Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2003., 19:44   #21
Quote:
walter kaže:
...kupih joj ružu te bajadere maksi pakiranje, ekskluziv...
u DMu; jelda ???
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 19:46   #22
Quote:
bronco kaže:

mislim da je Vilko na podforumu zdravlje dosta tu temu opsirno opisao.
samo treba strpljena za to procitati --> mozda je brze krenuti po med. enciklopediji
blondie_30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 22:03   #23
Quote:
bronco kaže:

opasvi su sojevi koji stvaraju promjene na grlicu maternice.

Da li su promjene na grlicu maternice nuzno posljedica hpv-a? Mogu li doci "same od sebe" i u mladoj dobi?
~*Plu. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 22:21   #24
Aldara:
http://www.eplatinum-rx.com/buy-aldara-online/

Skupo ko vrag, ucinkovito u otprilike 60% slucajeva.
Jel ima toga uopce kod nas i kakve su cijene?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 22:23   #25
Quote:
~*Plu. kaže:
Da li su promjene na grlicu maternice nuzno posljedica hpv-a? Mogu li doci "same od sebe" i u mladoj dobi?
Ne, ne mora biti samo od hpv-a. Ne, ne dolaze "same od sebe". Da, i u mladoj dobi. Nazalost.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2003., 22:49   #26
Ako sam dobro shvatila, bilo bi joj dovoljno da napravi samo papu, a ako na papi nesto ne stima, onda tek tipizacija... ili ne?
Mislim da je tako nekako kod mene bilo.

U svakom slucaju, odi natrag ginekologu i napravi papu, tek toliko, ocito je da dolje nesto ne stima, sto god da bilo.
Bradavice ne moraju biti od hpv-a, moze biti od neceg drugog, ali vecina prvo pomisli na hpv. Bar ja.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 04:16   #27
Quote:
LaTiTeA kaže:
[Bradavice ne moraju biti od hpv-a, moze biti od neceg drugog, ali vecina prvo pomisli na hpv. Bar ja. [/B]
od cega drugog molicu lijepo?

nema drugog, HPV je uzrok koliko se god to nekome ne svidjalo.
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 09:59   #28
Dobro jutro svima

Evo, kako ja ne volim imati polovične informacije ja sam jučer posjetila mojeg ginekologa i sat vremena mu postavljala pitanja o bradavicama, HPV, načinu liječenja, načinu prijenosa.....

Bronco je bio u pravu:
Sve bradavice na tijelu (ruke, genitalije....) uzrokovane su HPV i samo HPV virusom. Isto tako i konjuktivitis je jedna vrsta HPV-a. Današnja medicina poznaje oko tristotinjak vrsta HPV i većina ih je manje opasna.

Ono što ja imam - dakle bradavice na predjelu međice, ili da pojasnim ne na vaginalnom otvoru već na području između vaginalnog i analnog otvora manje je opasna vrsta HPV-a i prenosiva je na različite načine, pa tako i spolnim odnosom. Dovoljno je da osoba ima slabiji imunitet i da pokupi ovu vrstu HPV-a. Dakle, jako je zarazan i lako prenosiv. Inkubacija traje oko tjedan dana i nije prenosiv putem oralnog sexa.

Druge vrste HPV-a gdje se bradavice pojavljuju na vaginalnom otvoru su one opasnije vrste i njihovo neliječenje može dovesti do karcinoma.... Isto tako ovdje treba spomenuti da je ta vrsta HPV-a manje zarazna od onog naprijed ali se prenosi ISKLJUČIVO spolnim odnosom, dakle npr. ako imate dečka i nakon dvije godine veze dobijete takvav virus dragi vam se kurvao.

Liječenje
Postoje razni načini od onih vrlo konzervativnih (struganje, paljenje, rezanje) do modernijih načina kao što je lasersko odstranjivanje. Ovo zadnje isto je kao i lasersko uklanjanje madeža i ne ostavlja nikakve ožiljke i nije bolno.

Postoji i nova krema, Aldra, i može se kupiti kod nas u ljekarnama. Doduše jučerkad sam zvala prvo su mi rekli da ju nemaju a tek kad sam rekla za što mi treba pogledali su u kompjutor i vidjeli da ju imaju. Ustvari imaju ju malo bolje ljekarne a košta oko 980,00 kn.

Moj ginekolog tvrdi kako je lasersko uklanjanje kondiloma najefikasnije, a da krema može i sigurno ima i nuspojave. Ustvari da pojasnim to "lasersko": nije pravi laser jer su laseri vrlo skupe naprave već je aparat koji na točno određenoj dubini (dubina se može odrediti u nanometrima toliko je točan) valovima sličnim mikrovalki spaljuje bradavicu. Dakle, kod takvog otklanjanja treba biti vrlo pažljiv i temeljit.

Nakon ovakvog uklanjanja kondiloma možete imati spolni odnos još istog dana, mada se ne preporuča, nego nakon dva do tri dana a čak i ako ste u stabilnoj vezi preporuča se dva do tri tjedna korištenje prezervativa kako ne bi došlo do ponovne zaraze. Zašto toliko vremena, zato što se naše stanice obnavljaju i nakon određenog vremena sve te stanice će se promijeniti odnosno doći će do samoozdravljenja.

Isto tako, vaš dečko i ne mora dobiti HPV, sve ovisi o tome koliko jak je njego imunološki sistem. Ako se zarazi, a inkubacija traje tjedan dana, i on će morati na odstranjivanje "gljiva"

Nakon odstranjivanja se preporuča korištenje masti Virolex i to iste one koja se koristi kod upale očiju. Nekim pacijentima je dovoljno da koriste ovu mast pa da kondilomi nestanu.

To je ono što se tiče vanjskog liječenja.

Liječenje HPV-a se ustvari ne provodi bilo kakvim lijekovima, već vlastiti imunološki sistem treba ojačati (dakle, ne pušiti, baviti se sportom, zdravo jesti....) i u najvećem broju slučajeva dolazi do samoozdravljenja.

Eto, ja sam svoje odgovore dobila, a ako netko ima još kakvih pitanja drage volje ću pomoći
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 10:00   #29
Može li netko stručan dat savjet mojoj prijateljici???
Ona ima Hpv i koliko mi je rekla zadnje tri godine papa je uredan, prije je imala je Cin 1, da li bi bilo poželjno napraviti tipizaciju, i kakave vitamine da pije za jačanje imuniteta.Pila je ABC plus, ali čula je za Aloe Veru????

Zahvaljujem u njeno ime!
__________________
NEKA OSMIJEH BUDE VAŠ KIŠOBRAN!
mimi2003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 10:09   #30
Quote:
mimi2003 kaže:
Može li netko stručan dat savjet mojoj prijateljici???
Ona ima Hpv i koliko mi je rekla zadnje tri godine papa je uredan, prije je imala je Cin 1, da li bi bilo poželjno napraviti tipizaciju, i kakave vitamine da pije za jačanje imuniteta.Pila je ABC plus, ali čula je za Aloe Veru????

Zahvaljujem u njeno ime!
Nisam stručnjak, ali znam da se ljudima koji imaju slabiji imunitet, a zbog nekih drugih bolesti (recimo bolesti jetre ili bubrega) ne smiju uzimati previše umjetnih vitamina i lijekova prepruča uzimanje matične mliječi. Matična mliječ dokazano je, jedan on najjačih stimulatora imunološkog sistema. Zašto, pa zato što se pčele matičnom mliječi hrane maticu, a znamo svi da matica naraste puno veća od ostalih pčela...... Isto tako preporuka je liječnika da se dnevno uzima med (jedna žlica) ali i maslinovo ulje, te prirodni C vitamin (limun, kiwi...dakle voće i povrće, ali ne genetički modificirano).

Aloa vera je jako popularna u zadnje vrijeme ali recimo samo jedan detalj. U Americi se trudnicama zabranjuje uzimanje bilo kakvih preparata, krema, dijetičkih proizvoda i sl. ako u sebi sadrže aloa veru. Dakle, ni to nije bez vraga i treba biti oprezan.

Ako još kako mogu pomoći ....
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 10:12   #31
Odjednom si se pretvorila u savjetodavca...a od nas si prvi put chula za hpv
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 10:13   #32
Quote:
sassy1 kaže:

Liječenje HPV-a se ustvari ne provodi bilo kakvim lijekovima, već vlastiti imunološki sistem treba ojačati (dakle, ne pušiti, baviti se sportom, zdravo jesti....) i u najvećem broju slučajeva dolazi do samoozdravljenja.

Zaboravila si precizirati kojeg tipa hpv-a, jer se neki tipovi virusa mukotrpno lijeche godinama.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 10:14   #33
Quote:
magic kaže:
Odjednom si se pretvorila u savjetodavca...a od nas si prvi put chula za hpv
Ne, Magic nisam se pretvorila u savjetodavca, samo sam vam napisala, s dobrom namjerom ono što sam čula i saznala.

Ako je to problem, sorry.

I nisam prvi puta od vas čula za HPV, već sam rekla kako mi ga ginekolog nije spomenuo.
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 10:16   #34
Ovaj znachi zajebanciju.

I vrlo je lijepo od tebe da si ove informacije podijelila s ostalima
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 10:20   #35
Quote:
magic kaže:
Zaboravila si precizirati kojeg tipa hpv-a, jer se neki tipovi virusa mukotrpno lijeche godinama.
Nisam zaboravila naisati koji tipovi HPV-a jer ne znam i ne želim nagađati.

I vjerujem da se većina HPV virusa lijeći mukotrpno i dugo vremena, a dokaz su ti i obične bradavice na rukama koje ljudi koji ih imaju, imaju godima i teško ih se rješavaju.
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 10:21   #36
Quote:
magic kaže:
Ovaj znachi zajebanciju.

I vrlo je lijepo od tebe da si ove informacije podijelila s ostalima
Sve OK

Ti si meni jučer pomogla jer si me dobro splašila i to me je natjerala da o ovome pročitam puno i da saznam što više.

Ustvari tako bi se trebali ponašati prema svim bolestima ali i problemima jer neće nestati sami od sebe

Thanks Magic
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 16:19   #37
Quote:
sassy1 kaže:


Liječenje HPV-a se ustvari ne provodi bilo kakvim lijekovima, već vlastiti imunološki sistem treba ojačati (dakle, ne pušiti, baviti se sportom, zdravo jesti....) i u najvećem broju slučajeva dolazi do samoozdravljenja.

Sve to stoji sto si ti gore napisala... Ali... nigdje ne spominjes premazivanja?

Koliko sam shvatila, bradavice su manji problem od onoga sto se stvarno dogadja u onome tko ima virus. Ja sam mislila da je svejedno koji tip virusa imas, ako imas onaj niskog rizika (gdje se pojavljuju bradavice) ides na otkalanjanje bradavica + na premazivanja. A kod tipova visokog rizika ides samo na premazivanja jer kod tog tipa bradavica nema.
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2003., 18:40   #38
Quote:
LaTiTeA kaže:
Sve to stoji sto si ti gore napisala... Ali... nigdje ne spominjes premazivanja?

Koliko sam shvatila, bradavice su manji problem od onoga sto se stvarno dogadja u onome tko ima virus. Ja sam mislila da je svejedno koji tip virusa imas, ako imas onaj niskog rizika (gdje se pojavljuju bradavice) ides na otkalanjanje bradavica + na premazivanja. A kod tipova visokog rizika ides samo na premazivanja jer kod tog tipa bradavica nema.
Na ovo ti stvarno ne znam odgovoriti. Ginekolog mi je samo rekao da su ove bradavice koje ja imam niskog rizika jer nisu na vaginalnom otvoru već na međici. Isto tako je rekao da nakon laserskog otklanjanja treba koristiti virolex mast za oči da se ne bi vratile.

Premazivanje nije spominjao, ali pitat ću ja njega jer u subotu idem na spaljivanje.

Ovo mi već postaje komično i nakon subote bi mogla promijeniti nick u P.... Dim
sassy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2003., 01:56   #39
Ovo sam ti stvarno napamet rekla. To ti je bio moj zakljucak.

Ja sam isla na premazivanja (koja dugo traju), ali imala sam hpv visokog rizika i CIN I. Kazem imala jer mi je papa sada dobar!
LaTiTeA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2003., 07:21   #40
Quote:
sassy1 kaže:
Dobro jutro svima

Evo, kako ja ne volim imati polovične informacije ja sam jučer posjetila mojeg ginekologa i sat vremena mu postavljala pitanja o bradavicama, HPV, načinu liječenja, načinu prijenosa.....

Bronco je bio u pravu:
Sve bradavice na tijelu (ruke, genitalije....) uzrokovane su HPV i samo HPV virusom. Isto tako i konjuktivitis je jedna vrsta HPV-a. Današnja medicina poznaje oko tristotinjak vrsta HPV i većina ih je manje opasna.

Ono što ja imam - dakle bradavice na predjelu međice, ili da pojasnim ne na vaginalnom otvoru već na području između vaginalnog i analnog otvora manje je opasna vrsta HPV-a i prenosiva je na različite načine, pa tako i spolnim odnosom. Dovoljno je da osoba ima slabiji imunitet i da pokupi ovu vrstu HPV-a. Dakle, jako je zarazan i lako prenosiv. Inkubacija traje oko tjedan dana i nije prenosiv putem oralnog sexa.

Druge vrste HPV-a gdje se bradavice pojavljuju na vaginalnom otvoru su one opasnije vrste i njihovo neliječenje može dovesti do karcinoma.... Isto tako ovdje treba spomenuti da je ta vrsta HPV-a manje zarazna od onog naprijed ali se prenosi ISKLJUČIVO spolnim odnosom, dakle npr. ako imate dečka i nakon dvije godine veze dobijete takvav virus dragi vam se kurvao.

Liječenje
Postoje razni načini od onih vrlo konzervativnih (struganje, paljenje, rezanje) do modernijih načina kao što je lasersko odstranjivanje. Ovo zadnje isto je kao i lasersko uklanjanje madeža i ne ostavlja nikakve ožiljke i nije bolno.

Postoji i nova krema, Aldra, i može se kupiti kod nas u ljekarnama. Doduše jučerkad sam zvala prvo su mi rekli da ju nemaju a tek kad sam rekla za što mi treba pogledali su u kompjutor i vidjeli da ju imaju. Ustvari imaju ju malo bolje ljekarne a košta oko 980,00 kn.

Moj ginekolog tvrdi kako je lasersko uklanjanje kondiloma najefikasnije, a da krema može i sigurno ima i nuspojave. Ustvari da pojasnim to "lasersko": nije pravi laser jer su laseri vrlo skupe naprave već je aparat koji na točno određenoj dubini (dubina se može odrediti u nanometrima toliko je točan) valovima sličnim mikrovalki spaljuje bradavicu. Dakle, kod takvog otklanjanja treba biti vrlo pažljiv i temeljit.

Nakon ovakvog uklanjanja kondiloma možete imati spolni odnos još istog dana, mada se ne preporuča, nego nakon dva do tri dana a čak i ako ste u stabilnoj vezi preporuča se dva do tri tjedna korištenje prezervativa kako ne bi došlo do ponovne zaraze. Zašto toliko vremena, zato što se naše stanice obnavljaju i nakon određenog vremena sve te stanice će se promijeniti odnosno doći će do samoozdravljenja.

Isto tako, vaš dečko i ne mora dobiti HPV, sve ovisi o tome koliko jak je njego imunološki sistem. Ako se zarazi, a inkubacija traje tjedan dana, i on će morati na odstranjivanje "gljiva"

Nakon odstranjivanja se preporuča korištenje masti Virolex i to iste one koja se koristi kod upale očiju. Nekim pacijentima je dovoljno da koriste ovu mast pa da kondilomi nestanu.

To je ono što se tiče vanjskog liječenja.

Liječenje HPV-a se ustvari ne provodi bilo kakvim lijekovima, već vlastiti imunološki sistem treba ojačati (dakle, ne pušiti, baviti se sportom, zdravo jesti....) i u najvećem broju slučajeva dolazi do samoozdravljenja.

Eto, ja sam svoje odgovore dobila, a ako netko ima još kakvih pitanja drage volje ću pomoći

svaka cast
u potpunost pozdravljam tvoj potez
nije tako cesto da forumasice potraze info na izvoru tj. kod svog doktora

nadam se da su sad poneke stvari jasnije.
bronco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:07.