Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2016., 17:15   #361
Pozdrav, da ne otvaram novu temu. Prije nekih 5-6 godina trenirao sam hrvanje. Prilikom jednog treninga dignuo sam protivnika od poda i kada se sve to ohladilo osjetio sam bol u desnom testisu i donjem desnom dijelu trbušnog zida. Sada me to ništa ne boli ali isto imam nekakvu kvrgu na desnoj strani jaja. Nisam upućen, ali čini mi se da imam kilu/bruh. Zanima me ima li ikakve opasnosti po zdravlje jer me malo strah operacije bruha da budem iskren. Ne boli me, već samo osjetim da je "to" tu.
ZliDječak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 09:10   #362
Quote:
ZliDječak kaže: Pogledaj post
Pozdrav, da ne otvaram novu temu. Prije nekih 5-6 godina trenirao sam hrvanje. Prilikom jednog treninga dignuo sam protivnika od poda i kada se sve to ohladilo osjetio sam bol u desnom testisu i donjem desnom dijelu trbušnog zida. Sada me to ništa ne boli ali isto imam nekakvu kvrgu na desnoj strani jaja. Nisam upućen, ali čini mi se da imam kilu/bruh. Zanima me ima li ikakve opasnosti po zdravlje jer me malo strah operacije bruha da budem iskren. Ne boli me, već samo osjetim da je "to" tu.
odi na pregled liječniku
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 23:15   #363
Osjetio maloprije na gornjoj strani desnog testisa cini mi se 2 male kvrzice. Ne trebam rec da me odmah panika hvata. Recite mi da nije to to sta se bojim da bi moglo bit...i negdje sam procitao da ako je na gornjoj strani da nebi bilo nista ozbiljno.ako sam dobro shvatio.znaci nije od ispod ako to ima kakve veze. Ugl osim sta ce te me vjerojatno doktoru slat, ima jos nest drugo za dodat? Ne boli me nista
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 23:25   #364
Možda je na pasjemeniku. To nastaje kad se prekomjerno masturbira. Odi doktoru,možeš i privatnom jer nije nešto skup ultrazvuk a odma si na redu. Ovako čekaš mjesec dana. Nije svaka kvržica ono najgore. Možda je baš ta glupost koja se da sama izliječiti smanjenjem toga.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2016., 23:36   #365
A taj pasjemenik je na vrhu testisa negdje jel? I mozda ima smisla to, posto to radim cesto. Ako bi to bilo to, i ako neko vrijeme prestanem masturbirat, jel bi se to trebalo povuc? I cudno mi je, jer dosta cesto si provjeravam to pod tusem, pa da se tak odjednom to pojavi ako bi tumor bio u pitanju?
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 00:09   #366
Pa ako je taj slučaj (a to neznamo),onda trebaš smanjiti tu svoju aktivnost jer kad tad to treba van. Sad,preporučuje se redoviti odnos makar ne znam gdje je razlika kad tako i tako trebaš svršiti na ovaj ili onaj način,valjda zato jer to onda radiš manje ili uopće ne radiš. Uglavnom,kod tog slučaja se taj kanal (pasjemenik) malo začepi a sad ja ne znam da li to nestaje. Logika mi nalaže da ako je nešto začepljeno,trebalo bi se otdepiti ali nije nutra napravljen čep da nema protoka nego u obliku tih kvržica.
Ako je negdje gore ili dolje,onda se vjerojatno radi o pasjemeniku. Nemaš se što bojati pregleda kad je bezbolan,riješi se brige. To se niti ne vidi na ultrazvuku ali se da napipati.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 00:21   #367
A nista, pricekat cu par dana pa se mozda povuce..ako ne, onda k doktoru. Fakat me sjebalo sad ovo. I ako imas ti ili jos neko nest pametno za kazat, slobodno. Treba mi utjeha da mozda nije nista xD
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 00:33   #368
Quote:
danijel0 kaže: Pogledaj post
A nista, pricekat cu par dana pa se mozda povuce..ako ne, onda k doktoru. Fakat me sjebalo sad ovo. I ako imas ti ili jos neko nest pametno za kazat, slobodno. Treba mi utjeha da mozda nije nista xD
Neće ti se to nakon par dana povući. Doktoru odi odma (privatnom,moja preporuka). Ne može te forumaš izliječiti. Mi niti ne znamo što ti je. Ja sam ti ovdje naveo jedan od slučaja. Prvo ideš doktoru opće prakse pa imaš vremena čekati mjesec dana na ultrazvuk tako da....rađe ti to plati jer nije neka cijena (200-300 Kn) i odma si na redu.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 00:44   #369
Ako sam dobro opipao, to bas izgleda kao da jest na tom pasjemeniku. Onako idu kvrzice s vrha testisa pa nekako iza njega. A tako ide taj pasjemenik kolko sam skuzio..al da, otic cu cim prije ipak. Iako pise da su ciste na tome vecinom bezopasne, necu se zajebavat s time. Ionako ne mogu ni ja ni nitko ovdje sto posto znat dal je to u pitanju. Ugl hvala
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 15:52   #370
I oso ja danas k svojoj doktorici koje nije bilo vec je bio na zamjeni doktor od valjda 80 god koji me nije ni pregledao ali je zakljucio da mi nije nista. Samo mi rekao da ne diram previse to vec da jednom tjedno provjeravam dali se to povecava i da ako se poveca i ak pocne boljet da onda dodjem. I reko da ako bi me on sad slao nekud, da bi tamo eksperimentirali na meni. Zar bi to jedan doktor trebao govorit? I tamo sam sjedio skoro pola sata slusajuci o drugim bolestima nevezanim za ovaj slucaj. Totalno je djelovao staromodno. Trebao bi vjerojatno potrazit drugo misljenje jel?
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 22:53   #371
Zato sam ti rekao da ideš privatno. Normalno da možeš tražiti drugo mišljenje. Kakvo eksperimentiranje? Urolog te pregleda tj. on napipa to i napravi ultrazvuk te da savjet ako nije ništa. Ništa ne boli. Najluđe je to što doktor opće prakse niti nije urolog.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 09:49   #372
ma nemam pojma sta je mislio pod tim eksperimentiranjem. deda se valjda koristi metodama iz 50-tih godina proslog stoljeca. ugl posjetit cu svoju doktoricu sljedeci tjedan. valjda ce ona zvucat pametnije i poslat me mozda na ultrazvuk.
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 09:54   #373
Gle ne zelim te plasiti jer je subota i vecina privatnih ne radi, ali poslusaj savjet i odi u pon odmah privatno urologu, ne odgadjaj.

MI 3W
__________________
enjoy
Susjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 12:09   #374
nije bas da imam love za privatnog. i da 200, 300kn je poprilicno puno novaca kad je u pitanju moja obitelj. vidjet cu dal cu dobit kakvu uputnicu od svoje doktorice. A jos jedna doktorica mi preko neta rekla da vrlo vjerojatno nije nista ozbiljno.
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 12:33   #375
Ne treba ti uputnica od doktorice javnog zdravstva za privatno to se s njima dogovoriš. Ako za izlazak potrošiš (pošto kažeš da je to puno) 50-100Kn,možeš to propustiti radi zdravlja i ne trošiti na ono što inače trošiš jer će te ovako to mučiti dok ne dobiš nalaz. Ja sam išao čak dva puta na ultrazvuk (javno i privatno) i 250 Kn me koštalo a napravljen mi je još i ultrazvuk bubrega i mokraćne cijevi (mislim da je tako nešto) i nalazi su ispali ok.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 12:39   #376
je, posto ne izlazim nema ni tih 50-100kn a za uputnicu sam mislio ovako, da ce mi dat za urologa u bolnici a ne privatnog. valjda to tako ide, ne znam. nisam bas hodao previse doktorima
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 12:48   #377
Quote:
danijel0 kaže: Pogledaj post
valjda to tako ide, ne znam. nisam bas hodao previse doktorima
Tako ide kod javnog. Dođeš kod svojeg doktora i onda dobiš uputnicu ali čekaš mjesec dana za taj pregled i puno osoba sjedi i čeka koji su isto na redu baš taj dan. Ovako dođeš sam,nigdje nikoga i sve bolje,od pristupa mislim,imaš vremena nakon pregleda i porazgovarati malo. Ne idem ja inače privatnicima ali se našlo za to. U mjesec dana svakako potrošiš taj iznos koji bi platio. Reci svojima što te muči,pa našli budu za to.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 12:52   #378
vidjet cu prvo kako ce sve zavrsit kod moje doktorice. pa se onda mozda i odlucim za privatnog ako nista necu saznat...i samo jedno pitanje jos. Taj pasjemenik, jel bi ga pod prstima treba drukcije osjecat od ostatka testisa?
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 12:57   #379
Quote:
danijel0 kaže: Pogledaj post
Taj pasjemenik, jel bi ga pod prstima treba drukcije osjecat od ostatka testisa?
Ne vidiš ti unutarnje dijelove,to vidi ultrazvuk. Kad bi se to tako moglo reći dali je tu ili tu,ne bi imalo niti smisla ići na pregled. Ne možeš ti ko laik znati gdje je to točno. Ako ti je taj slučaj,to je toliko malo da ultrazvuk niti ne vidi ali se može pažljivo opipati.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2016., 13:03   #380
hm, mozda se nismo kuzili sad. al dobro, drugi tjedan cu vidjet kako sve dalje nakon sta posjetim ljecnicu. valjda nije nista strasno, bar se nadam. hvala na savjetima
danijel0 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.