Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2011., 12:54   #1
Biciklisti u prometu

Radim odmah do Ljubljanske (Zagrebačke avenije) gdje je i autobusno ugibalište...Dolaze policajac na motoru i druga dva u Octaviji , staju na ugibalište te zaustavljaju bicikliste na stazi jer su se vozili u KRIVOM smjeru...obratite pažnju na strelice na stazi, a jednom od njih su i uzeli bicikl....

p.s. s druge strane ima logike jer malo dalje Nehajska izlazi na aveniju i svi vozači gledaju lijevo, a biciklisti im dolaze onda s desne strane, gdje ih nitko ne očekuje...i da, svaki 177-i siđe s bicikla na pješačkom....
fiat doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 12:59   #2
od tih biciklista po pločnicima kak se voze imam fraze, pa to se voze kao da su oslobodili Zagreb
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:06   #3
više ni biciklu nemoš vozit kako oćeš srića pa u mom selu nema tih staza i smjerova
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:06   #4
Nenocutlas, tu se slažem 100%......
fiat doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:09   #5
nek zaustavljaju pješake koji se šepure po biciklističkom isto tako... njih mi je isto pun... a i zg je pun staza moš mislit
Old 26.09.2011., 13:13   #6
Jao do čega smo došli zapljenjuju biikle xD
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:13   #7
Da smo jadni - to sam znao, al da smo TOLIKO jadni - e to je novost ... Čuvajmo Hrvatsku (od poludjelih biciklista).
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:39   #8
Jutros sam vidio na ulazu u Jurišićevu (od trga) kako je pandur zaustavio curu na biciklu, tamo di se ulazi u Petrinjsku i da ona nešto žustro raspravlja
Old 26.09.2011., 14:01   #9
Bezobraština biciklista u prometu je stvarno prevelika!

Isto ponašanje imaju u Njemačkoj ali ovdje ih policija redovito kontrolira!

Nema svjetla po mraku ...20€

Alkoholiziranost na biciklu ..ako ima više od 1,1 promila ..ode i vozačka ako je ima !

Ja sam jednog skinul sa bicikla kad mi je trudnu suprugu zakačil u pješačkoj zoni! .....taj to više nikad nebu ponovil!

Misle ako nemaju tablice i da mogu nestat ....ali nije računal da bi ga mogel skinut u jednom potezu! Niš se nije po švapski bunil i zazival policiju! Pobral je svoje još u letu sa bicikla i mir božji!
Old 26.09.2011., 14:07   #10
Quote:
fiat doblo kaže: Pogledaj post
Radim odmah do Ljubljanske (Zagrebačke avenije) gdje je i autobusno ugibalište...Dolaze policajac na motoru i druga dva u Octaviji , staju na ugibalište te zaustavljaju bicikliste na stazi jer su se vozili u KRIVOM smjeru

opet murjaci troše novac poreznih obveznika na nebitne stvari...

što ako biciklisti MORAJU voziti "krivim" smjerom jer skreću npr. nakon 50 metara u ulicu?
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 14:24   #11
Ja sam za to da se uvede red, kako na prometnicama, tako i na biciklističkim i pješačkim stazama. Već sam imao par situacija gdje mi je biciklist tako proletio preko pješačkog prijelaza da sam ga jedva uspio vidjeti, a zaista sam pažljiv u prometu, pogotovo oko pješačkih prijelaza..

Na Bundeku postoji staza za bicikliste i rolere i posebno za pješake. Ali glupe babetine se naseru na sred staze za rolanje i hodaju po njoj ko Smogovci. Dva puta sam se razbio s rola zbog njih, prvi put sam se zabio u koš za smeće, a drugi put u klupu pored staze - riskirao sam da si polomim noge, samo da se ne zaletim u glupu babu, što da joj pukne kuk, što ću onda!?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 14:33   #12
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Ja sam za to da se uvede red, kako na prometnicama, tako i na biciklističkim i pješačkim stazama. Već sam imao par situacija gdje mi je biciklist tako proletio preko pješačkog prijelaza da sam ga jedva uspio vidjeti, a zaista sam pažljiv u prometu, pogotovo oko pješačkih prijelaza..
Potpisujem.

Istina da policija ima i drugog pametnijeg posla, ali vrijeme je i da se uvede reda i među bicikliste.

Neki dan je mladić na pješaćkom usmrtio biciklistu koji je izletio iz parka direktno na pješački prijelaz tako da ga je ovaj direktno pokupio unatoč sporoj vožnji...
Tako da je krajnje vrijeme da se biciklisti nauče da je pješački prijelaz za pješake, a ne bicikliste i da je nemoguće reagirati kad ti on sa biciklom izleti iza zgrade direktno na pješački s mišlju da češ mu uspjeti stati.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 14:51   #13
tako treba,a kad se voze sa tim svojim bićikletom među pješacima najrađe bi te pregazili a onda kukaju na ponašanje vozača automobila
Old 26.09.2011., 14:55   #14
Po Gundulićevoj pedaliraju kao da imaju raketu u guzici.
Nije im bed zaletiti se u grupu prolaznika, pa onda psuju ko kočijaši.

Hehe, a kako su zaplijenili bicikl? Odvezli se na njemu?
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 15:31   #15
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Dva puta sam se razbio s rola zbog njih, prvi put sam se zabio u koš za smeće, a drugi put u klupu pored staze - riskirao sam da si polomim noge, samo da se ne zaletim u glupu babu, što da joj pukne kuk, što ću onda!?
To ti dođe ko nepropisno parkiran auto jbg
znači opreznije vozit role prilagodit brzinu uvjetima na cesti
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 16:39   #16
pa sta se mi ovdje cudimo,pa u njemackoj kontrola biciklista je normalna stvar ,jesi li sudionici u prometu? jesu.pa onda se i oni moraju ponasat po pravilima
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 16:47   #17
Neki dan sam umro od straha,ženska sa biciklom mi samo skrenula na pješački.Jedva sam stao.Nisam bio ljut ali sam pomislio koliko djece ima koja možda ovise o njoj ili možda bolesni roditelji.I to sve zbog jebenih par sekundi silaska sa bica.
legna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 17:19   #18
biciklisti imaju svoj prijelaz da ne trebaju sići - crvena linija ili bijele kocke pored zebre.
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 18:46   #19
Ali to ne znači da imaju prednost.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 18:49   #20
I treba na znaku prije prijelaza osim pješaka biti nacrtan i bicikl, ali to često ne vidim.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.