Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2004., 05:26   #41
Bismillah

Adura, ja nemam vremena da citam ovolike tvoje tekstove, a nemam ni zelje za raspravu oko sufizma jer mi je dobro poznat. A najvise zbog toga, sto ovo nije mjesto za raspravu nas dvojice.

Osim toga, islamska ulema, nije sufijska i nije akide sufijske .

Kao prvo, ja nisam nikakav "vehabija", ja sam musliman, i ko mi kaze tako nesto, ja mu nikad necu halalit, a nazivati mozes takvim pogrdnim imenom onoga ko za sebe i kaze da je taj!

Kao drugo adura, hadise koje si ti spomenuo, ti si ih tumacio kako tebi godi, odnosno kako sufijama godi, a ti hadisi ne govore ni o kakvom "zikr" kao sto rade sufije.

Kao trece, Allah na sedam mjesta jasno u Kur'anu kaze da se je uzvisio iznad Arsa, ( prijestolja, koje se nalazi iznad 7 nebesa ). To ti stoji u Kur'anu na sedam mjesta, a imas i hadis kojeg biljezi cinimi se Muslim, a i kudsijj hadis, gdje Allah obraca se svojim robovima, da se spusca na prvo nebu u zadnjoj treceni noci. A spustanje biva odozgo a nikako odozdo ili bilo kako drugacije.

Kao cetvrto adura, ja sebe ne nazivam nikakvim imenima drugim osim imenom "musliman".

Sto se tice Ibnu Arebija, za njega ni rijeci ne zelim da cujem, jer je poznato ko je on i sta je on.

A ti pogledaj, malo bolje dokaze islamske, Kur'an i sunnet, i ono sto su radili nasi predhodnici, i ono sto je naredio Allahov Poslanik a.s, pa ces zakljuciti da VI NISTE NIKAKVE VJERE I DA VI NE PRIPADATE EHLI SUNNETU WEL DZEMA'ATU!

Ja ti mogu donijeti ovdje mali milion dokaza, ali ja ne zelim da gubim vrijeme na tome, i na kraju da kazem, nemam toliko vremena.

A dobro znas da slijedite toliko novotarija da je to tesko nabrojati.
Musliman_Allahov rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 05:54   #42
Quote:
Osim toga, islamska ulema, nije sufijska i nije akide sufijske
Shvati da ne postoji 'sufijska akaidska skola'.

Quote:
Kao prvo, ja nisam nikakav "vehabija", ja sam musliman, i ko mi kaze tako nesto, ja mu nikad necu halalit, a nazivati mozes takvim pogrdnim imenom onoga ko za sebe i kaze da je taj!
Kad ti prestanes druge prozivati kako oni to ne zele, prestace i ovi!Vehabijom smatram one koji prate adopcije AbdulWehaba.kako rece Shady(na nekom drugom topicu) recite kako da vas zovemo?
Svi smo mi muslimani i suniti(mezheblije) i sije i sufije i sije,odsnosno svi smo mi sira kategorija sljedbenika Kible!

Quote:
Kao drugo adura, hadise koje si ti spomenuo, ti si ih tumacio kako tebi godi, odnosno kako sufijama godi, a ti hadisi ne govore ni o kakvom "zikr" kao sto rade sufije.
Intepretiraj ih ti drugacije, bash bi volio vidjeti gdje je Poslanik rekao shartom(propisom) kako da se cini Zikr!


Quote:
Kao trece, Allah na sedam mjesta jasno u Kur'anu kaze da se je uzvisio iznad Arsa, ( prijestolja, koje se nalazi iznad 7 nebesa ). To ti stoji u Kur'anu na sedam mjesta,
Tacno je da u Kur'anu postoje ajeti o "istawa alal Arshi", samo nije tacna vasa interpretacije.Ovdje se ili uopste ne intretira ajet, ili ako se interpretira onda ta intepretacija ne ulazi u akaid.U akaid ulaze samo one ideje koje ni u cemu nisu protivrijecne, i koje su prenesene od velikog broja pouzdanih prenosioca.Znaci ovdje se najcesce koristi tavil(prepustanje Allahu znacenja tih ajeta).Ali bilo kako da se uzme(ove probleme sa akaidskim pitanjima pokusava rijesiti neka od akaidskih skola) niti jedno misljenje ne pripisuje Allahu ni prostor ni mjesto ni 'spustanje', ni 'pravac'!

Quote:
a imas i hadis kojeg biljezi cinimi se Muslim, a i kudsijj hadis, gdje Allah obraca se svojim robovima, da se spusca na prvo nebu u zadnjoj treceni noci. A spustanje biva odozgo a nikako odozdo ili bilo kako drugacije.
Taj hadis, kao prvo ima nekoliko revijata(verzija) kao drugo hadis je ahad (nije prenesen od strane velikog broja prenosioca) i ne uzima se u akaidskim pitanjima.I vidis ovdje ti Allahu pripisujes "spustanje"(greska nasljedjena od Ibn Tajmije , kjoji je Abdul vehab preuzeh)!
Shvatas li uopste sta cinis?

Kada se govori o "spustanje" Allaha u ovom i slicnim ajetima, ovo se ne shvata doslovno , vec je nebo mjesto gdje se prihvacaju blagoslovi(dove), ili se radi o "silazenju" sifata(postoje razlicita misljenja ali niti jedno se ne shvata kao "doslovni silazak Allaha na nebo).

Ti jesi antropomoficar i vehabija, ma kako tebe ovo vrijedjalo .Predlazem ti da pocnes iscitavati akaidske teme klasicara!

Quote:
Kao cetvrto adura, ja sebe ne nazivam nikakvim imenima drugim osim imenom "musliman".
Ja smatram muslimanom bilo koga ko vjeruje u Allaha,Allahove Poslanike, Allahove Knjige, Sudnji dan, Drugi svijet , i Kadr!

U sustini smatram sve sljedbenike Kible muslimanima, to znaci i sije i sufije i mezheblije i vehabije nadasve.

Ali muslimanom ne smatram bilo koje od ovih koji na konto pripadnosti "grupi"(a ne po djelima) nastoji da sve druge druge proglasi nevjernicima(nemuslimanima).Ti si ovdje proglasio nevjernicima sve muslimane sem svoje grupe!Svjesno si to uradio sa sufijama i sijama, a nesvjesno mezheblijama.
Smatram da treba pod hitno da uzmes litareturu u ruke, i pokusas skuziti da ono sto ti "akhiji" pricaju nije istina!

Znaci kad neki musliman nekog muslimana optuzi za kufr(nevjerstvo), a ako ovaj koji je prozvan kafirom(nevjernikom) to nije....ovaj koji ga je prozvao automatski postaje kafirom!(upamti ovo)
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 12:41   #43
Kako je tesko braniti svoje stavove bez argumenata....
Jel tako Robe?
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 13:18   #44
Quote:
Halveti kaže:
Kako je tesko braniti svoje stavove bez argumenata....
Jel tako Robe?
Jesi ti stvarno halvetija ili je ovo neki klon?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 13:42   #45
ne nisam klon. pratim ovaj forum ima ve 4 godine ali sam pre lijen da bi pisao.. al eto natjerah se malo..
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2004., 23:23   #46
Selam

Je li neko od vas čitao tekstove koji se nalaze u takvimu za 2004 godinu?

Mislim da se radi o nekom turskom cijenjenom arhitekti.

Iznio je jedno zanimljivo opažanje.
Moram ponovo pročitati da utvrdim o čemu se tu radi ,ali tamo je govorio o fenomenu navjerovatne raznolikosti koju čovjek nalazi u modernom islamu. Ali taj arhiotekt zaključuje da je i ta raznolikost u, da se tako izrazim, službi tevhida.

Braćo, zar nam nije Kur'anom objašnjeno da raznolikost ovoga dunjaluka ima za cilj naše bolje upoznavanje?

Adura, ako sam te dobro shvatio, onda podržavam tvoje mišljenje da mi muslimani, ma kako nam se nekad činili različiti, treba na sebe da gledamo kao na JEDNU vjeru- što i jesmo.

Govoriti o tome ko jest a ko nije na pravom putu je besmisleno i ima za svrhu samo povećanje razdora u islamskom svijetu.
Shady, Adura, Minatallah, musliman Allahov rob,... bez obzira koliko se činimo različiti jedni drugima, svi smo mi okrenuti Jednom Bogu, jednoj Kibli, Jednoj Knjizi.
e, to je ono što treba da bude snaga koja nas ujedinjuje, jer nas ujedinjuje, a ne da se bavimo trivijalnostima, koji, recimo, način klanjanja je ispravniji kad je Poslanik klanjao na sva četiri.

Selam alejkum!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 02:19   #47
U pravu si potpuno Gorcine. Slazem se sa tobom ali postoje odredjene grupacije nedju muslimanima kojima je glavna stvar proglasavat ljude ovakvima i onakvima a svoja stajalisa smatraju apsolutnim. To je nesto sto kod covjeka automatski stvara neku averziju prema takvim ljudima i stajalistima. Lagano je pljuvati po drugima ali je tesko ostati smiren kada te neko proglasava svim i svacim a da u stvari nema pojma o cemu prica.
A sto se tice jedinstva muslimana ono i dan danas postoji,normalno ne ubrajajuci 'odabrane reformatorske grupacije' i opcenito sve ekstreme..
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 14:51   #48
jest ali nije

Ne znam kako je s drugim, ali u meni je snažan taj osjećaj jedinstva kada naiđem na vjernike iz drugih krajeva svijeta.
Samo nekad imam dojam da ti osjećaji nisu obostrani.

Ali hajmo mi tu jedinstvenost graditi ili čuvati na metafizičkoj ravni, a ostalo će lahko doći!
__________________
https://mislislam.blogspot.com/ U plodnom predjelu raste bilje voljom Gospodara njegova, a u neplodnom tek s mukom.
Vojnik Gorčin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 21:46   #49
Bismillah


Gdje se nalazi s Svojim Za'atom ( Bicem ) Uzviseni Allah ? Oni koji kazu da nije iznad Arsa, Svoga prijestolja, tvrdeci da Mu se ne moze odrediti i ogranici mjesto, pa kazu da je svugdje, su u zabludi. Nije da nisu muslimani, ali im Put nije ispravan.

Takvi i ne znaju da rijecju " da je Allah svuda " su takodje Allahu ogranici prostor.

Ja zaista, zaista i zaista, nemogu sad o tome govoriti i donijeti dokaze, u kojima nema sumnje, a dokaze cu iznijeti inshAllah iz Kur'ana i sunneta, ali nemogu sad. Vremana imam malo, a za 5-6 dana letim za Bosnu i Herrcegovinu, domovinu, insh'Allah.

Zato, osaburi Adura, ja cu ti donijeti dokaze. Insh'Allah.

A znas li ti ko je bio Abdul Wehhab ? Pa to je onaj koji se borio protiv onih koje ti danas nazivas tzv. "vehabijama". Abdul Wehhab je otac Muhammeda, a Muhammed je ocistio Arabijski poluotok od novina koje su uvedene poslije Poslanika i prvih, drugih i treci generacija. Njegov otac Abdul Wehhab je skrenuo s Ispravnog puta i otisao u zabludu, i rijec tzv. "vehabije" nemaju nista s ljudima danas kojima se lijepi ta tiketa, jer oni ne brane stav Abdul Wehhaba, vec njegovog sina sejha Muhammeda. Prilicnije je da ste ih nazvali "Muhammedancima". Ali nije to tako, to se zeli sto vise odbiti od Islama, kako bi se narodu sto groznije i ruznije prikazala Istina.

Jer ako bi rekli " Muhammedanci " pa narod bi sam sebi rekao " pa cekaj i nas je Poslanik a.s Muhammed..." Doslo bi do zabune, zato je i izmisljen ovaj lazni naziv.

Molim Allaha da kazni zestokom kaznom one koji su prvi ovakav pogrdan i ruzan naziv izmislili za muslimane.
Musliman_Allahov rob is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 22:44   #50
Quote:
Gdje se nalazi s Svojim Za'atom ( Bicem ) Uzviseni Allah ? Oni koji kazu da nije iznad Arsa, Svoga prijestolja, tvrdeci da Mu se ne moze odrediti i ogranici mjesto, pa kazu da je svugdje, su u zabludi. Nije da nisu muslimani, ali im Put nije ispravan.
Cinis gresku , kao bilo ko ko prostorno shvata Allahovo bice(Zat).Samo pitanje "gdje je Allah" je pogresno, jer je vezano uz mjesto (da je Allah necim ogranicen, ili da Mu je nesto "potrebno").

Allah je Uzvisen u smislu ranga a ne u smislu visine (mjerila).
Nista ga ne moze obuzeti niti obuhvatiti(na brzinu pisem sljedeci put donesem citate iz Kur'ana i hadisa na ovu temu).

Znaci i extremne sufije, i antropomorficari (vehabije) grijese jer Allahov Zat shvataju prostorno.

Divne su rijeci imama Malika na ovo pitanje:

"Bili smo sa Malik Ibn Anasom kada mu je čovjek prisao i pitao:O Allahov robe, Al Rahman(Milostivi) je napravio istawu('uspeo se') na Arh(Prijetolje, Tron).Kako se istawa desila?Malik se zadubio u misli pa je rekao:"Milostivi je napravio istawu kao sto je Sam rekao u Kur'anu, ali mi ne znamo kako, jer pitanje kako se ne odnosi na Njega(posto On nema fizicke osobitosti, niti je ista stvoreno-materija slicno Njemu).Na dalje ovakva pitanja su pitanja losih , predhodnika novotarija."

Zatim je rekao:"Istawa je poznata, nepoznato je kako.Negiranje istawe je nevjerstvo, a pitanje kako je novotarija(bidat).

Stoga samo tvoje pitanje "Gdje je Za'at Allahov?"(ili gdje je Allah) je pogresno i vodi u novotarije jer Allaha ne ogranicavaju niti pravci, niti je on od materije, niti je akcidencija, niti ga bilo sta drzi(Arsh).

Imamm Hanifa je rekao na isto pitanje "Allah postoji oduvjek i tamo gdje ne postoji mjesto.On je postojao i prije postojanja mjesta,stvorenoga, ili stvari, i On je stvoritelj svega"


Stoga,tvoje samo pitanje je pogresno formulisano , i vodi u novotariju(antropomorfizam).Ovakvi ajeti o Arhu spadaju u mutashabihat ajete-ciji potpuni smisao samo Allaha zna.Na dalje na ova pitanja se odgovara Tanzihom.

Imama Gazali veli da je Tanzih ->odricanje svakog nesavrsenstva i manjkavosti od Allaha dz.s.


Citat je preuzet iz djela Ihjau Ulumi el-Din iz druge knjige koja se zove Kitabu Kavaidi-l-Akaid a koja je druga po redu u odjeljku pod nazivom El-Ibadat. Imam Ebu Hamid El Gazali ovaj princip oslovljava imenom El-Tenzih i kaze:

On nije tijelo koje ima konture niti materija koja je ogranicena i izmjerena niti On slici tijelima u procijeni i mjerenju niti u dijeljivosti na dijelove. On nije materija i ne nastanjuje Ga materija niti je On oznaka materije (akcident) niti Ga oznake materije nastanjuju. On ne lici nicemu sto postoji niti ista sto postoji lici Njemu. >> Nista nije kao On << (El-Sura 11) niti je On kao nesto drugo. Njega nemogu ograniciti mjere, nemogu Ga definisati dimenzije niti Ga mogu obuhvatiti niti odrediti pravci. Njega nemogu opkoliti niti okruziti zemlje niti nebesa. On je uzvisen iznad Arsa na nacin kako je rekao u znacenju kako je namjeravao, uzvisivanjem koje je cisto od doticanja, boravka, ucvrscenja, utjelovljenja ili premijestanja. Njega ne nosi Ars nego su Ars i nosioci Arsa noseni dobrotom Njegove moci i nalaze se pokoreni u Njegovoj vlasti. On je iznad Arsa i neba i iznad svake stvari . Bivanje iznad Mu ne povecava bliskost Arsu niti nebu kao sto mu ne povecava udaljenost od zemlje i njene povrsine. Ne nego je On na visokim stepenima nad Arsom i nebom kao sto je na visokim stepenima nad zemljom i njenom povrsinom. On je uz to blizak svemu sto postoji a robu je blizi od zile kucavice. >> On nad svim bdi << (Sebe 47) jer Njegova bliskost ne lici bliskosti tijelesa kao sto njegovo bice ne lici bicima tjelesa. On se ne sjedinjuje ni sa cim niti se ista sjedinjuje s Njim. Uzvisen je on i iznad toga da ga obuhvata mjesto kao sto je uzvisen i iznad toga da ga ogranicava vrijeme. On je bio prije nego je stvorio vrijeme i prostor i On je sada kao sto je i bio. On se jasno ocituje nad svojim stvorenjima sa svojim svojstvima. U njegovom bicu nema nista osim Njega niti u necemu osim Njega ima Njegova bica. On je iznad toga da se na Njega primjenjuje promjenjivost i premijestanje ili da se pri Njemu nalaze stvorenja i desavaju dogadjaji. On je uvijek sa svojim atributima uzvisenosti koja ne prolaze i svojstvima savrsenosti kojima nije potrebno povecanje niti upotpunjenje.

Zadnje uređivanje Adura : 17.06.2004. at 23:36.
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2004., 22:49   #51
Quote:
A znas li ti ko je bio Abdul Wehhab ?
Dobro mi je poznato ko je bio Abdul Wehab.Sta je radio i sl.Reformator....nemoj me nasmijavati
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 08:36   #52
Ovaj momčić, Musliman, Allahov rob, kako sebe naziva, izgleda nauk uči iz besplatne literature u izdanju visokoga saudijskog komiteta.

Ko je kad vidio da nešto što je besplatno i vrijedi?


Nego momak, da li ti uopće znaš šta je to robovanje Bogu, ili ti je to, onako tvoj "šeikh" rekao da trebaš biti - Allahov rob?
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2004., 08:39   #53
Jah, drugo pitanje Allahov robe, kome si "maznuo" taj "svoj" avatar? Koliko mi je poznato pripadao je i napravio ga je jedan aspirant na sufi putu, a koji je svojevremeno bio aktivan na IB forumu.
voyager is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2004., 18:56   #54
zasto nam se neko posutio na ovu temu.....
__________________
..Ako je govor srebro sutnja je zlato..
Halveti is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 12:25   #55
Postoji li sveska/knjiga u kojoj su samo norme muslimanskog prava skupljene ili se mora uvek konsultovati Kur'an, kada treba da se utvrdi ispravnost nekog postupka?
aleksije radicevic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 23:44   #56
Quote:
rambi kaže: Pogledaj post
A da li je koristrio internet (mislim ovdje na Muhameda)? Madji mi jedan ajet, ili hadis gdje se vidi da ga je, ili sam koristio, ili ga preporucio... ja mislim da je to sve od shejtana...
koji ovo moronizam. Civilizacija i vjera nemaju veze... poželjno je praviti nove stvari koje će biti od koristi ljudima ali ne u vjeri dodavati nove stvari je ces sve vise odstupati od izvorne. Onda je i auto novotarija i mobitel i sve samo zato što nije poslanik s.a.v.s to radio

no logic rambi ne prosipaj se... Nove stvari koje koriste svijetu -DA ; nove stvari u vjeri - NE !!!

Još za vrijeme života poslanika s.a.v.s rekao je Allah subhanehu ve te ala

.... Sada sam vam vjeru vasu usavrsio i blagodat Svoju prema vama upotpunio i zadovoljan sam da vam islam bude vjera.... – (5, 3)

Znači islam je usavšen za vrijeme poslanika s.a.v.s i Islam je savršen, nema potrebe dodavati ništa ni odbijati...

Ako dodaš onda lažeš na poslanika s.a.v.s da nije dostavio poslanicu kako treba.

Kaže Allahov poslanik s.a.v.s.. Svaka novotarija je zabluda a svaka zabluda vodi u vatru...

Ashabi , prijatelji Allahovog poslanika s.a.v.s su bili NAJBOLJI muslimani , logično - imali su najboljeg duhovnog učitelja i najbolje su spoznali islam !

E sad, ako jedan Ebu Bekr r.a, Alii r.a, Omer r.a , Osman r.a nisu radili to što rade sufije ( hu hu i zajednicki zikr) onda da vidim tog sektasa koji ce reci da je na ispravnijem putu nego ashabi Allahovog poslanika s.a.v.s

Da podijelite zlata koliko je brdo Uhud nebi stigli ni jednog mog ashaba ! - sahih hadiht
Najbolja generacija je ova, pa onda ona poslije nje, pa onda ona poslije nje . --hasan sahih hadith

Poslanik s.a.v.s je rekao da su ashabi najbolja generacija ljudi koja se pojavila na zemlji .. Svaki sufija neka se zapita da li je on to bolje shvatio islam od časnih ashaba koji NISU zajedno zikrili jer ih nije tako učio poslanik s.a.v.s

Ibn Mesud r.a je vidio ljude koji su zajedno zikrili pa im je rekao: " Vi ili ste bolji od ashaba ili ste u totalno zalutali".. nisu bolji od ashaba tako daaa
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2007., 23:50   #57
Quote:
Adura kaže: Pogledaj post
http://www.naqshbandi.net/haqqani/

stranica poznatog (i priznatog) sufijskog reda
ovdje mi je sve jasno... nakšimbendijski tarikat not good , not good
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 00:02   #58
ima odlična knjiga . "zalutale sekte sufija i šija" od grupe autora pa ako neko hoće bolje da spozna neka se mi ostavi mail da mu pošaljem u pdf formatu tu lijepu knjigu
ISLAM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 02:13   #59
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Postoji li sveska/knjiga u kojoj su samo norme muslimanskog prava skupljene ili se mora uvek konsultovati Kur'an, kada treba da se utvrdi ispravnost nekog postupka?
Za sve sto se radi u islamu, mora postojati dokaz u Kur'anu, a ako nema u Kur'anu, drugi izvor su vjerodostojni i dobri hadisi od Bozijeg Poslanika Muhammeda, mir i spas na njega, a ako nema ni tu nesto slucajno sto se danas nalazi, onda se gledamo postupke i misljenja drugova Bozijeg Poslanika, dakle, ashaba, radijallahu anhum, jer je Bog objavio u Kur'anu da je On sa njima zadovoljan i za vrijeme zivota Bozijeg Poslanika, obecano je 10-ci njih Dzennet, dakle, dok su jos bili zivi i oni su zivi primjer kako su slijedili Bozijeg Poslanika, s.a.w.s.

Kad nema ni tu dokaza i idzma'e ( konsenzusa ashaba ), onda se pozivamo na najucevnije medju nama i na logicki zakljucak, a to se zove kijas, anologni zakljucak koji ne smije se kositi sa serijatom, tj., islamskim ucenjem.

Ovog zadnjeg tj., pravila je veoma malo kad su u pitanju teme poput ove, jer tu nema potrebe ici na zadnje pravilo koje sam naveo, a to je kijas, kad imamo dokaze u Kur'anu, hadisima, dakle prvom i drugom izvoru kao i trecem, tako da nema potrebe ici na cetvrti.
Abdullah is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 13:11   #60
Musliman Allahov rob

Zao mi je sto ti ovo moram reci, procitao sam sve tvoje upise.

Iz ovih citata

Quote:
Kao prvo, ja ne znam da li si ti citao moje ranije komentare. Sijje, kao sijje, ja ih ne priznajem kao muslimane,
Quote:
Ti si s mnom zavrsio, i rekao sam ti ko si ti. Sijje su nevjernici, sufije nisu svi nevjernici, ali nisu na cistom Putu.

Dakako da je islamska ulema rekla da su sijje ( rafidije ) kafiri!
jasno je slijedece:

1. Ti si osoba sa kojom ne treba polemizirati, jadan si i uistinu nesrecan. Sam uvecavas svoju propast, Allah te stvorio, prihvatio si Islam, a onda sam naglavacke u kjufur skaces iz svoje objesti i benluka.

Tko te molio da otvoris ovu temu i dajes ove komentare? Ne mogu te nazvati bratom ni kao uzrecicom, ali ti kazem covjece da iskrenu tevbu ucinis, i posvetis se samo sebi i svom obrazovanju, ne da poput bjesnog pasceta lajes okolo i izgonis druge iz Islama.

2. Zalosno je po tebe da si izabrao nick Allahov rob. Nemas ti covjece nikakvih sifata muslimana (barem ih nisi na ovom threat-u pokazao) pri sebi, a kamoli roba, razmisli o ovome.

Adura se toliko potrudio oko tebe, a ti nemas vremena citati sta ti napise? Da procitas njeove upise zavukao bi se u misiju rupu.

3. Siiti muslimani su moja braca. Ko za njih kaze da su kjafiri, isto kao da je i meni rekao. Ja tebi ne kazem da si kjafir, al ti sam o sebi puno kazes.

4. Ako je i u cemu korist od tvojih upisa, onda samo da citaoci vide da je covjek uistinu sam sebi najveci neprijatelj. Mnogo si stvari najlosijih sebi sam napravio, ti si primjer do cega kibur moze dovesti.

5. Nestani, zavuci se u misiju rupu, radi sebe, ne radi nas. Citaj, obrazuj se, ocisti to zlo iz srca koje te tjera da ovako laprdas, izgradi se prvo kao covjek, onda kao musliman, pa tek onda dodji da diskutiras.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:21.