Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2015., 22:00   #81
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
nije, sadnice se smrznu i sve propadne.....sad sadim lješnjake....
Da li su se sadnice smrzle Vama pa je riječ o vlastitom iskustvu ili kod nekog poznanika?
Možda nešto nije bilo dobro napravljeno. O kojoj Paulovniji je bilo riječ?
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 17:08   #82
Quote:
briketi kaže: Pogledaj post
Da li su se sadnice smrzle Vama pa je riječ o vlastitom iskustvu ili kod nekog poznanika?
Možda nešto nije bilo dobro napravljeno. O kojoj Paulovniji je bilo riječ?
meni se smrzlo, posađeno dvadesetak jednogodišnjih sadnica i sve i jedna se smrzla....
Paulonija je paulonija ko što je Hrast -hrast a sve ostalo su bajke za naivce...
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 00:42   #83
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
meni se smrzlo, posađeno dvadesetak jednogodišnjih sadnica i sve i jedna se smrzla....
Paulonija je paulonija ko što je Hrast -hrast a sve ostalo su bajke za naivce...
Kako je opstala u parkovima? U Zg je ima na dosta mjesta!
Možda bi bilo dobro da napišeš kada si sijao, kako si sačuvao sadnice, kada ih posadio itd. Jer nešto nije bilo ok!
U Ri se moj prijatelj je ne može riješiti iz dvorišta, čupa korijenje ali ona izbije opet. A tu kuću iznajmljuje (nasljedstvo) i ako ne stigne ili mu se ne da tjekom ljeta pokositi 2-3 puta... u jesen ih ima preko 50.. neke visoke pola metra tek, neke metar-dva ali barem 20 ih je preko tri metra i 5-6 cm promjera pri dnu. Korijen okružen kamenom i ne može ga isčupati kod tih debelih.
Ima dva stabla u blizini i ove su valjda ptice posijale.

Da je hrast-hrast se apsolutno ne slažem, imam nekoliko primorskih oko kuće
Čak u jednom kutu i šumicu na cca 2 m2 sa barem stotinjak "stabala" visine 40-100cm... i većina ih svake godine ima žireve na sebi... ta prirodna bonsai drvca su stara barem 35 godina od kada ih ja znam a i onda su izgledala ovako
Inače ja kao poluslavonac sam vidio i puuuuno veće i drugačije hrastove
U mjestu gdje žive moji ih i nema tako velikih, to ljudi ruše čim pređe pola metra promjera ali i u šumama oko Petrinje gdje smo išli po kesten su zastrašujuća stabla hrasta
meliri is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 11:54   #84
Quote:
meliri kaže: Pogledaj post
Kako je opstala u parkovima? U Zg je ima na dosta mjesta!
Možda bi bilo dobro da napišeš kada si sijao, kako si sačuvao sadnice, kada ih posadio itd. Jer nešto nije bilo ok!
U Ri se moj prijatelj je ne može riješiti iz dvorišta, čupa korijenje ali ona izbije opet. A tu kuću iznajmljuje (nasljedstvo) i ako ne stigne ili mu se ne da tjekom ljeta pokositi 2-3 puta... u jesen ih ima preko 50.. neke visoke pola metra tek, neke metar-dva ali barem 20 ih je preko tri metra i 5-6 cm promjera pri dnu. Korijen okružen kamenom i ne može ga isčupati kod tih debelih.
Ima dva stabla u blizini i ove su valjda ptice posijale.

Da je hrast-hrast se apsolutno ne slažem, imam nekoliko primorskih oko kuće
Čak u jednom kutu i šumicu na cca 2 m2 sa barem stotinjak "stabala" visine 40-100cm... i većina ih svake godine ima žireve na sebi... ta prirodna bonsai drvca su stara barem 35 godina od kada ih ja znam a i onda su izgledala ovako
Inače ja kao poluslavonac sam vidio i puuuuno veće i drugačije hrastove
U mjestu gdje žive moji ih i nema tako velikih, to ljudi ruše čim pređe pola metra promjera ali i u šumama oko Petrinje gdje smo išli po kesten su zastrašujuća stabla hrasta
Gle u Zagrebu kod mene pada kiša, tunel na Bolonji je nekih 2 km od mene i tamo pada snijeg.... Nemožeš uspoređivati park u gradu i otvorenu livadu razlika može biti i 10 stupnjeva.
Ima je po parkovima ali ne baš tako puno a i sam kažeš da se širi ko korov. Rijeka je primorje i sasvim drukćija klima od zagorja....
Kod mene i orasi stradavaju od mraza....
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 16:46   #85
I paulovnija i orasi isto
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 00:47   #86
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Gle u Zagrebu kod mene pada kiša, tunel na Bolonji je nekih 2 km od mene i tamo pada snijeg.... Nemožeš uspoređivati park u gradu i otvorenu livadu razlika može biti i 10 stupnjeva.
Ima je po parkovima ali ne baš tako puno a i sam kažeš da se širi ko korov. Rijeka je primorje i sasvim drukćija klima od zagorja....
Kod mene i orasi stradavaju od mraza....
Moj susjed uzgaja pčele i zbog njih je posadio 4 u dvorištu. Sada su to lijepa stabalca (nisam pitao jesu li cvale-sađene su prije tri godine) , promjera desetak cm, visine 6-7 m i krošnje širine 5-6 m. Radi li na oblikovanju ne znam jer sam rijetko i kratko tu a oni su doseljenici pa smo na "dobar dan susjed".
Klima sigurno lošija od tvoje, sjevernije od tebe i na 270m nadmorske visine.
meliri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 21:41   #87
Quote:
meliri kaže: Pogledaj post
Moj susjed uzgaja pčele i zbog njih je posadio 4 u dvorištu. Sada su to lijepa stabalca (nisam pitao jesu li cvale-sađene su prije tri godine) , promjera desetak cm, visine 6-7 m i krošnje širine 5-6 m. Radi li na oblikovanju ne znam jer sam rijetko i kratko tu a oni su doseljenici pa smo na "dobar dan susjed".
Klima sigurno lošija od tvoje, sjevernije od tebe i na 270m nadmorske visine.
a položaj, kod mene je ravnica, livada, nikakva zaštita i redovito sve stradava od mraza.
Biljke ne stradaju u zimi kad je -20 nego u jesen i prolječe
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 12:52   #88
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
a položaj, kod mene je ravnica, livada, nikakva zaštita i redovito sve stradava od mraza.
Biljke ne stradaju u zimi kad je -20 nego u jesen i prolječe
nakon sadnje u 5 mjesecu više nema opasnosti od mraza ,a na proljeće se čepuje tako da nevidim ni tu opasnost od mraza u jesen mraz više ne može naštetiti....
Dillingerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 13:43   #89
i nakon čepiranja sljedeće godine opet smrzne sami vrh
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 17:43   #90
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
i nakon čepiranja sljedeće godine opet smrzne sami vrh
ali kakvo je to već deblo staro godinu dana i nema nikakve veze o čemu pišemo pa ne raste konstantno mlada biljka
Dillingerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 17:58   #91
Imaš iskustva sa paulovnijom ili pišeš iz glave ?
A što je to čepiranje ?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 18:10   #92
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Imaš iskustva sa paulovnijom ili pišeš iz glave ?
A što je to čepiranje ?
čepovanje ne čepiranje je mjera koja se obavlja u proljeće nakon sadnje sadnice prethodne nulte godine ,svrha toga je da se korijen dobro razvije i da ima snagu opskrbljivati hranjivima dok skužim kako se stavljaju fotografije da vidite 6 godina staro deblo
Dillingerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 18:17   #93
ma nejde prevelike su očito no da skratim priču nije čepovano ,staro je 6 godina ima visinu malo preko 6 metara i obujam debla 50cm znaći ima 1m3
Dillingerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 18:31   #94
Vidiš ja sam posadio paulovniju 2010, i nisam je čepiro ili čepovo, nego sam je 2011 odrezao do razine zemlje, sljedeće godine mi se dobro razvila na nekih 2 metra, i onda mi se smrzo vrh na 2 metra visine jer je bilo -20, siguran sam da imaš takva iskustva. Tako da znam o čemu govoriš. Velika je razlika o lokaciji gdje se sadi biljka, , vidiš meni je jedne godine mraz pofurio sve u 10 mjesecu i to sredinom listopada, sokovi se nisu stigli spustiti dolje i vrhovi su se opet smrzli.
U svakom slučaju dok sam se ja zajebavo s paulovnijom, istovremeno sam sadio i orahe, pa sam tako ove godine dobio i prvih 7 kila.
Nego, pošto ide ili će ići prodaja paulovnije, mislim drvo - balvan, ili će biti i dasaka ?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2015., 18:38   #95
ja neračunam više od 300eu pošto je trenutno 545$ m3 debla.... Lokacija je Suhopolje VT županija ali dok gledamo sva drveća koja su listopadna kolaju sokovi tako da ( a to što si odrezao godinu dana kasnije je čepovanje samo se nadam da je u proljeće bili 2011)
Dillingerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2015., 13:13   #96
Otkup debla paulownie spp

Sa internim kupcem i poslovnim partnerom osigurali smo otkup debla trupca više o svemu možete pronaći na poveznici https://www.facebook.com/pages/AGROB...59291847452017
Dillingerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 20:10   #97
Mi smo probali sa sjemenom i doživili totalni fijasko
Sve što čitate o paulovnijama iz sjemena je zabluda, navlačenje a onda kada im se obratimo više ne odgovaraju na mail ili blokiraju postove na facebooku. Nema veze, to je tako kada muškarci razmišljaju o biljkama :klap:
__________________
žena, majka, kraljica
neva_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2016., 20:47   #98
Quote:
neva_m kaže: Pogledaj post
Mi smo probali sa sjemenom i doživili totalni fijasko
Sve što čitate o paulovnijama iz sjemena je zabluda, navlačenje a onda kada im se obratimo više ne odgovaraju na mail ili blokiraju postove na facebooku. Nema veze, to je tako kada muškarci razmišljaju o biljkama :klap:
Možeš li točno opisati što ste probali sa sjemenom?
briketi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 23:40   #99
Quote:
briketi kaže: Pogledaj post
Možeš li točno opisati što ste probali sa sjemenom?
Kupili smo "certificirano sjeme" kako sam prodavatelj kaže.
U početku sve je bilo OK ali kada smo ih prebacili u stiroporske kontejnere dio ih je umro a ostatak nakon prebacivanja u čašice. Kako je vrijeme odmicalo sve je bilo tužnije i ružnije.
Prodavatelj briše sa svog FB profila objave koje mu ne idu u prilog i na savršen način uvjerava nas da smo sami krivi...
Ugavnom,
Ove godine kupujemo 100-tnjak gotovih sadnica jer da smo bili pametni mogli smo si uštedjeti vrijeme i novce koje smo potrošili na opremu za sjeme.
U konačnici ni pardajz ne uzgajam iz sjemena, već kupimo flance u tresetnim kockama ili obične.
Eto to je moje iskustvo a kako vidim nisam usamljena .
__________________
žena, majka, kraljica
neva_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 00:41   #100
Quote:
neva_m kaže: Pogledaj post
Kupili smo "certificirano sjeme" kako sam prodavatelj kaže.
U početku sve je bilo OK ali kada smo ih prebacili u stiroporske kontejnere dio ih je umro a ostatak nakon prebacivanja u čašice. Kako je vrijeme odmicalo sve je bilo tužnije i ružnije.
Prodavatelj briše sa svog FB profila objave koje mu ne idu u prilog i na savršen način uvjerava nas da smo sami krivi...
Ugavnom,
Ove godine kupujemo 100-tnjak gotovih sadnica jer da smo bili pametni mogli smo si uštedjeti vrijeme i novce koje smo potrošili na opremu za sjeme.
U konačnici ni pardajz ne uzgajam iz sjemena, već kupimo flance u tresetnim kockama ili obične.
Eto to je moje iskustvo a kako vidim nisam usamljena .
Iz gluposti idete u još veču glupost....
U jednoj sjemenoj čahuri ima više tisuča sjemenki a vi kupujete 100 sjemenki koje je neko nabrao po parkovim... Ja ti kažem lokaciju u Zagrebu gdje nabereš sjemena na stotine tisuča...
Da posiješ 1000 sjemenki dobičeš bar 10 biljaka od toga (nešto ne proklije, povijanje nakon nicanja, ošzelenje kod presađivanja) a vi bute plačali sadnive po 30 i više kuna koje bu vam se vjerovatno smrzle...
Stvarno su ljudi ovce......
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:53.