Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2013., 15:56   #9941
Da li je svejedno postaviti običan regulacijski ventil za regulaciju protoka kroz radijator na njegov izlaz i na ulazu u radijator ?
Tweety-A is offline  
Old 18.04.2013., 16:05   #9942
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Od plavuše i delanca sam tamo u hali malo toga uspio vidit , ali sam prošao kraj ATMOSA , i pogladio ga , kao starog poznanika.

Glavna lovina na sajmu je bila jako dobro sakrivena i zamaskirana u jednom autobusu vani na dvorišću. Moja me dobra vila navela da virnem u bus, a tamo neke kutije i kante , pa neki šparhet , a u kutu stoji on sam ko kakvo siroće, a crven, a visok , i stasit brkati turčin-najnoviji Kozlusan na pelet.

Lijepo sam sjeo na neki sanduk i primio se posla i rastavio sve što se dalo rastaviti , čak sam po sajmu tražio križni šrafciger da mogu skinut neki poklopac.

Bude fotki dok malo predahnem i skinem rezoluciju sa 18 Mp na neku normalnu , a bude i jedna tema tamo kod poletaraca koja za sad ima radni naziv " Dva Balkanca i jedna kahlica "
ovo me sad počinje zabrinjavat
od bujne plavuše ode on na brkatog turčina

uskoro ga možemo očekivat u onoj šarenoj paradi u kostimu tirkizno zelene boje
stmat is offline  
Old 18.04.2013., 18:00   #9943
Lee champa
A što kaže praksa, koju izvedbu si vidio, a koju nikad i nigdje?



nisam mislio da bi se od drva trebalo radit pufer!!nego opcenito o drvenim kucama ili nutarnjim zidovima oblozenim drvom,ko one kucice u alpama na skijalistima....
jive macola is offline  
Old 19.04.2013., 08:16   #9944
http://bib.irb.hr/datoteka/360932.Diplomski_rad_pdf.pdf


Pisali smo o spremnicima topline koji nisu samo bačva puna vode, da podsjetim, i usmjerim, nove članove foruma

a ima toga još na nivou nano tehnologije

http://www.fkit.unizg.hr/_news/31881...v_Kurajica.pdf
ramzay is offline  
Old 19.04.2013., 08:21   #9945
gospodo, kaj vele vaši 'dobavljači' za drva? moj veli 100kn više po 'klaftru', ili ti ga 1400 kn za 4 metra drva (cijepanica, bukva) ??
mranderson is offline  
Old 19.04.2013., 08:41   #9946
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
gospodo, kaj vele vaši 'dobavljači' za drva? moj veli 100kn više po 'klaftru', ili ti ga 1400 kn za 4 metra drva (cijepanica, bukva) ??
A je l¨ to prostorni metar sa zrakom između cjepanica ili sa korekcijom od 1,4?

Zapravo, zanima me po kojim pravilima je to uređeno kod nas?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Old 19.04.2013., 09:24   #9947
lee ja sam isto, vjerovao ti ili ne, upoznat sa 'šumarskom' mjerom, ali si tu mjeru možeš, barem je tako tu kod mene, okačiti....
znači, to je cijena za 1x1x1 m = 1400 kn
mranderson is offline  
Old 19.04.2013., 13:41   #9948
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
lee ja sam isto, vjerovao ti ili ne, upoznat sa 'šumarskom' mjerom, ali si tu mjeru možeš, barem je tako tu kod mene, okačiti....
znači, to je cijena za 1x1x1 m = 1400 kn
hoces reci 1x1x4m = 1400kn ???
spoki007 is offline  
Old 19.04.2013., 13:47   #9949
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
hoces reci 1x1x4m = 1400kn ???
Da oprostite nije bilo namjerno
mranderson is offline  
Old 19.04.2013., 14:18   #9950
pozz!!

jedno pitanjce!!!!!!

dali mi je bolje staviti na malu bio-cet 17 pecicu cetveroputi rucni

ili troputi termostatski,npr sa patronom oko 65-70

pecica bi bila full u pogonu

jel je cak i malo slabija nego sto bi trebala biti

ali dimnjak nemoze podnet nest jace
vlado7 is offline  
Old 19.04.2013., 14:21   #9951
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
Da oprostite nije bilo namjerno
skupooo!!!
vlado7 is offline  
Old 19.04.2013., 17:57   #9952
Quote:
vlado7 kaže: Pogledaj post
skupooo!!!
e sad, to ispada ko da je moja cijena, i da ja tražim toliko za drva, NE, ja toliko moram platiti, a izbora nemam...
mranderson is offline  
Old 19.04.2013., 18:16   #9953
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
e sad, to ispada ko da je moja cijena, i da ja tražim toliko za drva, NE, ja toliko moram platiti, a izbora nemam...
Jel moguce da te po metru dodje 350 kuna,ja prije dva tjedna u zg gledao bukva i grab se nude po260- 270 kn po metru.
silvester2 is offline  
Old 19.04.2013., 18:32   #9954
Quote:
silvester2 kaže: Pogledaj post
Jel moguce da te po metru dodje 350 kuna,ja prije dva tjedna u zg gledao bukva i grab se nude po260- 270 kn po metru.
e hebat ga, jesam ja to vidim nespretno napisal, ovo 1400kn je s prijevozom, doma pred vrata... e sad, koliko bude mene došao prijevoz iz zg, vjerojatno budem dosel na isto 350 kn
mranderson is offline  
Old 20.04.2013., 09:09   #9955
Quote:
stmat kaže: Pogledaj post
ovo me sad počinje zabrinjavat
od bujne plavuše ode on na brkatog turčina

uskoro ga možemo očekivat u onoj šarenoj paradi u kostimu tirkizno zelene boje
Ah , kad sam se našao nasamo s njim , onako stasitim i kad sam kleknuo, nisam mogao odoliti , a da se ne primim posla
ramzay is offline  
Old 20.04.2013., 09:35   #9956
Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Ah , kad sam se našao nasamo s njim , onako stasitim i kad sam kleknuo, nisam mogao odoliti , a da se ne primim posla
LOL
mranderson is offline  
Old 20.04.2013., 10:50   #9957
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
LOL
Ma najviše sam se napatio dok sam ga skinuo, mislim poklopac, i sad si mislim kako bi to neka plavuša skinula, kako ????, pa nema ona križni šrafciger, trebalo je to napraviti na neki patent , samo se potegne.
ramzay is offline  
Old 20.04.2013., 21:25   #9958
Thumbs up

Quote:
ramzay kaže: Pogledaj post
Ma najviše sam se napatio dok sam ga skinuo, mislim poklopac, i sad si mislim kako bi to neka plavuša skinula, kako ????, pa nema ona križni šrafciger, trebalo je to napraviti na neki patent , samo se potegne.
Gospon ramzay određene plavuše su se u skladu sa sezonskom migracijom počele pakirati i razmišljaju - prema moru
Skinuo ga Vi ili ne skinuo, one budu svejedno potegnule - do mora, one više i ne mare za naše centralno grijanje na drva, ne mare više ni za nekakav patent samo neka im u narednom ljetnom razdoblju pećikurac ima dovoljno EURnergije
plus is offline  
Old 21.04.2013., 22:15   #9959
Pozdrav ekipi, može pitanje? Zašto ne bi moglo.

Ovako: Kod kombinacije podnog i radijatorskog grijanja, trebao bi izvesti regulaciju za podno u nekim krugovima. Majstor predlaže od oventropa unibox ertl za podno grijanje, koje bi postavio u zid cca 20-ak cm od poda. Kaze da je tako vec postavljao i da funkcionira.

A frend mi predlaže da stavim šuplju cijev tamo gdje će biti podno i da uguram senzor te ga spojim na digitalni termostat- on ovo nije nikad postavio ali smatra kak onema razloga da ne radi. Čak misli da bi i bolje radilo od prve opcije jer bi senzor bio u samom podu.

Ako uzmem u obzir da Oventropov unibox košta oko 500 kn trebalo bi mi 3 ili 4, ova druga opcija je bagatela.

Jel možda netko takve stvari već radio i da zna provjereno da radi, ili se možda može ista funkcija postići za neku manju lovu.

Hvala
g-sad is offline  
Old 22.04.2013., 21:27   #9960
Thumbs up Šuplja cijev itd.

Quote:
g-sad kaže: Pogledaj post
Pozdrav ekipi, može pitanje? Zašto ne bi moglo.

Ovako: Kod kombinacije podnog i radijatorskog grijanja, trebao bi izvesti regulaciju za podno u nekim krugovima. Majstor predlaže od oventropa unibox ertl za podno grijanje, koje bi postavio u zid cca 20-ak cm od poda. Kaze da je tako vec postavljao i da funkcionira.

A frend mi predlaže da stavim šuplju cijev tamo gdje će biti podno i da uguram senzor te ga spojim na digitalni termostat- on ovo nije nikad postavio ali smatra kak onema razloga da ne radi. Čak misli da bi i bolje radilo od prve opcije jer bi senzor bio u samom podu.

Ako uzmem u obzir da Oventropov unibox košta oko 500 kn trebalo bi mi 3 ili 4, ova druga opcija je bagatela.

Jel možda netko takve stvari već radio i da zna provjereno da radi, ili se možda može ista funkcija postići za neku manju lovu.

Hvala
A imaš ti možda i punu / nešuplju cijev?

Pitaj ti tog tvog majstora što bi se dogodilo da na izlaz iz radijatora spoji ulaz u podno grijanje?
plus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:08.