Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2008., 11:07   #1
Obveznice

Je li itko do sada kupovao obveznice i može li malo podrobnije o tome?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 16:41   #2
ma koje obveznice na vim cijenama dionica...pa daj pogledaj još malo cijene dionica
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 19:02   #3
Dobro pitanje, ali to se ne isplati na godinu dana kupiti, a u roku godinu dana dionice će biti dovoljno jeftine za kupnju. Pogledaj novčani fond.
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
ma koje obveznice na vim cijenama dionica...pa daj pogledaj još malo cijene dionica
Ti ni sam nemaš iskustva sa dionicama, pa nije ok da dijeliš savjete koji bi mogli nekoga baciti u bankrot.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 12:51   #4
Navodno su prinosi na neke obveznice 10 posto. to mi se čini bolje od novčanih fondova.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 13:13   #5
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Navodno su prinosi na neke obveznice 10 posto. to mi se čini bolje od novčanih fondova.
Jest, Optima recimo ima 9,125% obveznice izdane, ali jesi ti vidjela financijske izvještaje te firme

Ako tako gledaš, HT nudi dividend yield oko 10% na ovim cijenama, čak i nešto više...
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 15:21   #6
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Navodno su prinosi na neke obveznice 10 posto. to mi se čini bolje od novčanih fondova.
Na obveznice ide i provizija, za novčani fond ulavnom nema provizije.
Državne obveznice imaju manje prinose jer su kao sigurnije. A te od 10% su od nekih poduzeća. Poduzeće nemora bankrotirati, dovoljno je da loše posluje pa da cijena obveznica padne. Mogu past i 40%, ali uglavnom ako poduzeće ne bankrotira isplate obeznice po cijeni od 100%. Npr. 14-godišnje obveznice od države Srbije sa prinosom od 7% se trenutno prodaju po 60% nominale. Znači ako su prodavane po 100%(mogu se prodavati po 70% a isplačivati po punoj cijeni(100%)) netko je izgubio čak 40%. Cijena obveznica direktno je povezana sa kamatnim stopama na štednju. HR obveznice bi izbjegavao jer nam je država pred raspadom zahvaljujući "sposobnim" političarima.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 17:54   #7
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
... HR obveznice bi izbjegavao jer nam je država pred raspadom zahvaljujući "sposobnim" političarima.
A fond HB će najviše novca od Ine ulupatu baš u te.
nulakuna is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2008., 20:20   #8
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
A fond HB će najviše novca od Ine ulupatu baš u te.
Pa šta ih briga, nisu njihovi novci, oni će dobiti proviziju šta god da bude. A i nemaju u šta ulupat nego u to, to bi kao trebalo biti najsigurnije, nisu oni krivi šta su nam debili razje državu.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2008., 22:40   #9
čuj ti štrumf...ja dijelim savjete...osobno ne bi ulagao trenutno u obveznice jer sam agresivan investitor a dionice nerealno niske... jer trebaš još koje pojašnjenje...

porfelj si sam posložiš prema svom novčanom stanju i prema riziku ...


a to kaj ti gledaš tjedno dnevne cijene ...tu ti ja ne megu pomoći....

investitor gleda prilike a ne trendove...
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:14   #10
Situacija s dionicama je skroz čudna...taman kad pomisliš da je nešto baš dobro palo i da je dobra investicija, drugi dan ista dionica padne još više. Tak gledam ovu ATPL..gle 1500, baš dobra cijena, kad sljedeći dan vidiš ATPL na 1400, još bolje, kad evo danas 799 Sreća pa još nisam ništ kupila.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:23   #11
Izgleda da je neka fora s tim margin kreditima. Ljudi uzmu kredit, ali banke izgleda imaju pravo prodati dionice kupljene margin kreditom, ako dotična dionica padne ne znam koliko. I sad su izgleda fondovi skužili da im se isplati rušiti neku dionicu a onda pokupiti jeftino dionice kupljene margin kreditima...ako sam ispravno shvatila Ajme koje nasanjkavanje.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:29   #12
Quote:
vedric kaže: Pogledaj post
čuj ti štrumf...ja dijelim savjete...osobno ne bi ulagao trenutno u obveznice jer sam agresivan investitor a dionice nerealno niske... jer trebaš još koje pojašnjenje...

porfelj si sam posložiš prema svom novčanom stanju i prema riziku ...


a to kaj ti gledaš tjedno dnevne cijene ...tu ti ja ne megu pomoći....

investitor gleda prilike a ne trendove...
Balonjo nemoj mi se praviti pametan, u dionicama sam od 2001.g. A da nemaš pojma se vidi, budući da si potvrdio da si debelo u minusu, a izgubiti ćeš još i više. A Kostolany i Graham te nebi stavili pod agresivne investitore, nego pod glupe.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 00:43   #13
Ajde papa štrumf smiri se malo.
Odjednom si uletio na ovaj pdf i na svakom postu se obraćaš s visoka, vi ste glupi, ja sam pametan, ja imam iskustva 8 godina, vi ste neiskusni, kako niste mogli predvidjeti ovaj pad, i sl.

Nije te ugodno čitati.
Napiši nešto konstruktivno, poučno, ako misliš da imaš dovoljno iskustva i znanja pa da ljudi nešto nauče, a ne samo pametkovat.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 09:16   #14
... i malo veći i jači igrači su u minusu, od nekoliko miliona eura , .... a očito da ti ne razlikuješ špekuliranje i investiranje ...

znači svi oni koji su u top 10 su glupi i idioti... ajde pogledaj si koliko su oni izgubili...

kao što rekoh .. lagano je biti investitor s 100 000 kuna a za više je ipak malo teže....

svatko ima svoju strategiju.... u minusu je 95% investitora i sad su svi oni glupi... e pa budi onda sretan ... i uopće me ne zanima kaj ti radiš nit mi se da trošiti vrijeme na ovakve invedtitore kao ti .... uživaj u svom plusu ...

i ne mislim se više javljat na tvoje postove isključivo zato jer mi tvoje pisanje ispod svakog nivoa,
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 15:01   #15
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Ajde papa štrumf smiri se malo.
Odjednom si uletio na ovaj pdf i na svakom postu se obracaš s visoka, vi ste glupi, ja sam pametan, ja imam iskustva 8 godina, vi ste neiskusni, kako niste mogli predvidjeti ovaj pad, i sl.
Ja sam poceo citat i pratit ovaj pdf sredinom 2006. Štrumf je onda
još aktivno sudjelovao ovdje. Kasnije je jednostavno nestao, baš u
vrijeme kad su "i bakice na placu počele pričat o dionicama". Čovjek
je vjerojatno znao što radi - rasprodao portfelj negdje u 2007. i evo
ga opet nakon velikog pada. Čeka priliku. Bafetovski, zar ne?

Svi ostali, a uključujući i mene, ovdje smo se uključili u 2007. k'o ovce.
__________________
Do you respect wood?
mike1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 15:34   #16
@mike1

Pretpostavljao sam ja da je on ovdje bio aktivan (po broju postova i datumu registracije), ali od kad ja pratim ovaj pdf (godinu i par mjeseci) njegov post nigdje nisam pročlitao.
Nigdje nisam vidio da upozorava na veliki pad i da je on prodao portfelj.
A sad odjednom došao i pametkuje.
Na to sam mislio.

Vidi se da čovjek dosta toga zna, "zamjerio" sam mu samo način na koji se obraća drugima.
__________________
"Ovo je mišljenje, a ne savje(s)t" ®Zaf
G. House is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 20:17   #17
ni jedan investitor nije u 2007 prodao cijeli portfelj...uvijek samo djelovi i ponovno ulaganje ..samo s većim oprezom jer su tada iskreno cijene bile visoke...

kod nas se još uvijek očekuje konsolidacija tržišta..puno firmi će se preuzimat preko burze... samo zato jer se neće svi uspjeti održat sami...

i tu je naša prilika...konsolidacija sektora...a eu nam je pred vratima... a ovo je uistinu isforsirano stanje...

pogledajte samo zarade..ako bi i prihodi nekih firmi pali 50% još bi neke dionice bile uistinu jeftine po svi,m parametrima...

a dionice su pale i neke više od 70% ...

jednostavo...danas je vrijeme za kupovinu..još ne na kredite i margine , lombarde..ali to će biti mnogima prilika za iznimno jeftin ulaz...

pogledajte koliko su nam samo banke zaradile ...nije bilo otpisa imovine..... i kad smo već kod toga naše banke se 2007 nisu toliko zaduživale na stranim tržištima..pa pogledajte zarade...

iskreno ne očekujem veći pad prihodau inozemstv u od 20% samo za neke sektore... brodari priča za sebe..pa si to uračunajte u dionice...i vidjet ćete da smo prejeftini

Zadnje uređivanje vedric : 25.10.2008. at 20:23.
vedric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 14:40   #18
Quote:
G. House kaže: Pogledaj post
Ajde papa štrumf smiri se malo.
Odjednom si uletio na ovaj pdf i na svakom postu se obraćaš s visoka, vi ste glupi, ja sam pametan, ja imam iskustva 8 godina, vi ste neiskusni, kako niste mogli predvidjeti ovaj pad, i sl.

Nije te ugodno čitati.
Napiši nešto konstruktivno, poučno, ako misliš da imaš dovoljno iskustva i znanja pa da ljudi nešto nauče, a ne samo pametkovat.
Pametujete svi vi, savjetujete ljudima da kupuju, a nemate nikakvog iskustva. Ljudi bi mogli izgubiti ušteđevinu za penziju, djecu...
Pišem konstruktivno, ali vama bi bilo konstruktivno samo ako netko kaže da će Crobex ići gore. Dionice po ovim cijenama nebi prodavao, a kratkoročno bi kupovao tek ako Crobex padne na 1000. Obavezno pročitajte knjigu Izazov burze - Andre Kostolany. Ako ima neka zgodna i neudana investitorica ja ću joj posuditi svoju knjigu, čak joj i sve svoje iskustvo prenijeti uživo.

Zadnje uređivanje papa štrumf : 26.10.2008. at 14:53.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:10   #19
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
... čak joj i sve svoje iskustvo prenijeti uživo.
Molim lijepo, ali samo ako će bit pantomima.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 12:27   #20
Riješena je Štrupfeta i to na 50-ti rockas!
__________________
No Pasarán!

Drastične situacije, zahtijevaju drastične mjere!
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.