Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2011., 15:30   #221
Pozdrav.

Ja bih molio savjet prije odlaska urologu.

Imam 32 godine i nakon seksa mi se desni testis popne u donji dio trbušne šupljine kojeg stiskanjem prstima opet vraćam natrag . Osjećaj je pomalo neugodan, te ne znam dali je nešto alarmantno. Zna li netko što bi to moglo biti i trebam li se javiti urologu. To mi se nedavno počelo dešavati.

Pozzz i hvala na odgovoru.
gor-an is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 23:11   #222
Poštovani,

Kod Vas je po svemu sudeći riječ o tzv. retraktilnom ili (hiper)mobilnom testisu. Riječ je o pojavi da uslijed pretjerane aktivnosti jednog mišića (kremastera) dolazi do povlačenja testisa u preponski kanal.

Ova se pojava obično viđa u dječjoj dobi dok kasnije u pubertetu s rastom testisa dođe do stabilizacije njegova položaja.

Pojava je izražena u stanjima kao što su izloženost hladnoći, bavljenje športom, spolni odnos.

Pristup ovakvom problemu je sljedeći. Ukoliko nema teškoća, u smislu bolova i sl. te ako je testis većinu vremena u skrotumu (dakle, tamo gdje treba biti), obično se ne poduzima ništa. Međutim, stavovi oko značenja ove pojave još su uvijek djelomično neusuglašeni.

Nekada je indiciran i operativni zahvat kojim se položaj testisa učvršćuje u skrotumu.

S obzirom da navodite da je ova pojava nastala nedavno, ipak Vam savjetujem da obavite pregled kod urologa da se utvrdi koliko je ovaj problem izražen i imate li, eventualno, indikaciju za operativni zahvat.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 08:28   #223
@El Gato Félix,

zahvaljujem puno na brzom i preciznom odgovoru.

Pozdrav.
gor-an is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 14:19   #224
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Tumori testisa mogu boljeti.
Može biti tumor.
Treba pregled urologa i to je to.
ja imao tumor testisa nažalost zloćudni i ništa nije boljelo
nemojte se sramiti o tome pričati s nekim
mene je to spasilo,
znači dečki bez srama
__________________
Mi6 Black
MIUI Hrvatska
MASVA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 17:34   #225
Problem sa testisom

U stanju mirovanja imam neki cudan osjecaj u lijevom testisu, kao da se povlaci unutra nekako i kad imam odnos , kad treba da svrsim isto kao da je nestao ucini mi se, potpuno se povuce. Nista nema da se napipa , nista ne boli, samo kao da utrne malo. Ima li ko da zna nesto o ovome ? Hvala
superfund32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 21:38   #226
Poštovani superfund32,

Možda se i kod Vas radi o problemu retraktilnog ili (hiper)mobilnog testisa? Pročitajte moj odgovor dva posta iznad Vašega i pogledajte uklapa li se u Vaše tegobe.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 22:26   #227
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovani superfund32,

Možda se i kod Vas radi o problemu retraktilnog ili (hiper)mobilnog testisa? Pročitajte moj odgovor dva posta iznad Vašega i pogledajte uklapa li se u Vaše tegobe.
Nemam nikakvih poteskoca , bavim se sportom sad u zadnje vrijeme a imao sam pauzu od godinu dana i taman od tada se to i pocelo javljati kad razmislim. Znaci pretezno je na svom mjestu ali kao da oce da izadji iz tog lezista. Koliko je opasan taj hirurski zahvat ?
superfund32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2011., 22:58   #228
U načelu, zahvat se indicira samo ako imate većih problema, ako postoji bol i ako postoje neki drugi problemi, primjerice, smanjena plodnost i sl.

No, trebali biste obaviti pregled kod urologa ako ste zabrinuti i/ili ako Vas smeta ova pojava pa neka on ocijeni koliko je to izraženo i dolazi li u obzir operativni zahvat.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 11:41   #229
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
U načelu, zahvat se indicira samo ako imate većih problema, ako postoji bol i ako postoje neki drugi problemi, primjerice, smanjena plodnost i sl.

No, trebali biste obaviti pregled kod urologa ako ste zabrinuti i/ili ako Vas smeta ova pojava pa neka on ocijeni koliko je to izraženo i dolazi li u obzir operativni zahvat.
A mene to ne boli uopste, to je bas nesto blago, vise da mi smeta , malo mozda zaboli ali nista strasno, sta se u tom slucaju radi ako nije za operaciju ?
superfund32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2011., 22:05   #230
Quote:
superfund32 kaže: Pogledaj post
A mene to ne boli uopste, to je bas nesto blago, vise da mi smeta , malo mozda zaboli ali nista strasno, sta se u tom slucaju radi ako nije za operaciju ?
Ako liječnik procijeni da nemate indikaciju za operaciju, ne čini se ništa nego morate naučiti živjeti s tim.

Ipak, savjetujem Vam pregled urologa prije donošenja bilo kakvih zaključaka.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 11:26   #231
f

imam potrebu nešto napisati na ovu temu...
imam nekakvu kvržicu u desnom testisu već dosta dugo...naravno ponio sam se kao pravi papak i nisam išao urologu...nije se ništa mijenjala, meni sve ok i tako vrijeme prolazi..
ugl. sistematski preko firme u jednoj poliklinici, sva živa snimanja ultrazvukom i ja skužim da je to ok prilika da provjerim konačno to. ispričao doktoru o ćemu se radi, čovjek sve posnimao i imam neku malu hidrokelu (mislim da se tako zove)...ugl. kad ju se stisne osjetim neku čudnu bol, dosta je mala pa ju nekad teško i napipati...
poanta idite kod doktora, čovjek mi kaže da u većini slučajeva su u pitanju neopasni problemi i tvorevine...ako i je nešto "strašno" stupanj izlječivosti je jako velik ! ALI osjećaj sreće kad ti stručnjak potvrdi da ti nije ništa opasno..neprocjenjivo !!
evo samo sam to htio reći svima koje je možda strah, neugoda, bed...i ja sam takav, ali tek sad vidim koliko je pametno otići...samo bez straha i naprijed !
pozz
jerfra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:27   #232
Quote:
jerfra kaže: Pogledaj post
imam potrebu nešto napisati na ovu temu...
imam nekakvu kvržicu u desnom testisu već dosta dugo...naravno ponio sam se kao pravi papak i nisam išao urologu...nije se ništa mijenjala, meni sve ok i tako vrijeme prolazi..
ugl. sistematski preko firme u jednoj poliklinici, sva živa snimanja ultrazvukom i ja skužim da je to ok prilika da provjerim konačno to. ispričao doktoru o ćemu se radi, čovjek sve posnimao i imam neku malu hidrokelu (mislim da se tako zove)...ugl. kad ju se stisne osjetim neku čudnu bol, dosta je mala pa ju nekad teško i napipati...
poanta idite kod doktora, čovjek mi kaže da u većini slučajeva su u pitanju neopasni problemi i tvorevine...ako i je nešto "strašno" stupanj izlječivosti je jako velik ! ALI osjećaj sreće kad ti stručnjak potvrdi da ti nije ništa opasno..neprocjenjivo !!
evo samo sam to htio reći svima koje je možda strah, neugoda, bed...i ja sam takav, ali tek sad vidim koliko je pametno otići...samo bez straha i naprijed !
pozz
Pozdravljam odluku, najgore je zbog gluposti i "srama" gubiti glavu što je na žalost u RH dosta često.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 22:56   #233
Varikokela testisa

Pozzz svima!!

Varikokela testisa je moj "problem"!Imam 22 godine a to mi se pojavilo prije
otprilike 2 godine!Citao sam da ona ne predstavlja neki problem,ali me zanima par stvari!Kao prvo nalazi se na lijevom testisu i moze se uociti samim pogledom!Procitao sam da je jedan od simptoma bol ali najzanimljivije je to sto ja nisam nikad osjecao bol!Moze li mi netko reci dali postoji opasnost ako se jos ne uputim urologu??

Hvala unapred!!
BK2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 02:31   #234
Pozdrav ljudi. Može pomoć, pliz.

Naime sve je krenulo prije mjesec i pol dana, kada mi se pojavila bol u desnom testisu pri hodanju ili trčanju. Bol je toliko jaka da nisam više mogao napraviti 1 metar, već sam se morao zaustaviti i sjesti da bol prestane. I prvo sam mislio da je bol privremena, ali nažalost bol se i dalje pojavljivala. Otišao sam kod urologa, odradio ultrazvuk testisa 2x, 3 puta vadio urin, pregledali me, vadio krv, i svi nalazi uredni. Bio na kuri antibiotika 10 dana plus mirovanje. Nakon antibiotika sam opet morao mirovati, i samo sam bio doma i ništa ne radio. I evo nakon mjesec i pol dana, mene i dalje boli taj desni testis dok hodam, urolog mi kaže da je testis u redu, i da su mi svi nalazi uredni...a mene i dalje boli, i ne znam šta da radim! Sutra idem na internu jer mi je tako urolog rekao ako me bude i dalje boljelo. Našao sam se u užasnoj situaciji, jer ako vozim auto, hodam, potrčim malo, taj desni testis me ubija. A svi nalazi uredni i urolog kaže da je sve ok. Očajan sam više.

Dali se nekome to dešavalo... i kako je to riješio? Svaka pomoć dobrodošla.

bol je tupa i jaka, kao da me netko lupio u testis jako.
Love animals is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 15:48   #235
Poštovani,

Vidim da ste osnovni algoritam kod boli u testisu prošli, a on je: pregled, osnovni laboratorij i pregled urina, ultrazvuk trbuha i testisa te Color Doppler testisa. Ponekad je potrebno učiniti i mikrobiološki pregled urina i ejakulata.

Neka zbivanja su time isključena.

Ono što svakako još dolazi u obzir jest kila (hernija ili bruh) naročito zato jer spominjete da se tegobe javljaju/pogoršavaju pri kretanju i trčanju, kronični prostatitis, odražena bol kao posljedica zbivanja u trbuhu, eventualno tegobe s kralježnicom itd.

Također, treba odmah napomenuti kako određen slučaj bolova u testisu (prema nekim navodima iz literature, čak i do 25% slučajeva) ostaje nerazjašnjen usprkos detaljnoj obradi.

Ono što možete još učiniti čekajući daljnje preglede i obradu jest da pokušate promijeniti donje rublje (ako ste nosili bokserice, pokušajte sa "slip" rubljem i obrnuto).

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 18:23   #236
Evo danas mi je malo bolje...ali otišao sam na hitnu, jer imam rastureno stopalo na nozi desnoj od nogometa, pa sam morao zbog toga ići na hitnu....pa sam odmah i otišao urologu na pregled testisa kad sam već bio tamo. Rekao mi je da će proći, samo moram mirovati...kao da mi nije dovoljno to što me stopalo rastura, evo sad i testis krenuo. O sreće li sam loše...
Love animals is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 22:21   #237
bol u testisima.....

Imam bolove u testisima, pogotovo u lijevom koji je poveći i puno jače boli. Radio sam pretrage običnog urina, krvi, urinokulture, tumorskih markera, uzv bubrega, mokraćnog mjehura, prostate i sve u redu i također pretrage na spolne bolesti i sve u redu bolesti i bakterija nema. Ujedno imam i problema sa vrlo čestim mokrenjem a sve mi to stvara i seksualne smetnje. Bio sam 2 puta na hitnoj zbog bolova povremeno se sami stvaraju a na dodir su stalno bolovi i to prilično jaki. Bahati doktor samo me poslao doma i rekao da još trebam učiniti UZV CD skrotuma i testisa pa ćemo vidjeti da li imam cistu epididimisa ili možda ( nije isključeno iako su tumorski markeri negativni) tumor na jajima. Nije mi baš svejedno što se tiče tumora ali mislim da on gotovo sigurno nije u pitanju nego ova cista epididimisa me zanima da li se to operacijom uklanja i da li je štetno po trajni strerilitet, ima li tko takvih problema ?
I nije mi jasno zašto moram toliko mokriti a svi nalazi u redu (nema bakterija i ostalo) ?
Pomagajte !!
agent20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 13:41   #238
Cista na mošnjama

Na mošnjama imam bijelu tockicu ili kvrgicu, veoma malu i koliko sam skuzio to je cista koje je bezopasna. Tu je godinama, ali sam skuzio da me zadnjih nekoliko dana malo boli na dodir. Ima li tko ideju kakvu?
sudokom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 14:25   #239
....

moj problem je jednostavan za riješit,ali ipak pitam se da li je to normalno...naime kada se jako napalim i to vremenski duugo traje mene pocnu jaja uzasno boliti.,toliko me bole da nemogu hodati,i bol prestane kada odem svršit.Nakon toga osjecam tolikooo olaksanje
E sad ja vas decke pitam....jel i kod vas to tako ? Jel to normalno da te bole testisi ako si 2 sata non stop napaljen i imas erekciju ?
__________________
Volim Haribo gumenjake :D
Miligram is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 20:13   #240
Quote:
sudokom kaže: Pogledaj post
Na mošnjama imam bijelu tockicu ili kvrgicu, veoma malu i koliko sam skuzio to je cista koje je bezopasna. Tu je godinama, ali sam skuzio da me zadnjih nekoliko dana malo boli na dodir. Ima li tko ideju kakvu?
Poštovani,

Bez pregleda i palpacije promjene ne može se reći o čemu je riječ. Stoga sljedeće objašnjenje uzmite s velikom rezervom i samo orijentacijski!

Na osnovi opisa moglo bi se raditi o epidermalnoj cisti skrotuma (mošnji). To su kuglaste bijele tvorbe do veličine graška, koje se obično uzdižu iznad razine kože. Nastaju iz početnog dijela folikula (ovojnice) dlake.

Ovakve ciste se mogu upaliti i inficirati što se očituje crvenilom, oteklinom, bolnošću. U slučaju da se radi o infekciji, potrebna je primjena antibiotika, a u slučaju da dođe do pojave gnoja i apscesa i zahvat kojim se omogućuje istjecanje gnoja. Nakon izliječenja potrebno je odstraniti promjenu.

Moguće je, dakle, da se kod Vas radi o jednoj takvoj cisti koja se upalila, a možda i inficirala te će u tom slučaju biti potrebna primjena antibiotika.

Zato je nužno da se obratite svojem obiteljskom liječniku.

Lijepi pozdrav.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:09.