Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2003., 23:49   #21
Quote:
macros kaže:
Da razjasnimo jednu stvar: BHD je 50% Film, a 50% dokumentarac.
Daj mi objasni po kom kriteriju je to dokumentarac?
Urpanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 00:02   #22
oke..ali kaj fali spasavanju vojnika ryana...

meni je ono iskrcavanje...onih prvih 40 minuta filma ...bilo prehebeno...film u cijelini isto...meni u top 5 filmova ikada...

jst da je malo iskrivljen..ali boli me ona stvar...realistican..krvav...sound....scene....per fektne...

apokalipsa je isto okej...i ima ih jos ali se nemogu sjetit...ali spasavanje mi je broj 1.
Morski vražičko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 10:40   #23
Puno flimova je napravljeno o ratu ali vecini je prica suplja.
Meni su ponajbolji Staljingrad , Das Boot i Galipolje.


[ kF ]: Prica se odvija u Somaliji...Ok.
Ali film je pravljen u Maroku. Dakle ljepote Maroka se prikazuju.

el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 18:12   #24
Kad su ratni filmovi u pitanju totalno sam neselektivan, jel vidim njemački šljem ili umaskiranog Amera odmah se zalijepim za ekran. Najdraži su mi stari ratni filmovi, kao Walsh-ev “Objective: Burma” kojeg sam gledao 4-5 puta i koji je čista partizanština, ali je napravljen bravurozno.
A u vezi BHD… Ne bih se složio da film veliča Ameriku ni njjihove vojne pothvate. Ako izuzmemo jedan Hartnetov govor na samom početku, film dosta realno prikazuje jednu neuspješnu akciju i obične vojnike kako je pokušavaju preživjeti. I kad jedan lik na kraju kaže, kolko se sjećam, da se na kraju sve svede na to da pokušavaš ostati živ i da se boriš za čovjeka pored sebe, onda to nije šuplja priča već nešto što proizlazi iz prethodna dva sata filma.
bogeyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 02:46   #25
E i jos da dodam onaj...sa snajperistom a nas mu je prijevod nepriajtelj pre vratima ili tak nekak.(enemy at the gates) i film mi je heben
Morski vražičko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 00:37   #26
Full Metal Jacket. Pa onda MASH. Mada ja oba filma vise volim antiratnim nego ratnim. Od novijih Enemy at the Gate.
le coq sportif is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 00:48   #27
Quote:
Od novijih Enemy at the Gate
Da , definitivno prolazna ocjena
Urpanus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 01:37   #28
Jel iko gledao "Band of brothers" ?
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 08:00   #29
Thumbs up best movie eva :D

Quote:
el_mariachi kaže:
Puno flimova je napravljeno o ratu ali vecini je prica suplja.
Meni su ponajbolji Staljingrad , Das Boot i Galipolje.
Joj, daj reci jel imash taj Staljingrad? Još si nisam uspio kupiti DVD
Aux1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 17:56   #30
0. Das Boot



1. The Bridge On The River Kwai
2. The Guns of Navarone
3. The Longest Day

i onaj o crncima pilotima u usaf u ww2..
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 23:05   #31
battiglia di algeria

ili ti "Bitka za Alzir"...(G.Pontecorvo)
vec sam spominjao taj film snimljen u Alziru o alzirskoj revoluciji, ali sa kompletno talijanskom ekipom. Iskljucivo naturscici, izuzev jednog francuskog glumca (u ulozi pukovnika). Najbolji i najmanje poznat ratni film.
Opaska: u filmu nije koristen niti metar dokumentarnog materijala. sjajno..
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 23:07   #32
najgori ratni film?

a da preokrenemo temu....koji je najgori ratni film?

meni osobno ona sedlarova idiotarija, po motivima Aralice...zaboravljeni klasik...ah...

gore i od najgoreg Bulajica i Krvavca
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 00:16   #33
Thumbs up Majstor zna

Quote:
Liberatore kaže:
ili ti "Bitka za Alzir"...(G.Pontecorvo)
vec sam spominjao taj film snimljen u Alziru o alzirskoj revoluciji, ali sa kompletno talijanskom ekipom. Iskljucivo naturscici, izuzev jednog francuskog glumca (u ulozi pukovnika). Najbolji i najmanje poznat ratni film.
Opaska: u filmu nije koristen niti metar dokumentarnog materijala. sjajno..
 
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 00:40   #34
Quote:
gore i od najgoreg Bulajica i Krvavca
Krvavac je pravio filmske akcijske klasike (a malo manje ratne filmove) kojih se ne bi postidjela niti jedna svjetska kinematografija.

With all due respect - stavljati u isti kos ova dva redatelja je u najmanju ruku nesmotreno.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2003., 02:54   #35
ma cijela usporedba sedlara s bulajicem i krvavcem je bila iskarikirana, htio sam samo reci da je sedlarovo zlodjelo gore i od najgorih epopeja o NOB-u...

krvavca nisam nikada gledao, a slabo i bulajica (ja sam ipak jedna od zadnjih generacija pionira, pa se tih filmova slabo sjecam)...
neke stvari koje je bulajic radio cak i nisu lose...navodno.
npr. "Vlak bez voznog reda", o njemu sam citao par puta, navodno dosta dobar yu neorealizam.
Liberatore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 11:36   #36
Tigerland
Full Metal Jacket

BHD prikazuje nesposobnost i arogantnost američkih jedinica. Od akcije koja je trebala da traje najviše 1 h, pretvorila se u njihovu noćnu moru. Meci su pljuštali na sve strane, a oni nadmoćniji jedva su se branili od neorganizovane najezde Somalijaca.
Krofnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 12:10   #37
Kao što je netko rekao:

Apocalipse Now
...
...
...
Platoon - prvi slučaj da je knjiga rađena po filmu, scene su doslovno prenesene u knjigu (meni čak i jedini poznati slučaj )
Full Metal Jacket
Lovci na jelene
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 00:14   #38
Re: najgori ratni film?

Quote:
Liberatore kaže:
a da preokrenemo temu....koji je najgori ratni film?

meni osobno ona sedlarova idiotarija, po motivima Aralice...zaboravljeni klasik...ah...

gore i od najgoreg Bulajica i Krvavca
mislim da to je to BHD i bitka na neretvi
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 04:43   #39
Dizem ovaj topik jer nemrem vjerovati da sam zaboravila spomenuti jedan od najboljih filmova EVER...

Le Grande Illusion od Renoira... ))
 
Odgovori s citatom
Old 18.02.2003., 05:13   #40
Krvavac je zanatlija koji je radio iste takve, zanatske, akcione filmove u jednoj relativno zdravoj kinematografiji. Most i Diverzanti su "klasici", Valter je dobar recimo kao i Rambo II ili III, a Partizanska Eskadrila je cisti camp.

Kad spominjemo Krvavca, Zika Mitrovic je puno bolji reziser koji je radio slicne filmove (iako je i on poceo raditi sranja u 80-im). Rezija Esalona Dr. M, Miss Stone, Signala nad gradom, i Kapetana Lesija (dok su Srbi jos uvijek "voljeli" Albance) je "hawksovska" na najbolji moguci nacin. Odlicni filmovi (ima ih on jos).

Nastavit cu o Bulajicu, ali zurim sad.
__________________
teenage dreams/so hard to beat...
zhabotinsky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.