Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2003., 09:35   #1
Angry Stišavanje savjesti

Rat je na pomolu. Dolazi kao konačni obračun interesnih sfera.
Koliko je neminovan, toliko je i neodloživ.

Sukobi najčešće onih većih razmjera, dolaze po nekom svojem unutrašnjem ritmu.
Kritična masa sukobljenih ideologija, uzavrela ratna industrija koja traži poligone za testiranje, mogućnost realizacije ekonomskih interesa, mogućnost učvršćenja pozicije u vlastitoj kući, savjest pojedinaca koja je retorikom uzdiže se do blaženstva savjesti jedne nacije, itd.

Svi ti elementi izgrađuju osobnu vjeru u ispravnosti ratnih pokliča
ispod svoje ratne zastave.

Ljudska savjest, posve je predivna riječ kada se utiša, skoro do nečujnosti, onda jednostavno nema onaj jaki prizvuk koji opominje, ispravlja, usmjeruje.
Osobna savjest stišava se bukom, ali ne nestaje.
Duhovne snage dolaze nenaoružane, uvijek sa porukom mira, daju pojedincu svoju snagu da bi se pregrmila nadolazeća oluja. Snaga koja se crpi iz duha, pojačava osobnu savjest koja kao da se budi iz opće anestezije.

Svijet dakako ima savjesti, ona je zagrnuta osobnim strahom od posljedica rata i sa minimalnom odgovornošću istih, ona je kalkulativna i nadasve praktična. Jedina prava savjest je ona koja je probuđena u osobnom duhovnom rastu.

"Baš me briga" sindrom, rezultat je stišavanja osobne savjesti, utapljanja u masi poželjnih reakcija, ali je nemoguće očekivati da će se pojaviti u pojedinca kojemu su poznati neki univerzalni duhovni zakoni.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2003., 15:05   #2
Sve je to dio (ne)prirodnog toka..
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2003., 19:26   #3
Ziiijeeevvv

Baš me briga za idiote koji podržavaju svoje idiotske vlade.
Baš me briga za one koje su ratni pokliči pozvali u pokolj.
Baš me briga za one što su se smrzli ko p.....ce kada su spoznali da rat nije zajebancija.


To nije moj rat.


Neka njihova krv pognoji Zemlju...ionako joj dugujemo otetu Energiju
Copernick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2003., 19:43   #4
Lightbulb

I još sam se nekaj s'etil....


Molil se bum da se inkarniraju kao ugrožene životinje !!!!


Copernick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 07:36   #5
Re: Ziiijeeevvv

Quote:
Copernick kaže:

To nije moj rat.




Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2003., 11:00   #6
Exclamation

Naravno da nije...čekam s onom vojskom od drveća ko u Gospodarima prstenova....


Kak bi to bil moj rat kad su mi obje strane jednako odvratne i mrske...a btw iskreno se veselim eventualnoj propasti i jednih i drugih


Dosta su srali po svijetu...a uz svu podršku pacifistima ne mogu vjerovati da će njihov debilizam biti zaustavljen s nekoliko svijećica.

Nek lijepo anihiliraju jedni druge...samo je šteta što će vjerojatno tu ipak kao i obično najviše stradat nedužni.
genNorec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.