Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2008., 07:16   #241
i da...test krvi pokazuje da je zeljezo ok,a i ostalo je manje vise ok...krv je bila na mikrobiologiji tako da je sve to manje-vise ok..otkriven joj je jedino taj CMV,pa sumnjam da je neka ozbiljnija bolest ovo s kosom..
Brk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 13:31   #242
odakel ste iz BIH mora da postoji nacin da dodjete u ZG ipak je zdravlje jedne mlade osobe u igiri
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 13:46   #243
a cuj...mislim da tamo nebi culi nista novo.....bili smo kod 2 dokotra..jedan je specijalista prijatelj,dao nam je savjete,uputio nas dermatologu...bilo smo kod najboljeg dermatologa u zemlji on dao neki sampon i to je to...sad je samo nadati se da prestane..
Brk@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 18:22   #244
pa nist onda drzite se
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 18:57   #245
Quote:
Brk@ kaže: Pogledaj post
U ZG ne mozemo jer smo iz BiH..Pencilin prima zbog CMV,tako je doktor propisao i to joj je neka zastita od tog virusa..Prima ga svakih 21 dan...Neznam koju vrstu prima,ali opadanje kose je pocelo nekih 17,18 dana nakon prvog pencilina...Drugi je primila prije 7 dana..Krastice su samo na vlasistu..Doktor cim je pogledao odmah je rekao seboreja,sad dali je to od pencilina,dali je od CMV ne znam..Samo se nadam da ce prestati

CMV (citomegalovirus) se ne liječi s antibiotikom jer antibiotik na njega ne djeluje. Zato mi je čudno što dobiva penicilin.
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2008., 13:09   #246
Zamjena za Fluacet gel [?]

U ljekarnama već neko vrijeme nema fluacet gela, pa me zanima što
preporučate kao zamjenu u borbi protiv seboroičnog dermatitisa.
__________________
Fugit irreparabile tempus... Carpe Diem...!
Lakonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 11:04   #247
Ja trenutno koristim Vichyevu termalnu vodu, Micelarnu otpinu za čiščenje lica također od vichya, zatim stavim A derma kremu za atopičnu kožu i već dosta dugo nemam nikakvih problema sa svojim seboreičnim dermatitisom....
Inaće zadnji put kad se pojavio(najviše na licu), bilo je poprilično gadno, tada sam koristila i Sensibio ds kremu i PRUNAKS LONSION-pažljivo s korištenjem..Za ove preparate ti dermatolog treba objasniti kako ih koristiti.Nakon toga-eto stanje je bolje.
Da napomenem, koristila sam , a nema šta nisam, ali ova kombinacija mi najbolje odgovara.Naravno sve je individualno.
__________________
SVAŠTA PO MALO
ljubomorna27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2008., 12:32   #248
seboreja

Problemot so seborea go resavam so soda bikarbona.Otkako ke ja izmijam kosata so sampon vtrivam soda bikarbona i ostavam da otstoi nekolku minuti .Ovaa procedura ja povtoruvam nekolku nedeli duri ne izcezne seborejata.
mac78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 23:18   #249
jel postoji netko da ima suhu kozu na licu i seboreju??
Jessy05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 11:04   #250
pozdrav

Meni se nedavno pojavilo crvenilo oko nosa, jedan dio brade i desna uška, nakon crvenila i svrbeža počelo se ljuskati i katastrofa je bilo....Ne znam je li to seboreja?...Kupila sam neku super kremu( acidosalus) i nakon dva dana sve mi prestalo

Ako je ovo što sam vam napisala seboreja...preporučujem vam acidosalus!!!
tajana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 14:30   #251
hej ljudi evo upravo sam ćula za ovu str.i sada kad sam procitala sve ovo pa nemogu vjerovat da nas ovoliko boluje od saboreje,meni ćak moja dermatologinja nije ni rekla da mi je perut od toga jer imama dermatitis i ljuštenje kože na licu užasno je crvenilo a oranazol mi nije pomogao,kao ni eucerin proizvodi pa sad citam sta sve se jos može hvala ...ako tko ima jos neku jaku stvar samo saljite jer ovo je za neizdržat ..
tanjći is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2008., 11:40   #252
Keratosis seborrhoica

Dakle kao sto naslov kaze,zanima me malo vise o ovome...Naime,tata mi to ima na glavi...Sad me zanima da li je to strasno ili ne,koliko vremenski treba da se to odstrani? Kolika je uspjesnost lijecenja ?

Hvala svima na odgovorima
__________________
the motherfucker
ČmareC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2008., 14:47   #253
Pozdrav..

Ne znam ni sama kako, ali dobila sam seboreju prije godinu dana, samo na vlasištu. Kosa mi se jako masti, tjeme crveni i svrbi, pojavljuje se prhut i kosa mi odnedavno pojačano ispada. Bila sam na par pregleda i odradila 3-4 mjeseca tretmana sa šamponom i losionom od Taara. Neko vrijeme sam koristila i Ducray Argeal. Međutim, to nije pomoglo i sad bih probala neki drugi šampon. Dvoumim se između:
Biorga SEBOPHANE Šampon za masno vlasište,
Squaphane P,
Bioderma Node DS i
Dr.Tempt - crni.

Jeste li vi to probali i ima li koji učinka?
Uz to svakodnevno uzimam i vitamine za kosu.
anchy_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 14:35   #254
SEBOROICNI DERMATITIS

Pozdrav svima. Vec nekoliko godina se borim sa seboroicnim dermatitisom. Prije je bilo gore, imao sam ga na celu, oko nosa, na bradi. Crveno, suho, upaljeno..Sada mi je samo oko nosa i izmedju nosa i ociju. Upadljivo crveno, kao da je opekotina. Zaista vise ne znam kako da se borim sa tim. Dosta je vazna ishrana, kao i voda kojom se umivamo. Ja sam vegetarijanskom ishranom i vodom Janom (umivam se Janom jer ima najmanje hlora koji je agresivan prema kozi) uspio dosta da stavim bolest pod kontrolu. Probao sam i dosta krema, masti itd, ali najvise mi je pomogla obicna plava nivea krema. Probajte. Sto se tice vlasista, koristim zeleni Vichy sampon i perut je nestala. Samo ne mogu da se rijesim crvenila oko i iznad nosa. A jako je upadno i ruzno. Ako neko zna, nek pomogne. Hvala.
marijan33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 23:08   #255
Ima li koji dermatolog koji lijeci UZROK dermatitisa a ne POSLJEDICU koju on stvara?

Mislim, otici kod dermatologa i vratiti se sa hrpom kremi nije rijesenje. Da odmah kazem - novac nije problem. Ali mislim da za ucinkovitu borbu protiv seboreje treba promijeniti kompletno prehranu, neke navike, pojacati vitamine i slicno. Ima li koji dermatolog koji problemu pristupa sa te strane a ne prodavanjem skupih kremica?
Unborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 16:21   #256
To bi i ja volio znati, ali doktori tu "bolest" ne smatraju bolescu vec poremecajem pa se ne radi dovoljno studija kako bi se pronaslo kvalitetno rjesenje, a samo crvenilo koze na licu je dovoljno grozno da bude opasno za psiholosko stanje pacijenta kojemu se zbog seboreje drasticno smanjila kvaliteta zivota.
lnin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2008., 21:18   #257
seboreja je zajeb teški....ja ju imam godinama na vlasištu,nikako istrijebit....probavao masu šampona,neki ju smire na kratko i to je to....
sad 3 mjeseca koristim one rougj ampule i pjenu za čišćenje,bilo je dobro jedno vrijeme,sad se opet vraća......najgore mi je što se polako izgleda na licu javlja.....
možda je rješenje brijat glavu ili se na jako kratko ošišati,pa se možda povuče s tjemena,pa onda i sa lica......već sam izgubio 20-30% kose i stalno opada......ne vidim neko rješenje....a doktori su debili.....on propiše belosalic,elocom,oronazol i to je to......živo mu se jebe.....
pionir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 07:47   #258
Za sve seboreiste, molim da procitate moju preporuku:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=1...postcount=3110

Ima li netko slicna iskustva?
Morska Neman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 23:05   #259
pozdrav! ja sam evo nova na forumu, ali kad sam tražila na netunešto o saboreji, jednostavno sam se morala prijaviti ovdje
baš kad sam pomislila da sam se riješila problema, evo ga opet,....
kosa, tj vlasište mi je uglavnom ok, najbolji šampon mi je oronazul, skup je, 80-tak kn, ali mi je naj...bolji od eucerina...za crvenilo uz tjeme, puno mi je pomogao belosalic,ali on je baš za tjeme, nikako na lice, jer osuši lice...sad mi je problem lice, i to tri fleke na bradi, ljušte se naravno, svrbe,možda i ne toliko, ali i estetski smetaju...i fleke između obrva...sad sam pročitala toliko tih savjeta da ne znam odkud krenuti,...kupujem sve za osjetljivu kožu, ali nije dovoljno...kako znati koja je prava? ne mogu baš sve isprobavati na koži, jer i ona sama strada, što i osjetim kad kupim krivo...jednom sam dobila kremu afroderm, krema koja se koristi samo tri dana, i nikako dulje od tog...tad mi pomogla odmah, sad kad se problem pojavio opet, ni to ne pomaže...i opet kad odem na šalatu dobit ću istu terapiju koja baš mi ne pomaže...što uopće uzrokuje da se to proširi?
da li je potrebno više puta dnevno čistiti lice od svega, riješiti se šminke, ili što?
meri0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2008., 19:58   #260
Evo da i ja nesto kazem. Sa seboreom se "borim" vec 10-ak godina. Prosla razno-razne tretmane, lijecenja, pretrage ovakve, onakve... bacila novaca i novaca.... No, nista mi ne pomaze. Jedini "lijek" (ako to mogu tako nazvati) za mene je redovito pranje kose i to sa samponom protiv peruti.
Seboreja je neizljeciva i ako se i cini da je nestala - ona se vraca! Ako nadjete pravi lijek za nju, molim vas recite, do tad- ja preporucam redovitu higijenu.

POGOTOVO VAZNO!!!! Pokusajte stavljati sto manje razlicitih preparata na vlasiste. Meni kad gel za kosu ili lak samo dotakne vlasiste ili podrucje iza uha, nastane crvena fleka koja danima ne nestaje. Stoga ako nesto i koristite -> sto manje toga dospije na vlasiste - to bolje!!! Seboreja nastaje zbog pojacanog lucenja zlijezda, a ako ih dodatno "zatvorite" gelovima, lakovima, voskovima za kosu, ona ce postati jos gora!!!!!!!

Prehrana je također bitna, kao i klima. Ja sam inace kontinentalka, ali studiram u dalmaciji i mogu reci da mi se stanje puno poboljsalo otkako sam se preselila u juznije krajeve, a kad se vratim na sjever – vlasiste i prsa (gdje mi se takodjer pojavljuje) naprosto podivljaju.

Dakle prije nego krenete kupovati razlicite (ne)djelotvorne proizvode pokusajte sa samo obicnim preparatima koje imate doma. Ja sam pokusala razlicite kapi ali sam imala dojam da mi prodaju vodu pod kapi

Zadnje uređivanje mejan : 30.10.2008. at 20:35.
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:17.