Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2010., 22:12   #1181
To ti je -kako koja sestra-.Mi smo malog iznijeli s Neonatologije,dosli smo gore po njega i sestra je odmah pitala imamo li paketinu.Sad,ne znam bi li ista rekla da smo donijeli AS,da je nesto promrmljala mislim da bi ja pukla..ha ha ha
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 17:08   #1182
Quote:
Zvijezdica kaže: Pogledaj post
-Doktori su svi manje više bili skroz ok, neki pričljiviji neki poslovniji, ali dr. Hrboka... nemam riječi! Taj čovjek je savršen!! Pošto sam ja bila malo lošije nakon poroda ( ostala sam i duže) on je meni dolazio svaki dan vidit kako san. Svaka mu čast!
Eto kako isti doktor je nekome savršen, a drugome ostao u lošem siječanju. Recimo moja žena je trebala ić na carski zbog toga što je Nikola bio cijelu trudnoču na zatku (nakopn poroda su ustanovili da je Nikoli pupčana vrpca bila omotana prema nekima 3, a prema drugima 5 puta oko vrata) i išla je na carski ali je dr. Hrboka koji je sa dežurnim doktorom išao u vizitu rekao nakon što je vidio sve nalaze "ma koji carski, na bih ovo normalno porađao", sad zbog čega je to rekao i bili to napravio da se žena nija tada počela otvarati pa su morali carski napraviti odmah neznam, a i neželim znati što bi bilo sa Nikolom da su pokušali normalni vaginalni porod...
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 19:13   #1183
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Po stoti put-nema donosenja stvari ni dolazenja osim u vrijeme posjeta.Iznimka-ako poznajes sestru,ako te bilo koja medicinska sestra dodje posjetiti,to pustaju..Inace,nema sanse.
)
nikakvu vezu nisam imala, nikakvu sestru nisam poznavala, muž mi je bez problema donosia stvari van posjeta,npr. pelene za malu i izdajalicu mi je donia u 1sat ujutro
doša doli na portu i zamolia sestru da mi se dostavi u sobu
donila bez ikakvih pritužbi
easy80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 22:16   #1184
Što se tiče donošenja van posjeta-nama je patronažna na njihovom tečaju rekla da može (ali, kako je priča sa tečaja bitno drugačija od stvarnosti, zato pitam iskustva, da znam što spakirati u torbu). Ista sestra savjetuje iznošenje u paketini (ne u autosjedalici, iako ne izričito, bilo mi je skroz čudno). Zbog toga pitam rodilje kakvo je stvarno stanje tj. njihovo iskustvo (trebam li ručnik za tuširanje čim dođem-jer da možemo s torbama, ne bi bilo nikakvih problema, ovako mi babski ulošci zauzmu sve u kesi)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 23:20   #1185
Quote:
easy80 kaže: Pogledaj post
nikakvu vezu nisam imala, nikakvu sestru nisam poznavala, muž mi je bez problema donosia stvari van posjeta,npr. pelene za malu i izdajalicu mi je donia u 1sat ujutro
doša doli na portu i zamolia sestru da mi se dostavi u sobu
donila bez ikakvih pritužbi
Ne mogu vjerovati!!!!Ja sam lezala 12 dana na Patologiji i 4 dana od poroda i nije bilo sanse!!!!!!!!!!!!!Cak se sestras porte izderala na mog muza kad je nosio mliko na Neonatologiju jer je dosao 5 min ranije od predvidjenog sata,a tako su mu savjetovali s Neo,da ne bi malome davali Bebimil misleci da nece doci mliko.

Ali to je standardna prica u St rodilistu-nema pravila,kako koja sestra radi tako mijenjaju shemu!
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2010., 23:25   #1186
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Što se tiče donošenja van posjeta-nama je patronažna na njihovom tečaju rekla da može (ali, kako je priča sa tečaja bitno drugačija od stvarnosti, zato pitam iskustva, da znam što spakirati u torbu). Ista sestra savjetuje iznošenje u paketini (ne u autosjedalici, iako ne izričito, bilo mi je skroz čudno). Zbog toga pitam rodilje kakvo je stvarno stanje tj. njihovo iskustvo (trebam li ručnik za tuširanje čim dođem-jer da možemo s torbama, ne bi bilo nikakvih problema, ovako mi babski ulošci zauzmu sve u kesi)
Ne treba ti rucnik za tusiranje cim dodjes.U kesicu stavi osnovno.Ostalo neka ti netko donese u torbi na posjete,ukljucujuci rucnik-kad si vec toliko zapela za njega .
Tesko da ces se isti dan tusirati..ovisi sve o tome kakav ti je bio porod,jesi rezana,hoces li biti u snazi..
Ja se npr.u bolnici nisam nijednom otusirala jer nisam mogla.Otici na pi-pi je bilo uz pomoc sestara,kamoli stajati pod tusem,vjerojatno bi se srusila jer sam mogla na nogama bez pomoci biti tek nekoliko sekundi.Dok je moja cimerica bez problema sjedila i prala se.Tako da je sve to individualno.

Al iskreno,rucnik ce ti biti najmanji problem.Najv neces imati neku volju za tusiranjem.Vlazne maramice,ulosci,to je sasvim ok za tih par dana u bolnici..

Zadnje uređivanje Corina26 : 24.05.2010. at 23:31.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 19:18   #1187
dali iko zna jel tate dobiju u rodilištu ono zeleno odjelo za rađaoni ili se treba kupit???? Jer sam čitala po forumu da se u nekim rodilištima u hrv treba donit svoje odjelo kupljeno u ljekarni
__________________
23.8.2008
melani-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 19:59   #1188
dobiju
 
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 20:17   #1189
evo ja dobila info od cure koja je rodila ima deset dana u st rodilištu da je nestašica ručnika za vrijeme njenog boravka bila, i da joj je muž donio od kuće dva tri komada.... a drugo, ona je ponila sportsku torbu sa svime u njoj i ona je cijelo vrijeme bila s njom i nisu joj ni spominjali da izvadi stvari u kesu.... sad samo ne znam ima li to veze sta je u rodilište ušla u 2 ure poslije ponoći....
__________________
...03.08.2010 naše malo zLato je hrabro zakoračilo životom....
NiNy21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 21:31   #1190
Quote:
NiNy21 kaže: Pogledaj post
evo ja dobila info od cure koja je rodila ima deset dana u st rodilištu da je nestašica ručnika za vrijeme njenog boravka bila, i da joj je muž donio od kuće dva tri komada.... a drugo, ona je ponila sportsku torbu sa svime u njoj i ona je cijelo vrijeme bila s njom i nisu joj ni spominjali da izvadi stvari u kesu.... sad samo ne znam ima li to veze sta je u rodilište ušla u 2 ure poslije ponoći....
ja sam došla u rodilište u 3:40 i svejedno sam morala stvari prebacit u kesu... al zamalo mi je sestra dozvolila cilu torbu... mislim da to ovisi o sestama i doktorima koji su dežurni..
__________________
So there's this boy..he kinda stole my heart. He calls me Mom ♥
mufloncic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 21:52   #1191
a di je nestasica rucnika? u sobi poslije? pa tamo ni ne dobijes rucnik...
 
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 22:47   #1192
nestašica je knjižica cjepljenja za bebu, onih žutih...ove friške rodilje to nisu dobile...
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 23:18   #1193
Quote:
kontra kaže: Pogledaj post
a di je nestasica rucnika? u sobi poslije? pa tamo ni ne dobijes rucnik...
To ni meni nije jasno...Nego,pitam jer je patronažna na tečaju nešto rekla o tuširanju u rađaoni, nakon klistira, da ima nekih papirnatih ručnika...ali, fakat se ne sjećam više što je rekla
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 23:48   #1194
Nisan ni ja dobila onu žutu knjižicu prije tri ipo miseca,mislim da ona nije toliko ni bitna.
Kod drugog poroda nisan dobila klistir,a kod prvog kada san se otuširala (u ladnu vodu) dobila san onu zelenu prostirku za brisanje
nema šugamana u sobi,nije bilo ni u starome.
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 00:16   #1195
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Nisan ni ja dobila onu žutu knjižicu prije tri ipo miseca,mislim da ona nije toliko ni bitna.
Kod drugog poroda nisan dobila klistir,a kod prvog kada san se otuširala (u ladnu vodu) dobila san onu zelenu prostirku za brisanje:rofl:
nema šugamana u sobi,nije bilo ni u starome.
Zaboga, što je to? To u rađaoni, jel tako, prije poroda?
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 00:24   #1196
Nakon klistira,prije poroda imaš tuširanje i ja tada dobila to nešto zeleno i kruto,meni je parilo ka ono šta ti stave ispod guzice dok rađaš...
Asada koliko san mogla vidit,barem je tuš kabina pristojna a i wc...

Ti još malo brojiš do kraja-sretno!
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 00:29   #1197
E, pa to te ja pitam
Zato se pitam za taj ručnik-di će in stat u The kesu.
Nikako dobit odgovor (a mogla bih i noćas pst...ako su ovo trudovi)...da, ima tuš i kabina
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:08   #1198
Lala što je s tobom i tim ručnikom?????
Ja ne znam što tebi nije jasno!!!!
Ma nema stavljanja ručnika u kesu!U kesu ide najosnovnije!!!!!Kasnije kada ti posjete donesu torbu,neka ti unutra ubace ručnik!!
Ručnika u wc-u nema,niti na odjelu babinjača,niti na odjelu patologije.Oni ručnike nemaju!!!Nakon klistira ideš pod tuš i dobiti ćeš NEŠTO da se time obrišeš,ja se ne sjećam što je meni sestra točno dala,nekakva plahta,ali nije bio ručnik.
Ručnika nema...nema..ne postoje!!!!
Misliš da će te biti puno briga za to?Od uzbuđenja,iščekivanja,straha i raznoraznih drugih osjećaja koji će te pratiti pred ulaskom u rađaonu nećeš ni ići za tim jesi li se obrisala baš pravim ručnikom ili nečim drugim,a i ne zamaraj se,jer dati će ti čisto,pa šta god to bilo.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:14   #1199
Quote:
Corina26 kaže: Pogledaj post
Lala što je s tobom i tim ručnikom?????
Ja ne znam što tebi nije jasno!!!!
Ma nema stavljanja ručnika u kesu!U kesu ide najosnovnije!!!!!Kasnije kada ti posjete donesu torbu,neka ti unutra ubace ručnik!!
Ručnika u wc-u nema,niti na odjelu babinjača,niti na odjelu patologije.Oni ručnike nemaju!!!Nakon klistira ideš pod tuš i dobiti ćeš NEŠTO da se time obrišeš,ja se ne sjećam što je meni sestra točno dala,nekakva plahta,ali nije bio ručnik.
Ručnika nema...nema..ne postoje!!!!
Misliš da će te biti puno briga za to?Od uzbuđenja,iščekivanja,straha i raznoraznih drugih osjećaja koji će te pratiti pred ulaskom u rađaonu nećeš ni ići za tim jesi li se obrisala baš pravim ručnikom ili nečim drugim,a i ne zamaraj se,jer dati će ti čisto,pa šta god to bilo.
Pa šta je tebi?!
Mogu i bez ičega rodit,i ja i ostale žene, zaboga...pitam jel mi triba šta u rađaoni od toga, a ne u sobi (kao što sam već naglasila)...prvi put čujem da nešto daju, kasnila sam na tečaj kad je patronažna baš o tom govorila, zaboga...Ne zanima me dizajn i sastav....
Tnx
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2010., 01:20   #1200
Ajde sad-(Corina, ako te nerva, preskoči, možda si odgovorila negdje prije 20 stranica, stvarno ne mogu nać)
osim robice za izlazak bebe (i AS)-uz jednokratnu pelenu treba li ona za široko povijanje, kakva im je politika s tim povijanjem?
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.