pričaš o početku rata u hr... tenk protiv lovačke puške . ja pričam o 93 g i na dalje . o mobilizaciji mi dragovoljci ne znamo puno... i tu si u pravu.
To jesi li dragovoljac ili nisi, to nije provjerljivo a što si se hvatao moblilizacije i postotaka kad nemaš pojma, ni isčitat iz teksta ne znaš..znaš nije opasan onaj koji zna da je glup, nego onaj tko je glup a ne zna da je glup.
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.