Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2017., 08:25   #1
Ljubavni uspjeh i slab socio-ekonomski status

Ne, ovo nije kukulele tema i kako su žene ovakve, onakve, ne želim da u tom smjeru krene! Više kako da sebi pomognem u ljubavnoj igri..dakle ovako, primjetio sam da sam više uspjeha što za vezu pa što i za same casual odnose imao kao student nego sada 5 godina kasnije a nemam praktički još ni 30, u kasnim dvadesetima sam..inače mrzim lagati pa sam uvijek iskren glede sebe, što mi neki savjetuju da ne bi trebao no što mogu vodim se onim ako me ne prihvati takvog kakvog jesam, tada mi ta osoba ne treba..trenutna boljka mi je financijsko stanje odnosno bolje reći socioekonomsko stanje, inače završio jedan društveni faks i svi znamo kakvo je stanje s društvenjacima glede pronalaska posla..no već par godina radim no nažalost ne poslove s kojima se mogu pohvaliti..trenutno radim kao prodavač na kiosku, novac je zbilja malen za neki samostalan život kamoli za druge stvari..inače, fizički ok izgledam i znao sam prije imati podosta uspješnih 'pohoda' kada sam samo prešutio ili lagao da imam bolji posao i sl..sada se iskreno ne osjećam više ugodno akda moram lagati o sebi no zato sam primjetio pad interesa kod djevojaka nažalost..kada spomenem da sa gotovo 30 godina tražim posao u struci, da radim na kiosku, deklariram etikete u skladištu, reakcije nisu pozitivne, neke su znale i neugodne biti..neki od kolega što su govorili da treba bilo što raditi dok se traži pravi posao sada me žale ili okreću očima kada kažem da lijepim etikete i radim na kiosku..sada će reći ljudi da mi briga ne bi smjela biti ljubav, već posao no zar i osobe koje trenutno traže mjesto pod suncem nemaju pravo na ljubav, zar takvim osobama ne zafali netko u krevetu s kime bi se stiskali zimi itd? Odlazak van hr trenutno nije opcija zbog osobnih razloga i nekih zdravstvenih problema..dakle što preporučujete, ne volim lagati glede sebe a također svjesni smo da kada 30-godišnjak na spoju kaže da radi na kiosku, ne zvuči zanimljivo..reći će neki treba se znat dobro prodat, no tu nisam vješt i ne znam kako mogu navedene činjenice umotat u lijep celofan..
student987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 08:47   #2
Sve ovo sto si nabrojao nema nikakve veze s uspjehom kod zena nego tvoj generalan pristup. Ne nesto izvan tebe, neki faktori koje si ti umislio da bi se opravdao.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 09:41   #3
Iskreno mislim da imas first world problem.
Zavrsio si faks koji si htjeo, imas posao od kojeg mozes zivjeti i sto je najbitnije imas prirodan filter za sponzoruse. :klap:

Sto se tice toga kako se trebas prodati, dobro su ti rekli. Velika je razlika izmedju:

- jbg sljakam na kiosku, nisam nasao u struci

i

- Radim sto stignem, kiosk, skladista dok ne nadjem posao u struci. Oduvjek sam htio toito studirati i raditi toito. Isplati se malo namuciti.

Ne- sponze ce na taj nacin vidjeti da kod tebe ima volje i potencijala za necim vise. Vjeruj mi u 80% slucajeva je to sasvim dovoljno.
__________________
Be fucking awesome
So I cross my heart, kill my desire..
This is what you get when you play with fire!
Boo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 09:48   #4
Nažalost ima tu puno istine glede ljubavi nauštrb financijskoj situaciji pa ispada da "ako imaš novaca imaš i ljubavi, a ako nemaš jbg. nisi imao sreće"
Danas bi svi da uđu u vezu s predznakom "novca" nažalost i da "dama" upadne u kuću,mercedes i da joj podebljaš bankovni račun po mogučnosti

Nakon nekog vremena čovjek si zabrije da je "tako" nažalost ali jednostavno izgubiš "samopuzdanje i vjeru" da su sve djevojke/žene takve zbog par negativnih iskustava, nešto slično sam i sam prošao

Usprkos svemu treba biti svoj i imati svoje "ja", a ne da bi nekoga privukao "izmišljati i lagati" to te neće nikuda dovesti i laži su kratkog vijeka sve se sazna.
Treba biti uporan i neodustajati ima i onih koji cijene "osobu" a ne status
Smille is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:43   #5
Quote:
student987 kaže: Pogledaj post
dakle što preporučujete, ne volim lagati glede sebe a također svjesni smo da kada 30-godišnjak na spoju kaže da radi na kiosku, ne zvuči zanimljivo..reći će neki treba se znat dobro prodat, no tu nisam vješt i ne znam kako mogu navedene činjenice umotat u lijep celofan..
A kaj imaš umotavat?

Završio si faks, tražiš posao u struci, i dok tražiš ne dangubiš već nešto i radiš...

Šta će ti uopće osoba kojoj bi to bio razlog da te otpili?

Ja ne znam jesam ja glupa ili šta sam, ali nikad nisam razmišljala na način da meni netko nešto mora dat... Šta će mi tvoj novac? Pa imam i ja mozak i ruke i noge i nisam nesposobna...
Filtrirat na temelju novaca i posla koji netko radi, u ovom dreku od države pogotovo, je meni žešća nebuloza. Znam da neki ljudi funkcioniraju na takav način, ali takve ne trebam i ne želim kraj sebe. Zašto bi itko htio?
__________________
I can't go on.
I'll go on.
WednesdayAddams is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:47   #6
Hm mislim da se ne mora raditi nuzno o sponzama koje ocekuju da si pun love..
Mislim da je vise kad im navedes da radis gdje radis pa kroz prizmu posla stave etiketu da nisi ambiciozan ili da nisi uspio..
Meni npr kad sam bila mladja cura,nije smetalo koje je zanimanje i radno mjesto ,bilo mi je bitno da je vrijedan i ne preza od posla..
Upoznala sam npr lika koji je bio fizicki i karakterno ok,ali me strasno odbilo sto s 33g ne radi nema uopće staza i u mojim očima je djelovao ljenguza i nerealan sa stavom.kako cemo-lako cemo..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:11   #7
Socio-ekonomski status nema veze s ljubavnim uspjehom...sve dok ima. Može biti problem u tebi, a može biti i u ženama koje biraš i s kojima ulaziš u kontakt. Možda jesu sponzoruše, možda nisu. Generalno mi je smiješno nazivati sponzorušama žene koje žele da im partner bude sposoban, ambiciozan, uspješan, ako su i one same takve. Skroz mi je ok da netko traži ravnopravnog partnera. U bilo kom pogledu, jer su svakome neke druge stvari prioriteti. U principu bi mi bilo gore da izlaziš s curama koje spadaju u tvoj trenutni socio-ekonomski okvir, a da ih smeta što se ti sam nalaziš u njemu. Ali, ako npr ciljaš na bivše kolegice, cure koje su završile ovaj ili onaj faks i grade kakvu takvu karijeru u svom području, ili su barem zadovoljne poslom koji rade, mogu shvatiti da ih zagrebe to što si završio faks i s 30 godina radiš dead-end poslove van struke. Ne zato što je neki posao manje vrijedan od drugoga kao takav, nego jer im to na prvu zazvoni kao crveno svjetlo glede nečije ambicije i sposobnosti. Jebiga. Ne znam cijelu situaciju životnu, nisi napisao, možda postoji dobar razlog zašto je tome tako, ali iz iskustva rekla bih da je takvih primjera manje nego onih koji su neko generalno "pravilo".

Završila sam dva društveno-humanistička fakulteta i itekako sam svjesna činjenice kakvo je stanje na tržištu rada. Ali (ali,ali,ali, uvijek ima ali ) svjesna sam i svega što sam se u tih skoro 7 godina nagledala i uočila sam nažalost puno sličnih obrazaca. Pogotovo kod ljudi koji ne mogu naći posao, a češće nego ne, spadaju u neku od ovih kategorija:
- osobe koje su završile nastavničke smjerove, ali im se baš i ne radi u školi, ali nemaju drugih kompetencija niti iskustva
- oni koji su završili neke jezike, ali u prinicpu nisu dovoljno dobri u području u kojem da bi se probili moraju biti izvrsni
- oni koji su završili neki od ostalih prekrasno ne definiranih smjerova, s kojima možeš raditi i svašta i ništa, upisali su ih jer ih je generalno zanimala tema, a završili ne iz strasti za područjem, nego jer ih je, budimorealni, relativno jednostavno završiti.

Najčešće se poklopi s time da ti ljudi tijekom faksa ne rade ništa, odnosno ako rade, rade poslove kakve ti spominješ, van struke - letci, ankete, kiosk, skladište; da se skupi lova za cigare, kave i vikend izlaske. Krasno vrijeme bez brige i pameti, najvažniji si i sebi i društvu jer si student, u žarištu si zbivanja i rasprava, o svemu imaš tri pametne za reć, i ako si kojim slučajem možeš sam financirat kavu duhan i bambus kralj si svijeta. Naravno da tada u toj situaciji nemaš problema i cure te ne odbijaju zbog toga.

Problem je kasnije, kada po završetku faksa moraš na tržištu rada unovčiti kompetencije i znanja koja imaš, a onda se nađeš u situaciji da shvatiš da ih i nemaš previše, ili su toliko neodređena i opskurna da su rijetko kojem poslodavcu potrebna. I onda dobiješ gnjevnu masu ljudi koji na središnjem dnevniku viču da su " završili visoke škole, a država nema za njih posla".

Nažalost, društveno humanistika struka je trenutno u velikoj krizi iz koje se neće još dugo izvući, a općenito ne vidim ni na koji način bi se to u bližoj budućnosti moglo uopće desiti. Mnogi smjerovi su relativno besmisleni i beskorisni, a puno previše nas ih upisuje i završava. Takva je realnost. Postala sam bolno svjesna toga već negdje krajem prve godine faksa i morala sjest i ozbiljno razgovarat sa svojima što ću. Od 15e godine nas troje živi s manje od 5000 kuna i nisam imala za cugu i izlaske i putovanja baš previše, kao ni neke ostale luksuze. Ali sam isto tako bila bolno svjesna da a)ako me ne zanima ovo što sam upisala, da nema smisla završavati jer nije perspektivna struka b)ako me zanima i želim se time baviti, ne mogu potratiti studentske dane radeći honorarne posliće samo radi love, jer s tim neću nigdje dogurati. Krenula sam od tema i područja koja me zanimaju, volontirala, uključivala se, pomagala na projektima i istraživanjima, dok nisam stekla dovoljno znanja, iskustva i preporuka da to mogu raditi za novce.

Ne znam što si završio niti zašto si odabrao tu struku koju jesi, ali vjerujem da imaš barem nekakvu ideju u kojem smjeru želiš da tvoja karijera i život idu i čime bi se htio jednog dana baviti. Radi kakav god posao trebaš da se prehraniš u međuvremenu, nije sramota već je pohvalno biti radišan i odgovoran, ali radije se ako ništa, na dejtovima koncentriraj na razgovor s curama o tome što želiš u životu i što trenutno radiš da to postigneš (npr vikendima i noću učim web dizajn znakovni jezik ronjenje na dah itd) jer za 5 godina želim to to i to... Mislim da niti jedna normalna cura ne bi pobjegla od nekog samo zato jer radi na kiosku, a ima generalni plan i ambicije u životu i aktivno radi na njima da ih ostvari. Nažalost, vidim realnim da pobjegnu ukoliko osoba nema nikakvu ideju s 30 što bi sa sobom, radi dead end job na kojem je nezadovoljna jer misli da može i zaslužuje više, a ne radi ništa da to postigne.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:12   #8
Dobro i koja je poanta teme? Da, status je vecini bitan, i zasto ti je cudno to. Ne razumijem. Pomiri se sa realnoscu.
Heavy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:15   #9
Quote:
student987 kaže: Pogledaj post
Ne, ovo nije kukulele tema i kako su žene ovakve, onakve, ne želim da u tom smjeru krene! Više kako da sebi pomognem u ljubavnoj igri..dakle ovako, primjetio sam da sam više uspjeha što za vezu pa što i za same casual odnose imao kao student nego sada 5 godina kasnije a nemam praktički još ni 30, u kasnim dvadesetima sam..inače mrzim lagati pa sam uvijek iskren glede sebe, što mi neki savjetuju da ne bi trebao no što mogu vodim se onim ako me ne prihvati takvog kakvog jesam, tada mi ta osoba ne treba..trenutna boljka mi je financijsko stanje odnosno bolje reći socioekonomsko stanje, inače završio jedan društveni faks i svi znamo kakvo je stanje s društvenjacima glede pronalaska posla..no već par godina radim no nažalost ne poslove s kojima se mogu pohvaliti..trenutno radim kao prodavač na kiosku, novac je zbilja malen za neki samostalan život kamoli za druge stvari..inače, fizički ok izgledam i znao sam prije imati podosta uspješnih 'pohoda' kada sam samo prešutio ili lagao da imam bolji posao i sl..sada se iskreno ne osjećam više ugodno akda moram lagati o sebi no zato sam primjetio pad interesa kod djevojaka nažalost..kada spomenem da sa gotovo 30 godina tražim posao u struci, da radim na kiosku, deklariram etikete u skladištu, reakcije nisu pozitivne, neke su znale i neugodne biti..neki od kolega što su govorili da treba bilo što raditi dok se traži pravi posao sada me žale ili okreću očima kada kažem da lijepim etikete i radim na kiosku..sada će reći ljudi da mi briga ne bi smjela biti ljubav, već posao no zar i osobe koje trenutno traže mjesto pod suncem nemaju pravo na ljubav, zar takvim osobama ne zafali netko u krevetu s kime bi se stiskali zimi itd? Odlazak van hr trenutno nije opcija zbog osobnih razloga i nekih zdravstvenih problema..dakle što preporučujete, ne volim lagati glede sebe a također svjesni smo da kada 30-godišnjak na spoju kaže da radi na kiosku, ne zvuči zanimljivo..reći će neki treba se znat dobro prodat, no tu nisam vješt i ne znam kako mogu navedene činjenice umotat u lijep celofan..

žene su jakkooo proračunate !

u studentskim danima to je nekako prolazilo, svi ste bili isti, ali sada prema 30 god života one traže mužjaka koji će im pružiti sigurnost, utočište, nekog na koga se mogu osloniti emotivno, kroz osjećaje i razumijevanje te materijano,da im pružiš dom, sigurnost

kako će ona imati ozbiljnu vezu sa tobom ako te ona mora financirat, ako nemaš para da odete na putovanje, ako im ne možeš posudit auto koji može od ZG do ST ili slično...
nemoj me shvatit da te vrijeđam ili omalovažavam ali to je naprosto tako !

ja sam u studentskim danima često načuo djelić razgovora gdje bi znale reći "ako se bogato udam" , sada to više ne čujem ali ako im nemaš što za ponudit osim ljubavi, osjećaja, razumjevanja naći će nekog koji će im ponuditi isto to ali uz materijalnu sigurnost !

na tvoju žalost, tako stoje stvari
vojkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:19   #10
tvoj jedini problem je šta imaš 30, a još te ne boli kurac šta će neka pička mislit o tebi.
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:50   #11
Quote:
Heavy kaže: Pogledaj post
Dobro i koja je poanta teme? Da, status je vecini bitan, i zasto ti je cudno to. Ne razumijem. Pomiri se sa realnoscu.
Ne mora čak ni status biti u pitanju. Dovoljno da odeš po špeceraj u dućan, na blagajni trebaš novac. Oćeš majicu kupit, trebaš novac, oćeš u kino, trebaš novac... shvaćaš poantu...

Ako on s 3 banke ne kuži kako stvari funkcioniraju, onda nikad ni neće.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:06   #12
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Ne mora čak ni status biti u pitanju. Dovoljno da odeš po špeceraj u dućan, na blagajni trebaš novac. Oćeš majicu kupit, trebaš novac, oćeš u kino, trebaš novac... shvaćaš poantu...

Ako on s 3 banke ne kuži kako stvari funkcioniraju, onda nikad ni neće.
Wow.

Da se ovdje radi o nekome tko ne radi i uopće se ne trudi to promijeniti, druga stvar - kao što ne očekujem da mene netko uzdržava, ne planiram ni ja biti nečija zamjenska mama...ali ovo, ne razumijem..

Pa čovjek radi, halo?
Ne sjedi doma i ne čeka da mu nešto padne s neba, ko što mnogi rade ("ja sam si završio faks i meni je ispod časti radit na kiosku, pa ću doma sjedit i čekat da me u glavu pogodi posao u struci" type of people)

Čovjek zarađuje, nema plaću s kojom može čuda radit, ali si sigurno može kupit špeceraj i majicu i odvest curu u kino.

Ne kužim ja ovo više, majkemimoje. Ravnopravnost spolova i to, zakaj bi meni netko trebao plaćat putovanje na koje idemo ZAJEDNO ako ja isto tako imam svoju plaću?
Kaj, kad sam bila mala financirali su me roditelji, a sad kad sam vel'ka nek me financira netko drugi?
Zar vi svi ulazite u veze sa figom u džepu? Šta se dogodi ako ste s nekim ko ima super posao i odličnu plaću, i onda ostane bez toga?

Zašto je to svima normalno tako?
__________________
I can't go on.
I'll go on.
WednesdayAddams is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:10   #13
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
...
Dugo nisam vidio ovoliko razrađene racionalizacije banalnosti.
Stvarno je fascinantno koliko daleko će ljudi ići prije nego što će si priznati istinu.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:24   #14
Quote:
WednesdayAddams kaže: Pogledaj post
Wow.

Da se ovdje radi o nekome tko ne radi i uopće se ne trudi to promijeniti, druga stvar - kao što ne očekujem da mene netko uzdržava, ne planiram ni ja biti nečija zamjenska mama...ali ovo, ne razumijem..

Pa čovjek radi, halo?
Ne sjedi doma i ne čeka da mu nešto padne s neba, ko što mnogi rade ("ja sam si završio faks i meni je ispod časti radit na kiosku, pa ću doma sjedit i čekat da me u glavu pogodi posao u struci" type of people)

Čovjek zarađuje, nema plaću s kojom može čuda radit, ali si sigurno može kupit špeceraj i majicu i odvest curu u kino.

Ne kužim ja ovo više, majkemimoje. Ravnopravnost spolova i to, zakaj bi meni netko trebao plaćat putovanje na koje idemo ZAJEDNO ako ja isto tako imam svoju plaću?
Kaj, kad sam bila mala financirali su me roditelji, a sad kad sam vel'ka nek me financira netko drugi?
Zar vi svi ulazite u veze sa figom u džepu? Šta se dogodi ako ste s nekim ko ima super posao i odličnu plaću, i onda ostane bez toga?

Zašto je to svima normalno tako?
Onda krenu svađe oko svakakvih pizdarija, jer nitko ne želi otvoreno reći "jebe nas lova koju nemamo", jer nitko "nije tako plitak"

Znam da su na forumu isključivo savršeni muškarci i žene i da ovdje nema pokvarenih, nema sponzoruša i sl. Definicija raja...

No, stvarnost je ipak malo drugačija. Ako pogledam unazad žene koje sam upoznao kroz život, preko 90% ima stav "jesi muško, plati!". Ovaj ostatak se ili ne izjašnjava, ili glumi emancipiranu ženu koja može "sve sama" do trenutka kad krene veza ili štogod... Onda kreće "vodi me, kupi mi, plati mi, daj...". Očito se nekako uz testise i pimpek veže posjedovanje stroja za štancanje love, ali se u nekim situacijama pragmatično tempira izjašnjavanje oko toga.

I zato je valjda svima tako normalno. Meni dugo nije bilo normalno, ali danas da me šupi nešto u glavu i da tražim ženu za vezu/brak, postavio bi 3 uvjeta: pristojno plaćen posao, riješeno stambeno pitanje i automobil. S njezine strane meni NE TREBA ništa od navedenoga, već jednostavno ne želim biti bankomat.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:30   #15
Žene su majstorice u laganju kako im novac nije bitan.

Možda im nije bitan za casual seks s tobom, za prvih par dejtova i za friendzone. Ili ako ste tinejdžeri, što više niste.
Ako hoćeš s njom nešto dalje i ozbiljnije (ozbiljnu vezu, brak, izvanbračnu zajednicu štogod) kad tad će ti potegnuti pitanje tvog zarađivanja i staviti tu temu na stol.

Realno imaš dvije opcije:

1. naći bolji posao čiji će iznos plaće i/ili društveni status ("fuj, prodavač na kiosku, fuj") biti njoj prihvatljiviji
2. naći ženu kojoj neće biti bitno koliko zarađuješ

Za drugu opciju ne znam koliko je izgledna u Hrvatskoj i koliko uopće ima takvih žena, pogotovo ako gađaš partnerice svoje dobi (a to je dob kad su im apetiti najveći). Ne znam, probaj s Filipinkama ili Ukrajinkama.

Ne želiš biti s osobom koja te ne želi prihvatiti takvog kakav jesi i s poslom na kakvom jesi, vjeruj mi.
Takva će ti samo dalje tražiti mane i kopati po tvom karakteru.
Bolje onda biti sam.
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:34   #16
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Dugo nisam vidio ovoliko razrađene racionalizacije banalnosti.
Stvarno je fascinantno koliko daleko će ljudi ići prije nego što će si priznati istinu.
A istina je?
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:37   #17
Quote:
bubula kaže: Pogledaj post
A istina je?
Da si oportunistički malograđanski snob.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:40   #18
Quote:
student987 kaže: Pogledaj post
Ne, ovo nije kukulele tema i kako su žene ovakve, onakve, ne želim da u tom smjeru krene! Više kako da sebi pomognem u ljubavnoj igri..dakle ovako, primjetio sam da sam više uspjeha što za vezu pa što i za same casual odnose imao kao student nego sada 5 godina kasnije a nemam praktički još ni 30, u kasnim dvadesetima sam..inače mrzim lagati pa sam uvijek iskren glede sebe, što mi neki savjetuju da ne bi trebao no što mogu vodim se onim ako me ne prihvati takvog kakvog jesam, tada mi ta osoba ne treba..trenutna boljka mi je financijsko stanje odnosno bolje reći socioekonomsko stanje, inače završio jedan društveni faks i svi znamo kakvo je stanje s društvenjacima glede pronalaska posla..no već par godina radim no nažalost ne poslove s kojima se mogu pohvaliti..trenutno radim kao prodavač na kiosku, novac je zbilja malen za neki samostalan život kamoli za druge stvari..inače, fizički ok izgledam i znao sam prije imati podosta uspješnih 'pohoda' kada sam samo prešutio ili lagao da imam bolji posao i sl..sada se iskreno ne osjećam više ugodno akda moram lagati o sebi no zato sam primjetio pad interesa kod djevojaka nažalost..kada spomenem da sa gotovo 30 godina tražim posao u struci, da radim na kiosku, deklariram etikete u skladištu, reakcije nisu pozitivne, neke su znale i neugodne biti..neki od kolega što su govorili da treba bilo što raditi dok se traži pravi posao sada me žale ili okreću očima kada kažem da lijepim etikete i radim na kiosku..sada će reći ljudi da mi briga ne bi smjela biti ljubav, već posao no zar i osobe koje trenutno traže mjesto pod suncem nemaju pravo na ljubav, zar takvim osobama ne zafali netko u krevetu s kime bi se stiskali zimi itd? Odlazak van hr trenutno nije opcija zbog osobnih razloga i nekih zdravstvenih problema..dakle što preporučujete, ne volim lagati glede sebe a također svjesni smo da kada 30-godišnjak na spoju kaže da radi na kiosku, ne zvuči zanimljivo..reći će neki treba se znat dobro prodat, no tu nisam vješt i ne znam kako mogu navedene činjenice umotat u lijep celofan..


ako želiš kvalitetnu ženu kraj sebe, moraš imat nešto u džepu, ne kažem biti bogataš ali ako ti ona bude trebala posuđivat pare, ništa od toga

možeš biti bez love ali ćeš tada imat i ženu kojoj to ne smeta, znači luda je za tobom zbog nekih njenih razloga te joj tvoje finacije u vašem zajedničkom životu ne predstavlaju problem , ili imaš kraj sebe ženu koju nitko neće !

treće kombinacije nema
vojkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:41   #19
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Da si oportunistički malograđanski snob.
Svaka čast frende
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:51   #20
ja bi autoru teme rekla da mora (!?) prihvatiti da s prestankom školovanja i kriteriji privlačnog se mijenjaju

nekad je bilo dovoljno da se krećeš na mjestima na koja zalaze studenti, imaš zajedničku temu za razgovor itd.
sad si jednostavno zapeo u prostoru i vremenu
završio si neperspektivan fakultet, ovo kažem s rezervom - meni je filozofski uvijek bio skupina ljudi koja osim filozofirat i ne zna ništa drugo radit - ovo je moja osobna predrasuda, ali nije baš da će se tamo na hodniku sreće novi Tesla ili Đikić
po poslovima koje trenutno radiš (ljepljenje naljepnica i rad na kiosku) nije baš da znaš nešto radit u fušu (instalacije, održavanje PC....), griješim?
kažeš da je "novac zbilja malen za samostalan život" - živiš samostalno ili ne?

sad zamisli da imaš curu koja ti kaže - trudna sam

onog trenutka kad je zatrudnila možda će dobiti otkaz, neće joj produžiti ugovor, šanse da se zaposli sa malom bebom su joj kolike točno? visina porodiljne naknade je ?

sa završetkom školovanja jedna od stavki po kojoj će te se procjenjivati je i tvoja sposobnost da prehraniš obitelj
neće te tako procjenjivati sve žene, ali dobar dio njih hoće
onog trenutka kad počne tražiti ozbiljnu vezu pogledat će te i očima "budući otac moje djece"

smatraš li se u ovom trenutku sposobnim za prehranit obitelj?
zanemari sad priču "živit ćemo kod mojih staraca u sobi koju dijelim s mlađim bratom"
realno odgovori sam sebi kako cijela tvoja situacija i životna perspektiva izgleda nekom tko želi ozbiljnu vezu, brak, djecu i obitelj

ovo sve što sam napisala zanemari jer na svu svu sreću evo nam i blorta na temi

sad će ti on fino objasniti da te u stvari od.......ju jer si niži od 160 cm (a ni ne znaš vjerojatno), žene su površne pa ti radije kažu da je to zbog lošeg posla i nedostatka perspektive

molim ban, hvala
marulam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger