Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2013., 15:55   #41
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Smatram ga pomalo omalovažavajućim i degradirajućim prema njima samima.
Naravno da je ponizavajuce, ali izgleda da je to jedini nacin da se posalje poruka o diskriminaciji zena u toj drzavi. Ne vidim nikakav problem. U svakom slucaju je ljepse gledat zenske grudi na ovakvom protestu nego muski dlakavi supak na gay pride-u (ne da sam homofob). Malo neukusno da, ali ruzno sigurno ne .
__________________
"The alleged short-cut to knowledge, which is faith, is only a short circuit destroying the mind." - Ayn Rand
Skndlz2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 16:27   #42
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
Golotinja, vatra, krv i slično su jake slike, koje uvijek izazivaju reakciju u promatraču, stoga se često koriste u umjetnostima, marketingu, pa i aktivizmu.

Sasvim je logično da će ljudi upotrebljavati njihovu simboliku u prenošenju poruka.

A jesu li te poruke suvisle ili nisu, jesu li stavovi te grupe dosljedni, moralni, logični itd, sigurno ne ovisi samo o tome koja sredstva biraju da skrenu pažnju na te poruke.
Je li baš tako za oba spola?

Ženska golotinja se uglavnom ne čini strašnom, i da ti se čak i ružna žena skine na ulici, ne bi bilo grozno kao da to napravi čak i privlačan muškarac
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 17:44   #43
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
, fotografije koje obilaze net na kojima vidimo eksplicitnu primjenu sile prema golim ženama. Meni je to totalno odvratno i ne mogu ne misliti da je štetno za žene i naša prava. Iako donekle ilustrira hipokriziju sustava.
Kakva hipokrizija, pobogu? okrivi patrijarhat za ovo, bit će ti lakše! Da ima više grubosti i strogoće u ženskom odgoju, ne bi one gole prosvjedovale
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Ne želiš vidjeti.
Mnoge žene imaju tu, muškarcima neshvatljivu, sposobnost da se identificiraju sa bilo kojim ženama bilo gdje, i neovisno o tome jesu li te tamo žene u pravu ili ne. Jednostavno, dovoljno je da su žene.
Tu su sposbnost dobile tek poslije drugog feminističkog pokreta, prije toga su bile normalnije
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 18:10   #44
Quote:
solna kaže: Pogledaj post
Kakva hipokrizija, pobogu? okrivi patrijarhat za ovo, bit će ti lakše! Da ima više grubosti i strogoće u ženskom odgoju, ne bi one gole prosvjedovale
Jedna osobna situacija koja se može preslikati na globalni nivo.

Skupina srednjoškolaca (i ja među njima) prije 5-6 godina napravila party u kafiću.Oko ponoći upada policija da se ugasi muzika.Muški malo negoduju,cure se svađaju s policijom,vrijeđaju,jedna je čak malo pripita udarila policajca.Nakon što je muzika ugašena odlazi se kućama.Jedan od policajaca zajebaje nas muške tipa kakve ste vi pizde svi ste se ušutili,ženske vas brane.
Momak koji je stajao do mene mu odgovara: Da se ijedan od nas ponašao onako kako su se one ponašale fasovo bi par puta pendrekom preko bubrega i prenoćio bi u zatvoru.Da curama to uradite vjerojatno bi ostali bez posla.
Kaže policajac pokunjeno: Vala momak u pravu si.

Samo jako! 1994 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 19:15   #45
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Jedna osobna situacija koja se može preslikati na globalni nivo.

Skupina srednjoškolaca (i ja među njima) prije 5-6 godina napravila party u kafiću.Oko ponoći upada policija da se ugasi muzika.Muški malo negoduju,cure se svađaju s policijom,vrijeđaju,jedna je čak malo pripita udarila policajca.Nakon što je muzika ugašena odlazi se kućama.Jedan od policajaca zajebaje nas muške tipa kakve ste vi pizde svi ste se ušutili,ženske vas brane.
Momak koji je stajao do mene mu odgovara: Da se ijedan od nas ponašao onako kako su se one ponašale fasovo bi par puta pendrekom preko bubrega i prenoćio bi u zatvoru.Da curama to uradite vjerojatno bi ostali bez posla.
Kaže policajac pokunjeno: Vala momak u pravu si.

OK, i cura bi u većini slučaja barem bila privedena, ali bi ostalo na tome.
Momka bi i tamo natamburali,a vjerovatno i u stanici
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 20:54   #46
Quote:
solna kaže: Pogledaj post
Kakva hipokrizija, pobogu? okrivi patrijarhat za ovo, bit će ti lakše! Da ima više grubosti i strogoće u ženskom odgoju, ne bi one gole prosvjedovale
Ma, je li? A što bi ti, ženama ispirao mozak, ograničavao kretanje ili nešto treće? Momak, pametnije bi ti bilo da se okaneš ćorava posla, jer ma koju metodu da upotrijebiš protiv žena, može ti se samo vratiti kao još jači bumerang.

Quote:
Tu su sposbnost dobile tek poslije drugog feminističkog pokreta, prije toga su bile normalnije
Nisu žene ništa "dobile", nego su se same izborile za sve što imaju.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 21:12   #47
Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Muški provokatori koji bi tako nastupili prošli bi neuporedivo gore. Bili bi premlaćeni i od drugih građana i od policije.
Gdje to? U kojoj drzavi tuku gole muskarce?
Quote:
ashes animae kaže: Pogledaj post
Meni osobno je glupo , to što se svugdje zlorabi tijelo , zašto se čovjek ,pogotovo žene moraju ogolit da bi nešto postigle ?
Stvarno bezveze ,žalosno je da svi to rade od pjevačica do ne znam koga sve ne . Danas je sve općenito, previše seksualizirano.
Ne usporeduj "Seve Internacionale" sa feministickim pokretima. Ocito imaju razlicite motive.
Quote:
[Evo, ti meni objasni što ima seksualno u ovoj glupači koja je motorkom srušila nešto što ljudi smatraju svetinjom? Koja je tu poruka?
[url]https://www.google.hr/search?q=femen+cutting+down+cross&hl=hr&tbm=isch&t bo=u&source=univ&sa=X&ei=OSxkUfeRDeq47AaW44CYDg&ve d=0CCoQsAQ&biw=1329&bih=61
Zasto mislis da "ima nesto sexualno" u tome sto je ona napravila? Svetinja ili ne, poruka je da crkva lobiranjem u Ukajinskoj politici vec stoljecima diskriminira zene.

Quote:
Npr. Margaret Tatcher ?
Ne usporeduj Margaret Thatcher sa ostalim zenskim pucanstvom. To je kao da sebe usporedujes sa Winston Churchill-om. Jesi ti Winston Churchill?
__________________
"The alleged short-cut to knowledge, which is faith, is only a short circuit destroying the mind." - Ayn Rand
Skndlz2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 21:20   #48
Quote:
Samo jako! 1994 kaže: Pogledaj post
Skupina srednjoškolaca (i ja među njima) prije 5-6 godina napravila party u kafiću.Oko ponoći upada policija da se ugasi muzika.Muški malo negoduju,cure se svađaju s policijom,vrijeđaju,jedna je čak malo pripita udarila policajca.Nakon što je muzika ugašena odlazi se kućama.Jedan od policajaca zajebaje nas muške tipa kakve ste vi pizde svi ste se ušutili,ženske vas brane.
Momak koji je stajao do mene mu odgovara: Da se ijedan od nas ponašao onako kako su se one ponašale fasovo bi par puta pendrekom preko bubrega i prenoćio bi u zatvoru.Da curama to uradite vjerojatno bi ostali bez posla.
Kaže policajac pokunjeno: Vala momak u pravu si.
I ti si popusio tu foru? Taj policajac je htio samo da mu se tvoj frend skine s kurca.
__________________
"The alleged short-cut to knowledge, which is faith, is only a short circuit destroying the mind." - Ayn Rand
Skndlz2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:26   #49
Jel imaš ti neki protuprimjer?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:29   #50
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Ma, je li? A što bi ti, ženama ispirao mozak, ograničavao kretanje ili nešto treće? Momak, pametnije bi ti bilo da se okaneš ćorava posla, jer ma koju metodu da upotrijebiš protiv žena, može ti se samo vratiti kao još jači bumerang.
Daj, ne histeriziraj i ne prijeti mi!
Nisam muško, moj spol je nebitan za raspravu
Vidim da si ti nešto posebno nabrijana za "ženska" prava.
Primjećujem da se dosta blago i nježno postupa sa ženama ili djevojkama, to sam primjećivala i u školi, gdje su neke profesorice posebno naklonjene curama, tako i u mnogo stvari im se dosta popušta, što nikako nije dobro. Za bilokoje kršenje pravila uvijek bi se reklo: ma to su cure, one su inače dobre, ali im se zalomilo.......wtf??........Kazni ih, jebote!!
Solna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:38   #51
Quote:
solna kaže: Pogledaj post
Daj, ne histeriziraj i ne prijeti mi!
Nisam muško, moj spol je nebitan za raspravu
Vidim da si ti nešto posebno nabrijana za "ženska" prava.
Primjećujem da se dosta blago i nježno postupa sa ženama ili djevojkama, to sam primjećivala i u školi, gdje su neke profesorice posebno naklonjene curama, tako i u mnogo stvari im se dosta popušta, što nikako nije dobro. Za bilokoje kršenje pravila uvijek bi se reklo: ma to su cure, one su inače dobre, ali im se zalomilo.......wtf??........Kazni ih, jebote!!
Oprosti, nije mi bila namjera prijetnja, nego samo pitanje, ali vidim da odgovora nema.
Nisam "nabrijana" na ženska prava, nego ih zastupam i bavim se njima.
Što se tiče škole, svatko ima svoje iskustvo kao cura, djevojka ili žena... Nismo sve iste i nemamo ista iskustva.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 05:51   #52
treba to ostavit par miseci u samici da se oladi.

To rade radi kurvarluka drugih žena, i tretiranja kao seksualni objekt?
Pa se onda još same skidaju i skaću pred kamere, hahahahaHAHAHAHAHAHAHAHAAAAAAAAAAAAA!

Pa svaka ženska voli da joj se kaže kako je zgodna, sexy i lipa, itd zato se i same žele prestavljat ko seksualni objekti, kad to već jesu, a kurve su kurve.

Svi koji se slažu s njihovom porukom su po mom mišljenju ružne i zadrte feministice IQ70 MAX, koje nekuže da su sve koje se skinu zgodne, i hipokritične jer sebom kao sexualnim objektom rade reklamu, i papci koji klimaju svakom ženskom hiru

Zadnje uređivanje Divljak414 : 12.04.2013. at 05:57.
Divljak414 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.04.2013., 05:59   #53
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Oprosti, nije mi bila namjera prijetnja, nego samo pitanje, ali vidim da odgovora nema.
Nisam "nabrijana" na ženska prava, nego ih zastupam i bavim se njima.
Što se tiče škole, svatko ima svoje iskustvo kao cura, djevojka ili žena... Nismo sve iste i nemamo ista iskustva.
Za tebe je idealan muškarac papućar, koji klima glavom na svaki tvoj hir.

Ti si Domina?







Malo uči sociološke znanosti, možda svatiš štagod

Zadnje uređivanje Divljak414 : 12.04.2013. at 06:05.
Divljak414 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.04.2013., 08:08   #54
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
Mislim da bi se ljudi općenito trebali malo desenzibilizirati na kojekakve simbole i senzibilizirati na stvarne probleme.

Pogotovo bode u oči opravdavanje fizičkog nasilja zbog povrede nekog simbola (i još kad taj simbol simbolizira sve osim ljubavi, tolerancije i nenasilja). Ma dajte molim vas.
Meni su stvarno nevjerojatni takvi poput tebe.
Sigurno si studirala neke humanističke 'znanosti'?
Tamo većini isperu mozak tako da uopće nisu sposobni normalno racionalizirati i vidjeti obične stvari. Puše razne ideologije kao mala djeca.

Zar ti ne razumiješ što znači desenzibilizirati ljude na njihove svetinje?
Znači pretvoriti ih u robove, u poslušnu masu koja će slušati i neće se buniti.

Svaki puta kada neko sranje iz Frankfurtske škoje, gender ideologije ili financijskih 'proizvođača' proizvoda postane 'normalno', oni poguraju nešto novo, neko još veće sranje.
I kad ljudi odbijaju sranje progutati onda im se govori da su 'neuki, nazadni, primitivci,...'

To sa golosisatim curama koje ruše kruževe motorkom i odjevene kao opatice na tijelu nose natpise 'Hate God!' i 'In gay we trust' samo je još jedan korak pretvaranja građana u bezlične desenzibilizirane robove. Razumiješ li da su te cure samo lutkice na koncima gospodara? Dobro plaćene glupače koje obavljaju posao za svoje gospodare, kreatore i graditelje Vrlog Novog Svijeta?

Što je slijedeće?
Seks na oltaru u crkvi usred mise? Jel' i to treba postati 'prihvatljivo'?

Zadnje uređivanje felixx : 12.04.2013. at 08:14.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 08:40   #55
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
ma jelda?
ne bi li se mozda prosvjednici trebali fokusirati na ono sto imaju za reci, a ne na glumatanje klauna ili kurvi??
Jedno ne isključuje drugo. Mogu se i prosvjednici fokusirati na ono što imaju za reći i to artikulirati, kao i što i oni koji se osjećaju duboko povrijeđeno jer negdje netko dira neki simbol mogu shvatiti da je to nešto u što vjeruju daleko više od simbola, umjesto reakcije "batinom, batinom". Nekako mi se čini da tu ima mjesta za srednji put sa obje strane.

Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Zar ti ne razumiješ što znači desenzibilizirati ljude na njihove svetinje?
Znači pretvoriti ih u robove, u poslušnu masu koja će slušati i neće se buniti.
Kako dolaziš do tog zaključka?
Ako recimo osoba X, koja je patriot, vidi na televiziji nekoga kako pali zastavu njihove zajedničke države,
Ako on umjesto reakcije
a) Buuaaaa, ženo daj mi palicu, idemo na ulicu!!
uposli reakciju
b)posjedne sina kraj sebe, pokažu mu tv i kaže mu: "vidiš sine, ono je debil. Lako što pali zastavu, to je komad tkanine, država i zajednica koja je narod je nešto puno više od te tri boje, ali samo budala može misliti ada će ga na taj agresivan način netko shvatiti ozbiljno i da će postići nešto. Njegov postupak prije svega služi njemu na sramotu. "
kako je on točno rob i poslušna masa?

Problem je u tome što desenzibilizirati obuhvaća svako smanjivanje osjetljivosti i podražaja.
Praksa zatvaranja u ćelije umjesto giljotine u slučaju paljenja zastave je desenzibilizacija.

Slično vrijedi i za obaranje tog križa. Uništavanje javne imovine i slično prilično sam siguran, ima određene pravne posljedice(i trebalo bi imati). A recimo batinanje rušitelja tog križa osim što je spuštanje na njihovu razinu je
između ostalog - nekršćanski.

Ako išta, moglo bi se reći upravo suprotno - hipersenzibiliziranje ljudi na simbole je način da se stvori robove. Ljude koji će ekstremno reagirati na takve stvari i možda previdjeti pravi problem, jednostavno rješenje i slično.
Hipersenzitivnost, kao neka opreka desenzibiliziranosti, jako rado vodi u dogmu.
A dogma je po definiciji, lišena kritičkog razmišljanja.

Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
To sa golosisatim curama koje ruše kruževe motorkom i odjevene kao opatice na tijelu nose natpise 'Hate God!' i 'In gay we trust' [B]samo je još jedan korak pretvaranja građana u bezlične desenzibilizirane robove.

Quote:
Što je slijedeće?
Seks na oltaru u crkvi usred mise? Jel' i to treba postati 'prihvatljivo'?
Red harring non sequitur. Šta je sljedeće, kanibalizam male djece? Jednako smislen primjer.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 09:37   #56
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Je li baš tako za oba spola?

Ženska golotinja se uglavnom ne čini strašnom, i da ti se čak i ružna žena skine na ulici, ne bi bilo grozno kao da to napravi čak i privlačan muškarac
Zato jer smo na žensku golotinju navikli. Pogotovo kad su u pitanju mlade i lijepe žene.

Ja sam navikla i na žensku i na mušku golotinju, em sam nudistkinja, em zbog svoje profesije.

Usprkos tome, goli ljudi mi uvijek privuku pažnju.

To privlačenje pažnje ne mora značiti da je to nešto strašno, jednostavno se radi o arhetipu. Hoćeš li ga ti interpretirati kao nešto lijepo ili ružno, stvar je tvoje subjektivnosti.

Meni je uvijek drago vidjet golog ljepotana. A da to nije ništa a priori nakaradno, dokazuje povijest umjetnosti još od antike, preko Michelangela, do današnjih dana.

Quote:
felixx kaže: Pogledaj post
Meni su stvarno nevjerojatni takvi poput tebe.
Sigurno si studirala neke humanističke 'znanosti'?
Tamo većini isperu mozak tako da uopće nisu sposobni normalno racionalizirati i vidjeti obične stvari. Puše razne ideologije kao mala djeca.

Zar ti ne razumiješ što znači desenzibilizirati ljude na njihove svetinje?
Znači pretvoriti ih u robove, u poslušnu masu koja će slušati i neće se buniti.
I od svetog ima svetije


Quote:
Što je slijedeće?
Seks na oltaru u crkvi usred mise? Jel' i to treba postati 'prihvatljivo'?
Toga je već bilo. Ljudi imaju razne fetiše, a bogami i svećenici.
Za ljude poput tebe je bolje da ne budu informirani
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 09:43   #57
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
I od svetog ima svetije



Kad je nešto sveto onda je sveto, nepostoji pojam svetije, niti koncept.
Sveto je vrh
Divljak414 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 09:45   #58
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
Pogotovo bode u oči opravdavanje fizičkog nasilja zbog povrede nekog simbola (i još kad taj simbol simbolizira sve osim ljubavi, tolerancije i nenasilja). Ma dajte molim vas.
Nije stvar u simbolu, već u postupku. Ako ja kažem da mi je nešto svetinja, a ti onda dođeš i to namjerno uništiš poslala si mi poruku koja ne ide kontra simbola već kontra mene osobno. Ja tu imam samo dvije opcije: povući se i priznati da sam zaista manje vrijedan i da ti imaš pravo ili ustati i braniti se.
mestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 09:58   #59
Quote:
Divljak414 kaže: Pogledaj post
Kad je nešto sveto onda je sveto, nepostoji pojam svetije, niti koncept.
Sveto je vrh
Htjela sam reći da je ljudski život najvažniji.

Quote:
mestar kaže: Pogledaj post
Nije stvar u simbolu, već u postupku. Ako ja kažem da mi je nešto svetinja, a ti onda dođeš i to namjerno uništiš poslala si mi poruku koja ne ide kontra simbola već kontra mene osobno. Ja tu imam samo dvije opcije: povući se i priznati da sam zaista manje vrijedan i da ti imaš pravo ili ustati i braniti se.
Upravo tako, ako netko krši zakon, onda će sukladno s tim zakonom biti i sankcioniran.
Čemu izljevi mržnje i sadistički opisi brutalnog tjelesnog kažnjavanja koje je isto protuzakonito i uopće nije u skladu sa počinjenim djelom?

Sama takva reakcija je dokaz da akcija nije baš neutemeljena.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2013., 10:05   #60
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post



Kako dolaziš do tog zaključka?
Ako recimo osoba X, koja je patriot, vidi na televiziji nekoga kako pali zastavu njihove zajedničke države,
Ako on umjesto reakcije
a) Buuaaaa, ženo daj mi palicu, idemo na ulicu!!
uposli reakciju
b)posjedne sina kraj sebe, pokažu mu tv i kaže mu: "vidiš sine, ono je debil. Lako što pali zastavu, to je komad tkanine, država i zajednica koja je narod je nešto puno više od te tri boje, ali samo budala može misliti ada će ga na taj agresivan način netko shvatiti ozbiljno i da će postići nešto. Njegov postupak prije svega služi njemu na sramotu. "
kako je on točno rob i poslušna masa?

Problem je u tome što desenzibilizirati obuhvaća svako smanjivanje osjetljivosti i podražaja.
Praksa zatvaranja u ćelije umjesto giljotine u slučaju paljenja zastave je desenzibilizacija.

Slično vrijedi i za obaranje tog križa. Uništavanje javne imovine i slično prilično sam siguran, ima određene pravne posljedice(i trebalo bi imati). A recimo batinanje rušitelja tog križa osim što je spuštanje na njihovu razinu je
između ostalog - nekršćanski.

Ako išta, moglo bi se reći upravo suprotno - hipersenzibiliziranje ljudi na simbole je način da se stvori robove. Ljude koji će ekstremno reagirati na takve stvari i možda previdjeti pravi problem, jednostavno rješenje i slično.
Hipersenzitivnost, kao neka opreka desenzibiliziranosti, jako rado vodi u dogmu.
A dogma je po definiciji, lišena kritičkog razmišljanja.

Previše filozofiraš a stvar je vrlo jednostavna.

Ona svojim činom pokazuje da može radit šta hoće, i još se usput rugat.
Ista stvar je sa zastavom.
To nije napadanje drva i tkanine, to je napadanje simbola koje to drvo i tkanina prestavljaju.

Nema to veze sa hipersenzibiliziranjem, nego sa gaženjem neke svetinje, ruganjem, izazivanjem nelagode, gnjeva, i koristeći taj isti izazvani gnjev kao dodatnu municiju.

Nadasve bezobrazno i odurno.

Kršćani nisu oduvjek bili toleratni, niti je svaki kršćanin tolerantan, daleko od toga.
Nije svaki kršćanin svetac, sveci su rijetki, i posebni ljudi.
Neko će se svetit za to, a to je izgledai cilj te predstave
Divljak414 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.