Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2011., 00:09   #21
Quote:
zeleni među zelenima kaže: Pogledaj post
Prirodu valja slušati i čuti, a da bi to netko mogao, mora biti u njoj. A onda, valja nešto i činiti. Permakultura je mnogo šira od vrtlarstva i jako je praktičarski usmjerena. To što je najčešće poistovjećujemo s vrtlarstvom valjda je zbog toga što su nam životi, zemljišta i krajolici toliko osiromašeni, da je vrtlarstvo skoro pa jedino utočište koji mnogi mogu vidjeti - kao povratak (?) prirodi.
Prirodu valja slušati i čuti.... tako i ja razmišljam. Gledam današnju prirodu, kad poduzetnici u okolici potroše 1 milijun eura za plastenik i više, a onda proizvodi prirodni proizvod. Priroda ipak nije novac koji si uložio u zemlju, zrak i vodu - priroda je ipak red, kultura i ljubav - bez ljubavi nema nigdje dobrog odnosa (iznosa) između dvije strane. Uvijek se pitam da li smo mi dio prirode i ona dio nas ili smo zavladali onim područjem koje ne poznajemo pa nam se događaju ovi užasi u svijetu.

Ja volim jednostavne stvari - jer svaki početak i mora biti takav!

http://www.monkeysee.com/play/18026-...arden%2DBed%2D

Zadnje uređivanje komar : 23.02.2011. at 00:14.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 16:56   #22
Tečaj permakulturnog dizajna

Pozdrav
Jeste li sudjelovali na takvom tečaju? Zanima me što se uči na terenskoj nastavi tj. jeste li bili zadovoljni naučenim i mogli to primijeniti u svome vrtu?
Hvala na odgovorima
kiČma is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2018., 18:23   #23
Znate li nekog tko dobro poznaje permakulturu, neki savjetnik ili naprosto netko s iskustvom, molim da mi javite.

Kupujem zemljiste u okolici Samobora na kojem zelim sloziti food forest, vrt sa povrcem, zacinskim i medicinskim biljem, kucu itd., pa bi mi dobro dosao savjet kako to organizirati. Sama proucavam i permakulturu i herbalizam, ali daleko sam jos od toga da mogu samostalno krenuti u to.

Kontaktirati me mozete na [email protected]
Oko cijene se dogovorimo, naravno.

Hvala puno.
Myriad is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2020., 21:47   #24
Poznajem permakulturu, već dosta godina ju proučavam, ali možda ti je dobro obratiti se ekipi na portalu za permakulturu, tu smo sakupili poprilično informacija. Također, imamo i facebook stranicu Permakultura u Hrvatskoj.
Drug Mile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:56.