Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2009., 17:30   #41
ma baš će netko nositi sa sobom metar da provjeri da li je tvoj pas veći od 30 cm. uzmi joj kartu i fino u kupe drugog razreda, a ako ostalim putnicima smeta izađeš na hodnik. a uvijek možeš ponijeti i transporter pa ju držati u njemu dok kondukter ne prođe.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2009., 17:34   #42
Quote:
PETICA kaže: Pogledaj post
ja cu jos sutra probat nazvati pa sve pitat,ali vidim da vas je dosta koji imate pse vece od 30cm i da ste uspjeli i da sve ovisi kakvi ce bit ljudi i kondukter,tako da mislim da cemo ipak probat putovat s nerom u vlaku.
Najbolje ti se voziti (ako imas izbora) nocu ili preko tjedna kada nisu blagdani/vikendi/nema nekog razloga da vlakovi budu popunjeniji nego inace jer tako jos povecavas sanse da vam voznja prode bez problema .

I, naravno, ne zaboravi knjizicu i brnjicu - tako znas da si sve odradila po propisima sa svoje strane i kondukter ti ne moze nista.
Ako ti on kojim slucajem uhvati prigovarati, neka ti onda prvo lijepo objasni zasto su ti izdali kartu ako se pas ne smije voziti i gotovo .

@Hellie: Ovisi koliko je pas veci od tih famoznih 30 cm, nema bas transportera za sve velicine koje mozes sam unijeti ili iznijeti iz vlaka .
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2009., 00:53   #43
Često putujem vlakom sa psima, imam isprintan njihov odgovor na moj upit po kojem se mali psi smiju voziti vlakom (imam patuljastu pinčicu i mopsa) i toliko sam neugodnosti do sada doživjela da je to prestrašno. Baš ovisi na kakvog se konduktera i prodavačicu karata namjerite. Neki uopće ne žele ni pogledati dopis koji sam dobila od HŽ-a. A psi su uvijek u svojim torbama.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 12:06   #44
Moji peso se redovito vozio vlakom. Nisam imala auto, a puno sam putovala.
Prvi put kad sam kupovala kartu rekla sam blagajnici da je pas 32 cm i da moram kupit kartu za njega, ali je ona rekla da nitko od konduktera ne nosi metar.
Tako da ja kartu nisam nikad kupila. Konduktera je bilo svakakvih. Neki su se mazili s pesom, a neki su mi doslovno psovali sve po spisku jer prevozim đukelu u putničkom vlaku. Jedan mi je rekao: mlada damo vlak je prevozno sredstvo za ljude a ne za životinje! Pitala sam ga gdje to piše, ali nije znao odgovorit.
Pas se nekad vozio s transporterom a nekad i bez. Uvijek sam nosila knjižicu s njim. Brnjicu nije nikad imao. Drugi putnici se nikad nisu bunili. Jedna žena mi se čak zahvalila jer su joj klinci koma dok putuju, a taj put su bili mirni ko bubice i igrali se s njim.
Poznam i ženu koja putuje svaki dan 30 km na posao i uvijek vodi pesu sa sobom.
čipsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2009., 22:16   #45
kao prvo pozdrav LEI i pusa biberku

A sad....

neki dan sam išla do dečka tramvajem i ulazila je žena s psom spasiocem, NJO, imao je onu knjižicu u kojoj piše da smije u tram i tramvajka ju pokušavala izbacit van, užaš.....dakle živimo u predivnom državi

ali zato se ja sa svojim psom vozim u tramvaju i boli mene kita za ostale, tko oće nek ostane, tko neće nek izađe van....moj pas barem ne smrdi ko pol onih fosila i usrane djece koja se voze tramvajem

PEACE
mops is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 08:54   #46
Quote:
PETICA kaže: Pogledaj post
odgovorili su mi na mail i nazalost rekli su da psi koji su veci od 30cm ne mogu putovati u vlaku
Pa jel'da?Friga se njima za pravilnik...ja sam ženi to spomenula, te neke odredbe iz pravilnika, na što je ona samo slegnula ramenima i opet me uputila na kontrolora i pregovore s njim...

Ali, da, bum i ja poslala mail, svakako!A i brnjicu moram nabavit, I guess...Mada, mislim da će je Lisa pojest do kraja puta; sve uspije pojest...
A i žao mi ju je...Nikad se nije vozila vlakom, čak i autom samo dva puta pa mi je čisto bed, ne znam kako bi joj olakšala to...Mada, pretpostavljam da bi, kad jednom baš uđemo u vlak, bila ok!


Misery's Crown
__________________
Štenad vukodlaka, povoljno ili u dobre ruke!

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 30.06.2009. at 18:32. Reason: Izbrisan preveliki quote
Mist_Dragonlady is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 18:48   #47
Quote:
Mist_Dragonlady kaže: Pogledaj post
Pa jel'da?Friga se njima za pravilnik...ja sam ženi to spomenula, te neke odredbe iz pravilnika, na što je ona samo slegnula ramenima i opet me uputila na kontrolora i pregovore s njim...

Ali, da, bum i ja poslala mail, svakako!A i brnjicu moram nabavit, I guess...Mada, mislim da će je Lisa pojest do kraja puta; sve uspije pojest...
A i žao mi ju je...Nikad se nije vozila vlakom, čak i autom samo dva puta pa mi je čisto bed, ne znam kako bi joj olakšala to...Mada, pretpostavljam da bi, kad jednom baš uđemo u vlak, bila ok!


Misery's Crown
Od maila ti nema neke koristi (slala sam i ja i dobila isti odgovor kao i PETICA).

Po brnjicu i na kolodvor .

Ja sam Tiji uzela onu laganu (unutra je mekana, vani najlonska) tako da joj to iskustvo olaksam koliko je god moguce.
Pojesti je sigurno nece jer je nikako ne moze uhvatiti ako izaberes dobru velicinu .

Stavila sam joj je par minuta prije ulaska u vlak - nije joj se svidala, ali sam je uspjela zaokupiti drugim stvarima.
Na ulasku je opet nastao mali problem jer se damica prepala vlaka, buke i velikih stepenica, dva "soka" jedan za drugim su joj bila previse.
Pa sam je morala dignuti i unijeti unutra - nimalo lagan zadatak posto ima 20 kila, ali nisam je htjela dodatno sokirati i "tjerati" da prijede preko tih stepenica sama (na izlazu je bila skroz druga prica naravno ).
Ako je pas sklon jace reagirati na nove stvari ili mislis da ce joj brnjica predstavljati veliki problem, mozda je najbolje da joj je stavis i par puta prije same voznje, da se malo privikne na nju.
__________________
"It may help to understand human affairs to be clear that most of the great triumphs and tragedies of history are caused,
not by people being fundamentally good or fundamentally bad, but by people being fundamentally people."
- Good Omens
Misery's Crown is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 13:58   #48
Ima i onih haltija, to su nešto poput brnjica
mops is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2009., 17:02   #49
Ja isto imam problema s tim prijevozom...planiram si uzeti američkog staforda, i sad, nema sanse da me njim puste u vlak...problem mi je jer na relaciji pazin-pula voze samo putnicki vlakovi a ja sam student, i vikendom putujem doma...nemam pojma kak da to onda rijesim :'( Ako netko ima neki dobar nacin, spremna sam na svasta Kupila bi mu ja sve sta mu treba, samo da se on moze voziti...
tammy_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 18:33   #50
Sutra idem busom u crikcenicu i naravno vodim svog psa sa sobom,ima tri kile i stavit ću ga sebi u torbu na rame,niko neće ni znati da je unutra,već smo tako puno puta putovali.Jedino me uvijek strah da ne zalaje,ali eto idemo pa kud puklo da puklo!!!
Do sada je uvijek upalilo!
Emalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:31   #51
Ljudi, pomagajte!
Hitno moram dovesti psa 21 kg iz Osjeka za Karlovac, jer je udomitelji ne žele više zadržati (kao - ishitrili se, ne mogu hraniti dva psa, i ...)
Vozili smo je o svom trošku tamo i to je bilo 650 - 700 kn (benzin i cestarine).
Jedina mi je nada bila da je vratim natrag s vlakom i sada čitam da je to praktički nemoguće.
Ako kupim kartu, otputujem do Čepina i ne puste mi je u vlak - ništa nisam napravila osim troška.
Molim vas pomozite savjetom!
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 22:36   #52
kontaktiraj hž i pitaj, ali može normalno ići putničkim vlakom samo trebaš kupiti pola karte i mora imati brnjicu. to je sve.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 12:59   #53
Jel voze na toj relaciji putnički vlakovi, oni sa old-school kupeima? Jer ako da, onda može pas. Platiš mu pola karte (dječiju, mislim) i to je to. Mi idemo stalno s Konom, Zg-St, ali smije samo tim noćnim što se drnda 8 sati.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 13:12   #54
Quote:
lapdog kaže: Pogledaj post
Jel voze na toj relaciji putnički vlakovi, oni sa old-school kupeima? Jer ako da, onda može pas. Platiš mu pola karte (dječiju, mislim) i to je to. Mi idemo stalno s Konom, Zg-St, ali smije samo tim noćnim što se drnda 8 sati.

Koliko je Kon velik, i da li ga morate držati u transporteru ili samo povodnik i brnjica?
Niste nikada imali problem s kondukterima i putnicima?
Ne bih željela da pošaljem kćer po psa i da mi je izbace iz vlaka negdje used ničeg.
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 13:31   #55
Kona je mala, uopće ne treba karta za nju. Imali smo problema sa međunarodnim putovanjima, jer joj ne moramo kupovati kartu zbog veličine (mislim da je limit 30cm), a tamo su nas tražili. No, nebitno.

Znači, stvar je u vlaku. Ne smiju u nagibni, samo u ovaj sa kupeima. Za Os-Ka zbilja neznam koji idu, St-Zg i obrnuto ti je to ovaj noćni koji ide oko 22, 23 sata i vozi do ujutro (pogledaj na stranicama hž-a). Najpametnije poslati mail, ako mailom "dopuste", to isprintati i ponjeti sa sobom.

Kondukteri su znali malo frknuti brkom tu i tamo, ali smo stalni gosti pa znamo pravila i bolje od njih. Da, ima transporter, ali je uvijek pustimo po kupeu, no ona se voli voziti i nakon prvog veselja što smo u vlaku, prespava ostatak puta. Obično dođemo prije, pa izaberemo kupe gdje nema nikog, malo je usrano kad je gužva (tako bude ljeti, pa ljeti iznajmimo cijeli onaj kupe/sobicu za spavanje). Jednom je neki pijani tip bio s nama, i još jedna cura sa svojim psom, pa sam uvalila kondukteru nešto para da ga premjesti jer je izazivao pse, nešto nama pizdio, uglavnom nije bilo ugodno i mislim da bi izludili cijelu noć sa luđakom (ili bi ga moj dečko izbacio kroz prozor, malo mu je falilo). Svega par puta je još netko bio s nama u kupeu, a ona je mala, slatka, mirna, bila im je svima Awwww. U pravilu, ako nekom od putnika pas smeta, vlasnik i pas moraju potražiti drugo mjesto.

Koliko je dijete staro? Iskreno, ja nebih pustila dijete samo, iako sam se sama vozila još i u osnovnoj školi i na dulje relacije.
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 13:33   #56
Quote:
Arvena kaže: Pogledaj post
Koliko je Kon velik, i da li ga morate držati u transporteru ili samo povodnik i brnjica?
Niste nikada imali problem s kondukterima i putnicima?
Ne bih željela da pošaljem kćer po psa i da mi je izbace iz vlaka negdje used ničeg.
ne bi smjeli. ali uvijek se može naći neka budala. zato ti je moja preporuka pošalješ mail hž-u i pitaš da li se mogu vlakom prevoziti psi. oni će ti odgovoriti i taj mail daš kćeri da ponese sa sobom i ako joj netko radi problem samo ga pokaže. ja sam prevozila miceka u transporteru i nije bilo nikakvih problema. čak vlak nije bio ni putnički već brzi, i još sam pri kupnji karte pitala tu tetu da li treba karta za miceka i ona mi je isto rekla da samo za pse ide pola karte. ušli smo u prazan kupe koji se kasnije malo popunio i nitko nije radio nikakav problem, više je jednom liku smetalo što smo mi ostali putnici pričali. mačka se uopće nije ni čula ni vidjela. da je počela mijaukati izašli bi na hodnik dok se ne smiri. tako i sa psom, ako nekome smeta izađe van na hodnik. kondukter kad je došao samo nam je pogledao karte i ništa nije rekao, sve normalno prošlo.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 14:15   #57
Kćer mi ima 23 godine , ali bih svejedno voljela da je negdje ne izbace ili ne dozvole ulazak u vlak.
Arvena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 14:52   #58
Starija je od mene čak.

Nebi trebalo biti problema ako je vlak "taj i taj" i dozvoljen je prijevoz pasa. Kupi se karta, stavi se pas na lajnu, u transporter ako je moguće još i bolje i to je to. Mail poslati prije sa upitom, isprintati to za svaki slučaj i nadati se da eto neće baš naletiti na neke živčenjake kojima sve smeta. Nažalost, tu nema garancije, ali uz kartu u određenom vlaku ima pravo putovati baš kao i oni.

Evo tu malo detaljnije: http://www.hznet.hr/iSite3/Default.aspx?sec=215
lapdog is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:43   #59
Da potvrdim losu informaciju ???

Momak i ja samo u maju mislili ici zajedno sa psom do Udina ili do Berlina (AC/DC koncert), pa da se ne bi maltretirali voznjom i autom, mislili smo ici vozom. Sad vas citam i ispada da ta opcija ne dolazi u obzir jer je Carli mnogo veci od 30 cm. Rotvajler je.

Sad me zanima, da li postoji mogucnost da mi uzmemo spavaca kola, da li tada on smije sa nama?

Da li vi koji imate velike pse, retrivere, NJO, snaucere, samojede, rotvajlere...da li ste ikada uopste putovali, barem u inostranstvu, vozom sa svojim psom?

Takodje ima li neki link za propise kod njemaca (da je na engleskom) i italijana?
__________________
........aegri somnia.......
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 13:48   #60
za pse manje od 30 cm se ne plaća karta, za ostale se uzme pola karte.
ne znam kako za preko granice ali pretpostavljam da isto kupiš kartu za cuceka i jedino što mora imati sve one potvrde i papire prilikom prelaska granice.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.