Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2014., 11:13   #1
Odgoda menstruacije

Pozdrav svima,

Na pilulama sam godinama, ali nisam ovo nikada napravila. Dečko dolazi idući tjedan iz inozemstva. Boravit će tu samo 5 dana i baš tih 5 dana mi treba doći menstruacija. Iako sam na pilulama, obilnija je i ne volim prakticirat seks u tom periodu,uh...

Zanima me mogu li odgoditi menstruaciju? Npr. da umjesto pauze odmah krenem sa novom kutijom i na taj način spriječim krvarenje? Da li je to uopće preporučljivo? Hoću li biti normalno zaštićena bez obzira što nije bilo pauze?

Hvala svima na savjetima
LucyLiuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:29   #2
možeš ne popiti blister do kraja, tj. zadnjih nekoliko pilula, menstruacija bi ti trebala doći ranije.
napraviš normalno pauzu tjedan dana i dalje kreneš s novim blisterom.
koliko pilula bi morala preskočiti tako, točno 5? ne znam koliko je maksimalno pilula preporučljivo tako preskočiti
ili možeš jednostavno preskočiti pauzu. mislim da se ti se u tom slučaju mogu desiti probojna krvarenja tijekom sljedećeg blistera, koliko sam ja upućena (nisam baš sigurna u ovo).
u oba slučaja bi trebala biti zaštićena.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:37   #3
Možda bolje da kontaktiram svoju ginekologinju. Strah me nešto raditi na svoju ruku al ovo mi je zbilja važno. Vidimo se jednom 2 mjeseca i žao mi je što baš tada nebi mogli biti intimni. Nadam se da postoji neko rješenje koje nije štetno.
LucyLiuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 12:57   #4
Quote:
LucyLiuLu kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Na pilulama sam godinama, ali nisam ovo nikada napravila. Dečko dolazi idući tjedan iz inozemstva. Boravit će tu samo 5 dana i baš tih 5 dana mi treba doći menstruacija. Iako sam na pilulama, obilnija je i ne volim prakticirat seks u tom periodu,uh...

Zanima me mogu li odgoditi menstruaciju? Npr. da umjesto pauze odmah krenem sa novom kutijom i na taj način spriječim krvarenje? Da li je to uopće preporučljivo? Hoću li biti normalno zaštićena bez obzira što nije bilo pauze?

Hvala svima na savjetima
Možeš nastaviti piti drugi blister i kad želiš dobiti mengu prekinuti i radiš normalnu pauzu onda kao između dva blistera.
Sve ti piše u uputama pilula koje uzimaš.
Inače, ja sam tak odgodila deset dana kad sam išla na more i popi...bila sam preživčana i sama sebi sam išla na živce. No mnogi to rade i nisu imali takve ispade ko ja, tako da ne mora to biti neko pravilo.
Inače meni je ginička rekla da što se biologije tiče nema uopće potrebe za tih tj. pauze i da žene zapravo mogu non stop piti pilule, da je ta pauza samo da se dobije taj umjetni meznes održavanja endometrija radi.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 13:01   #5
Dakle, četvrtak mi je npr zadnji dan blistera,u petak kreće pauza. Ja u petak pijem prvu tabletu drugog blistera i menstruacija mi neće doći.
Biti ću normalno zaštićena, eventualno mogu krvariti tijekom tog ciklusa.

Pauzu bi uzela nakon tog drugog blistera i dalje nastavila normalno.
Mislim da će tako i biti.

Hvala vam na savjetima!!
LucyLiuLu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 13:07   #6
Quote:
LucyLiuLu kaže: Pogledaj post
Dakle, četvrtak mi je npr zadnji dan blistera,u petak kreće pauza. Ja u petak pijem prvu tabletu drugog blistera i menstruacija mi neće doći.
Biti ću normalno zaštićena, eventualno mogu krvariti tijekom tog ciklusa.

Pauzu bi uzela nakon tog drugog blistera i dalje nastavila normalno.
Mislim da će tako i biti.

Hvala vam na savjetima!!
Na kojim pislima si?

Dakle, u petak normalno nastaviš piti i prekineš kad želiš. Cijelo vrijeme si zaštićena, krvarenja nema dok si na njima. Možeš otpiti taj blister do kraja ili možeš prestati kad ti paše i ostaviti ostatak kad će ti opet trebati. (Ovo dolazi u obzir ako piješ pilse tipa Yasmin koji nemaju one placebo pilse tipa Yaz).
Dakle, kad prestaneš piti, radi se normalna pauza između dva blistera kad bi trebala dobiti mengu i počinješ piti normalno sedmi dan opet.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2014., 23:00   #7
Samo nemoj kratiti ovaj blister koji piješ jer onda nisi zaštićena. Ako produljuješ nemaš problema.
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 16:11   #8
Odgoda menstruacije

Pozdrav! U vezi sam na daljinu i vidim se s dečkom svaka 3 mjeseca otprilike, kad on treba doći ja trebam dobiti menstruaciju(bolne i dugo traju), kako će on biti ovdje samo tjedan dana jasno vam je da ne želim menstruaciju u to vrijeme.
Doktorica mi je dala tablete za odgodu koje bih ja trebala početi piti sutra, no nije sigurna hoću li uspjeti odgoditi. Međutim zadnja 2 mjeseca mi je ciklus čudan, dobila sam 22.10. i 28.11. Ne znam može li doktor ikako zaključiti kad bih mogla dobit, jer ako bih dobila 22.12. to mi je još ok. Čitala sam da neki čajevi pomažu ubrzavanju menstruacije, pa si razmišljam da možda probam to. Uglavnom trenutno je 50/50 za oboje. #vrlozbunjena
kiddo1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 09:46   #9
Quote:
kiddo1989 kaže: Pogledaj post
Pozdrav! U vezi sam na daljinu i vidim se s dečkom svaka 3 mjeseca otprilike, kad on treba doći ja trebam dobiti menstruaciju(bolne i dugo traju), kako će on biti ovdje samo tjedan dana jasno vam je da ne želim menstruaciju u to vrijeme.
Doktorica mi je dala tablete za odgodu koje bih ja trebala početi piti sutra, no nije sigurna hoću li uspjeti odgoditi. Međutim zadnja 2 mjeseca mi je ciklus čudan, dobila sam 22.10. i 28.11. Ne znam može li doktor ikako zaključiti kad bih mogla dobit, jer ako bih dobila 22.12. to mi je još ok. Čitala sam da neki čajevi pomažu ubrzavanju menstruacije, pa si razmišljam da možda probam to. Uglavnom trenutno je 50/50 za oboje. #vrlozbunjena
KOje tablete si dobila?
Obično se menzes odgađa tako da se piju AB pilsi i nastave se piti bez prekida do kad ti paše da odgodiš menzes. (to je procedura kod kombiniranih oralnih kotraceptiva tipa Yasmin npr.) Takva terapija se počinje piti s prvim danom menzesa.
Ne postoji ništa što ti može ubrzati/odgoditi menzes osim hormona koji se na neki način unose u tijelo.

Iskreno, s obzirom na probleme koje imaš s menzesom i na činjenicu da si u ozbiljnoj vezi, razmisli o nekoj trajnijoj terapiji pilsima, barem dok ti se ne izreguliraju ciklusi i tegobe, a osim toga puno je lakše planirati odgodu menzesa na njima, ako zatreba.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 15:04   #10
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
KOje tablete si dobila?
Obično se menzes odgađa tako da se piju AB pilsi i nastave se piti bez prekida do kad ti paše da odgodiš menzes. (to je procedura kod kombiniranih oralnih kotraceptiva tipa Yasmin npr.) Takva terapija se počinje piti s prvim danom menzesa.
Ne postoji ništa što ti može ubrzati/odgoditi menzes osim hormona koji se na neki način unose u tijelo.

Iskreno, s obzirom na probleme koje imaš s menzesom i na činjenicu da si u ozbiljnoj vezi, razmisli o nekoj trajnijoj terapiji pilsima, barem dok ti se ne izreguliraju ciklusi i tegobe, a osim toga puno je lakše planirati odgodu menzesa na njima, ako zatreba.
Dobila sam dupahstone, jer ne koristim kontracepcijske tablete. Nema mi smisla uzimati tak neš ako se vidimo na tjedan dana svaka 2-3 mjeseca. Iskreno probala sam yasmine prije i jako su mi loše sjeli, tako da se klonim takvih terapija.
Problem mi je kaj sad već 3 dana uzimam duphastone, i sva sam napuhnuta, imam neki pritisak i probadanja kod jajnika, pa razmišljam da ih prestanem uzimati, samo kaj nemam pojma kak će to utjecati na menstruaciju. Bila sam danas kod gin nije dala neki savjet, jer me nije imala vremena pregledati, nego je sve prepisala tome kaj uzimam duphastone.
kiddo1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2014., 15:44   #11
Quote:
kiddo1989 kaže: Pogledaj post
Dobila sam dupahstone, jer ne koristim kontracepcijske tablete. Nema mi smisla uzimati tak neš ako se vidimo na tjedan dana svaka 2-3 mjeseca. Iskreno probala sam yasmine prije i jako su mi loše sjeli, tako da se klonim takvih terapija.
Problem mi je kaj sad već 3 dana uzimam duphastone, i sva sam napuhnuta, imam neki pritisak i probadanja kod jajnika, pa razmišljam da ih prestanem uzimati, samo kaj nemam pojma kak će to utjecati na menstruaciju. Bila sam danas kod gin nije dala neki savjet, jer me nije imala vremena pregledati, nego je sve prepisala tome kaj uzimam duphastone.
Gle, sve su to hormoni koji manipuliraju tvojim ciklusom. Iskreno, mislim da je manja "šteta", a više koristi biti na nekoj AB terapiji cijelo vrijeme po nekom "planu i programu" nego ovako kad ti zatreba a poslije se gombaš opet sa zbrčkanim ciklusom. Yasmin nije jedina kombinirana kontracepcija. Ima ih jako puno i neke od njih ti mogu sigurno puno bolje "sjesti" nego one. Nemoj na AB pisle gledati isključivo kao kontracepciju. Sredit će ti ciklus i ukloniti neke tegobe koje imaš.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 19.12.2014. at 15:51.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.