Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2007., 00:01   #1
Veterinari...dobri/loši - preporuke i iskustva

Ima li tko kakvih iskustava sa veterinarskom ambulantom Šapa?
Jadra5 is offline  
Old 11.10.2007., 08:21   #2
Di je to?
__________________
I didn't want to hurt you but you're pretty when you cry
I didn't want to fuck you but you're pretty when you're mine
I didn't really love you but I'm pretty when I lie
Liqueur Originale is offline  
Old 11.10.2007., 10:27   #3
..

na Tresnjevci, taborska ulica
Jadra5 is offline  
Old 11.10.2007., 11:03   #4
Quote:
Jadra5 kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakvih iskustava sa veterinarskom ambulantom Šapa?
Ovisi za kaj ti treba. Nisam cula nista lose, ali nnisam dobila niti neke preporuke za neke "kompliciranije" potrebe.
Smartie is offline  
Old 11.10.2007., 11:23   #5
Moja frendica vodi psa tamo. Zadovoljna je, ali ne znam jel zato što zna vlasnicu ili su zbilja dobri?
mousetrap is offline  
Old 11.10.2007., 15:02   #6
..

..vlasnica sam od nemadugo malog yorkija i voljela bih od pocetka krenuti u jednu veterinarsku ambulantu, a nemam bas neka iskustva, a niti preporuke.
Jadra5 is offline  
Old 11.10.2007., 15:41   #7
Quote:
Jadra5 kaže: Pogledaj post
..vlasnica sam od nemadugo malog yorkija i voljela bih od pocetka krenuti u jednu veterinarsku ambulantu, a nemam bas neka iskustva, a niti preporuke.
Dobro je imati "svoga" veterinara, ali isto tako ako ti se psu nesto desi, dobro je traziti drugo i trece misljenje kod nekog strucnijeg, a ne samo drzat se jednog ko pijan plota.
Ako si na Tresnjevci, (kad si vec spomenula Sapu), vet. stanica Buba ti je Blizu, oni su na Selskoj i stvarno su super. Em vole zivotinje i lijepo se odnose prema njima, prijazni su, ljubazni, dostupni 24 sata dnevno za hitne slucajeve (uvijek je broj moba dezurnog veta na sekretarici), a nisu cak ni enormno skupi kao neke druge ambulante koje znam. Korektni su i ako nisu ziher o cemu se radi poslat ce te drugdje ili preporuciti strucnu osobu koja se bavi odredenim stvarima.
Smartie is offline  
Old 11.10.2007., 17:22   #8
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
vet. stanica Buba
još jedan glas


ima negdje veeeeliki topic o veterinarima, pa možeš još potražiti i puno komentara pročitati
polly is offline  
Old 11.10.2007., 17:18   #9
..super, hvala ti smartie
Jadra5 is offline  
Old 11.10.2007., 22:26   #10
u šapi se šišao moj mačak i bilo je ok, a jednom su i preko telefona dali dobar savjet kako da zaliječim papigi proljev. tako da s moje strane, sve štima
__________________
and you, you make me run and you, you make me want to live...for you
Ami13 is offline  
Old 26.10.2007., 19:23   #11
Još jedan glas za Bubu
Silajn is offline  
Old 29.10.2007., 16:02   #12
Buba!

Bruni bi dala i da mene operira - .

Saša i Sandra - .
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Old 30.10.2007., 10:25   #13
Vidim da svi hvale Bubu. Ja sam tamo bila samo jednom i ne idem više nikad.

Na 2 pitanja koja sam veterinarki (mlađa, plava, simpatična) postavila dobila sam odgovor "Ne znam", a kad je maci davala tabletu skoro joj je iskopala oko jer joj je tabletu pokušala dati pomoću ŠKARA (kojima je primila tabletu) pritom držeći macu lagano rukom za LEĐA i udarajući je škarama oko usta koja su naravno bila ZATVORENA pokušavajući ugurati unutra škare s tabletom.

Ne trebam ni spominjati da sam popizdila jer je mačka mogla ostati bez oka i na kraju sam joj sama dala tabletu na što je veterinarka rekla: "Joj kak ste Vi spretni, pa znate to bolje nego ja."

Imam još jedno "divno" iskustvo s vađenjem krvi na Veterinarskom fakultetu. Bolje da ne počnem o tome jer bih mogla napisati roman.
Fleur Delacour is offline  
Old 01.11.2007., 12:31   #14
Quote:
Fleur Delacour kaže: Pogledaj post

Na 2 pitanja koja sam veterinarki (mlađa, plava, simpatična) postavila dobila sam odgovor "Ne znam"
A ja izuzetno cijenim ovakav odgovor. Pošten mi je. Imala sam iskustva s dosta vetova koji ne znaju, ali ne žele priznati i pas mi je radi toga patio. Ako mi kaže da ne zna, ja se raspitam tko bi mogao znati i odem na drugo mjesto.

Quote:
Molim vas da mi preporučite veterinara u Zagrebu koji bi pregledao oči moje maltezerice i odredio odgovarajuću terapiju.

Čula sam za dr. Piričića na fakultetu. Ima li još koji?
Doktor na faksu se zove Pirkić i mislim da ti je on najbolji izbor.
Čini mi se da su se u ambulanti Ljubimac u Kustošiji specijalizirali za oči, ali nisam sigurna. U svakoj slučaju ja bih išla kod doktora Pirkića.

Quote:
Mislim da niti jedna ambulanta nema rengen osim veterinarskog faks. Ipak to zrači pa ga se, pretpostavljam, niti nemre stavit svuda.
A ja pak mislim da previše ambulanti ima RTG aparate sumnjive kvalitete i ispravnosti što za posljedicu ima previše pogrešnih dijagnoza. Pisala sam već o tome na forumu, a dobila sam i potvrdu od profesora s faksa.
lea_li is offline  
Old 11.12.2008., 21:14   #15
Quote:
Pingvich kaže: Pogledaj post
A ne, imaš i bolju, naša najbolja Tamara Ferari, na Kozali (blizu je i groblje kućnih ljubimaca, zanimljivo i malo tužno za pogledati).. i Ali Tamara
Potpisujem, Tamara je zakon! zao mi je sta vise ne zivim u Ri samo zbog nje

Ali kad god odem u Ri svoju bestijicu odvedem do nje na sistematski
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Old 24.10.2007., 15:19   #16
Dobar veterinar

bok svima
selimo u hrvatsku - zg, pa me zanima gdje mogu nači dobrog veterinara za našeg peseka u Samoboru ili Sv. Nedelji
sandra-toy is offline  
Old 25.10.2007., 09:07   #17
Quote:
sandra-toy kaže: Pogledaj post
bok svima
selimo u hrvatsku - zg, pa me zanima gdje mogu nači dobrog veterinara za našeg peseka u Samoboru ili Sv. Nedelji

Veterinarska stanica Samobor- sve tete su odlične veterinarke
fire is offline  
Old 07.11.2007., 20:19   #18
Quote:
sandra-toy kaže: Pogledaj post
bok svima
selimo u hrvatsku - zg, pa me zanima gdje mogu nači dobrog veterinara za našeg peseka u Samoboru ili Sv. Nedelji
i mi...iz zg u sv nedelju uskoro pa i nas zanima iako preporučam Bubu!
svađalica is offline  
Old 26.10.2007., 21:46   #19
jos jedan glas za bubu

tamo sam poslao binu (africki tvor) na sterilizaciju i jako sam zadovoljan

odlicno su sve obavili, cak je jednog doktora ugrizla, i taj isti je ponovo dosao i cijepio ju i opet imao rijeci hvale za nju
uglavnom vidio sam kako se odnose i prema drugim zivotinjama, i uvijek su super
stvarno odlicni veterinari
jed2i is offline  
Old 26.10.2007., 22:17   #20
buba je super
ali moram rec da sam se razocarala s veterinarima u ambulanti "plavi kriz"...
naime, moja maca je imala trakavicu, a bila je stara oko 2 mjeseca i primila je vec pastu protiv glista, frontline i sve (maca s ceste)... i 5 DANA NAKON sto smo joj drugi put dali pastu smo vidili segmente trakavice kako izlaze iz guze... naravno, ja o trakavici i sredstvima protiv parazita nisam znala nista, otisli smo do veterinara jer sam pretpostavljala da to nije normalno, a oni su rekli da je to normalno i da ona sad to izbacuje... jos sam pitala jel joj mozda treba neka tableta na sto su mi rekli da je ona premala za tabletu.
kad sam dosla doma dala sam se u surfanje i otkrila da antihelminitici djeluju za to vrijeme dok su u probavnom traktu i nema retrogradnog djelovanja, a to je veterinar trebao znati, i da pasta ne djeluje na trakavicu, nego tableta... onda sam nazvala bubu i pitala ih sta da radim i rekli su mi da dam maci 1/8 tablete i to je to... dakle to su isto trebali znat u "plavom krizu"
e naravno da sad idem u bubu
Rosie-Posie is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:23.