Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2014., 22:41   #41
Nemoze al moras platit troskove koje si napravila , dakle kamatu po TRG i razliku po kreditu, there is no such thing as a free lunch

Jel minus po tekucem tvoj ? Jel kredit tvoj ?
Onda plati.

buduci da ocito nisi najuredniji platisa na svijetu , primorani su ti to predociti na taj nacin da te uvjetuju da platis to kad dizes lovu sa zasticenog (nije zastitnicki, taj racun nije osoba pobogu ) .
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 05:33   #42
Quote:
MDTehnolog kaže: Pogledaj post
Recite ženi u firmi da se jednostavno drži Ovršnog zakona koji veli da više od 1/3 NEMOŽE biti zaplijenjeno po bilo kojoj osnovi (osim alimentacije).

Sad tu svi pišu 1/3 i 2/3 35 i 32. Sve to štima. Međutim događa se u praksi da netko ima kredit i po njemu se skida 1/3...

Eh sada dođe ovrha...

I tada tete u računovodstvu skidaju JOŠ 1/3 za tu ovrhu... Pa se skida 2/3 plaće.

One jednostavno trebaju obavijestiti FINA-u da nije moguće postupati po njihovom nalogu dok se ne otplati ovo što se već skida. Jer je tako po zakonu!


I onda imamo situaciju u kojoj se 1/3 skida za kredit, a 2/3 se uplaćuju na 35. Ovrha je na čekanju.

Koliko sam shvatio to je i cilj...

Zaštićeni račun se podrazumijeva... Kao prvi korak...
Vidim da puno znaš, pa ajde pokušaj i meni pomoći.
Imam kredit koji mi se naplaćuje putem trajnog naloa, tako da mi plaća čista dolazi u banku, a sada će mi još kako očekujem doći tuđa ovrha, pa kako da to rješim, kada mi ovi u računovodstvu neće više uzeti taj kredit da mi ga otplaćuju sa plaće. Kako da ih prisilim da to naprave, pa da mogu otvoriti zaštičeni račun?
Hvala
1znatizeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 05:40   #43
Quote:
MDTehnolog kaže: Pogledaj post
Recite ženi u firmi da se jednostavno drži Ovršnog zakona koji veli da više od 1/3 NEMOŽE biti zaplijenjeno po bilo kojoj osnovi (osim alimentacije).

Sad tu svi pišu 1/3 i 2/3 35 i 32. Sve to štima. Međutim događa se u praksi da netko ima kredit i po njemu se skida 1/3...

Eh sada dođe ovrha...

I tada tete u računovodstvu skidaju JOŠ 1/3 za tu ovrhu... Pa se skida 2/3 plaće.

One jednostavno trebaju obavijestiti FINA-u da nije moguće postupati po njihovom nalogu dok se ne otplati ovo što se već skida. Jer je tako po zakonu!


I onda imamo situaciju u kojoj se 1/3 skida za kredit, a 2/3 se uplaćuju na 35. Ovrha je na čekanju.

Koliko sam shvatio to je i cilj...

Zaštićeni račun se podrazumijeva... Kao prvi korak...
Vidim da puno znaš, pa ajde pokušaj i meni pomoći.
Imam kredit koji mi se naplaćuje putem trajnog naloa, tako da mi plaća čista dolazi u banku, a sada će mi još kako očekujem doći tuđa ovrha, pa kako da to rješim, kada mi ovi u računovodstvu neće više uzeti taj kredit da mi ga otplaćuju sa plaće. Kako da ih prisilim da to naprave, pa da mogu otvoriti zaštičeni račun?
Hvala
1znatizeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2015., 14:39   #44
Quote:
1znatizeljko kaže: Pogledaj post
Imam kredit koji mi se naplaćuje putem trajnog naloa, tako da mi plaća čista dolazi u banku, a sada će mi još kako očekujem doći tuđa ovrha, pa kako da to rješim, kada mi ovi u računovodstvu neće više uzeti taj kredit da mi ga otplaćuju sa plaće. Kako da ih prisilim da to naprave, pa da mogu otvoriti zaštičeni račun?
Hvala
Kakvu si izjavu dao banci uopće? Ako nisi dao izjavu o pristanku da ti se skida od plaće, neće ti skidati.
Ta izjava se potpisuje i daje banci onda kad uzimaš kredit. Nisam sigurna da možeš sada, naknadno mijenjati sadržaj izjave o zapljeni.

Zaštićeni račun ćeš si otvoriti kad ti dođe ova ovrha koju spominješ.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 20:40   #45
Molim vas ako netko zna kako da raspetljam ovaj slučaj.Imam djelatnika koji ima kredit u iznosu 870,00 kn. Djelatnik ima i zaštićeni račun tako da mu Fina ostatak do 1/3 skida zbog ovrhe.O toj ovrsi ja kao poslodavac nemam pojma. E sad je meni stigla u firmu nova ovrha za tog djelatnika. Mogu li ja skidati taj dio do 1/3 ili Fina i dalje skida po toj nekoj ovrsi o kojoj poslodavac nema pojma tj. tko sad ima prednost. Nije mi jasno zasto neke ovrhe idu u Finu, a neke kod poslodavca.
Anesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 09:42   #46
Quote:
Anesa kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zasto neke ovrhe idu u Finu, a neke kod poslodavca.
Imaš ovrha više vrsta.
Ovrhe na plaću provodi poslodavac, i to na osnovu vjerodostojne isprave.
To su najčešće rate nekog kredita.
Ovrhe na svim novčanim sredstvima provodi FINA, ona blokira sve račune ovršenika i poslodavcu šalje samo obavijest o otvorenom zaštićenom računu.

Najbitnije u cijeloj priči je to da radniku 2/3 plaće i sve ostalo što je zaštićeno (naknada za prijevoz, naknada za bolovanje...) ide na zaštićeni račun.
Ona preostala 1/3 ide na ovrhu iz plaće. Ako radnik npr. ima neto od 3.000,00 kuna onda mu 870,00 kuna plijeniš kao i do sada, razlika do pune 1/3 dakle 130,00 kuna ide na normalni tekući, a 2.000,00 ide na zaštićeni


Ako je radnikova plaća veća od prosječne stvari idu malo drugačije.
http://www.rrif.hr/Nova_svota_prosje...80-vijest.html
Isto je bitno prema kojem zakonu ide Ovrha. Ako ide prema Općem poreznom zakonu ili prema Obiteljskom zakonu, onda to opet ide malo drugačije.
Komplicirano, jel da
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 12:49   #47
Exclamation

Evo ja kao teta iz računovodstva se javljam,

KOd mene se desila ova situacija: Djelatniku je došla ovrha na plaću zbog neplaćanja kredita.
Iznos ovrhe je veći od 1/3 plaće. Djelatnik nema zaštićeni račun. Zovem banku kod koje digao kredit i kažu mi da postupim 1/3, a nek djelatnik sam uplaćuje resto iznosa. Isto tako ako ne bude uplaćivao da će jamca opteretit.
I sad ja kažem djeltaniku kakva je situacija, a on kaže da ako mu ja mogu uplaćivati cijeli iznos da on ne misli o tome.

E sad kako napraviti da budu vuk sit i ovce na broju??? Da nebi on danas sutra rekao ja dobivam manje od pola plaće...nikad se ne zna...

I šta sad napraviti????

Inače što se tiče ovrha i zaštićenih računa kod svake ovrhe koja se dobije piše broj telefona koji treba nazvati u slučaju ne mogućnosti isplate, tako da se nazove banku i kaže im se situacija, i obično se dođe do nekog riješenja
Aleksandraracun is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 13:50   #48
Nikako ne obustavljati više od 1/3. Nikako!
Radnik je taj koji ima problem jer se on zadužio i neka ga riješi.
Neka svaki mjesec sam riješi ostatak.

U najgorem slučaju, ako on ne bude rješavao taj ostatak, nagomilat će mu se opet dug malo po malo. I tada će ovršitelj ići na neku drugu soluciju, ili će sjesti na račun jamca ako ga ima ili će mu pokrenut još i ovrhu na svim novčanim sredstvima i sve račune mu blokirati.
Tada će radnik imati 2 različite vrste ovrhe po 1 dugu od 1 ovršitelja. Banke to rade non -stop.

Ako mu krenu i s ovrhom na sve račune, onda će radnik otvoriti zaštićeni račun.
A ti i dalje plijeniš 1/3, ali tada sve zaštićeno ide na zaštićeni račun. Pa nek bude tako blokiran, dok si to nekako ne riješi.

Pismeno samo obavijesti banku da ćeš postupati u skladu s čl. 172 i 173 Ovršnog zakona.

Edit: ako mu kojim slučajem još kakva ovrha zaluta, imat ćeš posla i dopisivat se na sve strane.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 14:42   #49
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Nikako ne obustavljati više od 1/3. Nikako!
Radnik je taj koji ima problem jer se on zadužio i neka ga riješi.
Neka svaki mjesec sam riješi ostatak.
Ma tako sam na kraju i napravila... napravio mi je jos scenu u uredu kao da sam mu ja kriva što nije plaćao kredit na vrijeme

Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Pismeno samo obavijesti banku da ćeš postupati u skladu s čl. 172 i 173 Ovršnog zakona.

Edit: ako mu kojim slučajem još kakva ovrha zaluta, imat ćeš posla i dopisivat se na sve strane.
A imala sam tih situacija, zovem ja odmah te banke i obavještavam tako da mi je taj dio dosta poznat na žalost

U svakom slučaju mnogo hvala na odgovoru
Aleksandraracun is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2020., 21:39   #50
Bok!
Zanima me može li radnik u računovodstvu svoje firme otkazati administrativnu naplatu kredita? Za banku i kreditnu uniju.

Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2020., 21:48   #51
Ako misliiš na adm.zabranu ne može. Banka/unija trebaju povući adm. zabranu odnosno obavijestiti tvog poslodavca da se ista ne provodi više.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2020., 21:56   #52
Šteta. Ali hvala

Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2020., 21:59   #53
Nema na čemu.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2020., 14:02   #54
Boky, evo danas bila plaća, ne bi vjerovao, provela mi se adm.zab. za otplaćeni kredit. Tako da sam za isplatu dobio doslovno 2k kuna, znači:
-KentBanka provela adm.zab. za stari kredit
-Imex banka provela adm.zab. za stari otplaćeni kredit
-Agram banka provela za otplaćeni kredit

+ ERSTE za novi kredit.

Pa ja ću se ranit. Sad moram u sve tri banke po svoj novac. U računovodstvu firme veli da sam sam morao zatražiti otkaz obustave.



Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2020., 14:42   #55
Banke su trebale poslati tvom računovodstvu obavijest da je kredit otplaćen i da više ne postupaju po suglasnosti o zapljeni primanja. Odmah bi trebale vratiti natrag novac poslodavcu, koji će ti ga onda isplatiti.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2020., 16:40   #56
Leky, ne provode banke adm.zabranu već tvoj poslodavac. Jesi ti to radio prijevremenu otplatu? Po otplati kredita banke su trebale obavijestiti tvog poslodavca (ovo šta ti je mokry napisao).
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2020., 17:12   #57
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Banke su trebale poslati tvom računovodstvu obavijest da je kredit otplaćen i da više ne postupaju po suglasnosti o zapljeni primanja. Odmah bi trebale vratiti natrag novac poslodavcu, koji će ti ga onda isplatiti.
S tim da banka može vratiti novac i klijentu, ne nužno poslodavcu
Ja sam imala takvu situaciju

Poslano sa mog M2004J19C koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2020., 18:00   #58
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Leky, ne provode banke adm.zabranu već tvoj poslodavac. Jesi ti to radio prijevremenu otplatu? Po otplati kredita banke su trebale obavijestiti tvog poslodavca (ovo šta ti je mokry napisao).
Da, sva tri kredita sam prijevremeno otplatio novim ERSTE kreditom.

Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
leky5197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2021., 17:14   #59
Imam az na plaći, a planiram da odem van (Njemačka) raditi. Koji su uslovi toga, sto mi je ciniti po tom pitanju?

Poslano sa mog SM-A715F koristeći Tapatalk
nicky2009 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2021., 17:34   #60
Javi tome tko ti skida nešto administrativnom zabranom da ti da podatke za uplatu i da ćeš sam ručno uplaćivati.
I podatke za uplatu iz inozemstva ako ćeš direktno od tamo uplaćivati.
Analitichar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.