Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2011., 15:39   #241
Pas u vlaku

Ma to su zbog mene promijenili pravilo o vožnji pasa u vlaku: sada se besplatno vozi pas do određene visine, a prije je pisalo, doslovce: "Besplatno se vozi pas koji stane vlasniku u krilo"!

Dakle to je bila smijurija kada bih svoje tele (80 cm u grebenu, molim!) sa oblakom dlake od pol metra smjestila sebi u krilo! Izgledalo je kao da pas sam sjedi, a ja kroz dlaku proguram ruku sa jednom kartom. Ako se i kondukter i publika nebi zagrcnuli od smijeha, ja bih prepotentno izrecitirala to njihovo pravilo.

Sad se kajem, jedino se još jazavčari voze besplatno u tim našim preskupim vlakovima...
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 17:41   #242
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
Sad ti više neće smetati ???
Naravno da će smetati! Pa kako vi ne razumijete da neki ljudi imaju stvarno strah od vaših ljubimaca i da ih ne žele u svojoj blizini.. Ubuduće ću biti upozorena od strane prijevoznika vozi li se i nekakva velika životinja i propustit ću vožnju.
U dobroj namjeri sam ostavila post, da svi vi djelujete sukladno pravilniku o vožnji vaših životinja, a sada me svi napadate...čemu...
nika00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 17:45   #243
Ja uopće ne sumnjam da ti imaš strah i da imaš pravo na to da ti se nešto ne sviđa, svi su više manje komentirali tvoju priču o veličini psa kao i tvoju priču o tome da je šetao bez lajne kroz bus, o besplatnoj vožnji uopće neću.

I zato lijepo rekoh da su u strahu velike oči.
Kao i u ribara riba kojha mu je pobjegla s udice
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2011., 20:49   #244
Quote:
nika00 kaže: Pogledaj post
Naravno da će smetati! Pa kako vi ne razumijete da neki ljudi imaju stvarno strah od vaših ljubimaca i da ih ne žele u svojoj blizini.. Ubuduće ću biti upozorena od strane prijevoznika vozi li se i nekakva velika životinja i propustit ću vožnju.
U dobroj namjeri sam ostavila post, da svi vi djelujete sukladno pravilniku o vožnji vaših životinja, a sada me svi napadate...čemu...
Pa svi se i ponašamo u skladu s propisima o prijevozu životinja. Zato i moramo imati aute, jer bez njih nikamo s malo većim psom ne bismo mogli, s obzirom na to da nas s psom veličine boksera u autobus ne bi ni pustili. A ovo da će tebe prijevoznik upozoriti i predviđenoj vožnji velike životinje, također je izmišljotina, jer ne smije ni dopustiti prijevoz velike životinje u autobusu.

Molim te, poštujemo činjenicu da ne voliš pse i da ih se bojihš, ali nam onda objasni kog vraga radiš ovdje.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 19:49   #245
Quote:
nika00 kaže: Pogledaj post
ja znam da vi svi jako volite svoje životinje, i zahvalna sam na pravilniku o vožnji životinja, ali danas sam se vozila autotransovim autobusom za Zgb iz jednog manjeg grada u Istri..put traje 5h, a iza mene je sjedila gospođa s velikim crnim bokserom..imao je lanac ali joj se nekoliko puta otrgnuo i šetao po busu..ja sam umrla od straha,jer se inače strašno bojim životinja, a da ne pričam o plinovima..jedva sam izdržala do ZGb, a kad sam izašla iz busa "ostavila sam doručak" na peronu.. nikad više busom!!! ostavljam dojmove na forumu, a sad se idem žaliti upravi!

ova priča nije za vjerovati, i to više elemenata u njoj (lanac/otrgnuo/šetao po busu/umiranje od straha/plinovi/). Vjerujem da je već na sve odgovoreno, ali ne mogu se suzdržati da ne odgovorim na ovaj: dakle kako ljudi znaju smrdjeti, to mi je glavni horror u javnom prevozu!!! Ako je meni ikad došlo da to je bilo na LJUDE a ne na životinje! Da netko vozi busom tvora koji se stalno nečega panično plaši bilo bi mi lakše. Bar bih mogla naglas reći: "Vaš tvor smrdi", ovako to zbog pristojnosti nesmijem.
Kad se sjetim jutarnih tramvaja... ma ne, neću.

Kada bi ulazak u bus i druga vozila javnog prevoza zabranjivali ljudima koji smrde, reže, laju, grizu i trgaju se s lanca bilo bi nam svima lakše!
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 20:44   #246
ajmo skratit priču :

moj pas u dva izdanja :

SMIJE U VLAK


NE SMIJE U VLAK
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2011., 21:10   #247
E da..smrad, ja se ne mogu načuditi likovima koji u busu izuvaju cipele ili patike ili čizme..koji u teretanu dođu smrdljivi pa se dodatno usmrde a takvi isti se voze i u javnom prijevozu, koji u istoj znojnoj maji vježbaju mjesec dana, misleći valjda da ako peru tijelo maju ne trebaju,kojima iz žvala smrdi kao iz javnog wc-a.
Psi prde a i ljudi prde, čak sam sklona reći da zavisno što jedu, ljudi prde puno smrdljivije od jednog prosječno hranejnog psa.
Ljudi hrču, u javnom prevozu, sline i bale, a autobuse na duljim linijama trebalo bi šmrkom prati iznutra i izvana barem jednom tjedno.

Da i ja skratim priču, ne smetaju mi psi u busu, ne vjerujem da se šetaju a i da se šetaju ( pokušavam zamislit psa koji šeta u vožnji) također mi ne bi smetali.
POštujem da nekima smetaju ali baš me iskreno brige za to. Nek se voze sa onim prijevoznicima koji ne dopuštaju pse...a slijedeći put kad ljudi budu prdljivi i smrdljivi neka se žale.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2011., 19:04   #248
Quote:
Pa kako vi ne razumijete da neki ljudi imaju stvarno strah od vaših ljubimaca i da ih ne žele u svojoj blizini.. Ubuduće ću biti upozorena od strane prijevoznika vozi li se i nekakva velika životinja i propustit ću vožnju.
U dobroj namjeri sam ostavila post, da svi vi djelujete sukladno pravilniku o vožnji vaših životinja, a sada me svi napadate...čemu...
Post NISI ostavila u dobroj namjeri, jer da jesi nebi se naslađivala time kako si se žalila upravi. A bogami, nebi se ni žalila da imaš imalo dobre namjere!

Pazi, njoj pas smrdi... Smrdi i meni, pa se ne žalim. Jer mi jednako tako smrde babe, dede i ostali primjerci netom izašlih ispod kamena koji se uredno voze busom al za sapun nisu čuli, al im zato rakija i kapula nije strana! Smrde mi i bebe kad se useru u pelene, a mama uredno to ignorira cijelim putem. I njima nitko neće prigovorit!

Nerviraju me i bebe koje plaču bez prestanka, nerviraju me djeca koja vrište i skaču, a mame samo stoje i tulavo se smješkaju ko da su friško lobotomizirane umjesto da reagiraju, nerviraju me glupe tuke koje laju na mobitel cijelim putem, pa se nitko na njih ne žali!

Jer su ljudi.

Moš mislit Da jesu poznavali bi osnove higijene i kulture...

Al zato moje mace predstavljaju valjda nacionalnu prijetnju pa im je vožnja autobusom zabranjena.

Zbog tebe i tebi sličnih fon obn primjeraka moje mace i ja (a ne samo ja, nego svi vlasnici životinja) se svaki jebeni put mučimo DESET SATI u vlaku bez wc-a, umjesto da put odradimo u 4 ipo sata busom.

Al eto, dobronamjerno mi nude smještaj u bunker... Da nebi kojem putniku pala kruna s glave ako jedna od njih slučajno mjaukne. Da, pa da se fino unutra smrznu ili skuhaju ili umru od šoka i što onda? Kome da se ja žalim? Upravi vodovoda?

Uhh... Ovo me NEOPISIVO frustrira...

OT: Postoji li IKAKVA mogućnost da se ljubimcima dozvoli ulaz u autobuse? Kome pisati molbu? Podnjeti peticiju? Bilo što?
__________________
The lord giveth and the lord taketh away. Sometimes the giveth seems a little disproportionate to the taketh. There seems to be a lot more takething going on... But there it is.
yabooka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 18:57   #249
Evo to je dobra, konstruktivna ideja: organizirati mjesto prikupljanja potpisa za to da se kućni ljubimci ponovo mogu voziti javnim prevozom! (...ako vlasnike autobusa i vlakova - tko li su? Privatnici/državni? - uopće zanima postotak ljudi koji bi se vozili sa svojim ljubimcima).

Dakle: kome predati potpise?!

Dal to državu uopće zanima - zadovoljstvo njenih građana?!
Dal privatne vlasnike zanima koliko više karata bi prodali da se smije voziti sa psima/mačkama?

Trebala bi ANKETA na reprezentativnom broju građana, da se napokon vidi koji postotak ljudi voli životinje, kolikima je svejedno, a koliko je u stvari tih bukača koji se bune protiv mogućnosti da se sa životinjom nađu u istom (povećem) prostoru?
Ako ih ima puno, ako recimo svaki 10.-ti građanin lijepe naše ne podnosi prisutnost nečijeg ljubimca u istom prostoru, onda predajem se, pobijedili su. Možda se zaista povećao broj alergičara i broj onih koji su preživjeli tešku traumu sa životinjom pa imaju PTSP.

...samo ja u to ne mogu vjerovati!


A vi?

Što mislite, koliko ih je?


Sjećam se kad je susjeda sa 3. kata počela demonstrativno ići stepenicama kad sam ja na 5. katu nabavila psa i vozila se liftom, jer "da je alergična na pse." Srećom doktor sa 1. kata ju je pred svima issmijao dokazavši da ona nemože imati nikakvu alergijsku reakciju ako i uđe odmah nakon psa u lift, jedino da se vozi skupa sa psom.
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 19:03   #250
Eto još konstruktivnije ideje: KAKO SA TIM STOJI U EU?!

Dal ovdje netko zna kakav je Zakon glede&u svezi vožnje pasa &dr ljubimaca u javnom prevozu? I drugim javnim mjestima, kao što su kafići, birtije...?

Nisam baš puno putovala zadnjih godina, ali sjećam se ugodnog osjećaja u Njemačkoj i Engleskoj kada bi ljudi ležerno ulazili u gorenavedeno sa svojim psima, lokali imaju i zdjelice za pse koje konobar odmah donaša kad vidi četveronožnog gosta.

EU dolazi ovamo htjeli-nehtjeli, pa hajde da vidimo kako će nam u vezi s tim uskoro biti.
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2011., 19:46   #251
Quote:
sanifromdblok kaže: Pogledaj post
Djeca imaju specifično glasanje, vrlo često su neodgojena - belje se, skaču po kupeu, prtljazi i drugim putnicima, ližu prozorska stakla ili vrata od kupea što je gadljivo za gledati, obuvena se penju po sjedalicama, budući da nemam djecu sve navedeno ne podnosim i nisam navikla na to, možeš dalje nastaviti jer mogu i ja. Zanima me što ti misliš ako nazovem HŽ ili nekog autobusnog prijevoznika hoću li dobiti BESPLATAN prijevoz, i ja ću u tom slučaju biti zahvalna djeci svih boja.

sa psima i ostalim životinjama tijekom dugogodišnjih putovanja nikada nisam imala neugodnosti
Potpis.

Ja muku mucim da uđem sa psom i restoran (kako koji) a to što se djeca u restoranu znaju ponašat ko pecinska stvorenja, sto mi je jednom čak neki malac, nakon sto je 700 puta došao do mog stola i buljio u mene, u 701. putu ostavio kraj mog pijata izgrizeni kraj pizze koji je zvakao
Al to je valjda ok??
Ja bi radije da mi priđe nečiji pas i njušne me po nozi nego da mi djeca ostavljaju otpatke po stolu.

Il kad mi nisu dali sa psom u salon namještaja (a bio je u krilu mi jer je imao 2 ipo mjeseca) a dica koja tamo skaču po kaucima i foteljama su ok.


I vidim da sam off jer je tema o psima u javnom prijevozu al eto ..
ma sto očekivat od nas kad u Zadru vozač busa pregazi tri psa namjerno i prođe nekaznjen ..

Sent from my iPhone using Tapatalk
ana_renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:39   #252
ja upozorim i roditelje da mi omoguce malo mira ako mi bas ta djeca sjede na glavi. uopce mi nije neugodno rec, ni vlasnicima ni roditeljima. samo ih ne operem zestoko, nego zamolim s patnickom facom.

i fakat ne vidim razloga da u salon namjestaja idem sa psom. a bogami sam uselila u novi stan i nahodala se po salonima... ne treba pas samnom ni kapute kupovat. njegov izbor mi ne igra veliku ulogu.
i ne vidim razloga da ako neko dijete ostavi komad pizze na mom stolu, lijepo bih rekla roditelju da to makne i smiri dijete. ako je tupav roditelj, okrenem ocima i odnesem komad pizze u smece. jbg. ima nas svakakvih.
opet teski off.

koliko god meni moj pas bio sladak i najljepsi, ne ocekujem da su senzibilizirani svi ljudi na pse. ne osjecam se povredjenom.
ne daju se psi nezaposlenima, podstanarima i slicno, to je veliki problem, e pa ja ne bih dala psa ljudima bez auta, nit bi mi palo napamet udomit psa da nemam auto.

najbolje rjesenje, je skolica, ispit, pa tko je polozio, nek ide u svaki bus ili vlak i slicno, nebitna je velicina. o prdenju stvarno ne zelim.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 00:44   #253
Quote:
papi73 kaže: Pogledaj post
j e pa ja ne bih dala psa ljudima bez auta, nit bi mi palo napamet udomit psa da nemam auto.
Ti to ozbiljno? Ma najbolje da vozim 6,7 sati do Dubrovnika, umjesto da pas i ja za 45 minuta avionom lijepo i udobno sletimo u dbk. Da putuješ koliko moj pas i ja nekako vjerujem da bi jako brzo i ti prešla na putovanja avionom
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 07:09   #254
Vidim da ovdje neki ljudi stavljaju životinju u istu skupinu kao i djecu (s primjerima da ako nešto mogu djeca zašto ne bi mogle i životinje)
Takav način razmišljanja mi je potpuno neprihvatljiv

Ja imam mačku (koju jako volim, udovoljavam njezinim željama, ne smeta mi da spava na mom krevetu) ali ne smatram da treba imati prava kao i čovjek

Pas nema razinu svijesti kao čovjek, on nema osjećaj razlikovanja dobra i zla kao što to ima čovjek (nije baš bez nikakvog utemeljenja rečenica: nismo životinje, ljudi smo, možemo se dogovoriti).Životinja i u igri može ozlijediti čovjeka, nema loše namjere ali se zaigra pa ugrize, ogrebe. Nekada se uplaši nekog pokreta ili reakcije čovjeka, doživi ga napadom pa počne pokazivati agresiju (ljudi iz dragosti žele pogladiti psa a ne razumiju da je to takav tip psa koji ne voli da se ulazi u njegov osobni prostor).

Psi često imaju i ulogu čuvara kuće, laju i reže čim kraj kuće prođe netko nepoznat, imaju svrhu zastrašivanja... pa nije ni čudno onda što se dio ljudi osjeća nelagodno u blizini psa i što ga se boji... i što se ne želi nalaziti u malom skučenom prostoru (kao što je to autobus) sa psom (pogotovo velikim).
Susjeda od moje prijateljice ima ogromnog psa koji često laje, reži. Prijateljica se uopće ne može s trogodišnjom kćeri igrati na dvorištu jer je mala u paničnom strahu od životinje koja je triput veća i tko zna koliko puta jača od nje i dosta agresivna. Svaki put kada netko spomene psa mala se odmah uplaši, sakrije se i počne plakati.
Definitivno mi ne bi bilo čudno da se ta djevojčica i za 30 godina naježi kad prođe kraj psa i da joj bude nepodnošljivo da 3 sata u autobusu do nje sjedi pas.

Ništa manje sebični od roditelja koji puštaju da njihova djeca u javnosti vrište i trgaju stvari i koji smatraju da su njihova djeca centar Svemira nisu ni oni vlasnici životinja koji radi vlastite komotnosti se ne obaziru na strahove ( i to opravdane) i nelagodu članova društva čiji su član.
Elsinore is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 08:14   #255
Sve se opet svodi na to da treba uvesti obaveznu školicu za pse, pa makar u gradovima za početak. I općenito postrožiti kontrolu psećih vlasnika. Dok se to ne uvede, to jest dok broj neodgovornih vlasnika ne postane manji od broja odgovornih - bilo svojevoljno bilo prisilno, kod nas će vladati pojam o psu ovako kako ga je je opisala Elsinore.

Inače, Prijatelji životinja vwć se odavno zalažu za novi oblik regulacije prijevoza životinja u javnom prijevozu, ali upravo zbog toga što nisu ispunjene pretpostavke koje sam malo prije navela, priča se vuče već dugi niz godina. Hoće li regulativa EU tu nešto pomoći ili neće, ne znam. Kao prvo ulazak u EU opet je pomaknut za nekoliko godina, a kao drugo, moguće je da u tom pogledu svaka zemlja članica ima svoju regulativu. Mislim da bi nam bilo bolje da se sami pobrinemo za vlastite propise.

Samo... već se ne znam koji put ovdje pokreće ovo pitanje pa se sve svede na laprdanje preko foruma.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 13:38   #256
Elsinor, ja živim u Splitu i ponekad poprima razmjere karikature to što je dopušteno ljudima, a zabranjeno životinjama.
Primjer: želim mačka odvesti veterinaru i zatvoren je u torbi. Oglasi se, vozač zaustavi autobus, otvori vrata i:"Šinjorina, nosite vanka tu beštiju!" Nekoliko tjedana kasnije TAJ ISTI VOZAČ zaustavlja se na stanici i unatoč protestima putnika ukrca pijanca koji jedva hoda. tip tek što je ušao [B]POVRATI PO DVOJE PUTNIKA.[/B]
Prije nekoliko godina u 12:20 na splitskoj rivi ja da ću na katamaran sa psom, a čovjek kaže:"Ne može." Stanem:"Kako?Zašto? Otkad?" Odgovor:"Pravilnik grada Splita. Prije nekoliko dana. " Šokirana sam! "Nisu normalni! U srpnju promijene propis?! A stranci koji su doputovali s psima!?" Njegovo odgovor:"Isto kao Vi: na trajekt" Ja ne vjerujem ušima:"Pas će mi krepat na rivi do 15:30 kad je trajekt." On ponavlja:"Ja Vas ne smijem primiti." Koji dan nakon toga na istom katamaranu putnik viče:"Sve ću vas pobiti. Sad kad izvučem pištolj!" Umjesto da ostanu na rivi i zvou policiju, oni se odvežu i kreću s njim na more.

P.S. u ovom gradu malo je onih koji se zaista bioje pasa, i uvijek tad maknem psa: ne želim da ono što je meni radost, drguom bude baš patnja, ali većina naprosto prezire sve živo, a kako nema zkona koji sankcionira prezir prema psima.....tu se izžive
St Vanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 14:50   #257
Vanja,problem je što nitko od nas uglavnom ne prijavi takav incident čak i kad je u pravu,naravno nitko nikada za to ne bude kažnjen,i redovno se ponavljaju iste stvari.

Meni fakat nije jasno zašto,pošto sve veći broj ljudi kod nas ima ljubimce i putuje sa njima,ovi iz HŽ koji su i tak u banani,i sa 10 vagona prevoze 3 putnika,ne izađu u susret vlasnicima ljubimaca,što većom slobodom,što cijenom,što npr korektnim obavještavanjem i propisima,a ne ak ideš nekud moraš doći na forum ili zvati okolo jer ti u HŽ u nisu u stanju dati točan i opsežan odgovor,točno šta i kako,a čak i kad ti ga daju,uvijek postoji mogućnost da naletiš na konduktera kom se baš danas nešto ne sviđa,ili je ustao na lijevu nogu,ili mrzi životinje pa te zahebava,a ti mu onda ne možeš reći po zakonu i propisu tom i tom,nego moraš šutjeti,mislim wtf
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 20:02   #258
ne kužim čega se netko ima bojati ako je pas na lajni s brnjicom. takav ti teško može nauditi. a ako se netko baš toliko boji, bar u gradskom prijevozu su busevi i tramvaji jako veliki pa ili se vlasnik psa može preseliti dalje ili se osoba koja se toliko boji može preselit.
i ja se jako bojim kojekakvih budala koje bacaju petarde u autobusu a vozača baš briga jer je i njega prpa.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 23:40   #259
Quote:
Elsinore kaže: Pogledaj post
[U]
Ja sam na to dala protuargument da se ipak više treba tolerirati djetetu nego psu.
Zašto?

Ne pitam kao provokaciju,već me čisto zanima zašto bi se neke stvari više tolerirale djetetu nego psu?

Kao vlasniku psa i budućoj majci smatram da nema velike razlike u odgoju između psa i djeteta (to je moje vlastito mišljenje i znam da ima puno ljudi koji ne misle tako)-i jedan i drugi moraju se odgajati uz puno ljubavi i čvrstom rukom (pri tome mislim na jasne granice i dosljednost,ne na batine ).

on topic:
Stvarno bi trebalo uputiti neku peticiju ili barem tražiti obrazloženje + koje uvjete vlasnici/ljubimci trebaju ispuniti kako bi im se omogućio dostupniji javni prijevoz.
Mene osobno najviše zanima prijevoz u tramvaju u ZG-često bih s psom u Maksimir ili Bundek,nasip...ali nemam uvijek auto i onda je problem. Zbog sdašnje odredbe to mogu samo:

Slijepim osobama je dopušteno uvođenje u vozilo specijalno dresiranog psa vodiča s brnjicom. Subotom, nedjeljom, na dan uoči državnog blagdana i na dan državnog blagdana, dopušteno je od 0 do 6 sati i od 20 do 24 sata uvođenje u vozilo jednog psa uz iskaznicu kinološke organizacije, uz uvjet da pas ima brnjicu i da ga se vodi na kratkoj uzici.
(izvadak iz odredbe ZET-a)

Ne kužim, šta stvarno i pas vodič mora imati brnjicu u tramvaju/busu ?
Što ako moraš hitno veterinaru,tko radi noću i isključivo vikendom/praznikom? I iako po zakonu samo psi koji su kvalificirani kao opasni moraju nositi brnjicu ZET se stavio iznad zakona pa po njima svi moraju nositi
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 23:59   #260
ja sam prva za to da SVI kucni ljubimci imaju pravo na javni prevoz/vlak/bus/brod/avion... samo smatram da bi bilo sasvim normalno da se ocekuje da pas bude socijaliziran. macka u transporteru stvarno ne bi trebala biti problem. tigar na vodilici bi bio problem.
ali normalno bi bilo da pas ima fakin potvrdu da je prosao osnovnu poslusnost i moze mirovati tokom voznje, ili nek se voza u transporteru. to se "vani" podrazumijeva, kad se vec stalno pozivamo na to kako smo najgori , a vani cvjeta 1000 cvjetova
tema o neodgojenim vlasnicima psa je prepuna slucajeva gdje se svi samo zale na druge neodgojene vlasnike... pa strpajte samo 2-3 takva slucaja u prostor autobusa, jer nece valjda kondukter na vratima odrediti koji pas smije, a koji ne.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:19.