Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2009., 13:04   #1
Prijateljice i odrastanje

Imam par prijateljica. Dobrih prijateljica. Znamo se cijeli život i prošle smo sve faze - i dobre i loše i tužne i sretne-SVE. Tipična girl-story iz filmova. Ali sada smo na polovici dvadesetih. U život su ušli dečki, duge veze, posao, financije, želja za neovisnošću i vrijeme samo leti... nepovratno...

Svaka je u svojoj fazi a opet smo u istoj. Dečki su postali broj jedan. Sve je podređeno njima. Posao je usputna stanica u danu i opet svi putevi onda vode DEČKU. Razmišlja se o budućnosti - vrlo intenzivno i vrlo promišljeno. Život je ON i život je POSAO. Prijateljice su OUT.

Druženje s svojim prijateljicama? Nema se vremena. Termini se rezriviraju tjednima unaprijed a i onda sve propadne jer ON baš tad se može nać s njom ili su si ONI baš nešto tu subotu isplanirali. A razgovor- kada se i nađete- se vrti oko NJEGA. ON je napravio ovo, ON je bio tamo,ON je tak sladak kad napravi ovo, ON voli jesti ono..

Kada su PRIJATELJICE postale OUT?

Molim vaša viđenja jer ja mislim da ih gubim....
VRLONEVIDLJIVA is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2009., 14:38   #2
Moje viđenje je da si ti jedina solo u svom društvu...
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:04   #3
Kakve veze ima odrastanje s tim? Pravi prijatelji će naći vremena za tebe bez obzira na sve, u svim životnim okolnostima.

A to što vi više nemate zajedničkih tema je druga stvar.
__________________
I always made one prayer to God, a very short one. Here it is: "O Lord, make our enemies quite ridiculous!" God granted it.
Posve_nova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:37   #4
Ne, nisam solo. Možda je tko zazvučalo iz teksta ali ne nisam ali volim imati slobodu i volim imati prijateljice. Ne želim završiti kao naši roditelji koji najčešće zavrašvaju tako da je majka kod kuće i tu itamo se podruži s kojom prijateljicom nakon godinu dvije dana čišćenja stana a otac prijateljuje s svojim muškim pajdašima, opijaju se i druže. Žene najčešće ostaju bez svojih prijateljica i ni blizu one kulte serije Sex i grad.To ne postoji. Meni se samo čini da odrastanjem gubiš lagano prijateljice...Govorim ovo iz aspekta žene i njenih prijateljica. Muškarci- po mom mišljenju- ne prolaze ni približno ovako nešto. Oni su drugačiji tip. Vide se s frendom nakon 3 godine i kao da ništa nije bilo dok cure to drugačije doživljavaju i zato mislim da kroz ovaj proces sve cure prolaze ali se i razilaze...

Eto kad su nam utuvili u glavu- fakultet, posao, muž, djeca i....... nema i. to bi bilo to.
VRLONEVIDLJIVA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:46   #5
Quote:
Posve_nova kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima odrastanje s tim? Pravi prijatelji će naći vremena za tebe bez obzira na sve, u svim životnim okolnostima.
slažem se sa ovim.
kažeš kako se sve svelo na priče o NJIMA.
ali, pretpotavljam da i ti pričaš puno o NJEMU, da i ti nekad otkažeš dogovor zbog NJEGA..
ako želiš nešto promijeniti kreni od sebe.
asdfgh is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 15:47   #6
Quote:
VRLONEVIDLJIVA kaže: Pogledaj post
Meni se samo čini da odrastanjem gubiš lagano prijateljice...
Neke gubis, a stvaras nove, dakle, gledaj s pozitivne strane.

I prijateljstva imaju svoj rok trajanja, nista nije vjecno. Nazalost.

Zivot vas razdvoji i mozes i nakon x godina osjecati i ljubav i simpatiju i razdragati se na sam pogled necijeg lica, ali, ako si vise nemate sto za reci, jer ste u sasvim drugim vodama, sasvim drukcije vas je zivot oblikovao...

Tuzno, ali istinito. Ostaje samo uspomena na prijateljstvo.

To je zivot, sta ces.
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 17:51   #7
Quote:
gerbengoy kaže: Pogledaj post

I prijateljstva imaju svoj rok trajanja, nista nije vjecno. Nazalost.

Zivot vas razdvoji i mozes i nakon x godina osjecati i ljubav i simpatiju i razdragati se na sam pogled necijeg lica, ali, ako si vise nemate sto za reci, jer ste u sasvim drugim vodama, sasvim drukcije vas je zivot oblikovao...
To je zivot, sta ces.
Slažem se sa ovime!

Ja sam u svom društvu prva koja se je udala i dobila bebu, u srednjim sam dvadesetima, moje frendice još ne pomišljaju ni na brak, a kamoli na djecu, neke su čak uvjerene da ih ne žele imati...
Kažu da im je bitniji, posao, karijera, putovanja...ja sam isto završila faks, ali meni je oduvjek obitelj bila na prvom mjestu i to je bila prva stvar gdje smo se odmah nakon završenih studija počele razilazit u pogledima na život...

Naravno to je sve skupa do temelja izmjenilo naše odnose, poneki put si zaista nemamo što za reći, jer ja njih ne želim opterećivati pričama o bebi, tj šta je mali danas napravio, što je jeo i sl stvari, ali me nekad ni ne zanima gdje su one izašle, sa kime su bile,šta su kupile, gdje ima neko sniženje i slično.
Ponekad mi se čini ko da više nemamo tema za razgovor, kao da smo odjednom postale stranci i da se nekako viđamo radi reda, jer eto frendice smo pa kao trebale bi...

Ali čini mi se jednostavno da život nosi svoje, gubiš neke stare prijatelje , pronalaziš nove, i mislim da će tako biti cijeli život -rijetki su prijatelji za čitavi život, to mi tek sada postaje sve jasnije i jasnije!

I ja sam se pomirila sa time!
luna_08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 18:22   #8
Jednostavno, prestala sa očekivat da se moramo vidjeti često kao i prije,nakon brojnih razočarenja....i s moje strane što sam otkazivala sastanke zbog njega a one u neko drugo vrijeme kad sam ja bila solo. Više nije moguće vidjeti se često. Trenutačno su mi frendice solo, pa kad odemo na kavu, niti ni ne spomenem dečka niti kažem A o njemu, jednostavno pričamo u faxu i o puno drugih stvari,koje zanimaju i mene i njih iako je on meni na prvom mjestu, ali mi se čini glupim pričati o njemu a one niti ne pitaju išta, jer jednostavno su u takvoj fazi života a opet se na taj način udaljujemo ali šta je tu je....ja sam se pomirila s tiim al vjeruj mi zadnjih 2 g. sam muku mučila s tim zašto se mi ne vidimo, više nisu ta druženja kao prije, one bi tulumarile ja bi išla na mirne kavice...i tako dalje....

''Ponekad mi se čini ko da više nemamo tema za razgovor, kao da smo odjednom postale stranci i da se nekako viđamo radi reda, jer eto frendice smo pa kao trebale bi...'' Luna08 pravo zboriš imam i ja taj feeling ali nemam vremena tražit nove frendice, možda će s vremenom i one naići.
maryy84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 19:24   #9
Quote:
VRLONEVIDLJIVA kaže: Pogledaj post
Ne, nisam solo. Možda je tko zazvučalo iz teksta ali ne nisam ali volim imati slobodu i volim imati prijateljice. Ne želim završiti kao naši roditelji koji najčešće zavrašvaju tako da je majka kod kuće i tu itamo se podruži s kojom prijateljicom nakon godinu dvije dana čišćenja stana a otac prijateljuje s svojim muškim pajdašima, opijaju se i druže. Žene najčešće ostaju bez svojih prijateljica i ni blizu one kulte serije Sex i grad.To ne postoji. Meni se samo čini da odrastanjem gubiš lagano prijateljice...Govorim ovo iz aspekta žene i njenih prijateljica. Muškarci- po mom mišljenju- ne prolaze ni približno ovako nešto. Oni su drugačiji tip. Vide se s frendom nakon 3 godine i kao da ništa nije bilo dok cure to drugačije doživljavaju i zato mislim da kroz ovaj proces sve cure prolaze ali se i razilaze...

Eto kad su nam utuvili u glavu- fakultet, posao, muž, djeca i....... nema i. to bi bilo to.
Draga možeš govoriti samo u svoje ime. Nisu vam muškarci krivi što se više ne družite nego ste si same krive. Zašto svoje planove podređujete bilo kome pa i dečku ili mužu. Naravno kad imaš obitelj potrebno je više dogovaranja nego kad si sama, ali prije termina za druženje porazgovarate s partnerima, sredite da on ili baka servis čuva djecu, uskladite termine kad vas može doći najviše i nema promjene plana. To što vam se razgovori vrte oko dečka ili muža je opet vaš problem. Pa tko vam brani da pričate o bilo čemu drugome? I da nađite si muškarce kojima je normalna podjela kućanskih poslova pa će i vama ostati vremena za piće s prijateljicama i neće vam se desiti što i mamama.
Usput rečeno dosta mojih prijateljica je odselilo iz grada, vidimo se svakih 2-3 god. i kad se nađemo vrijeme kao da nije ni prošlo, uostalom čujemo se i preko telefona, maila, skypea....tako da to nije karakteristika muškaraca.
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 19:25   #10
Quote:
VRLONEVIDLJIVA kaže: Pogledaj post
Imam par prijateljica. Dobrih prijateljica. Znamo se cijeli život i prošle smo sve faze - i dobre i loše i tužne i sretne-SVE. Tipična girl-story iz filmova. Ali sada smo na polovici dvadesetih. U život su ušli dečki, duge veze, posao, financije, želja za neovisnošću i vrijeme samo leti... nepovratno...

Svaka je u svojoj fazi a opet smo u istoj. Dečki su postali broj jedan. Sve je podređeno njima. Posao je usputna stanica u danu i opet svi putevi onda vode DEČKU. Razmišlja se o budućnosti - vrlo intenzivno i vrlo promišljeno. Život je ON i život je POSAO. Prijateljice su OUT.

Druženje s svojim prijateljicama? Nema se vremena. Termini se rezriviraju tjednima unaprijed a i onda sve propadne jer ON baš tad se može nać s njom ili su si ONI baš nešto tu subotu isplanirali. A razgovor- kada se i nađete- se vrti oko NJEGA. ON je napravio ovo, ON je bio tamo,ON je tak sladak kad napravi ovo, ON voli jesti ono..

Kada su PRIJATELJICE postale OUT?

Molim vaša viđenja jer ja mislim da ih gubim....
A sta ces, zensko prijateljstvo je vrlo klizav teren... Mnoge zene se druze, ne bi li jedna drugoj pomogle rasvetliti put do pronalaska decka,a onda misle da si vise ne trebaju.... A vraga, trebaju si i onda, samo u drugom smislu...
Sa mojima sam imala tu fazu negde oko 18e godine kada smo pocele ozbiljno sa deckima, pa one koje su prve imale decka, odjednom se pokondirile i kao nemaju sta vise pricati sa onima koje su solo. No, dodje sve na svoje... kada su one ostale bez decka, pa pocele opet zvati na kafe, ja sam 2 iskulirala na konto svog decka par puta, cisto za nauk i od tad smo ostale u dobrim odnosima. Sada se vidjamo cim ugrabimo ikakvog vremena, makar jedna drugoj svratile na posao na 5 min.
__________________
Vivir con miedo es como vivir a medias!
Ewanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 19:37   #11
Quote:
luna_08 kaže: Pogledaj post
Slažem se sa ovime!

Ja sam u svom društvu prva koja se je udala i dobila bebu, u srednjim sam dvadesetima, moje frendice još ne pomišljaju ni na brak, a kamoli na djecu, neke su čak uvjerene da ih ne žele imati...
Kažu da im je bitniji, posao, karijera, putovanja...ja sam isto završila faks, ali meni je oduvjek obitelj bila na prvom mjestu i to je bila prva stvar gdje smo se odmah nakon završenih studija počele razilazit u pogledima na život...

Naravno to je sve skupa do temelja izmjenilo naše odnose, poneki put si zaista nemamo što za reći, jer ja njih ne želim opterećivati pričama o bebi, tj šta je mali danas napravio, što je jeo i sl stvari, ali me nekad ni ne zanima gdje su one izašle, sa kime su bile,šta su kupile, gdje ima neko sniženje i slično.
Ponekad mi se čini ko da više nemamo tema za razgovor, kao da smo odjednom postale stranci i da se nekako viđamo radi reda, jer eto frendice smo pa kao trebale bi...

Ali čini mi se jednostavno da život nosi svoje, gubiš neke stare prijatelje , pronalaziš nove, i mislim da će tako biti cijeli život -rijetki su prijatelji za čitavi život, to mi tek sada postaje sve jasnije i jasnije!

I ja sam se pomirila sa time!

Ovo mi recimo nije jasno. Ja nemam djece i život mi se vrti oko nekih drugih stvari, neke moje prijateljice imaju djecu (jedna od njiih troje). Niti su meni dosadni razgovori o njihovoj djeci jer volim njihove klince i smijem se kad mi pričaju što sve klinci znaju napraviti, a i one jedva čekaju da čuju priče koje nisu vezane za obitelj i kuću oko čega se njima vrti život.
To su moje prijateljice, zanima me što im se događa u životu. Ne vidim razloga da mi postanu stranci. Konkretno moje tri najdraže prijateljice: S ovom koja ima troje djece prijateljica sam 26 god., s druge dvije 20 god. (od srednje škole).
Cordelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 20:32   #12
Quote:
VRLONEVIDLJIVA kaže: Pogledaj post
Kada su PRIJATELJICE postale OUT?
Molim vaša viđenja jer ja mislim da ih gubim....
Možda ti se samo čini da ih gubiš zato što se rjeđe viđate.

Trenutno ste vjerojatno u fazi kad ste pomalo i zasićene intenzivnim druženjima i izlascima i to je sasvim prirodno. Više se u vašim životima ni ne odvijaju onako burni događaji koje ste željele prepričavati, kad se svaki dan događalo nešto novo što je trebalo podijeliti s curama. Prijateljstvo je vrlo često vezano uz zajedničke interese i u tome nema ništa loše. Kad se oni promijene, često se promijeni i društvo, ali oni najbolji će ostati.
Neka te ne opterećuje to koliko se često ili rijetko viđate, bitno je da ste u kontaktu.

Ove sam zime slučajno naletjela na društvo iz osnovne i sasvim je sigurno da se nećemo viđati često, ali nije ni potrebno. Imamo puno obaveza i budemo li se uspjeli vidjeti makar i jednom godišnje – super. Meni je taj susret i takav nastavak prijateljstva nakon toliko godina već nešto predivno.
Illana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2009., 22:19   #13
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Moje viđenje je da si ti jedina solo u svom društvu...
i ja bih rekla
Joellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 01:56   #14
Svaka zrela zenska osoba ce rasporediti svoje vrijeme (u ovom slucaju ) na momka i na prijateljice.Svako pretjerivanje u oba pravca,po meni,je kontraproduktivno.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 02:46   #15
u mom slucaju, ukoliko se radi o pravom prijateljstvu, ako smo sprijecene i ne mozemo se vidjet mj dana, to nas ne sprjecava da nastavimo di smo zadnji put stale..
ja si jednostavno ne mogu zamisliti zivot bez prijatelja..a one koje si mogu zamislit ga bez mene - nisu mi ni prijateljice..
tzv " sezonske " prijateljice ne ubrajam u ovu pricu..
doramaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 20:36   #16
Jednostavno kada se napusti studentski život, manje je vremena i prilika za izlaske. Tada treba uložiti malo više volje za organizirati vidjeti se s nekim.
A i to da ti se život tvojih prijateljica vrti samo oko dečkiju mi se čini nezrelo, normalno ako su u vezi da imaju manje vremena za prijateljice, ali da ga nemaju nikako , to mi se čini pretjerano. Nitko nije toliko zauzet
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:46.