Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2013., 16:05   #201
Quote:
Guranje1968 kaže: Pogledaj post
Dva motora je prevazidjena stvar. Zato Nizozemci nece da kupe Eurofighter vec kupuju f35. Pored toga F35 uvodi totalno novu paradigmu sto se tice zracnih snaga. Eurofighter je u principu baziran na istoj paradigmi kao i f16. To sto on ima malo vise elektronike i jaci motor ga ne cini nesto posebno superiornim.
E, ajde se nemoj više blamirati, mene je već sram tvojih izmišljotina. Sve i jedan avion 5. generacije će biti dvomotorac, osim F35. F22 je neusporedivo bolji i napredniji avion i uredno ima 2 komada. F35 je zamišljen kao radni konj koji će se masovno proizvoditi i biti jeftin za održavanje, ali je ispao preskup za to, a dolet, nosivost i ostale karakteristike su mu lošije od mnogih lovaca koje zamjenjuje. To što je stealth mu ne pomaže toliko koliko misliš, jer su Gripen i Eurofighter već demonstrirali da se to može kompenzirati. Googlaj malo...

Eurofighter ne može biti drugačiji od F16 nego sto je. F16 je jednomotorni multirole zrakoplov klasične konstrukcije s naglaskom na kopnene ciljeve, Eurofighter je dvomotorni air superiority avion sa aerodinamički nestabilnom konstrukcijom, delta krilom i kanard krilcima promjenjive geometrije, prvenstveno namjenjen rušenju drugih lovaca. F16 ima manji radar, nema sustav ciljanja pogledom preko kacige, nema kombinirano radarsko i IC praćenje meta i još 100 čuda koje ima EF, a neće ih ni imati jer mu to nije zadaća. Nekakav pandan Eurofighteru u SADu bi bio F15, ali je i on stariji i inferiorniji. Na dosašnjim simulacijama sukoba pri zajedničkim NATO vjezbama se pokazalo da svaki Eurofighter sruši u prosjeku 2.5-3 F16, a piloti su im Ameri. Dapače, Eurofighter će srusiti čak i F22 ako mu uspije doći dovoljno blizu.

F35 je nasljednik F16.


Quote:
Tako da je odnos snaga izmedju Italija i Turske u najmanju ruku 1:2 sto se tice zracnih snaga. Na svaki Italijanski Eurofighter Turci mogu dignuti dvije f16-ke i jedan RF-4e. A na svaki AMX Turci mogu dici u zrak 4 Northropa.
Taman vježba gađanja. Većina u prosjeku novijih talijanskih zrakoplova je namjenjeno borbi u zraku, a većina turskih F16 nije.


Quote:
Znaci sto se tice obuke Turska je ispred Italija 10 puta.
Što je podatak kojeg si izvukao iz guzice...

Quote:
Pored toga Turske zracne snage svakodnevno bombardiraju Kurdski PKK u Iraku (Turska ima vojne baze u Iraku).
Nema stalne, već povremeno ilegalno koristi zaostale NATO baze.


Quote:
Takodjer Turska je bombardovala Srbe na Kosovu
I Italija je, imali su i više sati leta.


Quote:
u Afganistanu su Turci imali vodecu ulogu 2 godine
To si sanjao ili...

Quote:
i Turski piloti vec godinu dana ulaze u Siriju (najvjerovatnije ih bombarduju)
Ne bombardiraju. Zamisli reakciju Rusije i Irana da NATO članicama bombardira Siriju, koja, usput budi rečeno, ima funkcionalno zrakoplovstvo i protuzračnu obranu. Opet pričaš gluposti...

Quote:
prilikom cega je srusen vec jedan Turski Typhoon.
Misliš F16?

Quote:
Italija nije raovala decenijama.
Ako ne računaš bombardiranje Kurda naoružanih s AK47 po planinama, nije ni Turska, od Koreje.

Quote:
Guranje1968 kaže: Pogledaj post
science fiction mashina:

http://www.youtube.com/watch?v=Kshe7-BYfWc

Zamisli kolko ce jedan manji nosac aviona moci ponijeti F35 lovaca sa sobom? Polete vertikalno za sekundu; lagani k'o perce.
LPD kakvog planira Turska će ih moći primiti oko 16.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 29.08.2013., 16:20   #202
Misli na Phantoma, pretpostavljam.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Old 29.08.2013., 16:27   #203
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post

Eurofighter ne može biti drugačiji od F16 nego sto je. F16 je jednomotorni multirole zrakoplov klasične konstrukcije s naglaskom na kopnene ciljeve, Eurofighter je dvomotorni air superiority avion sa aerodinamički nestabilnom konstrukcijom, delta krilom i kanard krilcima promjenjive geometrije, prvenstveno namjenjen rušenju drugih lovaca. F16 ima manji radar, nema sustav ciljanja pogledom preko kacige, nema kombinirano radarsko i IC praćenje meta i još 100 čuda koje ima EF, a neće ih ni imati jer mu to nije zadaća. Nekakav pandan Eurofighteru u SADu bi bio F15, ali je i on stariji i inferiorniji. Na dosašnjim simulacijama sukoba pri zajedničkim NATO vjezbama se pokazalo da svaki Eurofighter sruši u prosjeku 2.5-3 F16, a piloti su im Ameri. Dapače, Eurofighter će srusiti čak i F22 ako mu uspije doći dovoljno blizu.
F35 je za dvije klase iznad F22. Isto kao sto je f15 za klasu losiji od f16.

Quote:
F35 je nasljednik F16.
I sta bi to trebalo da znaci?



Quote:
Taman vježba gađanja. Većina u prosjeku novijih talijanskih zrakoplova je namjenjeno borbi u zraku, a većina turskih F16 nije.
Turski f16 su namjenjeni za borbe u zraku. A F4E su namjenjeni za gadjanje ciljeva na kopnu.




Quote:
Što je podatak kojeg si izvukao iz guzice...
Znaci ti zelis reci da 250 Turskih f16 block 40+ i 50+ nisu jaci od 110 Italijanskih Eurofightera i Tornado-a? A AMX 50 komada su slabiji od 250 Turskih Northrop-a? I ti si ovdje jedini koji izmisljas. Rekao si da Italija ima 250 lovaca a Italija ima sve kada skupi 170 lovaca od kojih je 55 AMX (smece Brazislko).

Kao sto sam rekao; Turska je sto se tice pilota jaca. Turski f16 avioni su upgradirani sa najnovijom tehnologijom u Izraelu a Italijanski su standardni eurofighteri i to tek 60-ak komada.

Znaci na jednoj strani 300 modernih turskih letijelica (f16 i f4E) i 250 ovakvih Turskih lovaca (Northrop) evo ih na air showu u Njemackoj:

http://www.youtube.com/watch?v=y3_sKBLABsU

A Italija 110 lovaca koji nesto vrijedi i 55 ovakvih:

http://www.youtube.com/watch?v=SBGR4cAKrCk

Northrop Turski je bolji od Braziliansko-Italijanskog AMX-a bez sumnje i to za klasu (jos je moderniziran). Samo je kvaka u tome sto Turci imaju 250 Northropa a Italijani samo 50 AMX-a. Turci dakle 500 lovaca a Italija jedva 170.



Quote:
Nema stalne, već povremeno ilegalno koristi zaostale NATO baze.
Ilegalno? Turska u toj regiji odlucuje sta je Ilegalno? Cak su i zabranili SAD-u da koristi njihov zracni prostor prilikom napada na Irak.






Quote:
Ne bombardiraju. Zamisli reakciju Rusije i Irana da NATO članicama bombardira Siriju, koja, usput budi rečeno, ima funkcionalno zrakoplovstvo i protuzračnu obranu. Opet pričaš gluposti...
Pa NATO ce ti za par dana bombardirati Siriju. Neznam koji tv ti gledas ali to je Obama vec najavio. Iran je banana drzava a Rusija izdvaja za faktor 13 manje za vojsku od USA.




Quote:
Ako ne računaš bombardiranje Kurda naoružanih s AK47 po planinama, nije ni Turska, od Koreje.
Samo je razlika u tome kada ti se pilot trenira u Israelu ili Americi ili u Italiji. Ili kada ti Israel modernizuje u upgradira lovce.



Quote:
LPD kakvog planira Turska će ih moći primiti oko 16.
Ali Turska planira do 2023. imati pored LPD-a jos i jedan klasicni nosac koji ce moci primiti nekih 50 letijelica.

A ovaj im je sada u izgradnji. Nije samo namjenjen za transport letijelica vec moze ponijeti sa sobom jedan bataljon oklopni, i cijelu vojsku:

http://d1304.hizliresim.com/18/3/lr4cf.jpg
Guranje1968 is offline  
Old 29.08.2013., 16:30   #204
Quote:
Guranje1968 kaže: Pogledaj post
F35 je za dvije klase iznad F22. Isto kao sto je f15 za klasu losiji od f16.

I sta bi to trebalo da znaci?
Svakome s iti malo soli u glavi poslije ovakve "argumentacije" treba biti jasno da daljnja rasprava nema smisla.
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Old 29.08.2013., 16:33   #205
Quote:
Amazing Pudding kaže: Pogledaj post
Svakome s iti malo soli u glavi poslije ovakve "argumentacije" treba biti jasno da daljnja rasprava nema smisla.
F35 je science fiction u poredjenju sa F22. Samo ime ti kaze f 22; dakle motor je slabiji i to dosta a uz to je borbeni sistem F35 najmoderniji na svijetu.
Guranje1968 is offline  
Old 29.08.2013., 16:48   #206
Quote:
Guranje1968 kaže: Pogledaj post
F35 je za dvije klase iznad F22. Isto kao sto je f15 za klasu losiji od f16.
Quote:
Guranje1968 kaže: Pogledaj post
F35 je science fiction u poredjenju sa F22. Samo ime ti kaze f 22; dakle motor je slabiji i to dosta a uz to je borbeni sistem F35 najmoderniji na svijetu.
Mislim da je nakon ovoga bespotrebno diskutirati na temu F-35.

Znači li to da je F-117 ustvari najbolji F ikad, jer ima najveći broj od svih?
JKD01 is offline  
Old 29.08.2013., 16:54   #207
Quote:
Guranje1968 kaže: Pogledaj post
F35 je science fiction u poredjenju sa F22. Samo ime ti kaze f 22; dakle motor je slabiji i to dosta a uz to je borbeni sistem F35 najmoderniji na svijetu.
F-35 je multi role zrakoplov sa jednim motorom i max brzinom od 1.6 maha koji se izvozi i proizvodi u više država.
F-22 je air superiority fighter koji ima 2 motora, max brzinu od 2.25 maha i ima 2D Thrust vectoring koji se ne izvozi nigdje pa ćak ni u Japan kako bi Ameri saćuvali tajnost tehnologije koja se nalazi u njemu.

Ona slika od Turskog nosaća je slika od Australiskih brodova "Canberra class" koji španjolci grade za njih i koji su 230m dugi a Turski će biti 220m dug i njegova gradnja još nije poćela.
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 29.08.2013., 16:57   #208
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Mislim da je nakon ovoga bespotrebno diskutirati na temu F-35.

Znači li to da je F-117 ustvari najbolji F ikad, jer ima najveći broj od svih?
Sto je veci broj to je savremeniji avion. F117 nije uopste fighting Falcon vec bombarder. Tako je nazvan zato sto:

Quote:
Supposedly the F-117 was given the F designation to fool would-be Soviet spies into thinking that the Nighthawk was going to be some form of air-to-air fighter, meant to take out the Soviet equiv. of the AWACS birds
http://www.airliners.net/aviation-fo...ad.main/13822/

To uopste nije lovac.
Guranje1968 is offline  
Old 29.08.2013., 17:02   #209
Quote:
Guranje1968 kaže: Pogledaj post
Sto je veci broj to je savremeniji avion.


A onda prema tome je F-111 najbolji lovac
JKD01 is offline  
Old 29.08.2013., 17:03   #210
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
F-35 je multi role zrakoplov sa jednim motorom i max brzinom od 1.6 maha koji se izvozi i proizvodi u više država.
F-22 je air superiority fighter koji ima 2 motora, max brzinu od 2.25 maha i ima 2D Thrust vectoring koji se ne izvozi nigdje pa ćak ni u Japan kako bi Ameri saćuvali tajnost tehnologije koja se nalazi u njemu.

Ona slika od Turskog nosaća je slika od Australiskih brodova "Canberra class" koji španjolci grade za njih i koji su 230m dugi a Turski će biti 220m dug i njegova gradnja još nije poćela.
Ti si smijesan ako mislis da je F22 superioran u odnosu na F35. No neka ti bude.

Taj Turski nosac nije nikakav australijaski vec Turski i ovako ce izgledati:

http://www.rmkmarine.com/landing-pla...k-project.html

To je firma koja ce ga praviti. Vec je se pocela gradnja a ovaj je drugi Turski nosac koji je planiran do 2023. biti gotov:

http://b1304.hizliresim.com/18/3/lr46c.jpg
Guranje1968 is offline  
Old 29.08.2013., 17:05   #211
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
A onda prema tome je F-111 najbolji lovac
F111 je takodjer bombarder a ne lovac. I to jako stari bombarder.

lovci su ti f15, f16, f22, f35. F35 je u svakom pogledu superioran u odnosu na na F22. Imati dva motora je mana a ne prednost. F35 je jedini lovac koji ce sa jednim motorom moci vertikalno sletiti i poletiti.
Guranje1968 is offline  
Old 29.08.2013., 17:21   #212
Quote:
Guranje1968 kaže: Pogledaj post
Ti si smijesan ako mislis da je F22 superioran u odnosu na F35. No neka ti bude.

Taj Turski nosac nije nikakav australijaski vec Turski i ovako ce izgledati:

http://www.rmkmarine.com/landing-pla...k-project.html

To je firma koja ce ga praviti. Vec je se pocela gradnja a ovaj je drugi Turski nosac koji je planiran do 2023. biti gotov:

http://b1304.hizliresim.com/18/3/lr46c.jpg
Ovo je slika koju si posta

http://d1304.hizliresim.com/18/3/lr4cf.jpg

koja se ne pojavi kada se traži na google "turkey aircraft carrier" nego se pojavi kada se traži "australia aircraft carrier".
Evo malo proćitaj o F-22 i F-35
__________________
Ja sam disleksičan!
darkwood is offline  
Old 29.08.2013., 17:21   #213
A AV-8?
antet is offline  
Old 29.08.2013., 17:22   #214
Smile

Quote:
Guranje1968 kaže: Pogledaj post
.. F35 je u svakom pogledu superioran u odnosu na na F22. Imati dva motora je mana a ne prednost...
Od prvog dana ove teme ljudi se pitaju jesi li obicni troll ili si jednostavno gl.p . Poslije nekoliko danasnjih izjava je vjerojatno i slijepcima jasno.
Idi radi nesto pametnije, citaj, informiraj se, radi na svojoj pismenosti, sve ti je bolje od ovog jadnog drukanja za Turke po forumu. I da znas da Turskoj radis medvjedju uslugu, unistavas ih svojom obranom. Bolje su stajali prije nego sto si se ti zauzeo za njih. Ovako (dok si ti uz njih) ce izgubiti i ono malo simpatija sto imaju.

Znas onaj vic o Muji: ...nemoj me vise braniti svega ti.... ?!
astra999 is offline  
Old 29.08.2013., 17:38   #215
Quote:
darkwood kaže: Pogledaj post
Ovo je slika koju si posta

http://d1304.hizliresim.com/18/3/lr4cf.jpg

koja se ne pojavi kada se traži na google "turkey aircraft carrier" nego se pojavi kada se traži "australia aircraft carrier".
Evo malo proćitaj o F-22 i F-35
Utipkaj u google "tURKSIH LPD" i dobit ces tu sliku koju sam ja postavio. No eto ti firme koja ga gradi stavio sam ti link. A ovo je maketa sa Istambulskog vojnog sajma:

http://www.turkmilitary.com/data/media/187/CIMG1456.jpg

Tako da neznas sta se ima filozofirati. Evo ovdje 3d Model:

http://www.youtube.com/watch?v=0szavVq7mZI

Ovo je nosac koji se planira napraviti do 2023:

http://www.youtube.com/watch?v=VY3mDW253lw

Zadnje uređivanje Guranje1968 : 29.08.2013. at 17:45.
Guranje1968 is offline  
Old 29.08.2013., 17:43   #216
Quote:
astra999 kaže: Pogledaj post
Od prvog dana ove teme ljudi se pitaju jesi li obicni troll ili si jednostavno gl.p . Poslije nekoliko danasnjih izjava je vjerojatno i slijepcima jasno.
Idi radi nesto pametnije, citaj, informiraj se, radi na svojoj pismenosti, sve ti je bolje od ovog jadnog drukanja za Turke po forumu. I da znas da Turskoj radis medvjedju uslugu, unistavas ih svojom obranom. Bolje su stajali prije nego sto si se ti zauzeo za njih. Ovako (dok si ti uz njih) ce izgubiti i ono malo simpatija sto imaju.

Znas onaj vic o Muji: ...nemoj me vise braniti svega ti.... ?!
Turci ma je znaci vrlo vazno sta Hrvati misle o njima? Naravno da nemate simpatija kada su vas nabijali na kolac 500 godina. Bilo bi bolesno da imate simpatija. Ali ipak su najgledanije sapunice na HRT-u "Sulejman Velicanstveni" i druge... Dok vas Turci neznaju na karti naci.

A reci ti meni sta sam ja do sada slagao? Da je F35 BOLJI OD f22? Ili da su Turske zracne snage daleko jace od Italijanskih (500 lovaca Turskih vs 170 Talijanskih)?
Guranje1968 is offline  
Old 29.08.2013., 17:53   #217
Gledam ovo i već me neko vrijeme ništa ne čudi, al da je dobro, dobro je...

I mislim si koliko su onda tek moderni F-84, F-86, F-100, F-101, F-102, F-104, F-105, F-106...
__________________
"A human being is part of a whole, called by us the 'Universe,' a part limited in time and space. He experiences himself, his thoughts and feelings, as something separated from the rest--a kind of optical delusion of his consciousness. This delusion is a kind of prison for us, restricting us to our personal desires and to affection for a few persons nearest us. Our task must be to free ourselves from this prison by widening our circles of compassion to embrace all living creatures and the whole of nature in its beauty." - Albert Einstein
rakijetina is offline  
Old 29.08.2013., 17:58   #218
Quote:
Guranje1968 kaže: Pogledaj post

Ovo je nosac koji se planira napraviti do 2023:

http://www.youtube.com/watch?v=VY3mDW253lw
Misle ga napraviti, samo ne Turci već Britanci.

http://en.wikipedia.org/wiki/Queen_E...rcraft_carrier
__________________
"Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not.
Both are equally terrifying." – Arthur C. Clarke
Amazing Pudding is offline  
Old 29.08.2013., 18:30   #219
S kakvim mi likom imamo posla, to je fantastično.
__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Old 29.08.2013., 18:54   #220
Quote:
rakijetina kaže: Pogledaj post
Gledam ovo i već me neko vrijeme ništa ne čudi, al da je dobro, dobro je...

I mislim si koliko su onda tek moderni F-84, F-86, F-100, F-101, F-102, F-104, F-105, F-106...
A tek Fw 190 ili Me 262.
Ups, zaboravio sam da ww2 nikad nije postojao i da Italija nije nikad bila na Balkanu osim u Istri
Ova tema vuče na onu sa povijesti da je JNA bila 3 sila u europi.
ferda is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:39.