Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2009., 11:16   #21
Možda ti fali željeza... od toga znaju masnice slabije prolazit.
__________________
Nije vrijedno živjeti dok ne pronađeš nešto za što je vrijedno umrijeti.
Voljeti ne znači gledati jedno u drugo, nego zajedno u istom pravcu.
pikastar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 11:33   #22
Prije mi je falilo, sada je sve okej.
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2009., 13:28   #23
Question

Nisu svi zdravstveni problemi vezani uz nedostatak željeza!
Čim se javi nekakvi problem, hopa, ajmo okriviti željezo.
Cijeljenje rana povezano je više s sintezom vezivnog tkiva koje sudjeluje u reparaciji rane. Modrice, hematomi, nastaju tako da nakon vanjske traume dolazi do pucanja stjenki krvnih žila i krvarenja u tkivo. Skloniji nastanku hematoma su ljudi kojima su krvne žile fragilnije(krhkije), a to opet govori o nekakvom defektu vezivnog tkiva koje čini krvne žile čvrstima.
Ljudi koji boluju od hemofilije imaju produljeno vrijeme krvarenja, dakle odnos faktora zgrušavanja krvi im je poremećen te se krv ne zgrušava ili se zgrušava mnogo sporije nego kod zdravih pojedinaca(da ne ulazim u detalje).
Nadalje postoji mnogo nasljednih bolesti (i hemofilija je nasljedna) kod kojih postoji defekt sinteze vezivnog tkiva.
Kod povlačenja hematoma važnu ulogu imaju tkivni fagociti, stanice koje doslovno pojedu takvu krv te njene razgradne produkte putem krvi i limfe ponovno šalju na mjesta gdje se iz takvih produkata izgrađuju krvne stanice.
Osim toga, jedan od važnih faktora u izgradnji vezivnog tkiva je vitamin C, kod njegovog nedostatka sinteza kolagena (veziva) je smanjena.
Postoje i stečene metaboličke bolesti koje koče sintezu vezivnog tkiva, djeluju na stanice koje ga proizvode, najčešća je bolest kod koje nadbubrežna žlijezda proizvodi previše kortizola (koji je naš prirodni kortikosteroid).
I uzimanje kortikosteroida radi drugih bolesti i stanja ometa cijeljenje rane.

Možda sam bio malo preopširan, ali to je puno kompliciranije nego se čini, tako da nisam rekao niti četvrtinu.

Valjda sam malo pomogao?
Zeleni ninja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 16:04   #24
Možda je i to. Puno ti hvala!
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 16:53   #25
Ne znam jesam li pogodila temu=) ali zanima me koliko treba fleki/modrici ili kako da to vec nazovem od infuzije da prođe.. Ja sam u petak primila infuziju i sad mi je taj dio zelen pa me zanima koliko ce jos takav ostati.. i postoji li nesto sto bi mi moglo pomoci da to ubrzam jer mi se ne da bas ovako nositi kratka majica
emmaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 16:57   #26
Quote:
emmaaa kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam li pogodila temu=) ali zanima me koliko treba fleki/modrici ili kako da to vec nazovem od infuzije da prođe.. Ja sam u petak primila infuziju i sad mi je taj dio zelen pa me zanima koliko ce jos takav ostati.. i postoji li nesto sto bi mi moglo pomoci da to ubrzam jer mi se ne da bas ovako nositi kratka majica
Ako je zelena, znači da će još kratko. To ti je posve normalna pojava, ne brini se. Vidio i iskusio.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 17:01   #27
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ako je zelena, znači da će još kratko. To ti je posve normalna pojava, ne brini se. Vidio i iskusio.
Da,al je dosta velika i ima crveno od uboda,i jos jednu flekicu crvenu(izgleda kao kapilar kad pukne).. Znas li koliko dana otprilike? Ovo mi je prvi put da primam infuziju pa mi malo strasno igleda:S
emmaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2009., 17:17   #28
Quote:
emmaaa kaže: Pogledaj post
Da,al je dosta velika i ima crveno od uboda,i jos jednu flekicu crvenu(izgleda kao kapilar kad pukne).. Znas li koliko dana otprilike? Ovo mi je prvi put da primam infuziju pa mi malo strasno igleda:S
Mislim da bi za 3-4 dana morala prijeći u svijetlu žućkastu. Ako je baš velika, vjerojatno je i malo dublja, pa možda potraje i tjedan dana. Ovisi o čovjeku, ali zelene modrice su već znak da se hemoglobin raspao na biliverdin, koji je zelen. To je dobar znak. Loše bi bilo da ljubičasta nikako ne prolazi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 10:16   #29
Kraste

imala sam nesrecu i strana jedna strana lica mi je skroz oteknula i izgebana dosta.
pa me zanima dal netko ima neki savijet osim leda i bepantena? za kraste ili nesto...ali je u pitanju lice i podrucje oko oka i usta,tako da bas nemoze svasta okolo ici...
case000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 01:44   #30
Najbolje 'na zraku' i ne prčkati previše da se nešto ne upali. A led za oteklinu (ali ne kvasiti, da se lakše naprave kraste) i betanten mi zvuče sasvim dobro.
__________________
Seeing beyond the obvious!
vigilanty is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 10:02   #31
Brže zacijeljivanje rana

Dakle, ne mislim na veće rane nego ranice od prištića i slične. Ako ima tko kakav savjet, ako znate kakav prirodni lijek...hvala unaprijed!

Na licu su mi izbili neki prištići i malo sam to razdrvarila.
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2010., 12:30   #32
E ovako, mama mi ima proširene vene na lijevoj nozi i prije nekih godinu dana se je slučajno udarila u tu nogu i napravila joj se rana. Mama sad često ide doktoru na preglede i pokušala je puno terapija koje joj je doktor prepisao ali joj se rana uopče ne može zarasti. Da li netko može nekako pomoći sa nekim savjetom ili postoji neki alternativan način?
niksa10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2010., 23:12   #33
Zarastanje rane

imam pitanje, nemam vremena kod doktora jer ne smijem izostati s posla;
nesto su mi sivali i problem je sto je to sve palo "sušenjem". znaci: u normalno zasivenom djelu sve u krug nekadašnjih konaca sad je rupa. teklo je ovako:
krug oko tog sava je pobijelilo i taj bijeli dio se počeo suzavati ostavljajuci iza sebe rupu u obliku prvotnog kruga. pred sam kraj bilo je jos malo bijelog u sredini rupe i to sam osijecao, znaci da je meso. ali i to se povuklo te je sad ostala udubina. interesira me sto se to desavalo i je li to normalan proces zarascivanja. nije bitna rupa, vjerojatno ce ostati.
sto znaci ako dio mesa pobijeli i pocinje nestajati ( kao da se susi ) ?
bijelimiš is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 10:38   #34
Kako se riješiti krasta na nogama koje nikako da zarastu!?

Več dosta dugo na nogama imam kraste...ubode me komarac i ja to grebem sve dok ne dođe krasta, a onda nikako da zaraste... Ludim, ljeto je a ja nesmijem obuči kratke hlače zbog srama!!! Hellllpp!!!
Kate...92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 10:48   #35
a i bojim se da mi ne dođu neke bakterije...
Kate...92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 10:51   #36
Quote:
Kate...92 kaže: Pogledaj post
Več dosta dugo na nogama imam kraste...ubode me komarac i ja to grebem sve dok ne dođe krasta, a onda nikako da zaraste... Ludim, ljeto je a ja nesmijem obuči kratke hlače zbog srama!!! Hellllpp!!!
Nemoj se čapati i kupi si Babylove kremu sa cinkom,ja nju stavim na kraste navečer,pa se brže isuši i onda nestanu
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2011., 11:00   #37
uhh...hvala ti
Kate...92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2012., 21:52   #38
morem zaljeciti rane-kraste ?

Pozdrav,

pred par dana sam pao sa motora, na svu srecu sve dobro proslo samo sto imam par vecih rana koje se lagano pretvaraju u kraste. Koristio sam "ocetenisept" i jednom sam se namazao kremom od gaveza.
Zanima me sljedece, kroz razgovor sa ljudima sam cuo da mi je najbolje rjesenje otic na more par dana te da bi sve tako trebalo "nestati".. da li to drzi vodu ili je samo jos jedna mit ? Nisu to neke velike rane-kraste, ali preko zglobova mi idu tako da nije ugodno nikako, a ako budem ceko da prirodno zarastu trebat ce sigurno 1 mjesec.
minimarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2012., 00:47   #39
Cijeli život živim na moru i naravno, vozim motor. Prije 12 godina sam se slupala i imala ogromne rane na koljenima koje su se kasnije pretvorile u kraste. Pokušala sam se čak s tim krastama kupat.
Rezultat: omekšaju, more (sol) ih "pojede" i agonija se produžava. Ove "zrelije" kao otpadnu. Nisam se ukupno kupala mjesec dana.

More je super kad imaš frišku ranu, ubaciš nogu u more, par minuta umireš koliko peče (), poslije čekaš da zaraste i ciao.

Ne znam što bih ti rekla, zavisi i kolike su rane, tj. kraste.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 02:10   #40
Tema je stara, al sam googlala malo o zacijeljivanju rana, i naletjela na nju. Rješenje nisu kreme i kremice nego najbolje pomoći tijelu putem hrane! Vitamin C i Cink u većim količinama (1000-2000mg) i to bi trebalo pomoći.
ribicoš is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.