Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2002., 00:27   #1
Vještice OnLine - peto izdanje

"Vještice OnLine - peto izdanje" su peti, a radi promjene foruma prijevremeni nastavak threada "Vještice OnLine" započetog 26.08.2000 godine.


Prošla izdanja možete pronaći na adresama:

Vještice OnLine - prvo izdanje
Vještice OnLine - drugo izdanje
Vještice OnLine - treće izdanje
Vještice OnLine - četvrto izdanje


Idemo dalje


V.


P.S. Upozorenje:

Čitanje i razumijevanje topica "Vještica OnLine" zasigurno nije put spasenja, bar po mišljenju kardinala Ratzingera, šefa "Kongregacije Za Nauk Vjere" duhovne i pravne nasljednice "Svete Inkvizicije".

Stoga molim da za pasivno ili aktivno sudjelovanje u topicu zatražite dopuštenje Vašega svećenika ili Vašega ovlaštenog duhovnika.
Vještac is offline  
Old 10.12.2002., 00:29   #2
Kalendar

...
Vještac is offline  
Old 10.12.2002., 00:35   #3
Originally posted by Watashi:

Inace, ak neko oce radit pomalo neozbiljni tarot il neku drugu vrstu karata, nek se javi meni pa se lako zdogovorimo oko tematike, samo upozoravam da bi karte bile crtane u stilu ko ovaj moj avatar

Ovo ti uopće nije loša ideja, svidjaju mi se tvoji crteži.

Watashijev ironični tarot.

Prokleto dobro zvuči! Javiti ću ti se!

V.
Vještac is offline  
Old 10.12.2002., 01:07   #4
Nebumo ga tak zvali valjda

Al da bi mogo bit neka alternativna stvarnost mogo bi pa bi lud to shpil bio
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Old 10.12.2002., 19:31   #5
Eee,pa ovo je uistinu pravo veselje....
Ovo peto izdanje opravdava tvrdnju da smo neunistivi !
Veliki pozdrav svima uz IDEMO DALJE !!
__________________
Snake's Kiss to all.
Snake's Kiss is offline  
Old 10.12.2002., 19:59   #6


he who dares is never weak
Essenca is offline  
Old 11.12.2002., 15:13   #7
Smile

 
Old 11.12.2002., 15:20   #8
"We either make ourselevs miserable, or we make ourselves strong.
The amount of work is the same."

Carlos Castaneda


Pratim vas kroz vaše transformacije, evo već do petog nastavka. 5 je broj čovjeka, a vi ste njime uspjeli opstati, a idete i dalje...


Sretno vještice!
Porto is offline  
Old 11.12.2002., 15:51   #9
Uuuuuuuuuu-------superrrr !!!


Očekujem puno dobrih postova......

Samo naprijed vještice
kisha is offline  
Old 11.12.2002., 20:17   #10
A ima li mjesta među ovim vješticama za jednu ratnicu koja kroči životom učeći baratati svojim mačem uzdajući se u se i u svoje kljuse vjerujući da će se tada i sudbina pouzdati u nj?
__________________
koliko smo sretni ti i ja, čiji je dom bezvremenost: mi koji smo dolutali s mirisnih planina vječne sadašnjosti igrati se tajnama, kao što su rođenje i smrt, u jednome danu(ili možda čak i manje)
eowyn_ is offline  
Old 11.12.2002., 21:12   #11
Smile

samo htjedoh poslati svima vama pozdrav... a onda se micem, cekam, i mudro sutim dok ne nadjem nesto pametno za rec
sumski duh is offline  
Old 12.12.2002., 02:36   #12
Uuu, barbarijanke su svugdje dobrodosle, pogotovo ak su obucene u svoje ratne opravice
__________________
[size=1]-Bljog-
-Watashi!i!i!i- is offline  
Old 12.12.2002., 14:06   #13
Smile

Pozdravljam sve...dok ne pripremim nekoliko divljih karata punih pitanja.
Roga Baba is offline  
Old 12.12.2002., 17:06   #14
pozdrav svima
volim vas citati i svida mi se duh koji ovdje vlada

eowyn , macka - macevaljka ?
koji mac , ako smijem pitati ?
ZgSash is offline  
Old 12.12.2002., 17:25   #15
Čestitam na petom izdanju :)

Nikad nisam pisala na ovome topiku jer su me od malena plašili vješticama. I sad osjećam blagu nelagodu......zato brrrrrrrišeeeeem.....na svojoj metli
Uranus is offline  
Old 12.12.2002., 18:12   #16
Quote:
Originally posted by zg_sash
pozdrav svima
volim vas citati i svida mi se duh koji ovdje vlada

... jel' sumski?
sumski duh is offline  
Old 12.12.2002., 20:33   #17
Arrow

Quote:
Originally posted by Roga Baba
Pozdravljam sve...dok ne pripremim nekoliko divljih karata punih pitanja.
Ajde onda ispucaj ta pitanja, da se topic pokrene!
 
Old 12.12.2002., 21:39   #18
--- Listopad ---------------------------------------

21.10.02 PON Vještičji Esbat Noć punoga mjeseca. Početak silazne faze.

23.09.02 SRI Prvi dan vladavine astrološkog znaka Vage

31.10.02 CET VJEŠTIČJI SAMHAIN Keltska Nova Godina, početak hladnog, tamnog, dijela godine koji traje do 01.05
( u Americi komercijalizirana Noć Vještica, "HALLOWEEN", )

--- Studeni----------------------------------------

01.11.02 PET Katolički blagdan Svih Svetih (često se pogrešno smatra Danom Mrtvih)

02.11.02 SUB Katolički Dušni Dan (Dan Mrtvih)

04.11.02 PON Noć mladoga mjeseca. Početak uzlazne faze.

20.11.02 SRI Vještičji Esbat Noć punoga mjeseca. Početak silazne faze.

22.11.02 PET Prvi dan vladavine astrološkog znaka Strijelca. (Vatra, Jupiter)

--- Prosinac ----------------------------------------

04.12.02 SRI Noć mladoga mjeseca. Početak uzlazne faze.

19.12.02 ČET Vještičji Esbat Noć punoga mjeseca. Početak silazne faze.

21.12.02 SUB Zimska kratkodnevnica - prvi dan zime
21.12.02 SUB VJEŠTIČJI YULE Božica rađa sina, Boga
21.12.02 SUB Prvi dan vladavine astrološkog znaka Jarca (Saturn)

24.12.02 UTO Katolički Badnjak

25.12.02 SRI Katolički Božić - rođenje Gospodinovo

--- Siječanj ----------------------------------------








Zadnje uređivanje Vještac : 13.12.2002. at 02:44.
Vještac is offline  
Old 13.12.2002., 02:24   #19
Pozdrav svima,

Essenca... Nova transformacija A vec je vrijeme da se i nadjemo na kavi
Dobrodošli Šumski Duše i Solaris. Pozdrav, Uranus, nisi mi nepoznata, pratim vecinu diskusija sa RiFa i Religije .

Porto, iz tvojih postova uvijek imam nešto iznova naučiti. Kisha, vidim da si opet tu, a u svome ocean blue lucide spaceu...

Dobrodošla Eowyn, stvari najčešće zaista nisu onakve kakve se na prvi pogled čine.
Pozdrav Roga Baba, slobodno pitaj što te zanima, u koliko ti Snake i ja ne budemo znali odgovoriti, potražiti ćemo odgovor svi zajedno.

Ljepota Foruma je upravo u tome što na njemu bivstvuju vrlo različiti ljudi iz vrlo različitih unutarnjih svjetova, s vrlo raznolikim iskustvima, vrlo različitim stavovima.
I u toj interakciji različitosti se najbolje iskristaliziraju Odgovori i na "zafrkana" pitanja.

Pozdrav zg_sash, drago mi je da ti odgovara duh kojim je thread "Vještice OnLine" prožet.
Dobio sam vise mailova s prijedlozima da pokrenemo pagansko-vjesticji site. Ali takvih siteova vec postoji nebrojeno na netu, dobar broj njih je izrazito kvalitetan, mislimo da nema potrebe raditi jos jedan od mnogih. A i vrlo je lako upasti u zamku pa više energije uložiti u atraktivnost dizajna i grafičkih elemenata sitea nego u onaj potreban duh i bit.
Za razliku od Foruma, koji je živahan dijalog, site je - umiren monolog u kojemu su pulsirajuće energije posve sputane i uvijek istoga smijera...

Stoga ostajemo vijerni izražaju kroz čistu riječ i ljepoti online komunikacije sa svakim tko ima potrebu što kazati.

Što se grafičkih elemenata tiče, nikakva flash animacija ne može dostići dubinu i ljepotu naše mašte, čaroliju putovanja našim bezgraničnim unutarnjim svjetovima.

Snake, "bacio sam oko" na kalendar, priroda u tamnome razdoblju polako tone u hiberrrnaciju. Mjesec je usponu, a približava se zimski solsticij, u drevnim religijama slavljen rođjendan boga Sunca...

V.
Vještac is offline  
Old 13.12.2002., 19:22   #20
while transforming....

Vještac je pokrenuo sagu o witches on line...kad ono bijaše?....sa žarom, idejom, inspiracijom. To se jasno osjećalo, kako su stizale potvrde u obličju onih koju su također nadahnuto pisali, odgovarali. Koliko ti je dakle snažna namjera, identificiranost s njenim ostvarenjem; koliko ju silno ljubiš , toliko će ti ona uzvratit ljubavlju...već će naći način, tebi pogodan

Od prethodnih nastavaka, možda ću se samo osvrnuti na dva posljednja....vatra je lagano ustinjala..s pravom, jer su sudionici u predanoj im štafeti(V, "ovo je topic svih nas"), ostali nedorečeni, neprobuđeni?...čime smo ostali osakaćeni; neprimjetno sabijeni u čošak ; živeći samo tek toliko da preživimo, u simboličnom kontekstu..

Ali nije tako samo bilo ovdje...već je bilo i na drugim sastajalistima, da ih tako nazovem...Udica zbog udice, mreža zbog mreže, ništa sa svrhom, sa srčanošću..sve samo s namjerom da se nešto baci u more..rijeku..pa što(tko)se ulovi, dobro ulovi...ništa od žara, ništa od inspiracije. Kulturna distanciranost sudionika, tvrdi neprobojni oklopi....pomno birane maske(tu ubrajam i sebe samu), puno priče...balon kulminantnih dijaloga se brzinski napuše..i puf!..pukne , a da obično ne shvatim o čemu se govorilo....ili htjelo govoriti?

A gdje se zavukla ona neukroćena strast.....nepatvorena i čovječno zbiljska, što bi hajde ipak, znala iskočiti iz nečijeg pera...posve nenadno...i zato zbunjujuće za okolinu..Ali ostade samo kao usamljena žeravica....jer bi ostali ugarci ostali zijat u čudu očima..malo bi se naime htio tko nadovezati istim žarom....navodno ne umiju...tako kažu..tako se opravdavaju..a kladim se da nisu ni pokušali

Zamisli da učestvuješ u komunikaciji...ne mislim samo ovoj..nego u bilo kojoj u životu..ali da aktivno sudjeluješ. Zamisli da se približiš posve blizu čovjeku..još bliže nego što je bliskosti dah... kad.. pokušaš doći do biti(essence), do srži...i očutiš ideju, čovjeka, njegovu čežnju, njegovu nesigurnost, trenutačnu misao koja mu je sunula kroz glavu .....

Zbog blizine vatre, uvijek se možeš opeći, jer svaki čovjek plamti iznutra..Svačija vatra pa i ona tvoja izazvana i nekontrolirana, može osvijetliti tvoje misli, namjere..ogoliti te...a to ne mora uvijek biti ugodno....ali to je dio čara, rizik kojeg uzimaš..

-Ako pak odlučiš ostati po strani....sve ostaje po starom, sigurnosti pregršt, (ne)znanja napretek.....a komadić mirišljavog sapuna nemaš..da začiniš iskustvom i pobijediš uvidom...da živneš pomalo





essenca
Essenca is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:23.