Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2009., 12:48   #161
Unhappy

ja sam izgubila pravo na z.o.
bila sam redovan student i kao takva bila sam prijavljena preko oca...
prešla sam na izvanredan studij i nisam se na vrijeme odjavila i tako sam izgubila pravo....
molim vas da mi neko kaže ako ove god upišem neki fakultet kao redovan student dali time opet stječem prava na zdravstveno,bez obzira što ga prije tog nisam imala????
pliiiiiiz nek mi neko odg...
taniaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 14:34   #162
neka mi netko odgovoriii pliz

jel stvarno dovoljno biti prijavljen samo jedan dan,ili mora proć minimalno 30 dana? i može li onaj ko me zaposli zaposlit nekoga poslije mene odmah ili mora proći neki rok? i jel moram "dobit" otkaz ili sporazumno??

hvalaaaa
iiivvv is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 18:22   #163
s obzirom da ovakve stvari predstavljaju krsenje zakona, svatko tko to iduci savjetuje ce biti kaznjen sukladno pravilima.

Novčanom kaznom u iznosu od 70.000,00 do 100.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba koja Zavodu u propisanom roku ne dostavi prijavu na obvezno zdravstveno osiguranje, (članak 104. stavak 2.).

Novčanom kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se za prekršaj pravna osoba koja podnese prijavu na obvezno zdravstveno osiguranje na temelju zaključenog ugovora o radu čija svrha nije bila obavljanje poslova u skladu s tim ugovorom već isključivo ostvarivanje prava iz obveznog zdravstvenog osiguranja.

Novčanom kaznom u iznosu od 8.000,00 do 15.000,00 kuna kaznit će se odgovorna osoba u pravnoj osobi i fizička osoba za prekršaj iz stavka 1. i 2. ovoga članka.

Za prekršaj iz stavka 1. ovoga članka pravnoj osobi i fizičkoj osobi može se uz novčanu kaznu izreći i zaštitna mjera privremene zabrane obavljanja djelatnosti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 18:38   #164
Quote:
vbr666 kaže: Pogledaj post

sad kad sam dosao doma, vidim da na tom ugovoru pise da je godisnja polica 600kn (zaokruzio sam slovo G na papiru tj za one koji imaju pravo na oslobodenje od particip.)?!? pise i na njemu gore da sam student i ista sifra 11 kao i prije, a sta sad to znaci da cu i ja kao student bez primanja morati placati nekakvo osiguranje, iako sam osiguran preko police od starog?? dosad naravno nisam nista placao nego samo dizao te potvrde sfaksa i na pocetku svake godine dobivao kartoncic.

koje su sad to retardacije?
Ja sam zvala njih na besplatan broj, rekli su mi da zaokružim G i priložim potvrdu o studiranju te kopiju zdravstvene iskaznice i da predam to te da NEĆU morati plaćati. Sad me ovo zbunilo??

Mene još zanima mogu li ja to predati u Zagrebu, ako mi je prebivalište u drugom gradu?
kontradiktorna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2009., 23:15   #165
Quote:
tia19 kaže: Pogledaj post
molim pomoć! zdrastveno sam osigurana preko oca ali uskoro cu se udati-apsolvenitca sam i trudna sam. Nakon udaje gubim pravo osiguranja preko oca a budući muž je student. Radio je mjesec dana-bio je prijavljen na burzu a nakon toga je upiso fax. Nije osiguran preko roditelja. Da li se ja mogu zdrastveno osigurati preko njega ili ne? Ako ne,kako da dobim zdrastveno osiguranje? Da li mogu biti apsolvent i biti prijavljena na burzu? Makar mi se to ne isplati jer onda necu dobiti porodiljnu naknadu jer necu biti dovoljno dugo prijavljena na burzu
zar mi nitko ne moze odgovoriti?-molim vas savjet
tia19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 12:21   #166
Quote:
vbr666 kaže: Pogledaj post

sad kad sam dosao doma, vidim da na tom ugovoru pise da je godisnja polica 600kn (zaokruzio sam slovo G na papiru tj za one koji imaju pravo na oslobodenje od particip.)?!? pise i na njemu gore da sam student i ista sifra 11 kao i prije, a sta sad to znaci da cu i ja kao student bez primanja morati placati nekakvo osiguranje, iako sam osiguran preko police od starog?? dosad naravno nisam nista placao nego samo dizao te potvrde sfaksa i na pocetku svake godine dobivao kartoncic.

koje su sad to retardacije?
baš sam htela pitati jer i meni piše tih 600kn
a bumo vidli dal bu kaj došlo na naplatu


Quote:
Aviss kaže: Pogledaj post
Ja imam sličan problem. Naime, i ja sam dobila danas to pismo da mi krajem lipnja ističe pravo na oslobođenje od participacije tj. prestaje vrijediti taj kartončić.

Ja sam u rujnu 2008, prestala biti student i imala sam pravo dvije godine biti na teret države tj. biti oslobođena plaćanja participacije.

Kako sad odjednom gubim to pravo? Ili ne gubim? Kako produžiti to oslobađanje ?
ako nisi studnet, ne mreš imati zdravstveno po toj osnovi
ne kužim

kad ti isteknu stud. prava u roku od 30dana se moraš prijaviti na zdravstveno, tak nekak
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 13:07   #167
Imaju li izvanredni studenti pravo na zdravstveno o.?
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 14:24   #168
imaju, svi imaju pravo samo se treba na vrijeme prijaviti na zdravstveno
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2009., 23:48   #169
Quote:
jahorinka kaže: Pogledaj post
ako nisi studnet, ne mreš imati zdravstveno po toj osnovi
ne kužim

kad ti isteknu stud. prava u roku od 30dana se moraš prijaviti na zdravstveno, tak nekak
Kad su mi istekla studetska prava, otišla sam se na zdravstveno odjaviti i dobila sam novu zdravstvenu knjižicu i bijeli kartončić, po osnovi valjda kao nezaposlena (oznaka 07)= sve to vrijedi 2. godine tj. do 30.09.2010.

Ali sad mi nije jasno zašto se to prekida tj. zašto bijeli kart. više ne vrijedi. Kako ispuniti ponudu i koje slovo zaokružiti?!?!
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 01:16   #170
nemam pojma

frendica je nezaposlena i prijavila se na zdravstveno (prije 5 let) i poslali su joj tu narančastu iskaznicu doma bez da je dobila obavijest o prestanku važenja kartončića i bez da je dobila ponudu... tak da sad ni ja niš ne kužim

lepo ti nazovi njihov info telefon, pa javi kaj si rješila
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 10:39   #171
Quote:
Aviss kaže: Pogledaj post
Kad su mi istekla studetska prava, otišla sam se na zdravstveno odjaviti i dobila sam novu zdravstvenu knjižicu i bijeli kartončić, po osnovi valjda kao nezaposlena (oznaka 07)= sve to vrijedi 2. godine tj. do 30.09.2010.

Ali sad mi nije jasno zašto se to prekida tj. zašto bijeli kart. više ne vrijedi. Kako ispuniti ponudu i koje slovo zaokružiti?!?!
26. 2. ove godine donešena je Odluka o o izgledu, obliku, sadržaju i načinu korištenja iskaznice dopunskog osiguranja. ovom Odlukom svi ćemo imati narančaste plastificirane iskaznice bez obzira da li dopunsko plaćamo sami ili ide na teret proračuna RH.

Po toj Odluci, bijele iskaznice-kartončići (za one koji su bili oslobođeni participacije) vrijede do isteka roka. Obzirom da se ugovor za dopunsko osiguranje sklapa na 1 godinu toliko vrijede i iskaznice dopunskog osiguranja.

Oni koji su oslobođeni plaćanja participacije, moraju prilikom sklapanja ugovora zaokružiti slovo G (oznaka za one kojima dopunsko plaća država).

Aviss, pogledaj na kartončiću do kada ti vrijedi (ne može vrijediti dulje od 1 godine).
__________________
samo da nešto piše :)
Goričanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 12:47   #172
Quote:
vbr666 kaže: Pogledaj post


sad kad sam dosao doma, vidim da na tom ugovoru pise da je godisnja polica 600kn (zaokruzio sam slovo G na papiru tj za one koji imaju pravo na oslobodenje od particip.)?!? pise i na njemu gore da sam student i ista sifra 11 kao i prije, a sta sad to znaci da cu i ja kao student bez primanja morati placati nekakvo osiguranje, iako sam osiguran preko police od starog?? dosad naravno nisam nista placao nego samo dizao te potvrde sfaksa i na pocetku svake godine dobivao kartoncic.

koje su sad to retardacije?
Na polici piše da je ugovaratelj ministarstvo financija, za one koji su oslobođeni plaćanja, ugovaratelj tj.država plaća tih 600 kn!
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 19:51   #173
Imam pitenje o privatnom zdravstvenom osiguranju.

Ja nemam zdravstveno osiguranje otkad sam završila srednju školu, ima tome desetak godina. jedina mogućnost da ga dobijem je da me netko zaposli, a to kako stvari stoje bi moglo potrajati. I sad se pojavilo nešto zbog čega ja moram odmah na pregled (sumnjam na rak kože). Zna li netko kako najbrže do privatnog zdravstvenog osiguranja, koliko ono košta, koliko treba da ga se dobije, gdje, što, kada, kako, uglavnom neznam ništa.

Ako odem privatniku koliko bi on uzeo za pregled, pretrage i nedaj bože operaciju?

Ako netko zna nešto o tome molim vas da napiše.
Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2009., 22:08   #174
Quote:
Sandi kaže: Pogledaj post
Imam pitenje o privatnom zdravstvenom osiguranju.

Ja nemam zdravstveno osiguranje otkad sam završila srednju školu, ima tome desetak godina. jedina mogućnost da ga dobijem je da me netko zaposli, a to kako stvari stoje bi moglo potrajati. I sad se pojavilo nešto zbog čega ja moram odmah na pregled (sumnjam na rak kože). Zna li netko kako najbrže do privatnog zdravstvenog osiguranja, koliko ono košta, koliko treba da ga se dobije, gdje, što, kada, kako, uglavnom neznam ništa.

Ako odem privatniku koliko bi on uzeo za pregled, pretrage i nedaj bože operaciju?

Ako netko zna nešto o tome molim vas da napiše.
Odeš u hzzo prema mjestu stanovanja i kažeš da želiš sama plaćat zdravstveno, to je nekih 300 kn mjesečno, ali fora je u tom da moraš platiti i 6 mj. unatrag i nastavit plaćat sve dok se ne zaposliš , znači nemožeš prekinut kad ti više neće trebat.
a onda ak to uplatiš trebala bi uzet i dopunsko - to je 80 kn mjesečno, da ne plaćaš participacije. Dopunsko se ne plaća unatrag, ali fora je u tom da dopunsko počinje važit tek mjesec dana od kad potpišeš ugovor.

a za privatno zdravstveno neznam, nazovi sunce osiguranje
sretno!
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 01:11   #175
Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
Odeš u hzzo prema mjestu stanovanja i kažeš da želiš sama plaćat zdravstveno, to je nekih 300 kn mjesečno, ali fora je u tom da moraš platiti i 6 mj. unatrag i nastavit plaćat sve dok se ne zaposliš , znači nemožeš prekinut kad ti više neće trebat.
e to je stvarno zajebano, baš se ponadala kad odjednom ta caka sa zaposlenjem. uf uvijek nešto..to vjerojatno otpada.

pogledala sam što nudi croatia zdravstveno osiguranje i imaju više vrsta tih polica od 100 i nešto do preko 350 kn/mj. nemam pojma koja bi meni pokrila ono što mi treba/bi eventualno trebalo i koja je procedura za to, koje papire trebaš, da li trebaš neki liječnički pregled obaviti prije, da li treba biti u mjestu prebivališta, ja živim u drugom gradu... a sad je malo kasno za zvati ih.

da li znaš, ti ili bilo tko drugi, koliko dođe da ja to idem vidjeti kod privatnika, onako okvirno? znači pregled i dijagnoza?
Sandi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 12:09   #176
Ovako, na jesen vjerovatno postajem izvanredan student. Ujedno bih se prijavila na burzu pa me zanima sljedeće. Mogu li zadržati zdravstveno po osnovi izvanrednog studija ili je nužno da to sređujem preko burze?
tina88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 18:43   #177
hellou, mene zanima ako nisam upisala2. semestar, dakle automatski sam pala godinu imam li pravo na zdravstveno osiguranje preko roditelja kao student do kraja ove akademske godine?
Bubamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 10:20   #178
Pozdrav svima!
Imam jedno pitanje. Naime, suprug mi je vlasnik obrta, koji ne posluje baš najbolje, pa smo ga odlučili zatvorit. Zanima me dali on ima pravo na zdravstveno osiguranje nakon zatvaranja obrta? Ako ima koliko dana je rok prijave? A ako nema, dali može dobiti zdravstveno osiguranje preko mene, jer ja sam zaposlena na neodređeno u dobroj firmi?
Hvala!!!
malenask is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 11:52   #179
zdravstveno osiguranje...

1. kako dobit zdravstveno kao kučni pomoćnik?
jel se to još može?

2. koliko poslodavac mora uplatiti doprinosa minimalno, da bi zaposlenik ostvario pravo na zdravstveno?
Łłß×€§ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2009., 12:17   #180
1. tako da budes prijavljen i da ti se uplacuju placa i doprinosi
2. plati si sam zdravstveno
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:40.