Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2006., 20:19   #1
Utrogestan

Dali je neko primao u prvim nedeljama trudnoce, i kako su delovale? Ja sam ih dobila, ne kao vaginalete, vec kao tablete, a trebaju se korsititi kao vaginalete. Od sestrine prijateljica sam chula da je ona to primala, i da poprilichno otvaraju apetit (bar kod nje) i da joj jako smetaju na zheludac (shto u mome sluchaju nema opasnosti ), ali me zanima dali je josh neko to primao...
Julls is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 20:50   #2
http://p221.ezboard.com/bmameibebe
tu se raspitaj dobit ces odmah odgovore
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 21:28   #3
Julls, ja sam ih uzimala od 1 dana zaceca (obzirom da se u mom slucaju radilo o potpomognutoj oplodnji). U pocetku sam ih uzimala 2 dnevno (vaginalno) a kad sam potvrdila trudnocu krenula sam sa 3 dnevno. Ne otvaraju apetit, nikakvih popratnih pojava nisam imala, osim sto one djeluju kao vrlo blagi sedativi, sad, da li mi se zbog njih strasno spavalo ili zbog prilagodbe tjela na prve tjedne trudnoce to ti ne bih znala reci. Uzimala sam ih sve do 12 tjedna trudnoce. Prestanak uzimanja treba biti postepen.
Utrogestan ti je zapravo hormon progesteron, te se daje u slucaju kad ga tijelo ne proizvodi dovoljno ili u slucajevima kad postoje sumnje za eventualni spontani.
Naravno ovo su sve laicka objasnjenja, a vise mozes saznati na rodinim stranicama www.roda.hr forum
Tinkili is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 08:56   #4
Da, curke su ti sve rekle.
Progesteron je hormon trudnoce, tj. cuvar trudnoce.
Nije ga opasno piti, naprotiv.
Uzima se i kao vaginaleta i kao tableta oralno.
Curke su ti ponudile vec dva nasa forumcica sa rijesenjima.

Rita....
marta123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 18:54   #5
ja sam ih koristila na početku trudnoće. ali vaginalo. nikakvih nus pojava nisam imala. osim psihičkih jer mi je već fakat išlo na živce to stalno naguravat si u piiiiiii.......!!!!!
marinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:18   #6
ja sam uzimala, sve je prošlo ok!!
Kent is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 11:14   #7
utrogestan

ubit će me ovo uzimanje tih tableta, mućnina gora no ikad, samo mi se spava, tak sam ko da ne živim.....užas!
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 14:56   #8
Tek si na početku trudnoće,pa ih zbog tog uzimaš,ili...?Jer i ja sam ih uzimala na početku trudnoće do 12-og tjedna,pa prekinula pa sad opet zbog napete maternice od 23-eg tjedna ih uzimam.
Ne znam moraš li ih uzimati peroralno ili kao vaginalete?!Ak ti je doc rekao da ih piješ probaj ga pitati da li bi ih mogla ipak vaginalno uzimati s obzirom na mučnine(ili smanjiti dozu)-ako ti oni izazivaju to-jer na poč.trudnoće dok se do 12-estog tjedna ne formira posteljica i hormoni se ne stabiliziraju većini se trudnica spava-ja sam znala prospavati po pola dana ,a mučnine sam imala sve do 16-tog tjedna(neovisno o utrogestanu,jer sad nemam nikave mučnine niti mi se spava).
sretnodijete is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 16:31   #9
pijem 3x2 na dan, u 12 sam tjednu tak da se nadam da bude moj gin slj. tj. rekel da je dosta tableta. inače su mi ih dali u bolnici radi prijetečeg pobačaja. krvarenje se smanjilo i ostao samo tamno smeđi iscjedak pa su me pustili doma na mirovanje. inače taj iscjedak nije nestao već imam osjećaj da se pojačava, nemam grčeve i ništ me ne boli , dal je to možda zbog tih tableta???
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 16:34   #10
Quote:
fatmama kaže: Pogledaj post
pijem 3x2 na dan, u 12 sam tjednu tak da se nadam da bude moj gin slj. tj. rekel da je dosta tableta. inače su mi ih dali u bolnici radi prijetečeg pobačaja. krvarenje se smanjilo i ostao samo tamno smeđi iscjedak pa su me pustili doma na mirovanje. inače taj iscjedak nije nestao već imam osjećaj da se pojačava, nemam grčeve i ništ me ne boli , dal je to možda zbog tih tableta???
pa kolko ja znam,te bi tabl te grčeve trrebale smanjiti...da prestanu... kad je opet kontrola...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 18:50   #11
u petak, kak velim nemam bolove ni grčeve samo me ta smeđa (Stara) krv zabrinjava. rekli su mi da će je još biti pošto je hematom još bil 4x2,9 cm al to je bilo prije 10 dana i mislim da je više stare krvi iscurilo od veličine tog hematoma
fatmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 21:46   #12
Krvarenje u ranoj trudnoći i Utrogestan

Molila bih vas za savjet... Danas sam na 5+1 i na prvi pregled sam naručena u ponedjeljak. Međutim, danas popodne primjetila sam krv na papiru nakon mokrenja. Strašno sam se preplašila i odmah s MM otišla u bolnicu na hitnu. Tamo me pregledala liječnica ručno i UZV. Zaključak je bio da je to tek sukrvica, jer se krv slabo vidjela. Nakon toga na UZV je vidjela "strukturu nalik na GV" promjera 5 mm. Uglavnom, zaključak je bio da je moguće da je to krvarenje bilo zbog prilagodbe organizma na hormone, ili zbog toga što mi je tada normalno trebala biti menstruacija (ali nije). Pustila me kući i rekla da se javim u slučaju jačeg krvarenja ili bolova. Na kraju je rekla da će mi dati Utrogestan 3x1 tableta dnevno. Oralno, ne vaginalno upravo zbog te sukrvice.
Sad dolazi moje pitanje: nisam sigurna da li da uzmem lijek. S obzirom da u uputama za primjenu Utrogestana piše da se smije uzimati samo u prvom tromjesečju i to samo vaginalnim putem, a i zbog toga što mi je krvarenje u međuvremenu prestalo.
Sigurna sam da vas ima dosta s ovakvim iskustvom... Hvala na pomoći
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:06   #13
na žalost najiskusnija u ovome ti je Any5 koje danas nema....
ona je koristila i taj ustrogen i mislim da je najbolje da to piješ ili stavljaš vaginalete (što god) ako ti je doktorica tako rekla......
kad Any navrati ona će ti više znati.....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:18   #14
ja sam bila 6 tj i uzimala utrogestan 3 puta po dvije a danas sam na dabrostonima sad sam prosla 5 mj i sve je ok
tatjanab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:18   #15
Bok draga,
ja ti ih pijem već više od mjesec dana isto radi krvarenja. Isto sam imala sukrvicu kad sam trebala dobit mengu (a kako nisam znala da sam trudna nisam se baš ni uzrujavala ) Onda sam nakon nekoliko dana prokrvarila-ali samo malo pa su mi dali mi dabrostane a kasnije i utrogestane. Ja ih pijem 3X2 dnevno i užasne su mi-imam užasne mučnine i slabost od njih. Mogu ih ili piti ili uzimati vaginalno-po izboru. Ja ih pijem jer mi je jednostavnije iako nemaju nuspojava ako ih se uzima vaginalno-tako da ih tako uzmem samo kad mi je baš jako loše.
Slobodno ih pij jer mislim da ne mogu škodit. Meni je rekla cura u apoteci da ih danas pije svaka druga cura!

Ako te još bilo što zanima samo pitaj.
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:19   #16
Quote:
tatjanab kaže: Pogledaj post
ja sam bila 6 tj i uzimala utrogestan 3 puta po dvije a danas sam na dabrostonima sad sam prosla 5 mj i sve je ok
Možeš mi reći jesu ti prepisali utrogestan zbog krvarenja ili zbog čega?
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:23   #17
da,zbog krvarenja tj sukrvice,prvo sam pila utrogestane pa vaginalno jedno vrijeme,onda sam pila poslije nekog vremena dabrostone a utrogestane vaginalno
tatjanab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:24   #18
Quote:
Thai kaže: Pogledaj post
Bok draga,
ja ti ih pijem već više od mjesec dana isto radi krvarenja. Isto sam imala sukrvicu kad sam trebala dobit mengu (a kako nisam znala da sam trudna nisam se baš ni uzrujavala ) Onda sam nakon nekoliko dana prokrvarila-ali samo malo pa su mi dali mi dabrostane a kasnije i utrogestane. Ja ih pijem 3X2 dnevno i užasne su mi-imam užasne mučnine i slabost od njih. Mogu ih ili piti ili uzimati vaginalno-po izboru. Ja ih pijem jer mi je jednostavnije iako nemaju nuspojava ako ih se uzima vaginalno-tako da ih tako uzmem samo kad mi je baš jako loše.
Slobodno ih pij jer mislim da ne mogu škodit. Meni je rekla cura u apoteci da ih danas pije svaka druga cura!

Ako te još bilo što zanima samo pitaj.
Hvala ti Mene sada zapravo najviše muči da li da ih uopće počinjem piti jer mi je krvarenje prestalo. I doktorica je rekla da ne mogu škoditi. Ali nije mi rekla koliko dugo da ih pijem Ma ne znam, mislim da ću pričekati do ujutro i vidjeti situaciju.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:26   #19
OBAVEZNO uzimaj utrogestan bez obzira sto pise u uputama
on ti ima progesteron koji čuva plod
tj progesteron, uz sve ostalo, čuva plod da ga tijelo ne odbaci
jer plod ima drugačiji dna od mame

ugl, moze ti samo pomoć

ako ti je doktor rekao da piješ
ne moj se raspitivat po forumu dal da pijes ili ne
mozda neke tu jesu doktorice, ali te ne liječe i ne znaju tvoju
povijest bolesti, if you know what I mean

dakle uzimaj utrogestan, puno trudnica ih pije
i zbog krvarenja - moze bit neki hematom, ostatak M ili bilo sto

sretno!
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 22:28   #20
Quote:
Pika225 kaže: Pogledaj post
Hvala ti Mene sada zapravo najviše muči da li da ih uopće počinjem piti jer mi je krvarenje prestalo. I doktorica je rekla da ne mogu škoditi. Ali nije mi rekla koliko dugo da ih pijem Ma ne znam, mislim da ću pričekati do ujutro i vidjeti situaciju.
Ma pij ih obavezno-oni ti mogu pomoći kod održavanja ploda. Meni su rekli da ću ih piti do 12 tjedna. Stvarno ne može škoditi.
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:41.