Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2011., 11:34   #1
Kupiti polovnog BMW-a?

isplati li se uzimat ove polovne bmw aute izgleda niska cijena onda mora da su skupi troškovi održavnja? http://www.auti.hr/automobili/index5...d=carmakes!bmw
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 11:41   #2
reka san ja, "svaki tjedan - benve jedan"

nije niti podne, ponedjeljak, aj možemo onda i dva ovaj tjedan, jelda ?
Vampir Svetozar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 11:57   #3
Koliko bmw-a ima ovdje na forumu, covjek bi pomislio kako zivimo u "Minkenu"
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 12:18   #4
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
isplati li se uzimat ove polovne bmw aute izgleda niska cijena onda mora da su skupi troškovi održavnja? http://www.auti.hr/automobili/index5...d=carmakes!bmw
Čuj kad kupuješ 10 godina star auto još ajde nekako nađeš dobar da nije razvaljen, kad kupuješ auto 20 godina star e onda je to već samo malo bolje od lutrije, naravno uz određena ulaganja može i to donekle služit ako nema miljun km... Neki dan evo baš jedan kolega uzeo 22 god star golf 2 d, auto je vozila baba neka zadnjih 15 godina i zbilja utvrdili smo da je to istina... motor je kaput što je i normalno i motor treba uraditi no karoserija je kao nova, zamisli čak se unutra ni ne trese jako... Uglavnom siguran sam da auto nema više od 300 tisuća stvarnih što je solidna podloga za urediti motor i voziti se par godina za smješnu lovu... Dakle 1. stvar moraš nać nekoga koji je radio samo npr 13 tisuća km godišnje(ili 30 tisuća god gotovo isključivo otvorenim cestama, po mogućnosti ne hrvatskim) + da ga nije vozio neki balonja + uradiš motor i neke sitnice za 5,6,7 tisuća kuna i tek onda se voziš normalno par godina...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 12:37   #5
hvala!
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 15:02   #6
https://www.forum.hr/showthread.php?t=576167

tu imaš dosta info-a.
Z_interactive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 15:27   #7
Quote:
dalmacija77 kaže: Pogledaj post
isplati li se uzimat ove polovne bmw aute izgleda niska cijena onda mora da su skupi troškovi održavnja?
Na šta su spale ove E36 danas. Doslovce uništeno.
Z4_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 15:52   #8
Quote:
Z4_M kaže: Pogledaj post
Na šta su spale ove E36 danas. Doslovce uništeno.
Gle problem je taj kaj za 3500-4000€ kupiš 1997. g. znači većina kupaca koja kupuje u tom rangu nema baš neka primanja i auto se ne servisira, ne mjenja se ulje, sa svim dijelovima se improvizira i sl.

Zato (moje osobno mišljenje) je najbolje kupiti BMW od prvog vlasnika, taj ga je održaval, mislim barem su velike šanse da je.

Frend mi pred nešto više od 2. g. uzel e36 iz 1997. ima dosta opreme, auto klimu... od prvog vlasnika, lik ga je servisiral 11 g. u Tomiću i auto je bio kao beba kad ga je uzel i platil ga je tada 6000€, a sad ga prodaje jer treba dizela, ali ako zove jedan do dva kupca tjedno je dobro, svi samo nude neke kompenzacije za motor i sl.
Znači auto je sačuvan i traži za njega 4200€ ali ništa.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 17:09   #9
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post
Gle problem je taj kaj za 3500-4000€ kupiš 1997. g. znači većina kupaca koja kupuje u tom rangu nema baš neka primanja i auto se ne servisira, ne mjenja se ulje, sa svim dijelovima se improvizira i sl.

Zato (moje osobno mišljenje) je najbolje kupiti BMW od prvog vlasnika, taj ga je održaval, mislim barem su velike šanse da je.

Frend mi pred nešto više od 2. g. uzel e36 iz 1997. ima dosta opreme, auto klimu... od prvog vlasnika, lik ga je servisiral 11 g. u Tomiću i auto je bio kao beba kad ga je uzel i platil ga je tada 6000€, a sad ga prodaje jer treba dizela, ali ako zove jedan do dva kupca tjedno je dobro, svi samo nude neke kompenzacije za motor i sl.
Znači auto je sačuvan i traži za njega 4200€ ali ništa.
Ma sve je to jasno ko dan. Šta reć, stvari su očekivane.

Da li se radi o ovom autu?
http://www.njuskalo.hr/auti/bmw-seri...-oglas-1331085

Sjećam ga se iz oglasa još davno, možda čak kad ga je i bivši gazda prodavao. Prilično lijepo izgleda izvana, volim Edition pragove, stock izgled. Čak mi je i jedan set felgi isti kao i njegov. Iznutra je malo gol, ali klasično hrvatski primjerak. Svakako izgleda među najboljima u oglasniku.
Z4_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 17:14   #10
Quote:
Z4_M kaže: Pogledaj post
Ma sve je to jasno ko dan. Šta reć, stvari su očekivane.

Da li se radi o ovom autu?
http://www.njuskalo.hr/auti/bmw-seri...-oglas-1331085

Sjećam ga se iz oglasa još davno, možda čak kad ga je i bivši gazda prodavao. Prilično lijepo izgleda izvana, volim Edition pragove, stock izgled. Čak mi je i jedan set felgi isti kao i njegov. Iznutra je malo gol, ali klasično hrvatski primjerak. Svakako izgleda među najboljima u oglasniku.


Je to je taj, gle iznutra ima auto klimu, prednje podizaće, kao što veliš klasični HR primjerak.

Ima sve 4 skroz nove Nokian zimske gume.
Ima blaupunkt cd/mp3 radio, izgleda kao i original i ima isto narančasto osvjetljenje, tako da se sve savršeno uklapa u interijer.

Bivši vlasnik ga je prodaval prije više od dvije godine.

Neznam, ili prodaja nejde ili traži previše. Čak ga i nitko neće doći pogledati, bio je samo jedan lik i taj je otišao kad mu je frend rekel da troši 7.5 l. kombinirane normalne vožnje.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.

Zadnje uređivanje Josip4 : 17.01.2011. at 17:21.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 17:31   #11
Quote:
josip4 kaže: Pogledaj post


Je to je taj, gle iznutra ima auto klimu, prednje podizaće, kao što veliš klasični HR primjerak.

Ima sve 4 skroz nove Nokian zimske gume.
Ima blaupunkt cd/mp3 radio, izgleda kao i original i ima isto narančasto osvjetljenje, tako da se sve savršeno uklapa u interijer.

Bivši vlasnik ga je prodaval prije više od dvije godine.

Neznam, ili prodaja nejde ili traži previše. Čak ga i nitko neće doći pogledati, bio je samo jedan lik i taj je otišao kad mu je frend rekel da troši 7.5 l. kombinirane normalne vožnje.
Hm malo ne ide prodaja a malo je i cijena jača no dobro podrazumijeva se ak je auto ok da se traži više neg za krševe...
No da usporedim ovo je 318 i istina očuvan za 4200 eura, ja ću prodavat a6 1,9 tdi 1997 za nekih 4400 eura... Bmw ima naravno bolja vozna svojstva, a6 ima 2 litre nižu potrošnju, i jeftiniju regu... Baš ćemo vidit hoće li disl ići za tu lovu kad već ne ide 318i...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 17:42   #12
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Hm malo ne ide prodaja a malo je i cijena jača no dobro podrazumijeva se ak je auto ok da se traži više neg za krševe...
No da usporedim ovo je 318 i istina očuvan za 4200 eura, ja ću prodavat a6 1,9 tdi 1997 za nekih 4400 eura... Bmw ima naravno bolja vozna svojstva, a6 ima 2 litre nižu potrošnju, i jeftiniju regu... Baš ćemo vidit hoće li disl ići za tu lovu kad već ne ide 318i...
A jebi ga, veli frend da bi 4000€ bila stvarno zadnja cijena, ispod neda ni centa, auto je ok i kad vidi za kakve krame iz 93.,94... traže i po 3000€ ne pada mu napamet da ga da nekom badava, a i od ovih starijih malo koji i ima automatsku klimu.

Ja prije mislim da se BMW teško prodaje jer svi misle da troši preko 10 litara i da je održavanje puno skuplje.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 17:42   #13
Jebiga, ima pravo tražiti više od krševa, šteta je što malo tko to zna cijeniti. Nek se doda zastoj na automobilskom tržištu i to je to.

Ma opreme zaista nema skoro ništa. Skoro svaki E36 je '97 opreman Klimaauutomatikom i el. prednjim staklima. Ali to ne umanjuje njegovu vrijednost, jer najmanje što interesenta za takav auto treba brinuti je ima li auto samozatamnjujući retrač, naslone za ruku, CD changer ili slično.
Z4_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 17:58   #14
Svi bi u ovoj Hrvatskoj htjeli Audi/BMW/Mercedes od 200/300+ konjskih snaga sa full opremom koji troše oko 5 litara po gradskoj vožnji, da registracija dođe 500kn i osiguranje full kasko maksimalno 1000kn, da rezervni dijelovi koštaju ko u dućanu sve po 8, i da imaju garanciju 50 godina uz mogućnost nadoplate 20kn za dodatnih 30 godina garancije

Zadnje uređivanje Hildegard : 17.01.2011. at 18:06.
Hildegard is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 18:00   #15
Quote:
Z4_M kaže: Pogledaj post
Jebiga, ima pravo tražiti više od krševa, šteta je što malo tko to zna cijeniti. Nek se doda zastoj na automobilskom tržištu i to je to.

Ma opreme zaista nema skoro ništa. Skoro svaki E36 je '97 opreman Klimaauutomatikom i el. prednjim staklima. Ali to ne umanjuje njegovu vrijednost, jer najmanje što interesenta za takav auto treba brinuti je ima li auto samozatamnjujući retrač, naslone za ruku, CD changer ili slično.
Stvarno neznam za opremu, ali viđao sam i po njuškalu e46 sa običnom klimom sa onim kotačićima.
Kao što i sam veliš, kupca bi u ovom slučaju trebalo zanimati stanje auta, al kaj ćeš, jedini potencijalni kupci ovog auta bi bili neki klinje, ali njima je bitnije da ima neku atraktivniju boju, možda spojlere, ljepše alu felge...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 23:24   #16
Quote:
Z4_M kaže: Pogledaj post
Ma sve je to jasno ko dan. Šta reć, stvari su očekivane.

Da li se radi o ovom autu?
http://www.njuskalo.hr/auti/bmw-seri...-oglas-1331085

Sjećam ga se iz oglasa još davno, možda čak kad ga je i bivši gazda prodavao. Prilično lijepo izgleda izvana, volim Edition pragove, stock izgled. Čak mi je i jedan set felgi isti kao i njegov. Iznutra je malo gol, ali klasično hrvatski primjerak. Svakako izgleda među najboljima u oglasniku.
Svaka čast, auto izgleda očuvano i tvornički izgleda što znači da nije bilo kemijanja svakakvih po njemu, mislim da bi se to najviše trebalo cijeniti.

E sad, 4200, dobra je to svota za toliko star auto, benzinac, i auto koji je modelski treća generacija unatrag. A i kriza je na tržištu automobila i svega uostalom, tako da sumnjam da bi mogao toliko dobiti. Ako smatra da toliko vrijedi i da je očuvan, onda bi ga najbolje bilo zadržati.

A i s obzirom da se novija trica e46 isti motor da dobiti za 800 eura više (a isto ne loše igleda):
http://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-3-oglas-1922254

a dizeli se daju za 6000 i manje naći, također e46.

Ne znam.
_code_x_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 00:02   #17
josip ako hoces i ako je auto bas zategnut da ga se vrijedi pogledati napisi mi opsirniji malo opis(oglas) pa ti prenesem po bmw forumima ako hoces
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 00:04   #18
Apsurdno je sad govoriti sta bi ja kad ne kupujem auto uopce te starosti , ali minimum e46 ako se mene pita..jednostavno mislim da je e36 polako prestar.Ne kazem da je los , da je neopravdano skuplji od ostalih iz oglasnika, nego ono, ko ce dat 30+ tisuca kuna za 14 godina starog benzinca.

e46 IMO izgleda dosta modernije , a dosta su im pale cijene.ako nista (od opreme) , ima vise airbagova serijski.
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 00:08   #19
Quote:
_code_x_ kaže: Pogledaj post
Svaka čast, auto izgleda očuvano i tvornički izgleda što znači da nije bilo kemijanja svakakvih po njemu, mislim da bi se to najviše trebalo cijeniti.

E sad, 4200, dobra je to svota za toliko star auto, benzinac, i auto koji je modelski treća generacija unatrag. A i kriza je na tržištu automobila i svega uostalom, tako da sumnjam da bi mogao toliko dobiti. Ako smatra da toliko vrijedi i da je očuvan, onda bi ga najbolje bilo zadržati.
A i s obzirom da se novija trica e46 isti motor da dobiti za 800 eura više (a isto ne loše igleda):
http://www.njuskalo.hr/auti/bmw-serija-3-oglas-1922254

a dizeli se daju za 6000 i manje naći, također e46.

Ne znam.
I zadržal ga bude ako ga ne proda. Njemu treba dizel jer može jeftinije do nafte, a svaki dan hoda 120 km. na posao.
Quote:
Joško kaže: Pogledaj post
josip ako hoces i ako je auto bas zategnut da ga se vrijedi pogledati napisi mi opsirniji malo opis(oglas) pa ti prenesem po bmw forumima ako hoces
Budem ja sutra razgovaral sa frendom pa ti javim. Ja sam taj auto zadnji put vozil pred par mjeseci u Makarsku, tako da je sve bilo 5. Nedavno je popravljen onaj EVS i neki čip, jer je frend ostavil upaljen kontakt.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2011., 00:10   #20
Quote:
ivo patijera kaže: Pogledaj post
Apsurdno je sad govoriti sta bi ja kad ne kupujem auto uopce te starosti , ali minimum e46 ako se mene pita..jednostavno mislim da je e36 polako prestar.Ne kazem da je los , da je neopravdano skuplji od ostalih iz oglasnika, nego ono, ko ce dat 30+ tisuca kuna za 14 godina starog benzinca.

e46 IMO izgleda dosta modernije , a dosta su im pale cijene.ako nista (od opreme) , ima vise airbagova serijski.
Sve to štima i slažem se sa tobom, ali jebiga, čovjeka auto služi i ako ne dobije love kolko traži neće ga ni prodavat.

Meni je više neralna ona cifra koju traže vlasnici e36 iz 1991, 92...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:38.