Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2012., 14:09   #121
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Kakvom vizom?

Ja pitan čim uđemo, recimo u Finskoj ako neka ograničenja, što bi mogao, uz naravno naučiti jezik?
Iako, otišao bi samo u Njemačku/Austriju inače
Vizom? Ako se ta "viza" odnosi na Gekkoov post, mislim da ti je on htio reći da pitaš na toj višoj (školi ili kako se to već zove) koju si završio.

Ja sam ta ograničenja shvatio ovako. Ako ograničenje postoji, ti si automatski izvan konkurencije ako za mjesto za koje se natječeš postoji barem jedna zainteresirana osoba koja ima EU državljanstvo i na koju se ta odgoda ne odnosi. Ako si pak jedini, ili su svi zaintersirani u poziciji kao i ti (za njih postoji odgoda), onda trebaš dobiti radnu dozvolu i nakon toga, ako se odluče zaposliti tebe, možeš početi raditi.
Neka upućeniji isprave/nadopune ako sam krivo napisao.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2012., 14:40   #122
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Kakvom vizom?

Ja pitan čim uđemo, recimo u Finskoj ako neka ograničenja, što bi mogao, uz naravno naučiti jezik?
Iako, otišao bi samo u Njemačku/Austriju inače
Habibi, nije viza u pitanju nego visha skola. Pitaj vishu skolu koju si zavrsio da ti kazu koji je ekvivalent po Bologni tvoja diploma.

Skola te nece savjetovati po pitanju vize.

U principu ti stvari stoje ovako: zemlja ili ima ogranicenja ili nema. Ako nema onda gledaj kako ti je diploma priznata i ima li ikakvih poslova na koje bi se mogao prijaviti. A ako ima ogranicenja onda obicno oni koji mogu dobiti radnu vizu su ugalvnom trazena zanimanja na podrucju, IT, pojedini inzinjeri i sta vec od zemlje do zemlje.

Moje skromno misljenje je da sa visom javne uprave imas vece sanse da ti na onoj stvari naraste nokat nego da se zaposlis vani u struci. Predvidjam ti radni vijek veselog stambiljanja i naguravanja papira po kafkijanskim hodnicima hrvatske javne uprave pod uvijetom da imas uopce srece dobiti posao u toj prenapucenoj hrvatskoj javnoj upravi. Jebiga. Bad career choice shto bi se reklo.
__________________
Meh
Gordon Gekko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2012., 21:12   #123
Estonija,Litva i sve the baltičke zemlje imaju zajedno manje stanovnika od Hrvatske ali svejedno su im Švabe lupile zabranu od sedam godina.Kao što znamo Švabi su vrlo principjelni tako da će malo te svoje principjelnosti primjeniti i na nas.Tako da nema niš od Švabije sve do 2020....
FotherMucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 02:28   #124
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ja se nadam da Njemacka i Austrija nece uvesti nikakve restrikcije, nema nas 40 miliona vec samo 4 i mi nismo nikakva prijetnja njihovom trzistu rada.

Ako Njemacka i Austrija ne uvedu prijelazno razdoblje, onda vjerojatno nece niti druge EU zemlje koje se jos dvoume oko toga.
nije stvar samo u tome sto hrvatska ima 4,5 mil stanovnika, nego sto samo 6 mj. nakon ulaska hr rumunjskoj i bugarskoj istice period od 7 godina, znaci njemacka i austrija im vise nece moci stavljati nikakve restrikcije.

druga stvar je sto je u hr visoka stopa nezaposlenosti, a njemacka i austrija su tradicionalno pozeljne destinacije za hrvatske radnike + geografska blizina, to su sve dobri razlozi da se te restrikcije uvedu.

ako ih ijedna zemlja (osim cipra, koji ih je vec uveo) uvede, to su sigurno njemacka, austrija, nizozemska i uk.
Silentt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 13:34   #125
Njemacka je puna Bugara i Rumunja, otkrili su na koji nacin da zaobidju zabranu, tako da velika vecina onih koji su htjeli iz tih drzava otici su vec otisli.

Plus, sreo sam dosta Srba sa bugarskim putovnicama.

Dakle, bitno je napokon uci u EU, onda je sve lakse, jer i uz postojanje zabrane cemo biti u maloj prednosti pred drugim drzavama koje nisu clanice EU.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 14:00   #126
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Njemacka je puna Bugara i Rumunja, otkrili su na koji nacin da zaobidju zabranu, tako da velika vecina onih koji su htjeli iz tih drzava otici su vec otisli.

Plus, sreo sam dosta Srba sa bugarskim putovnicama.

Dakle, bitno je napokon uci u EU, onda je sve lakse, jer i uz postojanje zabrane cemo biti u maloj prednosti pred drugim drzavama koje nisu clanice EU.
Gledao sam na TV-u, History channel neka dokumentarna emisija o britanskoj policiji koja hvata ilegalne imigrante na granici Francuske i UK i po samoj UK... Brdo Arapa, Kineza, Indonezana, Afrikanaca, Indijaca, Pakistanaca i raznih ostalih naroda biva ulovljeno i deportirano, a pri tom postupku policajci i carinici budu i prilicno bezobrazni... Bilo mi je zanimljivo kada su ulovili neke rumunjske cigane kako su morali progutati govno... Uglavnom, Rumunji su se samo morali prijaviti da ulaze u UK, dobili bi nekakav papiric nalik onome koji mi dobivamo kada idemo u Sloveniju i mogu ih poljubiti u dupe... Nisu krsili nikakve zakone pa ih nisu mogli zaj..., a neki su bili ulovljeni i u ilegalnom radu u nekoj domacoj peradarskoj tvornici di su cerupali pilice... Tip Rumunj je trazio da ide u WC pa pobjegao kroz prozor, murija ga lovila, ulovila i kad su vidjeli da je Rumunj dobio je neku bijednu kaznu i prakticki ništa mu ne mogu... Vjerojatno se opet vratio...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 16:19   #127
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Uglavnom, Rumunji su se samo morali prijaviti da ulaze u UK, dobili bi nekakav papiric nalik onome koji mi dobivamo kada idemo u Sloveniju i mogu ih poljubiti u dupe... Nisu krsili nikakve zakone pa ih nisu mogli zaj..., a neki su bili ulovljeni i u ilegalnom radu
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
...kad su vidjeli da je Rumunj dobio je neku bijednu kaznu i prakticki ništa mu ne mogu... Vjerojatno se opet vratio...
a gle, ako cemo tako gledati onda mozemo i mi vec sada u njemacku, nista nas ne sprijecava. prijavimo se na ulasku, ne treba nam ni viza, zaposlimo se negdje ilegalno i nadamo se da nas nece uloviti, a i ako nas ulove najgore sta nam mogu napraviti je vratiti nas nazad. ako nas ne ulove par mjeseci, eto finih para.

stvar je u tome da se ne mozemo nigdje zaposliti legalno, a to i je cijela poanta. ako nam uvedu te restrikcije necemo se moci legalno zaposliti ni nakon ulaska u eu, tako da ne vidim u kakvoj cemo to prednosti biti u odnosu na sve ostale
(@ MaliZeleni10). ne znam za ostatak ekipe ali ja ne bi htio na taj nacin ici, da moram stalno strahovati da ce me vratiti nazad i lupiti mi jos kakvu goru zabranu.

ja i dalje mislim da ce njemacka uvesti te restrikcije, njima mozda fale radnici ali fali im visoko obrazovani strucni kadar, a takvi se uvijek mogu zaposliti, eu ili bez. mi ostali sa sss koji se nadamo nekakvom ajmo reci prosjecnom poslu, cisto sumnjam da cemo mi moci u njemacku ili austriju tako skoro bez restrikcija.

dobra strana je ta sto ih svedska i finska nece uvesti, pa valjda ce biti nesto od toga. ja bi bio prezadovoljan i sa time.
Silentt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 16:38   #128
Quote:
Silentt kaže: Pogledaj post

stvar je u tome da se ne mozemo nigdje zaposliti legalno, a to i je cijela poanta. ako nam uvedu te restrikcije necemo se moci legalno zaposliti ni nakon ulaska u eu, tako da ne vidim u kakvoj cemo to prednosti biti u odnosu na sve ostale
(@ MaliZeleni10). ne znam za ostatak ekipe ali ja ne bi htio na taj nacin ici, da moram stalno strahovati da ce me vratiti nazad i lupiti mi jos kakvu goru zabranu.


dobra strana je ta sto ih svedska i finska nece uvesti, pa valjda ce biti nesto od toga. ja bi bio prezadovoljan i sa time.
Sada smo u istom rangu sa npr Filipinima ili bilo kojom drugom drzavom ne-clanicom, medjutim kad postanemo clanica EU onda smo u prednosti u dobijanju radne dozvole.

To mi je jos 2007. godine objasnio immigration officer u Irskoj kad sam produzavao boravak.

Druga stvar je da nece biti ogranicenja za firme, HR firme ce imati isti tretman kao bilo koja firma iz EU, ako dobijemo zabranu, otvoris obrt ili poduzece i vozi misko, nema zabrane.

Svedska i Finska su nam odmah kompletno otvorene, hvala im na toj odluci.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 16:42   #129
Quote:
Silentt kaže: Pogledaj post
a gle, ako cemo tako gledati onda mozemo i mi vec sada u njemacku, nista nas ne sprijecava. prijavimo se na ulasku, ne treba nam ni viza, zaposlimo se negdje ilegalno i nadamo se da nas nece uloviti, a i ako nas ulove najgore sta nam mogu napraviti je vratiti nas nazad. ako nas ne ulove par mjeseci, eto finih para.

stvar je u tome da se ne mozemo nigdje zaposliti legalno, a to i je cijela poanta. ako nam uvedu te restrikcije necemo se moci legalno zaposliti ni nakon ulaska u eu, tako da ne vidim u kakvoj cemo to prednosti biti u odnosu na sve ostale
(@ MaliZeleni10). ne znam za ostatak ekipe ali ja ne bi htio na taj nacin ici, da moram stalno strahovati da ce me vratiti nazad i lupiti mi jos kakvu goru zabranu.

ja i dalje mislim da ce njemacka uvesti te restrikcije, njima mozda fale radnici ali fali im visoko obrazovani strucni kadar, a takvi se uvijek mogu zaposliti, eu ili bez. mi ostali sa sss koji se nadamo nekakvom ajmo reci prosjecnom poslu, cisto sumnjam da cemo mi moci u njemacku ili austriju tako skoro bez restrikcija.

dobra strana je ta sto ih svedska i finska nece uvesti, pa valjda ce biti nesto od toga. ja bi bio prezadovoljan i sa time.
Mozda da razmislis o nekakvom studiju u EU??? Vjerujem da tamo ima ne preskupih strukovnih fakulteta sa kojim mozes racunati na neki bolji posao???
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 16:45   #130
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Sada smo u istom rangu sa npr Filipinima ili bilo kojom drugom drzavom ne-clanicom, medjutim kad postanemo clanica EU onda smo u prednosti u dobijanju radne dozvole.
U prednosti smo sto se tice dobivanja radne dozvole, to da. Ali ne znam kolika je to prakticna prednost, s obzirom da ce nam i dalje trebati radna dozvola, zasto bi se ijedan poslodavac mucio sa ishodenjem radne dozvole kad u eu ima toliko drugih kandidata koji mogu zauzeti to radno mjesto (500 mil stanovnika, u nekim zemljama nezaposlenost oko 20%).

Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Druga stvar je da nece biti ogranicenja za firme, HR firme ce imati isti tretman kao bilo koja firma iz EU, ako dobijemo zabranu, otvoris obrt ili poduzece i vozi misko, nema zabrane.
Nije to bas samo tako kako ti mislis.

Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Svedska i Finska su nam odmah kompletno otvorene, hvala im na toj odluci.
Tu se potpuno slazemo. Jos neke zemlje tipa Portugala nece uvesti restrikcije, u Portugal bi bilo super ici sto se tice klime i ljepote zemlje, ali tamo naci posao malo teze. Ali valjda ce biti jos koja zemlja koja ce slijediti njihov primjer, mozda Danska ili Nizozemska (mada za Nizozemsku cisto sumnjam).

Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Mozda da razmislis o nekakvom studiju u EU??? Vjerujem da tamo ima ne preskupih strukovnih fakulteta sa kojim mozes racunati na neki bolji posao???
Stvar je u tome da ni ti ne preskupi studiji nisu bas ni jeftini, a treba se od necega i uzdrzavati, nije da imam neku finu ustedjevinu s kojom bi mogao startati, tako da mi se to sve skupa cini jako jako malo vjerovatno. Nekako mi se kao najbolja opcija cini zaposliti negdje legalno, raditi bilo sta par godina dok ne ustedim neke novce, mozda dobijem necije drzavljanstvo, pa onda mozda probati upisati nekakav faks ili prekvalifikaciju. Tome se bar nadam. Glavno da odem negdje, pa onda cu se nekako vec snaci, najtezi je taj prvi korak.

Zadnje uređivanje Silentt : 26.05.2012. at 16:52.
Silentt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 17:13   #131
Quote:
Silentt kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da ni ti ne preskupi studiji nisu bas ni jeftini, a treba se od necega i uzdrzavati, nije da imam neku finu ustedjevinu s kojom bi mogao startati, tako da mi se to sve skupa cini jako jako malo vjerovatno. Nekako mi se kao najbolja opcija cini zaposliti negdje legalno, raditi bilo sta par godina dok ne ustedim neke novce, mozda dobijem necije drzavljanstvo, pa onda mozda probati upisati nekakav faks ili prekvalifikaciju. Tome se bar nadam. Glavno da odem negdje, pa onda cu se nekako vec snaci, najtezi je taj prvi korak.
Krivo sam se izrazio, na to sto si opisao sam i mislio... Inace ako recimo znas raditi na CNC strojevima, a mislim da bi i ovdje mogao naci takav posao, barem preko programa od ovog Mrsica gdje ces dobiti znanje da bi lako mogao naci sljaku u EU... Za Kanadu sam iz prve ruke cuo da vape za tim kadrom...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 17:27   #132
Quote:
Silentt kaže: Pogledaj post

Nije to bas samo tako kako ti mislis.
A kako je??

Ti ocito ne znas kako funkcionira zajednicko EU trziste.

Funkcionira na SLOBODNOM PROTOKU ROBA, USLUGA I LJUDI.

A prijelazno razdoblje ne vrijedi za firme.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 17:27   #133
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Inace ako recimo znas raditi na CNC strojevima, a mislim da bi i ovdje mogao naci takav posao, barem preko programa od ovog Mrsica gdje ces dobiti znanje da bi lako mogao naci sljaku u EU... Za Kanadu sam iz prve ruke cuo da vape za tim kadrom...
E puno hvala za tu informaciju, bas cu provjeriti jel ima ovdje u Zg kakvih kurseva ili prekvalifikacija za tu struku, dobra stvar je sto ima jos godinu dana do ulaska hr u eu pa stignem jos nesto i zavrsiti, sta god mi poveca izglede ne moze skoditi.

Inace sam po struci kem.tehnicar, ovdje u hr nikad nisam uspio naci posao u struci, a sad sa 27 godina i nimalo radnog iskustva u struci ko ce me zaposliti? Ovo sto si spomenuo mi se ne cini uopce kao losa opcija

Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Funkcionira na SLOBODNOM PROTOKU ROBA, USLUGA I LJUDI.

A prijelazno razdoblje ne vrijedi za firme.
Moj komentar se nije odnosio na prijelazno razdoblje, nego na tvoj komentar "ako dobijemo zabranu, otvoris obrt ili poduzece i vozi misko" nije to bas tako kako ti mislis, ali nema smisla da ti ja sad objasnjavam, raspitaj se malo ili procitaj neke teme tu na ovom forumu pa ces vidjeti o cemu govorim.
Silentt is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 17:32   #134
Nemas ti meni sta objasnjavati jer ja znam kako to funkcionira, ti ne znas, ja sam tebi objasnio, ako ti ne razumijes, tvoj problem.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 17:38   #135
Quote:
Silentt kaže: Pogledaj post
E puno hvala za tu informaciju, bas cu provjeriti jel ima ovdje u Zg kakvih kurseva ili prekvalifikacija za tu struku, dobra stvar je sto ima jos godinu dana do ulaska hr u eu pa stignem jos nesto i zavrsiti, sta god mi poveca izglede ne moze skoditi.

Inace sam po struci kem.tehnicar, ovdje u hr nikad nisam uspio naci posao u struci, a sad sa 27 godina i nimalo radnog iskustva u struci ko ce me zaposliti? Ovo sto si spomenuo mi se ne cini uopce kao losa opcija
Znam par kemijskih tehnicara koje su uzeli u INU, ali mora da su tu radili konopi, a ne veze... Inace da, za CNC programera ti je prilicna potraznja, jos ako budes imao gdje to znanje izbrusiti, na konju si... Kasnije vani mozes neki studij strojarstva ili neceg slicnog i mislim da mozes napraviti ok karijeru, ako se stvari posloze kako treba... Druga opcija doduse malo manje zdrava ti je zavarivac... Apsolutno potrebna radna snaga bilo gdje u svijetu, place su velike, posla uvijek ima, no danak je negativan ucinak tog posla na zdravlje...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 18:07   #136
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Nemas ti meni sta objasnjavati jer ja znam kako to funkcionira, ti ne znas, ja sam tebi objasnio, ako ti ne razumijes, tvoj problem.
Ja sam shvatila da te "zabrane" zapravo znace da ce nam i dalje trebati work permit za raditi. No,nije li lakse dobiti work permit kad si unutar EU, nego kad si izvan? To je bolje za nas sa sss ili suficitarnim zanimanjima.Osim toga clanstvo omogucuje da zivis gdje hoces, znaci automatski dobijes dozvolu boravka ako dokazes da imas novaca.
wilkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 18:24   #137
Quote:
wilkie kaže: Pogledaj post
Ja sam shvatila da te "zabrane" zapravo znace da ce nam i dalje trebati work permit za raditi. No,nije li lakse dobiti work permit kad si unutar EU, nego kad si izvan? To je bolje za nas sa sss ili suficitarnim zanimanjima.Osim toga clanstvo omogucuje da zivis gdje hoces, znaci automatski dobijes dozvolu boravka ako dokazes da imas novaca.
Lakse ti je dobiti work permit kad si unutar EU u odnosu na nekoga tko nije. S druge strane, u EU ima dovoljno nezaposlenih da poslodavci mogu bez vecih problema popuniti svako radno mjesto sa nekime iz EU, tako da im ni mi necemo trebati jer ce naci nekog Grka, Spanjolca, Bugara za kojeg im ne treba nikakav work permit.
Druga stvar, puno ce se lakse zaposliti netko tko je vec na licu mjesta nego netko tko aplicira preko interneta iz neke skroz druge zemlje. A nitko od nas nece biti na licu mjesta, jer zasto uopce ici traziti posao u neku zemlju u kojoj znas da ne mozes zakonski raditi zbog restrikcija.
Tako da koja god zemlja uvede te restrikcije, ja ne bih racunao previse na zaposlenje u toj zemlji prije isteka istih. Osim ako je tvoje zanimanje toliko deficitarno da ne mogu naci bas nikog is EU, sto cisto sumnjam. Druga svar je ko ima dobru vezu, taj ce se vec nekako snaci.

Sto se drugog pitanja tice, da, dobijes dozvolu boravka ako mozes dokazati da imas novaca, ali ako ne grijesim to mozes vec sad. Boravisna i radna dozvola nisu jedno te isto koliko mi je poznato, sta ti vrijedi boravisna dozvola ako se ne mozes zakonski zaposliti. Osim naravno ako je rijec o nekim vecim novcima, pa ti posao nije uopce potreban, ali zasto bi takav netko uopce isao "trbuhom za kruhom"?
Silentt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 13:45   #138
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Gledao sam na TV-u, History channel neka dokumentarna emisija o britanskoj policiji koja hvata ilegalne imigrante na granici Francuske i UK i po samoj UK... Brdo Arapa, Kineza, Indonezana, Afrikanaca, Indijaca, Pakistanaca i raznih ostalih naroda biva ulovljeno i deportirano, a pri tom postupku policajci i carinici budu i prilicno bezobrazni... Bilo mi je zanimljivo kada su ulovili neke rumunjske cigane kako su morali progutati govno... Uglavnom, Rumunji su se samo morali prijaviti da ulaze u UK, dobili bi nekakav papiric nalik onome koji mi dobivamo kada idemo u Sloveniju i mogu ih poljubiti u dupe... Nisu krsili nikakve zakone pa ih nisu mogli zaj..., a neki su bili ulovljeni i u ilegalnom radu u nekoj domacoj peradarskoj tvornici di su cerupali pilice... Tip Rumunj je trazio da ide u WC pa pobjegao kroz prozor, murija ga lovila, ulovila i kad su vidjeli da je Rumunj dobio je neku bijednu kaznu i prakticki ništa mu ne mogu... Vjerojatno se opet vratio...
Obrati pažnju na boldano, pa se zapitaj tko je tu zapravo normalan i koju od strana bi, kad bi morao, ti zauzeo.

Britanska policija i carina je izuzetno fer i zadnja dva desetljeća striktno provode zaštitu ljudskih prava. Bez obzira koliko ti ljudi nad kojima moraju to provoditi ponekad nisu vrijedni truda. Sve po zakonu i zakon jednak za svakoga. Ako ti se ne sviđa, tvoje je ljudsko pravo žaliti se i to policija i carina jako dobro znaju, zato i "progutaju govno" kako ti kažeš.

Oni znaju da mnogi Rumunji koji legalno dođu u UK žive od krađe humanitarnih donacija građana, što je nezamislivo dno ljudske vrste. Nadam se da neće biti i naših gastarbajtera koji će na taj način zloupotrebljavati dobre navike naprednijeg društva od našega, na štetu ostalih koji žele legalno i u dobroj namjeri živjeti u EU.

Samo ludi primitivni um, dijelom prisutan i u našem mentalitetu, razmišlja da je sasvim u redu ismijavati zakon i to isključivo jer ga je i sam spreman kršiti i izbjegavati, radije nego poštivati. Divim se Britancima na upornosti i smirenosti, kod nas i u većini svijeta ne bi takve izbjeglice imale nikakva prava.

Ako je naša policija i carina još uvijek u potrazi za smislom tumačenja zakona i razumijevanja pojma ljudskih prava, ne znači da su stvari svugdje takve. Neki narodi jesu napredniji po tom pitanju, a bojim se da mnogi naši potencijalni gastarbajteri nikako da to shvate.
Mrs Cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 17:03   #139
Quote:
Mrs Cookie kaže:
Britanska policija i carina je izuzetno fer
Ne znam tko kontrolira putovnice na aerodromima u UK, valjda policija, to su jako bezobrazni ljudi koje ne zanima istina, rade iskljucivo po svojim bezobraznim uvjerenjima.

Ja sam se vise puta u to uvjerio na svojoj kozi, na vise aerodroma, iako sam imao uredne papire zadrzavali su me bez ikakvog razloga i pri tome bili izuzetno bezobrazni, uopce ih nije zanimalo sto ja kazem niti sto sto pise u mojoj putovnici.

Plus, auto su mi okrenuli naopako kad sam prvi put isao za Irsku a imao sam urednu tranzitnu vizu za UK.

Tako da to sto si napisala nije tocno niti u teoriji, plus procitaj na temi o Engleskoj iskustva drugih koji su prosli slicno kao ja.
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2012., 17:42   #140
Quote:
Mrs Cookie kaže: Pogledaj post
Obrati pažnju na boldano, pa se zapitaj tko je tu zapravo normalan i koju od strana bi, kad bi morao, ti zauzeo.

Britanska policija i carina je izuzetno fer i zadnja dva desetljeća striktno provode zaštitu ljudskih prava. Bez obzira koliko ti ljudi nad kojima moraju to provoditi ponekad nisu vrijedni truda. Sve po zakonu i zakon jednak za svakoga. Ako ti se ne sviđa, tvoje je ljudsko pravo žaliti se i to policija i carina jako dobro znaju, zato i "progutaju govno" kako ti kažeš.

Oni znaju da mnogi Rumunji koji legalno dođu u UK žive od krađe humanitarnih donacija građana, što je nezamislivo dno ljudske vrste. Nadam se da neće biti i naših gastarbajtera koji će na taj način zloupotrebljavati dobre navike naprednijeg društva od našega, na štetu ostalih koji žele legalno i u dobroj namjeri živjeti u EU.

Samo ludi primitivni um, dijelom prisutan i u našem mentalitetu, razmišlja da je sasvim u redu ismijavati zakon i to isključivo jer ga je i sam spreman kršiti i izbjegavati, radije nego poštivati. Divim se Britancima na upornosti i smirenosti, kod nas i u većini svijeta ne bi takve izbjeglice imale nikakva prava.

Ako je naša policija i carina još uvijek u potrazi za smislom tumačenja zakona i razumijevanja pojma ljudskih prava, ne znači da su stvari svugdje takve. Neki narodi jesu napredniji po tom pitanju, a bojim se da mnogi naši potencijalni gastarbajteri nikako da to shvate.
Cudi me onda kako to da imaju takve dvostruke kriterije prema ostalim ilegalcima koji bjeze iz zemalja 3. svijeta pa ih uz uvrede i gotovo gestapovskim pristupom deportiraju u najhitnijem roku...

Rumunje bi isto tako rado sutnuli van ali moraju pojesti to govno jer su Rumunji u EU, a i primili su ih u EU zbog geostrateskih interesa koji nadilaze sve te probleme koje bi i oni najgori kriminalci iz tih ex Soviet block zemalja i radili... Nekako mi je nategnuto da je carinu briga za tvoja ljudska prava...

S druge strane, ti Rumunji su radili u registriranim britanskim tvrtkama ilegalno... Nekako sumnjam da ce vlasnik tvornice Englez pun novca odgovarati za to... Platiti ce neku globu i onda ce naci neke nove jadnike koji su spremni derati perje sa ubijenih pilica za kikiriki...
Josey_Wales is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.