Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2010., 11:33   #1
Seljačine mi idu na živce

Naprimjer...vodiš raspravu s nekim...
ja sam neki dan pokušavala "frendu" (nije mi frend nego ajde kolega s faksa i bili smo frendovi na fejsu dok se ovo nije dogodilo. haha) dokazati da mu nije potrebna davati djetetu adaptirano mlijeko i da onaj tko mu je rekao da mu žena nema dovoljno mlijeka u sisama taj je lagao.
mislim očito. mali ima tjedan dana , nije niti bio na prvom pregledu...uredno pušten iz rodilišta...i onda dođe neka tuka od patronažne i zaključi da mu mater nema dovoljno mlijeka. na temelju ničega.
mogao im je eventualno pedijatar na prvom pregledu (s mjesec dana) reći da nema dovoljno mlijeka ako mali nije dobio na težini.
ali tri dana poslije poroda. ma molim te.

al nije to bitno...


bitno je koji argument onda ljudi koriste protiv tebe...
"droljo. kurvo. izjebat će te moji frendovi. otkinut ću ti glavu. susret će se tvoja faca s mojim šakama. iščupat ću ti kosu. treba te izjebat. kurvetino."

pa mislim ok...kaj je tako teško reći:
"to se tebe ne tiče i fakof."



i ok. shvaćam da je frajer jednostavno seljak i mentalno zaostao.

i nije sad da on mene može uvjeriti da sam drolja.
uostalom i da jesam pa što onda.

čak su mi i takvi "argumenti" smiješni...

ali zašto mi takav mentalitet ide na živce?...

kako da to nadiđem i kako da u glavi stvarno sebi pojmim da je previše jadan da bih razmišljala uopće o tome?...

moram priznati da me najviše frustrira to što vjerujem nekako u sebi da su takvi ljudi i fizički nasilni pa se bojim da će me jednog dana pretuć.

to me zapravo najviše muči od svega.
što me je pomalo strah.

kad me netko već sofisticirano prca...onda si mislim kako je takva osoba ipak dovoljno inteligentna da se neće ići s nekim fizički obračunavati.

ali za ove seljačine jednostavno vjerujem da bi bili spremni fizički ti napakostiti i da im je teško ostati samo na "droljo".

i ne volim se tuć. to mi je grozno.
ponižavajuće i sramotno.
ali razmišljam da upišem neku borilačku vještinu samo da si dignem samopouzdanje u tom segmentu da se mogu u slučaju eventualnog napada i moći obraniti...

ponekad se čak i bojim izaći iz kuće jer me je strah da me netko ne udari.
ovo verbalno zlostavljanje probavljam uglavnom bez frke.
i ponekad čak ono mislim da to graniči sa socijalnom fobijom.

prijetnje ipak ozbiljno doživljavam. makar bile izrečene u afektu.

mislite li da mi neki sport može pomoći da se manje bojim "seljačina" i hoće li mi seljačine onda manje ići na živce ?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 11:39   #2
A kome ne idu? Meni na živce idu i seljačine i primitivci (nikako isti pojam) i glupi ljudi i kombinacija (najčešći slučaj)

šta reć nekome tko ti kaže da je flamingo ono što pjevaju meksikanci? objasniti čovjeku pepeljarom u glavu.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 11:39   #3
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
A kome ne idu? Meni na živce idu i seljačine i primitivci (nikako isti pojam) i glupi ljudi i kombinacija (najčešći slučaj)
ali problem je u tome što oni meni idu na živce upravo iz razloga jer osjećam strah od njih jer mislim da su u stanju svašta učiniti.


kužiš?

kako nadići taj strah?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 11:44   #4
čitam i ne vjerujem da takvi ljudi studiraju, da su budući intelektualci
no ipak se pitam da nisi isprovocirala budalu do tog maksimuma možda? vjerojatno sama moraš pronaći neku granicu kad treba začepiti, razviti neki 'njuh' s kim možeš, a s kim ne i na koji način, do koje granice pričati.

strah ćeš nadići kad se prestaneš petljat s takvim ljudima, makneš ih iz svog života, a okružiš se konstruktivnim i kvalitenim ljudima.
Qucijic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 11:47   #5
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ali problem je u tome što oni meni idu na živce upravo iz razloga jer osjećam strah od njih jer mislim da su u stanju svašta učiniti.


kužiš?

kako nadići taj strah?
maknut se od njih?

ako ti pomaže, iz vlastitog (ooo, prebogatog - čemu mogu svjedočiti neki od forumaša) iskustva znam da oni koji laju obično ne grizu.. otpiliš ga tako da mu se frendovi smiju tri poslovne godine, raspališ ga nogom u nešto..ili, ako te stvarno frka - makneš se.

Oni koji šute ili su predobri da bi bili istiniti - tih se obično treba paziti.

Ovakvi se samo kurče pred ostatkom krda..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 11:50   #6
Quote:
Štrikalica kaže: Pogledaj post
maknut se od njih?

ako ti pomaže, iz vlastitog (ooo, prebogatog - čemu mogu svjedočiti neki od forumaša) iskustva znam da oni koji laju obično ne grizu.. otpiliš ga tako da mu se frendovi smiju tri poslovne godine, raspališ ga nogom u nešto..ili, ako te stvarno frka - makneš se.

Oni koji šute ili su predobri da bi bili istiniti - tih se obično treba paziti.

Ovakvi se samo kurče pred ostatkom krda..
a tako sam se i ja kao tješila...ali nekako nisam sigurna u to više ... baš...

znam da se mogu maknuti... ali što da me dočeka sad s pet frajera i iscipelari me?...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 11:55   #7
Gle, tip je evidentno seljačina na kvadrat i sa takvima se uopće ni ne treba raspravljat-zašto trošiti svoje vrijeme i riječi na ljude koji toga nisu vrijedni.

Ali ja također ne kužim ovo "forsiranje" toga da si u pravu-da poznaješ njegov slučaj bolje od njega samoga. Ok možda i imaš pravo, ali mene iskreno jednako živciraju ljudi koji za sve imaju "savjete" i petljaju se u sve. Ja bi mu lijepo rekla što mislim, a ako se on ne slaže-baš me briga-ne bih dozvolila prepiranje i povišene tonove, pogotovo ne sa nekim tko je zaostao poput njega.
jajanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 11:58   #8
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a tako sam se i ja kao tješila...ali nekako nisam sigurna u to više ... baš...

znam da se mogu maknuti... ali što da me dočeka sad s pet frajera i iscipelari me?...
ma neeeće, ne brini.

zakaj? zbog mlijeka?

drugo je ako baš ideš čačkat mečku i provocirati nekakvo pijano i agresivno pleme..al i onda su šanse da se idu izvrgavati zatvoru ili sramotiti što oni take muškarč'ne () tuku cur'cu, slabe..

ak ih se bojiš - izbjegavaj ih. ja nemam taj luksuz..na mene se lijepe ko muhe na govno. feromoni, bit će. Al sam klaustrofobična pa idem pješke na bilo koji kat.

Znaš kak ide - ak se ne dovedeš u situaciju, ona se obično neće desiti.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 12:07   #9
Mozda sam krivo shvatio, ali njegova mi se reakcija cini puno previše pretjeranom
Čak izlazi iz kategorije neukog seljačine i postaje samo nasilni luđak.

Osim ako mu žena nije sjedila do vas, a ti si joj navlačila sise i cuclala da vidiš jel ima mlijeka.

Zadnje uređivanje Zek0slav : 04.12.2010. at 12:25.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 12:10   #10
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Mozda sam krivo shvatio, ali njegova mi se reakcija cini puno previše pretjeranom :mislim:
Čak izlazi iz kategorije neukog seljačine i postaje samo nasilni luđak.

Osim ako mu žena nije sjedila do vas, a ti si joj navlačila sise i cuclala da vidiš jel ima mlijeka.
i to isto..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 13:37   #11
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Osim ako mu žena nije sjedila do vas, a ti si joj navlačila sise i cuclala da vidiš jel ima mlijeka.

E fakat si prva osoba koja me danas uspjela oraspoložit. Fala ti na tome

Začetnici topica:
"Put u pakao je popločen dobrim namjerama."
Slijedeći put, bilo kome, reci što znaš i nek se dodatno raspitaju i don't push it. Nije baš sad ko da će dijete bit degenerično. Moja stara nije imala mlijeka i odhranili me na toj dohrani, nikad nisam bila bolesna dok nisam krenula u osnovnu školu. A i patronažne sestre ponekad imaju više iskustva u svome poslu od nas laika.
Pusti, nije tvoj problem.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 16:40   #12
Ono što mi je naistaknutije u cijeloj ovoj priči tj. tvojem prvom postu je ono "frend".
Moraš uzeti u obzir da pravog frenda/frendicu možeš sterati u qurac, reći im svašta, pametovati i djeliti savjete. Oni će te u krajnjem slučaju poslušati, ili poslati isto qurac i onda ćete popiti kavu.
Ali kada je riječ o "frendu" zapravo se radi o tome da tu osobu ne poznaš, ne znaš njen mentalni sklop, stavove i reakcije. Sa njima ne možeš razgovarati na način kako razgovaraš s prijeteljima. U suprotnom se desi ovo što se desilo. Nepredvidjivo i potencijalno opasno za tebe.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 16:49   #13
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Naprimjer...vodiš raspravu s nekim...
ja sam neki dan pokušavala "frendu" (nije mi frend nego ajde kolega s faksa i bili smo frendovi na fejsu dok se ovo nije dogodilo. haha) dokazati da mu nije potrebna davati djetetu adaptirano mlijeko i da onaj tko mu je rekao da mu žena nema dovoljno mlijeka u sisama taj je lagao.
mislim očito. mali ima tjedan dana , nije niti bio na prvom pregledu...uredno pušten iz rodilišta...i onda dođe neka tuka od patronažne i zaključi da mu mater nema dovoljno mlijeka. na temelju ničega.
mogao im je eventualno pedijatar na prvom pregledu (s mjesec dana) reći da nema dovoljno mlijeka ako mali nije dobio na težini.
ali tri dana poslije poroda. ma molim te.

al nije to bitno...


bitno je koji argument onda ljudi koriste protiv tebe...
"droljo. kurvo. izjebat će te moji frendovi. otkinut ću ti glavu. susret će se tvoja faca s mojim šakama. iščupat ću ti kosu. treba te izjebat. kurvetino."

pa mislim ok...kaj je tako teško reći:
"to se tebe ne tiče i fakof."



i ok. shvaćam da je frajer jednostavno seljak i mentalno zaostao.

i nije sad da on mene može uvjeriti da sam drolja.
uostalom i da jesam pa što onda.

čak su mi i takvi "argumenti" smiješni...

ali zašto mi takav mentalitet ide na živce?...

kako da to nadiđem i kako da u glavi stvarno sebi pojmim da je previše jadan da bih razmišljala uopće o tome?...

moram priznati da me najviše frustrira to što vjerujem nekako u sebi da su takvi ljudi i fizički nasilni pa se bojim da će me jednog dana pretuć.

to me zapravo najviše muči od svega.
što me je pomalo strah.

kad me netko već sofisticirano prca...onda si mislim kako je takva osoba ipak dovoljno inteligentna da se neće ići s nekim fizički obračunavati.

ali za ove seljačine jednostavno vjerujem da bi bili spremni fizički ti napakostiti i da im je teško ostati samo na "droljo".

i ne volim se tuć. to mi je grozno.
ponižavajuće i sramotno.
ali razmišljam da upišem neku borilačku vještinu samo da si dignem samopouzdanje u tom segmentu da se mogu u slučaju eventualnog napada i moći obraniti...

ponekad se čak i bojim izaći iz kuće jer me je strah da me netko ne udari.
ovo verbalno zlostavljanje probavljam uglavnom bez frke.
i ponekad čak ono mislim da to graniči sa socijalnom fobijom.

prijetnje ipak ozbiljno doživljavam. makar bile izrečene u afektu.

mislite li da mi neki sport može pomoći da se manje bojim "seljačina" i hoće li mi seljačine onda manje ići na živce ?
Obavezno si kupi suzavac.Dok se on oporavi ti si već daleko a onda ga tužiš.meni je pomogao
siljo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2010., 16:49   #14
Cuj draga prvo se upisi na Judo. To ti svi policajci treniraju 2 , 3 put tjedno radi ciste kondicije. To ces brzo savladat. Dignut ce ti samopouzdanje a i moci ces svakog seljacinu slozit na majcicu zemlju.
__________________
Život je bolest od koje se umire. Prenosi se sexom.
Jure Blitva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2010., 14:52   #15
@ Death of Art - Možeš li opisati kako si pokušavala dokazati da nije potrebno adaptirano mlijeko. Možda imaš pogrešan pristup?
Brontosaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 12:13   #16
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ali problem je u tome što oni meni idu na živce upravo iz razloga jer osjećam strah od njih jer mislim da su u stanju svašta učiniti.


kužiš?

kako nadići taj strah?
Prestani se družiti sa takvima pa nećeš imati ni straha. Inače, kakvi su ti frendovi pokazuju da ti pašu takvi likovi i to govori o tebi, a ne o njima.
imperija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 12:20   #17
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Naprimjer...vodiš raspravu s nekim...
ja sam neki dan pokušavala "frendu" (nije mi frend nego ajde kolega s faksa i bili smo frendovi na fejsu dok se ovo nije dogodilo. haha) dokazati da mu nije potrebna davati djetetu adaptirano mlijeko i da onaj tko mu je rekao da mu žena nema dovoljno mlijeka u sisama taj je lagao.
mislim očito. mali ima tjedan dana , nije niti bio na prvom pregledu...uredno pušten iz rodilišta...i onda dođe neka tuka od patronažne i zaključi da mu mater nema dovoljno mlijeka. na temelju ničega.
mogao im je eventualno pedijatar na prvom pregledu (s mjesec dana) reći da nema dovoljno mlijeka ako mali nije dobio na težini.
ali tri dana poslije poroda. ma molim te.

al nije to bitno...


bitno je koji argument onda ljudi koriste protiv tebe...
"droljo. kurvo. izjebat će te moji frendovi. otkinut ću ti glavu. susret će se tvoja faca s mojim šakama. iščupat ću ti kosu. treba te izjebat. kurvetino."

pa mislim ok...kaj je tako teško reći:
"to se tebe ne tiče i fakof."



i ok. shvaćam da je frajer jednostavno seljak i mentalno zaostao.

i nije sad da on mene može uvjeriti da sam drolja.
uostalom i da jesam pa što onda.

čak su mi i takvi "argumenti" smiješni...

ali zašto mi takav mentalitet ide na živce?...

kako da to nadiđem i kako da u glavi stvarno sebi pojmim da je previše jadan da bih razmišljala uopće o tome?...

moram priznati da me najviše frustrira to što vjerujem nekako u sebi da su takvi ljudi i fizički nasilni pa se bojim da će me jednog dana pretuć.

to me zapravo najviše muči od svega.
što me je pomalo strah.

kad me netko već sofisticirano prca...onda si mislim kako je takva osoba ipak dovoljno inteligentna da se neće ići s nekim fizički obračunavati.

ali za ove seljačine jednostavno vjerujem da bi bili spremni fizički ti napakostiti i da im je teško ostati samo na "droljo".

i ne volim se tuć. to mi je grozno.
ponižavajuće i sramotno.
ali razmišljam da upišem neku borilačku vještinu samo da si dignem samopouzdanje u tom segmentu da se mogu u slučaju eventualnog napada i moći obraniti...

ponekad se čak i bojim izaći iz kuće jer me je strah da me netko ne udari.
ovo verbalno zlostavljanje probavljam uglavnom bez frke.
i ponekad čak ono mislim da to graniči sa socijalnom fobijom.

prijetnje ipak ozbiljno doživljavam. makar bile izrečene u afektu.

mislite li da mi neki sport može pomoći da se manje bojim "seljačina" i hoće li mi seljačine onda manje ići na živce ?
Iz iskustva ću ti reći samo ovo. Ako ti netko prijeti, i bojiš se da bi stvarno mogla dobiti batine od dotične osobe, nauči se braniti. U principu to nije teško, no glavni problem će ti biti mentalne blokade.
Freelancer77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 16:26   #18
Quote:
Freelancer77 kaže: Pogledaj post
Iz iskustva ću ti reći samo ovo. Ako ti netko prijeti, i bojiš se da bi stvarno mogla dobiti batine od dotične osobe, nauči se braniti. U principu to nije teško, no glavni problem će ti biti mentalne blokade.
a i ako imaš pisani trag na fejsu npr. di ti se prijeti, možeš podići kaznenu prijavu na policiji. Prijave uzimaju vrlo ozbiljno i za to se kazneno odgovara. Pitaj na Pravu, znat će ti reći kakve su kazne za to. Pa nek se hladi seljačina s ostalim seljačinama na Remetincu
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 16:45   #19
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
a i ako imaš pisani trag na fejsu npr. di ti se prijeti, možeš podići kaznenu prijavu na policiji. Prijave uzimaju vrlo ozbiljno i za to se kazneno odgovara. Pitaj na Pravu, znat će ti reći kakve su kazne za to. Pa nek se hladi seljačina s ostalim seljačinama na Remetincu
Slažem se Ali također postoji mogućnost da ta seljačina iz Remetinca izađe još bijesnija nego prija, a tek ti se onda loše piše. No u većini slučajeva to su prazne prijetnje, ali ipak treba biti spreman, nikada ne znaš tko to stvarno misli a tko ne.
Freelancer77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 21:17   #20
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
shvaćam da je frajer jednostavno seljak
a ti si dama iz londona?

Možda se previše krećeš u društvu seljaka a premalo u društvo londononđana (nadam se da sam dobro spelao).
Možda te to jednostavno rajca, takva komunikacija. Malo introspekcije.
alohae is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.