Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2009., 21:42   #161
Quote:
pipi3108 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam on ne radi u bolnici,jel?
Njega moras zvat da te porodi....Nes ti 100 eura...bitno je da sve prode u redu!
Dakle da ponovimo... Visković radi privatno u Makarskoj, ali za 100 EU R-a dolazi i na porod... Znate što u principu sam protiv podmazivanja liječnika jer mislim da ima je to osnovna dužnost da pomažu, ali za sigurnost bebe dati ću i 100 EUR-a...... Ma samo se bojim toga da je u Makarskoj samo rodilište, a da za svaku komplikaciju voze u Split..... Nisam pametna. Morati ću i do Kinki da me uputi za dr Budimir.... Joj, još ću ja plakati za Petrovom !
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 13:19   #162
Quote:
ivapetar kaže: Pogledaj post
Dakle da ponovimo... Visković radi privatno u Makarskoj, ali za 100 EU R-a dolazi i na porod... Znate što u principu sam protiv podmazivanja liječnika jer mislim da ima je to osnovna dužnost da pomažu, ali za sigurnost bebe dati ću i 100 EUR-a...... Ma samo se bojim toga da je u Makarskoj samo rodilište, a da za svaku komplikaciju voze u Split..... Nisam pametna. Morati ću i do Kinki da me uputi za dr Budimir.... Joj, još ću ja plakati za Petrovom !
Visković ima ugovor sa zdravstvenim, dakle nije samo privatnik.

Zbog takvih shvaćanja (podmaži da bude dobro), oni koji nemaju novaca "podmazati", prolaze svakojaka s.ranja!
Uostalom, dotični dr kao što rekoh, ne izdaje račun, dakle, protuzakonito naplaćuje ono što bi trebalo biti besplatno, dakle, vrši utaju poreza, ako ništa drugo, da ne spominjem njegovu etičnost i nazovi moral.
On naplaćuje i papa test, također bez računa, a koji je besplatan za pacijentice koje kod njega imaju ovjeren karton.
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 15:00   #163
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Visković ima ugovor sa zdravstvenim, dakle nije samo privatnik.

Zbog takvih shvaćanja (podmaži da bude dobro), oni koji nemaju novaca "podmazati", prolaze svakojaka s.ranja!
Uostalom, dotični dr kao što rekoh, ne izdaje račun, dakle, protuzakonito naplaćuje ono što bi trebalo biti besplatno, dakle, vrši utaju poreza, ako ništa drugo, da ne spominjem njegovu etičnost i nazovi moral.
On naplaćuje i papa test, također bez računa, a koji je besplatan za pacijentice koje kod njega imaju ovjeren karton.
Dobro, ja ništa ne razumin? A zašto to plaćate ili plaćaju ako bi trebalo biti besplatno?
Jel on privatnik ili soc ginekolog?
Recimo moj je i jedno i drugo a s obzirom da kod njega imam karton sve što plaćam je vaginalni 20kn ili abdomenalni Uzv 10kn!
On po svakom pacijentu dobije od hzzo-a i stalo mu je da ima što više kartona a isto je jedini na Braču(i ima kao monopol).
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 15:08   #164
Još me nešto zanima ako je koja cura slučajno upoznata.

Iako trudnoću vodim kod socijalnog gina svakih otprilike 4-5tjedana odim i do Cito u Splitu na kontrolu. Bila sam jednom u Poljaka i jednom U šparca i puno mi se bolji učinio Šparac. Osim toga kad sam bila prvi put(Šparac) na pregled dobila sam i sličice Uzv-a i bila sam unutra skoro pa pola sata a koštalo je 250kn.
Drugi put kad sam bila dopala sam Poljaku i kao prvo trajalo je sve zajedno 10min, nisam dobila nijednu sličicu a račun je bio 50kn skuplji.
Sad ne znam jel su oni to poskupili ili me ko zaje...
U svakom slučaju račun nisam dobila...stara hrvatska priča....

Pošto sam bila samo ta dva puta možda nisam mjerodavna pa me zanima vaše mišljenje o njima dvojici?
Osim toga jel postoji kakav dobar privatan gin u Splitu koji ima dobre aparate jer planiram za koji tjedan na 3D/4D a sve se mislim da ne odem ponovo u CITO. Po mogućnosti i da je jeftiniji, koliko čujem u cita je 3D/4D oko 400kn?
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 16:07   #165
Quote:
katekit kaže: Pogledaj post
Dobro, ja ništa ne razumin? A zašto to plaćate ili plaćaju ako bi trebalo biti besplatno?
Jel on privatnik ili soc ginekolog?
Recimo moj je i jedno i drugo a s obzirom da kod njega imam karton sve što plaćam je vaginalni 20kn ili abdomenalni Uzv 10kn!
On po svakom pacijentu dobije od hzzo-a i stalo mu je da ima što više kartona a isto je jedini na Braču(i ima kao monopol).
Pa i ja stalno ženama trubim isto!

Zato što je on jedini ginekolog u Makarskoj koji ima licencu! Nema drugog, ima još jedna, ali je ona "samo" privatnica, i u nje je još skuplje (ja sam UVZ plaćala 200kn, u trudnoći, pred kraj 2X mjesečno).

A papu zato nisam napravila već 3 godine, ne da mi se davat mu pare jer je lopov, a nikako da uhvatim vremena i odem u Split, pa kad već plaćam, platiću zakonito
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:09   #166
Quote:
simon3 kaže: Pogledaj post
Visković ima ugovor sa zdravstvenim, dakle nije samo privatnik.

Zbog takvih shvaćanja (podmaži da bude dobro), oni koji nemaju novaca "podmazati", prolaze svakojaka s.ranja!Uostalom, dotični dr kao što rekoh, ne izdaje račun, dakle, protuzakonito naplaćuje ono što bi trebalo biti besplatno, dakle, vrši utaju poreza, ako ništa drugo, da ne spominjem njegovu etičnost i nazovi moral.
On naplaćuje i papa test, također bez računa, a koji je besplatan za pacijentice koje kod njega imaju ovjeren karton.
U potpunosti se slažem s tobom, ali jebiga kad nemaš izbora.... Ja ću doći u potpuno nepoznati kraj i bez ikoga "svoga"....... Ma učiniti ću sve da trudnoću privedem sretno do kraja !!!
__________________
...a nije bilo jabuke ?
još 5 dana....
Ticker
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:51   #167
Quote:
ivapetar kaže: Pogledaj post
Dakle da ponovimo... Visković radi privatno u Makarskoj, ali za 100 EU R-a dolazi i na porod... Znate što u principu sam protiv podmazivanja liječnika jer mislim da ima je to osnovna dužnost da pomažu, ali za sigurnost bebe dati ću i 100 EUR-a...... Ma samo se bojim toga da je u Makarskoj samo rodilište, a da za svaku komplikaciju voze u Split..... Nisam pametna. Morati ću i do Kinki da me uputi za dr Budimir.... Joj, još ću ja plakati za Petrovom !


o hebalo te 100 EURA (neš ti cifre)... u ZAgrebu u Petrovoj traže 500 EURA a čak ove velike face i po 1000 EURa za porod.. (ako hoćeš da ti taj i taj bude na porodu)

100 EURa.. pa više ti koštaju cipele u Gulliveru.. neš ti mitologije
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:56   #168
ma uspoređujem 100 EURA za porod i 750 kuna koje ekipa plaća za cipele u Guliveru..

I to zovu mitologijom.. trebaš ti vidit ove Zagrebačke lihvare.. koje iznose traže.. e to je mitologija...

ovo u Splitu (ako je istina).. je ono 'za kavu'
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 17:50   #169
Oportuna i Lara mrš s ove teme, prijavit ću vas za offtopic

Katekit, većina žena između Poljaka i Šparca izabere Šparca jer je bolji čovik i nježniji je...Što se tiče cijene moguće je da su poskupili...Ja bih na tvom mjestu otišla dr Mimici, kod njega je sve jeftinije a jednako je dobar stručnjak i ima jednako dobar UZV....Plus što je jako dobar čovjek.
Poljak je jednostavno prezaposlen i pregrez...Al evo sad smo i mi offtopic jer je ovo tema u splitskom rodilištu tako da smo nahebali kad nas Lola ufati
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 23:18   #170
evo jednog pozitivnog iskustva iz splitskog rodilišta. rodila sam prije 20ak dana i mogu vam reći da je sve prošlo u najboljem redu.porod je bio dosta dug 10 sati. znamo svi da je rodilište izgledom katastrofa, da su uvjeti ostali na razini 80ih godina. primljena sam jer mi je pukao vodenjak. ljubazna doktorica mi je sve objasnila kao i sesstra na prijemu koje su bile susretljive i ohrabrujuće. sljedio je klistir i klasika šetnja po hodniku.nisu mi davali drip jer je dok rekla da je noć i da nema smisla da ubrzavamo,i nek krene sve svojim tokom. smjestili su me u boks nakon nekih 3sata i sljedili su bolni trudovi i pregledi od strane brojnih doktora.kako je koji prolazio tako j e gledao(osjećala sam se kao izlog kojeg dućana). sestra mi je čak promjenila posteljinu jer je bila cijela mokra da ne stojim tako. negdi oko 4sata više nisam mogla izdržat i tražila sam epiduralnu. normalno nisu mi je dali.al eto i draže mi je jer ta bol to je sve bilo da moje sunce zdravo dođe na ovaj svijet. rodila sam ujutro bez dripa, prirodno skroz... dobro,dali su mi jednu inekciju voltarena. čekala sam 4sata na krevet i slušala žene kako rađaju jer nije bilo kreveta,ali to nije do osoblja već do bolnice. spavaćica sam uvik imala čistačice dolaze i uzmeš,možeš bit u svojima ali zašto ćeš šporkavat svoje. sestra mi je bebu dovela već nakon par sati,pomogle su mi u wc,pokazale dojit.ima mladih sestara koje malo glume,ove starije nisu toliko loše. sve u svemu jedno neloše iskustvo. hrana me podsjetila na vrtić.nisan izbirljiva pojedeš kad si gladan.
cure moje ja sam možda imala sreću šta sam naišla na tu doktoricu i sestre(neću lagat imala sam i vezu)ali to tek nakon što sam stigla u sobu.sestre inače gore rade sve te stvari i curama koje je nemaju.
držite se, budite hrabre,i ta 3-4 dana brzo prođu. imajte vjere u sebe,jer samo vi to možete odradit bili u novom starom ili neznam kojem rodilištu.
BubaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 08:56   #171
Quote:
BubaMaja kaže: Pogledaj post
evo jednog pozitivnog iskustva iz splitskog rodilišta. rodila sam prije 20ak dana i mogu vam reći da je sve prošlo u najboljem redu.porod je bio dosta dug 10 sati. znamo svi da je rodilište izgledom katastrofa, da su uvjeti ostali na razini 80ih godina. primljena sam jer mi je pukao vodenjak. ljubazna doktorica mi je sve objasnila kao i sesstra na prijemu koje su bile susretljive i ohrabrujuće. sljedio je klistir i klasika šetnja po hodniku.nisu mi davali drip jer je dok rekla da je noć i da nema smisla da ubrzavamo,i nek krene sve svojim tokom. smjestili su me u boks nakon nekih 3sata i sljedili su bolni trudovi i pregledi od strane brojnih doktora.kako je koji prolazio tako j e gledao(osjećala sam se kao izlog kojeg dućana). sestra mi je čak promjenila posteljinu jer je bila cijela mokra da ne stojim tako. negdi oko 4sata više nisam mogla izdržat i tražila sam epiduralnu. normalno nisu mi je dali.al eto i draže mi je jer ta bol to je sve bilo da moje sunce zdravo dođe na ovaj svijet. rodila sam ujutro bez dripa, prirodno skroz... dobro,dali su mi jednu inekciju voltarena. čekala sam 4sata na krevet i slušala žene kako rađaju jer nije bilo kreveta,ali to nije do osoblja već do bolnice. spavaćica sam uvik imala čistačice dolaze i uzmeš,možeš bit u svojima ali zašto ćeš šporkavat svoje. sestra mi je bebu dovela već nakon par sati,pomogle su mi u wc,pokazale dojit.ima mladih sestara koje malo glume,ove starije nisu toliko loše. sve u svemu jedno neloše iskustvo. hrana me podsjetila na vrtić.nisan izbirljiva pojedeš kad si gladan.
cure moje ja sam možda imala sreću šta sam naišla na tu doktoricu i sestre(neću lagat imala sam i vezu)ali to tek nakon što sam stigla u sobu.sestre inače gore rade sve te stvari i curama koje je nemaju.
držite se, budite hrabre,i ta 3-4 dana brzo prođu. imajte vjere u sebe,jer samo vi to možete odradit bili u novom starom ili neznam kojem rodilištu.
Nisam još rađala pa ne kužim zašto ti nisu dali epiduralnu?
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 14:37   #172
Quote:
katekit kaže: Pogledaj post
Nisam još rađala pa ne kužim zašto ti nisu dali epiduralnu?
Navodno se treba baš potrefit da je anesteziolog tu u blizini i da nema nikakvu operaciju zakazanu u skoro vrijeme. Kažem, navodno
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2009., 19:38   #173
Dakle ključna stvar u nelošem odnosu prema rodilji u Splitu je VEZA!
Tome sam i sama bila svjedok, al nisam kužila jer je moja veza konstantno bila uz mene,ali bila je baza kad mi se prijateljica porađala pa ju je primila dotična dr
i doslovno se derala na nju pa kad je skužila da joj je veza ispričavala joj se za ponašanje opravdavajući se da je prebrzo stigla pa nije skužila da je to ona!?
Ali cure nešto vas moram pitat, danas u SD piše nešto kao uskoro kad novo rodilište proradi....Jel neko zna kad se otvara?
__________________
Tu smo
detektiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 14:04   #174
Quote:
detektiv kaže: Pogledaj post
Dakle ključna stvar u nelošem odnosu prema rodilji u Splitu je VEZA!
Tome sam i sama bila svjedok, al nisam kužila jer je moja veza konstantno bila uz mene,ali bila je baza kad mi se prijateljica porađala pa ju je primila dotična dr
i doslovno se derala na nju pa kad je skužila da joj je veza ispričavala joj se za ponašanje opravdavajući se da je prebrzo stigla pa nije skužila da je to ona!?
Ali cure nešto vas moram pitat, danas u SD piše nešto kao uskoro kad novo rodilište proradi....Jel neko zna kad se otvara?
Da, to sam i ja pročitala, nešto u stilu ....s obzirom da se svakim danom očekuje preseljenje rodilišta biti će više sala..... bla bla bla.....
I tako već mjescima tu i tamo pročitam sličan naslov ali nikako da se dogodi!
Valjda hoće do 9mjeseca
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 14:48   #175
Ja bi bome više volila rodit i ovo drugo dite u starom rodilištu.
Pusti ti šta će bit modernije sale i sobe, ali osoblje će ostat isto, pa kad dođeš njima ionako turboultra ljubaznima i susretljivima dok su i oni na novom terenu
A tek ako bude i rooming in sa bebama, e to će tek bit veselje
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 15:46   #176
Je, je znam da u Splitu, a mislim da i svugdje, treba veza. Tuzno, ali tako je.
Jednostavno, moras si srediti ljubaznost sestara i lijecnika!

A to ispricavanje, sto nije znala da se radi o "vezi", pa to se događa svugdje, gdje se veza koristi. Meni se događalo, a najbolje mi je kad se netko izdere na mene, pa onda shvati tko sam!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 08:56   #177
jel ima netko iskustva sa rodilištem u Sinju?????
__________________
20.09.2009. stigla Lucija
wandast is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 09:16   #178
kažu za to rodilište da je ko da si došao u privatno ali mukte
__________________
20.09.2009. stigla Lucija

Zadnje uređivanje Tashi : 21.08.2011. at 15:29.
wandast is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 16:43   #179
Drage moje evo i ja rodila u splitu i mogu reci samo pohvale (osim hrane skinula sam 11kg)za ljubazno osoblje, babice...
Pa da vam opisem moje iskustvo:
Cijeli dan imala kotrakcije i trudove navecer se sredila i uputili put rodilista posto sam imala crva u guzi morali smo stati u moju firmu da se javim kumi mm dobio sijede...
Stigli u rodiliste oko 11 navecer dobila sexy spavacicu i odvelo me na pregled otvorena 4 prsta, dobila klistir(uzasno se bojala klistira, samo da znate ja gustala..) setala jos 1 sat i stavilo me u box i spojilo na ctg.
Pravi trudovi krenuli oko 4 sata a s njima i povracanje..
Izmedu trudova sam spavala babice i doktorica ljubazne cijelo vrijeme bile oko mene (tu vecer nije bilo puno poroda)i onda je krenulo samo sam viknula upomoc, dosla sestra i doktorica i pripremili me dali mi drip jer su mi trudovi bili kratki, nakon 3 truda izaslo malo ljubicasto cudoviste(koje trenutno spava do mene)Rodila u 6.05.
Porod je bolio ali nista sto se nemoze izdrzati vise me je bolio sto me je sivala(popucala puno iznuta ) a vani samo 4 sava (trajalo 1,5h).
Dobila svoje dijete nakon 6 sati babice na odjelu su bile preljubazne nosile bebice kad kod vi kazete naravno ako dojite. i tamo proveli 6 dana ostali zbog zutice,
Hrana katastrofa nakon poroda racunala se najesti kad dobila zelje i 1 hrenovku, racunala doc ce vecera dobila mahune i 1 jaje tako 6 dana samo molite boga da nedobijete petkom rucak jer ono sto oni zovu skarpina je nejestivo.(3 dan mi je mm kuhao i nosio svaki dan veceru)
I da za dorucak dobijete jedan maslac i jednu mermeladu i tri fete kruha. tek 6 dan sam uspila razmazati jedan maslac i mermeladu na 3 fete...
Uglavnom moje iskustvo je pozitivo nekazem da je sve idealno ali cega sam se sve naslusala mislila sam da idem u mesnicu kad ono totalno drugo wc uredni cistacice se trude, babice ljubazne, izdrzali 6 dana i to je to mislite pozitivno..
__________________
M.2009 ....Stiže princeza 2015..
http://tickers.TickerFactory.com/ezt.../a6c2/preg.png
mazuljkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2009., 20:32   #180
Da tri fete kruva...Mi dobivale po jednu, i skapavale od gladi, a ja nisam iz Splita, pa mi nije imao ko nosit nešto za pojest...

Pitala sam se stalno kako one jadnice šta čuvaju trudnoću, moš mislit šta će se najest od jedne fete kruva
simon3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:48.