Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2005., 11:00   #1
Arrow Drvena kuća

Stare posavske drvene hrastove kuce od hrastovih planjki za preseliti.

ima tko iskustva? Jel ishodjenje gradjevinske isto kao i za kuce od cigle? Ima li ulogu tu kakva zastita kulturne bastine ili nesto slicno?


Jel se uopce isplati to seliti na grunt i slagati?

Kuca napravljena 1940 cak je izrezbareno ime graditelja.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 11:16   #2
zašto bi to uopće i htio preseljavat?
trebala bi građ dozvola, samo nebi dobio dozvolu u kojoj bi pisalo - kuća stara 65 godina.
dobio bi klasičnu građ. dozvolu za kuću od drvene građe.
i ne vjerujem da se isplati selit.
pola je drvenarije propalo, drugu polovicu ćeš uništit dok je budeš rastavljao.
lakše je kupit novi materijal pa gradit.
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2021., 11:38   #3
Moje iskustvo

Ako se odlučite za gradnju drvene kuče samo nemojte preko firme Emaus. Ja se nisam raspitao prije gradnje o njima, na forumima nije ništa bilo, sve sam im platio i čekao skoro godinu dana ko magarac. Vlasnik se nakon nekog vremena ni ne javlja na telefon, šalje sina isti lažov ko i on, onda si sretan kad ti pošalje jedan dan u tjednu jednog radnika da ide kod tebe nešto radit i od tog radnika čuješ da niti njih ne plača mjesecima niti su prijavljeni, rade na crno. Sa tvojim novcima financira svoje ženske i na kraju kod tebe nema ni za limariju.
Her Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2021., 13:56   #4
Quote:
Her Man kaže: Pogledaj post
Ako se odlučite za gradnju drvene kuče samo nemojte preko firme Emaus. Ja se nisam raspitao prije gradnje o njima, na forumima nije ništa bilo, sve sam im platio i čekao skoro godinu dana ko magarac. Vlasnik se nakon nekog vremena ni ne javlja na telefon, šalje sina isti lažov ko i on, onda si sretan kad ti pošalje jedan dan u tjednu jednog radnika da ide kod tebe nešto radit i od tog radnika čuješ da niti njih ne plača mjesecima niti su prijavljeni, rade na crno. Sa tvojim novcima financira svoje ženske i na kraju kod tebe nema ni za limariju.
Poštovani,
možete li mi reći više detalja o svom slučaju? Naime mi potpisujemo ugovor sa navedenom tvrtkom, vjerovatno vec danas, pa ako biste mi boli voljni reci tocno sto se dogodilo, puno biste nam pomogli.
LadaRaguz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2021., 15:23   #5
Zaštita drvene kućice/spremišta

Kupila bi gotovu drvenu kućicu/spremište koja nije ničim premazana/zaštićena.
Sa čime bi je bilo poželjno premazati, te kolko često se to treba ponavljat?
__________________
♥ ♥
Xen@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2021., 12:07   #6
Imamo drvenu kuću od oblica, 15 godina staru. Pojavili su nam se crvi koji su napali, za sada samo jedan stup. Postoji li neki stručnjak ili neka služba koja se bavi savjetima o zaštiti drvenih kuća ? Ukoliko netko zna, molim da mi javi.
Prilično sam uspaničena.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 11:29   #7
seliti na moj grunt. To se radi. ima ih dosta za kupiti a tesana hrastovina je besprijekorna a nova bi kostala ko svetog petra kajgana.

koja je razlika izmedju dozvole za kucu od drvene gradje i ciglastu?

ne ynam jesi li se vozio prema sisku od ZG tamo ti ima dosta takvih kuca. presele se planjke i poslazu a iznutra izolacija pa gipsane ploce.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 11:33   #8
Quote:
koja je razlika izmedju dozvole za kucu od drvene gradje i ciglastu?
u cijeni? nikakva, jer cjena ovisi o kvadraturi. ali ako je npr GUP-o na tvom području predviđena gradnja kuća od kamena s kamenim fasadama i krovom od kupa, onda drvenjača nebi mogla dobit dozvolu.
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 11:46   #9
Moji starci su tako napravili vikendicu - preselili su kuću iz jednog sela na naš grunt na brdu... kaj se cijene tiče, mislim da se više isplati zidati ciglenu - ove hrastove ti požderu gomilu novaca
Murron is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 16:02   #10
Danas bih sigurno slagao kuću od planki (stara hrastova).
Ima tu posla, ali je gotova kuća nešto posebno. I po tremo- i zvučnoj izolaciji.
A i po pitanju zdravlja-sigurno ne ispušta radon iz betona i tko zan što iz cigle i žbuke. Kod potresa samo škripi!
Mikroklima skoro idealna (vlažnost), ako ne zezneš oblogu unutrašnjih zidova.
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2005., 19:10   #11
Re: Drvena kuca za preseliti

Quote:
Roko kaže:
Stare posavske drvene hrastove kuce od hrastovih planjki za preseliti.

ima tko iskustva? Jel ishodjenje gradjevinske isto kao i za kuce od cigle? Ima li ulogu tu kakva zastita kulturne bastine ili nesto slicno?


Jel se uopce isplati to seliti na grunt i slagati?

Kuca napravljena 1940 cak je izrezbareno ime graditelja.

Jedno vrijeme su tako preseljene mnoge stare kuće i postale vikendice...
Tada se prilično isplatilo, jer su bile prilično jeftine a i bilo je majstora koji su kod takovog posla neophodni.

Sad je takvih kuća malo preostalo i mnoge su zaštićeni spomenici, mislim baš ove posavske kuće.


Mislim, da bi ti bilo najbolje pitati u općini u kojoj takvih kuća još ima....
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 01:07   #12
Ili nisam dobro vidio , ili neznam?
Dali mislite na preseljenje u komadu , kao sto se radi u Rusiji , Rumuniji , Bugarskoj , itd. ili se to rastavlja pa sastavlja , ili se samo materijal iskoristi pa napravi potpuno drugi raspored i velicina ?
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 08:26   #13
Bojom se obilježe tj. numeriraju svi dijelovi , rastave se i na novoj lokaciji ponovo slože . Truli dijelovi se zamijene novima a obavezno se napravi i novi krov .U posljednje vrijeme to opet ulazi u modu ,lani smo ih napravili 3 komada a budući da još imamo za završiti neke detalje na dvije od njih budem ih poslikao i negdje uploadao. Inaće se baš i ne gleda na podneblje i porijeklo jer smo u sva 3 slućaja "zagorsko-prigorske hiže" stavili u različite dijelove Hrvatske ,a jednu smo stavili na bočalište iza "Okrugljaka" i ima sasvim specifićnu ulogu.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 08:47   #14
zh1, i koliko je koštalo preseljenje takve kućice?
nn-st1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 10:46   #15
Quote:
bodul kaže:
ili se samo materijal iskoristi pa napravi potpuno drugi raspored i velicina ?
Stare kuće ostaju na starom rasporedu, uglavnom. U nas se rastavljaju i ponovo slažu po istoj shemi.
Potrebni su i odgovarajući temelji.....
__________________
tko zna, zna.tko ne zna, dva.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2005., 11:14   #16
Quote:
zh1, i koliko je koštalo preseljenje takve kućice?
Oko 5k eura samo ruke (demontaža + gola konstrukcija + krov) bez transportnih troškova.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 16:19   #17
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Oko 5k eura samo ruke (demontaža + gola konstrukcija + krov) bez transportnih troškova.
5000 eur-a? imam jednu staru drvenu kuću iz 1928. na gruntu, htio bih ju na tom istom gruntu pomaknuti na nedaleko, ali meni ljepše mjesto. naravno, uzeli biste u obzir i postavu cijevi od bunara do crpke za vodu u kući. a pomaknuti/premjestiti ju želim i zbog tog meni ljepšeg mjesta i zbog toga što bih ju nanovo htio složiti/postaviti na pravu, čvrstu betonsku podlogu.
brzi bugatti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 10:27   #18
Quote:
zh1 kaže:
Oko 5k eura samo ruke (demontaža + gola konstrukcija + krov) bez transportnih troškova.
jel tu racunas i krovni materijal?

inace te kuce jako lijepo izgledaju i daju se vrlo dobro urediti a uklopit ce se u svako kontinentalno podneblje od Slavonije do Like.Hrastovina je kvalitetna i strasno tvrda i ako se kuca povremeno zastiti drvo traje godinama.

imas koju fotku slozene kuce?
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2005., 12:43   #19
Samo ruke. Imam sliku prizemnice ali mi ju neće uploadati jer sam ju prek skenera stavio na komp (moram nešto iskemijati jer slike sa digitalca se normalno uploadaju )
Drvenu katnicu smo složili u G.Kotaru a tamo ću ići skoro pa do onda čekajte.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2005., 20:28   #20
Drvena kuca u Zagorju ?

Mogla bi mi se ukazati prilika za povoljnu kupnju stare drvene kuce u Zagorju, na juznim obroncima Ivanscice.

To bi bilo cca 40 min od Zagreba.

E sad, kaj mislite, dal bi se to isplatilo malo urediti pa prodati ?

Nekako primjecujem da pocinje potraznja za drvenim vikendicama (naravno, uredjenim) ?

Kaj je s lokacijom ? Znam da se traze drvene kuce u Gorskom kotaru, ali Zagorje ???

Opcenito, koja je Vase misljenje o ulaganju u drvene vikendice ?
Miletina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.