Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2010., 09:36   #1
Dukanova dijeta

Pozdrav svima,

imam jedno pitanje, nisam našla temu o tom ovdje. Čitam danas u novinama o Dukanovoj dijeti( moguće se drugačije piše njegovo ime).
Zna li netko više o tome i je li itko probao taj plan prehrane?

Hvala na odgovorima.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:25   #2
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

imam jedno pitanje, nisam našla temu o tom ovdje. Čitam danas u novinama o Dukanovoj dijeti( moguće se drugačije piše njegovo ime).
Zna li netko više o tome i je li itko probao taj plan prehrane?

Hvala na odgovorima.

uze mi riječ s tipkovnice

i mene isto interesira. pročitah jutros i baš me zainteresiralo. sve informacije dobrodošle!
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:39   #3
evo pronašla sam ovo. malo je detaljnije opisano.

http://www.thedukandiet.org/Program/Main.html

sad kad sam malo više pročitala, nisam baš sigurna...

Zadnje uređivanje inra : 20.04.2010. at 10:50.
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 11:32   #4
hvala, sad čitam ..pa ovih prvih par dana treba jesti samo i isključivo proteine?

malo dosadna ishrana..
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 11:36   #5
Meni to sliči na Atkinsa, ali ne vidim objašnjenje po kojem se principu izmjenjuju faze...
I ja bi rado čula objašnjenje...
__________________
Nekad sam bila uobražena, ali sam se oslobodila te mane. Sada sam savršena
Uranella is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 12:03   #6
aha, to je ovo u Jutarnjem u stilu "budi lijepa kao Francuskinja"

Meni osobno se ne sviđa -previše proteina..Više mi se sviđa ovaj komentar ovu dijetu:

ono što se gubi je voda, jer ugljikohidrati vežu vodu. a meso sadrži puno, ali puno masnoća, kakve su to gluposti. umjesto bifteka, maslinovo ulje, dragi moj doktore neurokirurgu. ista je stvar kao s atkinsonovom dijetom, ova dijeta sigurno ima negativne dugoročne posljedice...najvise za srce i krvni sustav. nitko ne razmišlja kakav je to šok za organizam izgubiti odjednom 4,5 kilograma??? doktori, halo? (mesecina)
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 12:18   #7
Dijeta ko dijeta , nijedna nije idealna a ni zdrava...(Ne vidim stručnosti u komentaru jer ne kaže ništa osim neslaganja s tom restrikcijom...)
4,5 kg su ništa za nekoga ko treba izgubiti 35kg i ne mislim da će mu naškoditi više od tog viška kojeg ima...Naravno da je najbolje promijeniti stil života i način prehrane, ali da čovjek ima karaktera i volje i snage ne bi sebe ni doveo do tih problema, zato sam za svaki oblik kontrole ...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 12:33   #8
chilimama, u pravu si i što se tiče komentara, naravno..Al ono, koji je sad taj D(t)ukan?

Pomisliš, pa ajd da vidim -a opet se sve svodi na isto - jesti više proteina, uh smanjit na minimum. I uvijek je tu s vremena na vrijeme "nagradica" u vidu kocke tamne čokolade. Pa to već i ptice na granama pjevaju! A ostalo su sve nijanse od dijete do dijete..

Ne znaju više kaj izmišljavat jer logika zdrave prehrane je ionako jasna. Tak da je po meni ova dijeta - već viđeno, baš kak veliš, ko i svaka druga
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 12:59   #9
osim toga, mislim da bi moj organizam doživio teški šok od tolike količine mesa, jaja i ostalih proteina. ja živim na voću, povrću, žitaricama, maslinovom ulju i slatkišima od kojih i jesam debela. meso mi je na jelovniku 1 put u mjesec dana, riba malo češće, a jaja izbjegavam jer mi teško padnu.

ne znam ni sama. nama koji imamo izgubiti puno kila ova attack faza zvuči privlačno zbog velikog gubitka u malo vremena. ali ko će mi izdražat' bez blitve, kupusa i jabuka
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 13:39   #10
Quote:
ursula1000 kaže: Pogledaj post
Tak da je po meni ova dijeta - već viđeno, baš kak veliš, ko i svaka druga


Quote:
inra kaže: Pogledaj post
osim toga, mislim da bi moj organizam doživio teški šok od tolike količine mesa, jaja i ostalih proteina. ja živim na voću, povrću, žitaricama, maslinovom ulju i slatkišima od kojih i jesam debela. meso mi je na jelovniku 1 put u mjesec dana, riba malo češće, a jaja izbjegavam jer mi teško padnu.

ne znam ni sama. nama koji imamo izgubiti puno kila ova attack faza zvuči privlačno zbog velikog gubitka u malo vremena. ali ko će mi izdražat' bez blitve, kupusa i jabuka
Ti izbaci slatkiše i voće s velikim udjelom šećera tj smanji količinu voća dnevno ( jedna jabuka/naranča/ bilošto ) a žitarice jedi samo neprerađene i to jednom dnevno...više se kreći...pij vode
Ova dijeta može biti izbor jako zdravim ljudima za početak skidanja velikih viškova ali ne i stil života...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 13:42   #11
Budući da faza čistih proteina traje samo nekoliko dana nije baš čisti Atkins.
Druga faza uvodi povrće.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 13:47   #12
mene je zainteresirala jer dosta agresivno kreće . jednom u životu sam probala "dijetu", i to onu un, bilo je rezultata ali se nisam dobro osjećala pritom.
stvar je u tome što se dosta zdravo hranim, i veći bi mi šok bio jesti isključivo meso- opet, s druge strane, dva dana bih preživjela.
koliko god se zdravo hranim, imam osjećaj da je metabolizam zaspao i ne mrda zaista, zaista zaspao. možda mu treba takav šok..

mislila sam da je ovdje možda netko već probao..

Chilli bok!
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 14:29   #13
Bog, Pješčana
Ja osobno imam vrlo neugodna iskustva s dijetama jer sam se na svakoj propisanoj udebljala u prosjeku 2-4 kg.. UN dijeta mi se nije pokazala nikako Nakon 20tak dana sam uvijek bila teža nego na početku...Sve ostale slično tome, a kupusova bi mi izazvala samo probavne smetnje... Naravno, moj stil života i režim prehrane je prilično skladan s nutricionističkim naputcima pa sam svejedno imala višak a velim i dobivala povremeno u želji da skinem...
Tjelovježba, žitarice, posni sir su mi na uši izlazili a rezultata nimalo...Zato sam odustala od svega pa nek voda nosi, kako bude..
Ova mi se dijeta čini jednostavna i mislim da bi se mogla s njom zabavviti ali na žalost, nema naputka kako točno se pridržavati dijete.
Izgleda da je ova vijest jučer bila udarna na svim portalima lijepe naše ( a možda i šire) a nijedan nije dao ništa osim okvirnih smjernica koje znam i sama ...
__________________
sponza u penziji
chilimama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 14:49   #14
evo ja mislim probat!
od sutra pa pet ili sedam dana samo proteini...
ja ne jedem slatko i to mi nije problem, ali mi je veliki problem tjestenina, riza i sve te "bijele" gluposti + naravno kruh... ne mogu jesti sve to "po malo", jer onda opet nakon nekog vremena jedem normalno - tj. previse!
najbolje mi ih je skroz izbaciti i onda sam mirna...
na ovom linku: http://www.thedukandiet.org/Program/Main.html sam našla sve uputstva, po koracima je objasnjeno, a mogu i ukratko prepricati, ako nekome treba...
zdravo ili ne, necu ulaziti u to... ali niti ovako ko sto ja jedem nije zdravo.. tako da, idem probat to promijeniti..
drzte fige
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 15:35   #15
Quote:
chilimama kaže: Pogledaj post
Ti izbaci slatkiše i voće s velikim udjelom šećera tj smanji količinu voća dnevno ( jedna jabuka/naranča/ bilošto ) a žitarice jedi samo neprerađene i to jednom dnevno...više se kreći...pij vode
Ova dijeta može biti izbor jako zdravim ljudima za početak skidanja velikih viškova ali ne i stil života...
ma, pogrešno sam se izrazila. napisah žitarice, a mislila malo više na mahunarke tipa leća, slanutak, bob, grašak.... jednom do dva puta tjedno, ni u kom slučaju svakodnevno. žitarice gotovo da i ne koristim. kruh jedem simbolično već godinama - ponekad šnitu integralnog. vode pijem 2-3 litre na dan, isto već godinama. vježbam, ne fanatično, ali pomalo svakodnevno.

i da, i sama znam da se trebam ostaviti slatkoga. i to znam već dvadesetak godina. da je to tako lako, ne bi u meni bilo ni 60 kila
inra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 15:43   #16
Danas na T-portalu:

http://www.tportal.hr/lifestyle/zdra...odricanja.html
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 15:55   #17
..a ako i Francuskinje toliko jedu te proteine, valjda mažu najviše po konjetini (ili kak se veli, ždrebećem mesu?). Bila mi je frendica nedugo, navodno im je to popularna mesina

ah, meni je Francuska sve samo ne dijeta- vino, sir i kroasani i :zazubice:
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 16:13   #18
ja ne znam otkud te priče o mršavim i zanosnim Francuskinjama koje jedu ko građevinari a nose broj 32.
valjda su Amerikanci stvorili famu da bi sebe objasnili. ništa zanosnije od ostalih žena, ništa posebnije.
i sigurno nemaju poseban gen koji neutralizira kalorije.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 21:56   #19
Baš ću probat to čudo. Zvuči logično ahhahahaha ma svaka dijeta je na istu foru: ili jedi malo kalorija ili ne jedi ugljikohidrate. jer sve to ima isti rezultat: ketoza. Eh, neki uspiju izdržat na mesinama dugo a neki odmah isti dan navečer pojedu ostatke od obilnog ručka. Kako tko
__________________
Sehnsucht nach morgen, weil es heute perfekt ist ♥
beckerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 09:29   #20
ko sto rekoh.. danas prvi dan.... za dorucak 100g puretine i 1 jogurt (0,5%mm)...
hm.. samo ne znam sta cu s kavom... inace ju pijem sa zlicicom i pol secera, a sva ova sladila su mi groznog okusa... jel netko naso nesto za secer?
Eyla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.