Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Moje mišljenje o Tuđmanu je...
pozitivno 399 49.44%
negativno 271 33.58%
pozitivno i negativno 126 15.61%
nemam stav 11 1.36%
Glasovatelji: 807. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2013., 12:03   #2001
Quote:
edigs33 kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, ja (a ni moji politički predstavnici Milanović i Josipović) nikad Tuđmana nisam kritizirao zbog stvaranja države, i za to zaslužuje priznanje. Međutim, sve ostalo je za kurac.
Je li ovo drava odao priznanje Tuđmanu? E sad sam sve vidio.


A što je važnije od stvaranja države? Je li promjena imena Dinamu važnija od kreiranja osamostaljenja i ratne pobjede? Je li Zg kriza u istoj ravni za osamostaljenjem i pobjedom?

Kritiziraš ga zbog marginalnih tričarija, umjesto da ga hvališ zbog onoga što je zaista važno.
Kexx is offline  
Old 12.08.2013., 12:07   #2002
Quote:
edigs33 kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh, ja (a ni moji politički predstavnici Milanović i Josipović) nikad Tuđmana nisam kritizirao zbog stvaranja države, i za to zaslužuje priznanje. Međutim, sve ostalo je za kurac.
Ovdje nije uopće tema rasprave o tome to da netko Tuđmana "nije kritizirao zbog stvaranja države". No, dobro je to da time priznaješ kako Tuđman jest zaslužan za stvaranje države, to mu priznaješ i uvažavaš te ga zbog toga ne kritiziraš.

Dobro je to da i najžešći Tuđmanovi kritičari nakopon priznaju da je Tuđman stvaratelj hrvatske države.

Tvoji politički predstavnici Tuđmanu odaju počast kao povijesno važnoj i očito pozitivnoj figuri. Počast se ne odaje nekome koga su smatra povijesno negativno osobom. Tvoji politički predstavnici nikada nisu rekli kako je - osim stvaranja države - "sve ostalo za kurac".
__________________
Ignore: Roy, HHmischko, Ostoja Grubica, Feniks, McAucliffe

Zadnje uređivanje lataejio : 12.08.2013. at 12:16.
lataejio is offline  
Old 12.08.2013., 13:04   #2003
Jesu se pojavili argumenti za one "dijagnoze" FT u zatvoru ili smo još na nečijim izmišljotinama bez potvrde?

I jesmo saznali jesu izdavači imenovani ili nisu?
McAucliffe is offline  
Old 12.08.2013., 13:16   #2004
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Jesu se pojavili argumenti za one "dijagnoze" FT u zatvoru ili smo još na nečijim izmišljotinama bez potvrde?

I jesmo saznali jesu izdavači imenovani ili nisu?
A sto ti imas toliko protiv Franje Tudjmana, daj ti nama to objasni.
John_Wayne is offline  
Old 12.08.2013., 13:20   #2005
ima visoko podignutu letvicu.
iznad 90.
ja također
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 12.08.2013., 13:22   #2006
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
ima visoko podignutu letvicu.
iznad 90.
ja također
Wow, imas IQ iznad 90. Pa to je super.
John_Wayne is offline  
Old 12.08.2013., 13:24   #2007
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
A sto ti imas toliko protiv Franje Tudjmana, daj ti nama to objasni.
Oprosti,što te zbunilo u mojim pitanjima?

Lijepo tražim potvrde za provale pojedinaca koje su odjendom postali argumenti,di je zapelo...
McAucliffe is offline  
Old 12.08.2013., 13:29   #2008
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Oprosti,što te zbunilo u mojim pitanjima?

Lijepo tražim potvrde za provale pojedinaca koje su odjendom postali argumenti,di je zapelo...
Nisam mislio na to, to me ni ne zanima toliko...zanima me sto imas opcenito protiv Franje Tudjmana. Ovako u par rijeci...
John_Wayne is offline  
Old 12.08.2013., 13:43   #2009
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Nisam mislio na to, to me ni ne zanima toliko...zanima me sto imas opcenito protiv Franje Tudjmana. Ovako u par rijeci...
To ti je najčešće ovako: ma jest da je on vodio proces osamostaljenja i konačne pobjede, ali neš ti, kao da je to nešto bitno, nisu to bili pravi problemi, pravi problem je što je promijenio ime Dinamu, što je jednom obukao bijelu uniformu, što nije htio potvrditi gradonačelnika i tako u tom trivijalnom tricokučinastom stilu.
Kexx is offline  
Old 12.08.2013., 13:44   #2010
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
...zanima me sto imas opcenito protiv Franje Tudjmana. Ovako u par rijeci...
bio je mali.
ja imam 180
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 12.08.2013., 13:48   #2011
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Nisam mislio na to, to me ni ne zanima toliko...zanima me sto imas opcenito protiv Franje Tudjmana. Ovako u par rijeci...
Ništa,imam protiv ekipe koja misli da je on sveta krava i za sve dobro je zaslužan FT,ali za sva sranja koja su se dogodilo se uvijek nađe neki krivac...kao da sam ja postavljao ili ti te ljude,a ne on sam...

ALi još uvijek čekam da vidim argumente za provale o dijagnozi FT ili imenovanju izdavača...
McAucliffe is offline  
Old 12.08.2013., 13:54   #2012
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
bio je mali.
ja imam 180
Cega imas 180? IQ, centimetara, milijuna na racunu...?
John_Wayne is offline  
Old 12.08.2013., 13:56   #2013
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ništa,imam protiv ekipe koja misli da je on sveta krava i za sve dobro je zaslužan FT,ali za sva sranja koja su se dogodilo se uvijek nađe neki krivac...kao da sam ja postavljao ili ti te ljude,a ne on sam...
Dobro ajmo onda ovako...za tebe je Franjo Tudjman sto: pozitivac, negativac, sveta, krava, zlocinac, najveci Hrvat u povijesti, najgori Hrvat u povijesti, kriminalac, lopov, nacionalist, komunist...ovako u par rijeci kako bi sebe svrstao po tom pitanju?
John_Wayne is offline  
Old 12.08.2013., 14:12   #2014
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
Dobro ajmo onda ovako...za tebe je Franjo Tudjman sto: pozitivac, negativac, sveta, krava, zlocinac, najveci Hrvat u povijesti, najgori Hrvat u povijesti, kriminalac, lopov, nacionalist, komunist...ovako u par rijeci kako bi sebe svrstao po tom pitanju?
Pozitivac s par stvari koje je trebalo bolje napraviti...

Pomalo čovjek koji je odrastao i živio u komunjarskom mentalitetu,pa se nije uspio privknuti do kraja na klasično poimanje demokracije i sve njezine tekovine...
McAucliffe is offline  
Old 12.08.2013., 14:16   #2015
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
...
Pomalo čovjek koji je odrastao i živio u komunjarskom mentalitetu,pa se nije uspio privknuti do kraja na klasično poimanje demokracije i sve njezine tekovine...
naprotiv.
jako se dobro i planirano,
pripremio za demokraciju i sve njene tekovine
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Old 12.08.2013., 18:30   #2016
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Da nema nas koji pozitivno govorimo o Tuđmanu HR bi zaista izgledala komično, zamislimo za trenutak da nitko o Tuđmanu ne govori pozitivno, da postoje samo tuđmanofobi,
Evo, već si uvodnom rečenicom pokazao mindset koji ubija svaku mogućnost normalnog razgovora i ocjenjivanja stvari iz bliže i dalje prošlosti. Govoriti pozitivno i govoriti negativno nikako ne znači da je netko tumanofil niti tuđmanofob. Tu nasilnu podjelu godinama forsirate upravo vi tzv. tuđmanofili i svaki njegov potez nekritički branite.

Quote:
zamislimo da cijela nacija govori loše o Tuđmanu iako je kreator osamostaljenja i ratne pobjede.
Ma da mi je i rođeni otac i da četiri puta ne želi priznati da demokratski izabrani skupštinari ne žele hadezeovca za predsjednika to bih nazvao političkim sljepilom. Ili ako 40.000 navijača skandira "Dinamo" a on se kurči obkašnjavajući djeci koja je doslovno krvarila za Hrvatsku da su, kako ono, izmanipulirani. Ili kad mu balavac iz kuće postane suvlasnik banke ne zapita se kako to. Ili kad mu kćerkica koja je do četrdesete znala samo trošiti tuđe novce odjedanput parkira auto vrijedan štojaznam 100.000 maraka ne zapita se kako to.
To što jest kreator osamostaljenja i ratne pobjede mu ne daje za pravo da se kod ovakvih stvari pravi blesav niti daje pravo ikome tko želi biti objektivan da takve stvari opravdava.

Quote:
Kako bismo izgledali u očima svijeta?
Upravo ovako kako izgledamo. Nevjeredostojni. Zbog raznoraznih likova vrlo sumnjiva karaktera i životnih postignuća pošteni ljudi imaju problema. A ti likovi su najčešće iz kruga tzv. tuđmanofila
Quote:
Kao potpuni kreteni, jedina nacija na planeti koja loše govori o političkom lideru koji ju je osamostalio i odveo u ratnu pobjedu u prijelomnim povijesnim trenucima.
Kako izgledaju Englezi koji su, već spominjanom, Cherchilu rekli "hvala lijepo"?

Quote:
Tuđmanofobi nas sramote,
tzv tuđmanofili nas sramote objašnjenjima van pameti (od novac nije imovina, kćerkica i unuk zaradili pa nadalje. Menadžerske kredite, dionice firmi bez burze i slične izmišljotine da ne spominjem.)

Quote:
pretvaraju Hrvate u mlakonje kojima osamostaljenje i ratna pobjeda ne znači ništa, važnije im je što je kreator osamostaljenja i pobjede promijenio ime Dinamu i nije potvrdio gradonačelnika nego što nas je odveo u samostalnost i pobjedu. I tko nas takve može ozbiljno shvatiti. Tuđmanofobi su slaba karika ove nacije i njena sramota.
To što nas jest odveo u pobjedu mu nikako ne daje pravo da po svojim osobnim kriterijima procjenjuje gradonačelnike ili mijenja ime nogometnom klubu. Ta vremena su prošla. Nešto što je vrijedilo za Tita, kralja Aleksandra, Habsburgovce ili plemenske vođe valjda više ne vrijedi za europske političare kraja 20. stoljeća.

Slaba karika ove nacije su oni kojima drugi moraju objašnjavati stvari, koji ne vjeruju vlastitim očima i ušima i vlastitom prosuđivanju.
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.

Zadnje uređivanje Smiljan_HR : 12.08.2013. at 19:08.
Smiljan_HR is offline  
Old 12.08.2013., 18:43   #2017
Quote:
lataejio kaže: Pogledaj post
Da. Samostalna, suverena i međunarodno priznata RH. Koje nije bilo prije Tuđmana i koja je stvorena zahvaljujući volji hrvatskog naroda i politici Franje Tuđmana.

Što ti nije jasno?
Možda da nam objasniš prvu funkciju Franje Tuđmana nakon izbora 1990.
Za one koji ne znaju ili su zaboravili prva funkcija FT-a je bila Predsjednik Predsjedništa Socijalističke Republike Hrvatske.
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Old 12.08.2013., 18:57   #2018
da i? sto je pjesnik htio reci, da je ta socijalisticka republika hrvatska bila samostalna mozda?
John_Wayne is offline  
Old 12.08.2013., 19:03   #2019
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Jesu se pojavili argumenti za one "dijagnoze" FT u zatvoru ili smo još na nečijim izmišljotinama bez potvrde?

I jesmo saznali jesu izdavači imenovani ili nisu?
Što misliš?
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Old 12.08.2013., 19:04   #2020
Quote:
John_Wayne kaže: Pogledaj post
da i? sto je pjesnik htio reci, da je ta socijalisticka republika hrvatska bila samostalna mozda?
Ne nego da je nešto postojalo i prije Tuđmana. Što uostalom i piše u preambuli Ustava.
__________________
PIPL MAST TRAST AS. TENK JU.
Smiljan_HR is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:27.