Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2011., 21:09   #1
Stare li ljudi danas sporije?

Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
:D

Meni se čini da ipak najviše ovisi o predrasudama naše generacije (nas od 30-45 godina danas) zasnovanim na tome kak su izgledale naše mame u tim godinama. Izgledale su jebeno starije nego mi sad. Možemo i danas sresti vršnjakinje koje, ha, izgledaju kao da im je 40 :D :D
Baš si sad mislim koji su to, uglavnom modni, detalji koji su naše majke činile starijima :misli:
Quote:
Mala Huba kaže: Pogledaj post
Ma furale su se glupe frizure i oćale i maje s jastucima lol. Ko s tim nebi loše izgledao
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Da danas obučem neki mamin kostimić za posao iz osamdesetih, nabacim neku od tada modernih frizura (minival, na primjer :D :D), sigurna sam da bi mi se godine čitale bez greške.
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
To ti je sve stvar naviknutosti na modu. Kad nečim dovoljno dugo narodu peru mozak, većini populacije se to počne činiti lijepo, a ono staromodno ružno. Dobar primjer su ove traperice s izuzetno niskim strukom koji stoje dobro 5% žena a ostalima stoje loše. No mnogi su na njih navikli, pa im se u međuvremenu čine ljepše od onih višeg struka.
Onda nakon 10 godina opet okreni modu, i isti ljudi će opet upasti u kontradikciji sa samima sobom, po pitanju toga što je lijepo, a što je ružno.

Meni npr. ove sad moderne ispeglane kacigaste frizure (kao što nose ove tete na Dnevniku :D) izgledaju puno "bablje" nego npr. minival.

A nama su naše mame izgledale starije - zato jer su nam bile mame, a mi smo bile mlade. ;)
Quote:
Silajn kaže: Pogledaj post
Aj nađi neku maminu fotku di ima godina kao ti sad. Aj! :D
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
Dobro si rekla, modni detalji. Ljudi su često površni, i ne gledaju osobu, već to kako je odjevena. Primjetila sam da će me čak isti ljudi (koji me ne upamte, nego npr. u dućanima itd.) oslovljavati s "gospođo" ako na sebi imam kaput ili kostim, a ako imam jaknu, traperice, majicu, tenisice, minicu i sl. sa "gospođice" ili "curo", nekad i "mala". Iako mi je u svim tim slučajevima ista dob, ista (ne)frizura, ista nenašminkana faca.
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ne. Nego su tada postojale poprilične razlike između toga što nosi i kako se nosi koja generacija.:mig:
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Eto vidiš:ne zna:
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Neke se žene kad postanu majke počnu oblačiti prilično babasto i još ako se ošišaju na kratko, a iz nekog razloga to mnoge i naprave :confused: Dojam je žena od 30 koja izgleda kao da ima 40. Minimalno. Naravno da i odjeća igra neku ulogu. Nije sve u tome koliko nam se borica pojavilo na licu.
O ovome razmišljam već neko vrijeme i povremeno time tlačim ljude oko sebe, ali ne dolazimo do nekakvih zaključaka. :D

Osim tridesetogodišnjakinja, koje su nekad bile ozbiljne gospođe, a danas su uglavnom cure, misterij su mi i bake. Ideja bake u mojoj glavi je stara pogrbljena žena sa štapom. Kao Oma u njemačkim početnicama koje sam listala kao dijete. Kada vidiš moju baku na ulici il sokaku, i to.

Danas imam dojam da bake tako izgledaju kad im unuci dođu u tridesete. A nije baš da žene ranije rađaju.



U čemu je caka?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:31   #2
Manje teškog fizičkog rada?
Maria Klonovska is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 21:46   #3
kitu, imam četvrt stoljeća, a već sam dobrano ćelav.
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 22:20   #4
Teško je to procijeniti. Čovjek bi morao živjeti 200 godina i pritom sam uopće ne stariti, promatrajući generacije oko sebe, da bi mogao izvući koliko-toliko objektivan zaključak.

Činjenica je da se ljudski vijek produljuje, te da se produljuje reproduktivna dob žene u oba smjera. Sad djevojčice sve ranije dobijaju menstruaciju, a žene ulaze sve kasnije u menopauzu. Također, kasnije rađaju djecu, i rađaju manje djece. Među našim prijateljima i poznanicima, ima ih dosta u kojima su oboje imali preko 40 kad su dobili prvo dijete - i to prirodnim putem. Nekoć se rodilja nakon 30-te smatrala starom rodiljom, a nekoć i nakon 25-te.

S druge strane, čini mi se da su ljudi ranije bili sazdani od "čvršćeg materijala", a sad su sve veći, no istovremeno i "mekši". Teenageri često znaju biti vrlo rano pogrbljeni i fizički slabi, iako su viši i teži no ranije.

Što je od toga kriterij starosti ili mladolikosti? Više ili manje bora na licu, nošenje traperica ili kostima, ili fizička izdržljivost i žilavost? Teško je reći. A i sve to varira od individue do individue.

Ja se ne opterećujem time koliko godina imam iza sebe, koliko ispred sebe, koliko mi daju ili procijenjuju, da li izgledam starije ili mlađe od moje mame ili bake u mojim godinama, koliko me često pitaju da li sam ja moja vlastita kćerka... ... više me zanima kakva mi je kvaliteta života.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 22:52   #5
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
S druge strane, čini mi se da su ljudi ranije bili sazdani od "čvršćeg materijala", a sad su sve veći, no istovremeno i "mekši". Teenageri često znaju biti vrlo rano pogrbljeni i fizički slabi, iako su viši i teži no ranije.
potpisala bih ovo.

kad gledam tinejdzere kol'ki su, pomislim: bokte, cime ih to hrane?! prije su djeca izgledala mladje, nevinije, a danas kao da ima puno vise ofucanih. sve nesta ogromno i puno hormona i ostalih govana. kako netko s cetrnaest godina moze imat' tol'ke sise? kako? prije je bila jedna takva na cijeloj skoli. eventualno dvije. vidis mrcinu od dva metra, sav je nikakav, nosi iz ducana u jednoj ruci onu kantu od pet kila proteina, u drugoj cigare, i ima akne k'o da ga je zaba krastaca rodila. kad sam presla dvadesetu, skuzila sam da cure iz srednje izgledaju starije od mene. a to nije normalno. nije.

ok, ljudi zive duze, nekad smrtne bolesti su danas macji kasalj, medicina je napredovala, bla bla bla... ali je li cilj samo doseci dugu starost? nije li pozeljnije doseci kvalitetnu dugu starost? ali ljude boli dupe dok im govna ne dodju do grla. a u govnima plivamo: ljudi ima vise no ikad, resursa sve manje, a zdrav zivot je sve skuplji. ma koliko nasa svijest i sloboda bile vece, ne razlikujemo se mnogo od tamo neke na sumnjiv nacin tovljene zivotinje.

price o medicinskoj skrbi mos' objesit' macku o rep kad vidis koliko ljudi prima najjeftiniju kemoterapiju i koliko ih umire u mukama. medicinska skrb se u nas vise svodi na ''krpanje'' nego na prevenciju, pravovremenu dijagnostiku i adekvatno lijecenje.

plus sto imamo nove bolesti. plus sto unistavamo sami sebe. plus sto od sila prirode ponekad ne mozes pobjeci.

pomislis da su ljudi danas uljudjeniji, da se ratovi vode na ''civiliziranije'' nacine, da se neke stvari vise ne mogu ponoviti, a onda otvoris novine i iskoce koljacina i psihoza.
citas kako su japanci najdugovjecnija nacija, a onda ih s*ebe cijeli niz nesreca.

imam u glavi neku romanticnu sliku bakice od 98 godina, iz fine starogradske familije, koja umire od starosti, u snu i sa smijeskom na licu. ta bakica je vjerojatno stvar nekih proslih, ''boljih'' vremena.

ali, hej, nije sve tako crno!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:05   #6
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post

U čemu je caka?
Quote:
Maria Klonovska kaže: Pogledaj post
Manje teškog fizičkog rada?
kreme sa zaštitnim UV-faktorom.



Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
kako netko s cetrnaest godina moze imat' tol'ke sise?
joj, nemoj bit zavidna. težak je to duševni teret.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:05   #7
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
kad gledam tinejdzere kol'ki su, pomislim: bokte, cime ih to hrane?! prije su djeca izgledala mladje, nevinije, a danas kao da ima puno vise ofucanih. sve nesta ogromno i puno hormona i ostalih govana.
Da, no nažalost, nisu teenageri za to krivi, hranili su ih kao bebe praškovima i gotovim jelima. Koje je netko treći proizveo i uvalio kroz reklame njihovim roditeljima. Taj krug je puno širi i složeniji no što se čini.
Sad imaš klince visoke preko 2 metra, no kad trebaš seliti ormare, na kraju ih nosi neki deda od 80 godina, koji je još čvrst i u formi, umjesto klinca od 18, jer ovaj od 18 ima problema s kralježnicom.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:07   #8
meni su ta današnja djeca i tinejdžeri baš nekako lijepi.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:09   #9
Quote:
aryna kaže: Pogledaj post
meni su ta današnja djeca i tinejdžeri baš nekako lijepi.
I meni su lijepi. Pogotovo kad su visoki i dugokosi. Al ne govorim o ljepoti, nego unutrašnjoj konstituciji. I o nošenju ormara.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:14   #10
Nije ni svugdje baš tako, ali u normalnim i razvijenijim zemljama jeste. Uglavnom zbog višeg i boljeg životnog standarda, manje fizičkog rada (u gradovima), većeg izbora prehrane, boljeg izbora vitamina i preparata za njegu, dosta stvari.

I ja sam isto to primijetila. Jako puno je mladolikih žena, onih koje mlađe izgledaju, nego onih koje izgledaju starije. Ali moram reći da to uglavnom primjećujem kod nekog srednjeg ili višeg srednjeg staleža.

Ljudi koji teško rade, malo zarađuju, mnogo se brinu i sl. primjećujem da izgledaju starije.
__________________
They say we all lose 21 grams at the exact moment of our death, everyone. 21 grams, the weight of a stack of 5 nickels, the weight of a chocolate bar, the weight of a hummingbird...
MelodyNine is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2011., 23:27   #11
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post
I meni su lijepi. Pogotovo kad su visoki i dugokosi. Al ne govorim o ljepoti, nego unutrašnjoj konstituciji. I o nošenju ormara.
meni su ormare nosili neki siročeki kaj su mali i žgoljavi ostali... studiraju i za džeparac rade teške fizičke poslove... nose ugljen, sele, nose namještaj... jako fini i pristojni dečki, svi studenti zahtjevnih fakulteta. bilo mi ih je tak žao, sva trojica su bili niži od mene ... ali jači, definitivno, žilavi. tak da sila ne pita - ima ih koji si ne mogu priuštiti da s 20 godina cvile da ih boli kičma.

a inače i meni je jadan stari dedek-majstor od skoro 90 godina dolazio nešto popravljati po kući i cijelo vrijeme je gunđao kak danas više nema dobrih majstora i "kaj bute vi kad ja umrem?". a kad bi stari skočio na lojtre samo me hvatala strava da ne umre kod mene. i fakat je to žilavo, svaka čast.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 01:37   #12
ja sam primjetila da sporije stare oni koji se ne kurvaju. znači, bit ću mlada do penzije.

promiskuitetnim osobama se na licu vidi da su "potrošeni". primjetila sam to i na curama i na dečkima. baš izgledaju ko olinjale drolje i ofucani galebovi, i to puno prije 30e.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 02:02   #13
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Danas imam dojam da bake tako izgledaju kad im unuci dođu u tridesete. A nije baš da žene ranije rađaju.

U čemu je caka?
Vjerovala ili ne, upravo u kasnijem rađanju.

Koliko se sjećam, ispada da tendencija prema kasnijim trudnoćama produljuje životni vijek. I to ne u smislu “evo smo čudom medicine nakalemili ljudima još po 20 godina mukotrpne i bolne starosti i ne, ništa od eutanazije, moramo vas držati na životu što je dulje moguće”, već doslovce kroz generacije produljuje period mladosti jer, hej, ako žena po prvi put rađa u tridesetoj ili četrdesetoj, biologija se mora pobrinuti da za to bude sposobna. I op, kroz par generacija dobiješ produljenu mladost.

Dodaj tome ipak i višu kvalitetu života, bolje zdravstvo (nda, nemojmo o tome), manje izlaganja suncu i sve nešto tome slično, i eto ti produljene mladosti.
Ah, da. Imamo i kult mladosti, pa se žene više i trude izgledati kao curice.

Treba li još faktora ili je ovo dosta?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 06:55   #14
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
ja sam primjetila da sporije stare oni koji se ne kurvaju. znači, bit ću mlada do penzije.
Ako se prestanem seksati uopće, hoću li onda živjeti vječno?








Mhm, da, ali tko bi uopće želio živjeti vječno bez seksa?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 07:22   #15
Quote:
Brijana kaže: Pogledaj post

S druge strane, čini mi se da su ljudi ranije bili sazdani od "čvršćeg materijala", a sad su sve veći, no istovremeno i "mekši". Teenageri često znaju biti vrlo rano pogrbljeni i fizički slabi, iako su viši i teži no ranije.
I meni se tako čini.
Kada su oni bili bebe, ako si preživio prvu godinu bila je to garancija da ćeš živjeti do stote
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 08:24   #16
tiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktak....

Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 08:47   #17
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
ja sam primjetila da sporije stare oni koji se ne kurvaju. znači, bit ću mlada do penzije.

promiskuitetnim osobama se na licu vidi da su "potrošeni". primjetila sam to i na curama i na dečkima. baš izgledaju ko olinjale drolje i ofucani galebovi, i to puno prije 30e.
zapravo, svida mi se ovaj komentar! :curica:

Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
tiktaktiktaktiktaktiktaktiktaktiktak....

ma sto tik-tak, kod mene se cuju jaki udarci npr. gonga!
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 09:08   #18
Quote:
MelodyNine kaže: Pogledaj post
Nije ni svugdje baš tako, ali u normalnim i razvijenijim zemljama jeste. Uglavnom zbog višeg i boljeg životnog standarda, manje fizičkog rada (u gradovima), većeg izbora prehrane, boljeg izbora vitamina i preparata za njegu, dosta stvari.

I ja sam isto to primijetila. Jako puno je mladolikih žena, onih koje mlađe izgledaju, nego onih koje izgledaju starije. Ali moram reći da to uglavnom primjećujem kod nekog srednjeg ili višeg srednjeg staleža.

Ljudi koji teško rade, malo zarađuju, mnogo se brinu i sl. primjećujem da izgledaju starije.
Točno.
I još k tome napraviti jedan pokus.
Obuči i ne/našminkati i isfrizirati jednako osobu koja izgleda starije i onu koja izgleda mlađe nego što je.
Mislim da bi se iznenadili.

Vanjski izgled igra veliku ulogu. No, jesmo se i fizički promijenili promjenom načina života. Ali još uvijek ne toliko da bi to značajnije utjecalo na produženje fertilne dobi ili sprečavanje da stvari nakon 40te krenu prema dolje.
Samo smo vanjske karakteristike ublažili.
I dalje je pad fertiliteta nakon 40te isti kao i prije. I dalje žene u menopauzu ulaze kao i prije. I dalje sijedimo kad i prije. Muškarci i dalje ćelave kao i prije.
Stvar je samo u tome da se promijenila svijest pa ćemo se sad nakon ulaska u menopauzu ubit od vježbanja da spriječimo nakupljanje sala oko struka što je normalno za menopauzu.
Bojimo kosu od prve sijede.
Ćelavi muškarci briju cijelu glavu jer tako izgledaju modernije i mlađe nego da imaju ono malo kose na zatiljku.
Nosimo traperice i tenisice u svakoj dobi.
Manje fizički radimo pa se tijelo ne troši na te specifične načine (ne, kopanje stalno u istoj pozi nije zamjena za teretanu ).
Plus kozmetika i čuvanje od sunca... i eto ga.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 09:29   #19
danas su djeca veća zbog drugačije prehrane. viša su , pogledajte samo broj obuće. kad je Napoleon birao svoje vojnike za neku uber četu za pokazivanje, pravilo je bilo da moraju imati 1,75 m i to je tad bilo vau i ajme kako je visok.
Koliko se stvari promijenilo kroz ca. 200 godina
od bolje prehrane, masnije, slađe, sve raste, tako rastu i sise. trudnoće su kasnije pa se grudi kasnije i ajmoreći troše.
što se tiče pitanja iz početnog posta, ja se sjećam svoje mame kako je s manje od 35 g išla na trajnu. sad kad gledam te slike
jbga, prije nekih 25 godina društvo je drugačije gledalo na žene u ovom primjeru
razigrano djetinjstvo i djevojaštvo je uglavnom završavalo nakon braka ili neke tamo 20. godine. bilo je bitno biti ozbiljan, a to se pokazivalo odjećom i nastupom valjda
a bake..pa, moje su bile na selu. i izgledale su kao stare žene umorne od rada, obučene u tamno i s maramom. mislim da ih je više običaj oblačenja satrao nego bilo što drugo. znam kad sam prvi put vidjela penziće iz Njemačke i SAD- sve se šareni
i pomislila da se vidi vidi, može i tako živjeti
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2011., 10:05   #20
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Ah, da. Imamo i kult mladosti, pa se žene više i trude izgledati kao curice.
oduvijek prisutan
otkako je pisane riječi ostavljeni su nam tragovi kako su ljudi tražili načine da produže to zlatno doba
eliksir mladosti je naš sveti gral
govoreći o vanjštini, čini se da smo nadomak otkriću jer nam se nuđaju razne, znanstvene i alternativne, metode konzerviranja
ali čini mi se da taj trend, ili opsjednutost vanjskim izgledom, ne prati potrebe za podizanjem kvalitete življenja općenito pa su rezultati najčešće nakaradni; balzamirani 50ogodišnjaci i raskvasani 16ogodišnjaci
a svi skupa fizički, najčešće, jedva pokretni

u to ime, zapjevajmo
forever young
baja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.