Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2011., 19:09   #1
Exclamation Banka Popullare - odlazak iz Hr??

Pozdrav Ljudi ,

Zanima me što vi mislite o banci popullare po zadnjim događanjima :
http://www.business.hr/hr/Kompanije/...ci-iz-Hrvatske

Dali je to siguran banka , dali e treba bojati ,dali treba povući novce iz nje , dali je pred bankrotom ?

Molim vas mišljenja jer ima oročen novac kod njih pa me zanima dali sam u opasnosti.


ps. ako potražite malo po googlu pronaći će te novosti vezane uz zadnja događanja i povlačenje iz Mađarske
9drako9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 19:17   #2
jebemumiša i ja tamo imam oročenu pozamašnu sumu
ubit će me žena ako talijani zahebu,lipo mi govorila da njima nikako ne viruje,ali davali najbolje kamate
ajmeeeee
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 19:22   #3
Quote:
alma 188 kaže: Pogledaj post
jebemumiša i ja tamo imam oročenu pozamašnu sumu
ubit će me žena ako talijani zahebu,lipo mi govorila da njima nikako ne viruje,ali davali najbolje kamate
ajmeeeee
po deafultu, velike kamate = veliki rizik

banco popolare je mala banka koja se nije uspjela nametnuti na tržištu, pa vam je moj savjet da se povučete prije nego bude kasno..
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 19:36   #4
aj mi malo pojasni ovo -dok ne bude kasno-
smrza san se!!!!!
koji je najgori scenarij!!!!
ako bi se povukli iz Hrvatske zar mi ne bi isplatili moju lovu??????
pa nije valjda da štediše ostaju bez ičega ako oni dignu sidro?????
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 19:59   #5
Quote:
alma 188 kaže: Pogledaj post
aj mi malo pojasni ovo -dok ne bude kasno-
smrza san se!!!!!
koji je najgori scenarij!!!!
ako bi se povukli iz Hrvatske zar mi ne bi isplatili moju lovu??????
pa nije valjda da štediše ostaju bez ičega ako oni dignu sidro?????
uvijek imaš jamstveni dio za kojega ti jamči vlada RH a to je 400.000 kn, tako da za taj dio ne trebaš imati straha...

vjerujem da u tom pogledu nema problema, pa se ne trebaš smrrznuti.. naravno u slučaju tog scenarija, mora ti biti jasno da država ne stoji u čeki kako bi tebi dala tvojih 400.000 kn, već da će trebati procedura, nervoza, čekanje, traženje i tako dalje...

ali velikih razloga za noćašnju nesanicu nema
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 22:21   #6
Eventualno povlacenje jednostavno znaci prodaju dionica banke nekom drugom. Ne znam kakve veze imaju stedise s time.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 22:43   #7
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
uvijek imaš jamstveni dio za kojega ti jamči vlada RH a to je 400.000 kn, tako da za taj dio ne trebaš imati straha...

vjerujem da u tom pogledu nema problema, pa se ne trebaš smrrznuti.. naravno u slučaju tog scenarija, mora ti biti jasno da država ne stoji u čeki kako bi tebi dala tvojih 400.000 kn, već da će trebati procedura, nervoza, čekanje, traženje i tako dalje...

ali velikih razloga za noćašnju nesanicu nema
mislim da je do 100.000kn što drava jamči ali opet to bi trebalo ohohoho vreman da se to izvuče od države
9drako9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 09:52   #8
Misliš ?
Nisi u pravu.
400 000
__________________
Na suprotnoj strani.

https://twitter.com/voltino_cro
Karlo Veliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 12:31   #9
Quote:
Karlo Veliki kaže: Pogledaj post
Misliš ?
Nisi u pravu.
400 000
a dobro , moguće

al i dalje pitanje stoji gore


Dali je to siguran banka , dali e treba bojati ,dali treba povući novce iz nje , dali je pred bankrotom ?
9drako9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 14:35   #10
fala ljudi,malo mi lakše
ali samo malo,tamo mi ušteđevina,a pošto trenutno ne radin možete mislit šta bi značilo ostat bez ono koji stotinu evrića kamate
a prvo bi me žena ubila pa ne bi ima više briga
alma 188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 18:02   #11
budi miran, ako ode ona ode sve kvragu. Neće banke dati da neka propadne i da netko ne može doći do svoje love, jer će automatski one sljedeće biti na tapeti.

ali meni se čini da imaš više problema s ženicom, nego s ovim oročenjem. reci joj da olabavi stisak
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 18:40   #12
http://www.poslovni.hr/vijesti/banco...ke-185138.aspx

banka ostaje u hrvatskoj, posluje s dobiti. A i da hoce otici to bi samo znacilo da bi bila prodana nekoj drugoj banci, ne moze jednostavno zatvoriti vrata.
__________________
Fight global poverty in a personal and sustainable way http://www.kiva.org/
kraftwerk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 18:41   #13
Kako vi zamisljate odlazak banke? Bankari pokupe lovu u vrece i zbrisu u autu preko granice? Dakle do 400,000 kn po osobi je osigurano od drzavne agencije za osiguranje depozita. U slucaju bank runa HNB se javlja kao lender of last resort i popravlja likvidnost banke. Valjda su jedino nuklearke vise pravno i sto se tice nadzora reguliranije od bankarskog sektora. Koliko je ljudi izgubilo stednji u Rijeckoj banci kad je bila u problemima zbog kriminala 2000. godine?
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 22:19   #14
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
ali meni se čini da imaš više problema s ženicom, nego s ovim oročenjem. reci joj da olabavi stisak
legendo
brazilac 5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 23:23   #15
Quote:
Grinch24 kaže: Pogledaj post
Kako vi zamisljate odlazak banke? Bankari pokupe lovu u vrece i zbrisu u autu preko granice? Dakle do 400,000 kn po osobi je osigurano od drzavne agencije za osiguranje depozita. U slucaju bank runa HNB se javlja kao lender of last resort i popravlja likvidnost banke. Valjda su jedino nuklearke vise pravno i sto se tice nadzora reguliranije od bankarskog sektora. Koliko je ljudi izgubilo stednji u Rijeckoj banci kad je bila u problemima zbog kriminala 2000. godine?
tamo nitko jer je prethodna vlast formirala DAB i razradila pravila, ali prije toga ljudi su ostali bez silne imovine u ljubljanskoj, glumina, osiječkoj i inim bankama, a o štednokreditnim zadrugama i slično da ne govorimo...

(jedino je aktuelni predsjednik izvukao svoj novac iz štedne zadruge umanjivši time stečajnu masu i ostavivši neke druge bez svoga novca)

povijest posljednjih 20 godina je povijest pljačke i prevare običnog malog hrvatskog građanina od strane lopova u kravatama...
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 15:49   #16
i dali onda ima razloga za strah ? dali da se povlače novci iz te banke ili je za sad sigurno ....
9drako9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 16:48   #17
Quote:
9drako9 kaže: Pogledaj post
i dali onda ima razloga za strah ? dali da se povlače novci iz te banke ili je za sad sigurno ....
nema razloga za strah, osobito ako imaš manje od 400.000 kn unutra, a nigdje drugdje ni na kojem drugom računu ni lipe, te nisi član UO ili NO te banke, kao ni korisnik povlaštenog kredita kod iste
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 17:12   #18
Quote:
jedrilicar kaže: Pogledaj post
tamo nitko jer je prethodna vlast formirala DAB i razradila pravila, ali prije toga ljudi su ostali bez silne imovine u ljubljanskoj, glumina, osiječkoj i inim bankama, a o štednokreditnim zadrugama i slično da ne govorimo...

(jedino je aktuelni predsjednik izvukao svoj novac iz štedne zadruge umanjivši time stečajnu masu i ostavivši neke druge bez svoga novca)

povijest posljednjih 20 godina je povijest pljačke i prevare običnog malog hrvatskog građanina od strane lopova u kravatama...
Jedino on, i jos drugih

A i nisam znao da se prije pokretanja stecaja ne moze podici novac?
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 20:11   #19
lol za naslov , mislim nije velka greska al
mislim da netrebas skakati na svaki sum jer bus si znacajno skratil zivot , i da odlaze iz RH to znaci da ce se prodati nekom, vlasnicka prava jel, nebudu jedan ponedjeljak njih 10 iz NO isli od poslovnice do poslovnice , uzimali cash, zakljucali svaku od njih i s unajmljenim minibusom pravac Italija
druga bi stvar bila da posluju sa izrazitim minusom, onda ajde de mozes strahovat , makar mnoge nase banke posluju s minusom pa se to tolko i nezna nit propadaju..
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 22:33   #20
zanimljive su spekulacije - s jedne strane se svako malo govorka o propasti banaka ( i onda se pošteni ljudi boje za svoju mukomskupljenu štednju) a s druge strane ih se blati jer ostvaruju velike prihode (zagrebačka, pbz...).
Kakva je logika da će zagrebačka banka propast i štediše ostat bez svojeg novca zbog ekonomske krize u italiji?!
subito is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:51.