Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2007., 11:50   #21
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
by the way, ipak sam znatizeljka...koju bi one to kolicinu popile na dan? i da li su se mazale i nekom kremom protiv strija usporedno?
ja sam čula da je Decleor zakon, a i da je na prirodnoj bazi pa je ok..
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 20:39   #22
Pozdrav svima.Nova sam na forumu i u klubu trudnica(nadam se).Bila sam u sub kod gin.Testovi pokazuju +,ali se nista ne vidi osim nekakvih zanakova da bi moglo doci do krvarenja.Pijem Dabroston i folacin.U sub.na pregled.
Malo sam citala sve ovo pa me strah.Baka (zivi preko puta)ima macku koja ponekad ude u kucu pa i prilegne na kaucu.
Da je prestanem posjacivati.Zena ima skoro 90 i treba joj malo pomoci.
fata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 20:50   #23
Quote:
amis kaže: Pogledaj post
znam da trudnice (snaha, prijateljica, rodica...) koje su se mazale maslinovim uljem uglavnom nisu dobile strije, i koža se nekako brzo vrati u normalu, ali redovno mazanje, ne nakon što stomak već malo više naraste
vrijedi probati...
a da, poželjno je i piti maslinovo, negdje pred kraj, nekih dva - tri mjeseca, lakše se porodi
snaha je morala preležati 7 mjeseci, ali je rodila za 5 min a i ova prijateljica, 5-7 min (blago njima)...sad je li do maslinovog (obje su ga pile)
maslinovo
moram se pridružiti u ovom savjetu i napomeniti da je ovo istina,,,
lično mogu da vam posvjedočim ,,

svoje zlato rodila sam praktično tek što sam legla na porađaoniči sto,,,

samo ne treba normalno pretjerivati, ali do deci ulja ujutro je prava stvar
- ako nemate maslinovog dobro je bilo kakvo drugo maslo
ali ja lično nisam pila drugo maslo, jer bi mi muž uvijek doneso baš orginalno maslinovo vizavi djeteta mu.

a poslije se rodila curica.

sad se nadamo sinu radi tog nekakvog ideala.
ženica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 15:13   #24
Quote:
fata kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima.Nova sam na forumu i u klubu trudnica(nadam se).Bila sam u sub kod gin.Testovi pokazuju +,ali se nista ne vidi osim nekakvih zanakova da bi moglo doci do krvarenja.Pijem Dabroston i folacin.U sub.na pregled.
Malo sam citala sve ovo pa me strah.Baka (zivi preko puta)ima macku koja ponekad ude u kucu pa i prilegne na kaucu.
Da je prestanem posjacivati.Zena ima skoro 90 i treba joj malo pomoci.
možeš nastaviti posjećivati baku

samo nemoj čistiti pijesak u kojem mačka obavlja nuždu. progooglaj o toksoplazmi (mislim da se tako zove).
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 22:04   #25
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
jedva cekam da se ovo i meni desi.

eto desilo se. opet mogu pit kavu i radit po ceo dan!
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:32   #26
Quote:
ženica kaže: Pogledaj post
moram se pridružiti u ovom savjetu i napomeniti da je ovo istina,,,
lično mogu da vam posvjedočim ,,

svoje zlato rodila sam praktično tek što sam legla na porađaoniči sto,,,

samo ne treba normalno pretjerivati, ali do deci ulja ujutro je prava stvar
- ako nemate maslinovog dobro je bilo kakvo drugo maslo
.
maslinovo je opcenito jako zdravo, ja ga bogato koristim, al...otkud taj savjet...da li netko zna medicinski objasnit?!Sta je sa onim da ne bi trebalo jesti puno secera i masnog?Ako se ne bi smjelo, cudno mi je u organizam unosit cistu masnocu i kakve to veze ima s porodom?stvarno me zanima...pliiiiiz iksplejn....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 17:09   #27
Tek sam jučer saznla da sam trudna, po mom proračunu oko mjesec dana, petak idem gin.

U tih mjesec dana pila sam tablte protiv alergije stavljala kapi u nos, pržila se na suncu....... i uglavnom sve što se nesmije!!!
Ne pušim, prije 2 tjedna sam popila dosta vina kad sa bila vani na jednoj fešti tako da me zbog svega toga malo strah
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 17:12   #28
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Tek sam jučer saznla da sam trudna, po mom proračunu oko mjesec dana, petak idem gin.

U tih mjesec dana pila sam tablte protiv alergije stavljala kapi u nos, pržila se na suncu....... i uglavnom sve što se nesmije!!!
Ne pušim, prije 2 tjedna sam popila dosta vina kad sa bila vani na jednoj fešti tako da me zbog svega toga malo strah
...a sad pa nadalje lijepo polako...možeš sve,ali umjereno,bez pretjerivanja...samo si trudna,nisi bolesna...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 17:35   #29
Quote:
paspa kaže: Pogledaj post
...a sad pa nadalje lijepo polako...možeš sve,ali umjereno,bez pretjerivanja...samo si trudna,nisi bolesna...
Ma znam ali bojim se da nebi te tablete naškodile djettu iako sam ih samo par popila, pila sam ih svaki drugi dan. I još nešto, koristila sam kremu za samotamnjenje a čitala sam da to nije dobro, joj

Paspa vidim da si ti ovdje dežurna i da si gotovo sveznalica, hvala na utjesi i čestitam na četvrtoj trudnoći

Jedno pitanje za tebe, vidjela sam da si negdje pisala da moraž uzimat neke tabl, između ostalog i apaurine, šta veni ginekolog, neće štatit djetetu, ja se samo toga bojim
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 19:26   #30
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Ma znam ali bojim se da nebi te tablete naškodile djettu iako sam ih samo par popila, pila sam ih svaki drugi dan. I još nešto, koristila sam kremu za samotamnjenje a čitala sam da to nije dobro, joj

Paspa vidim da si ti ovdje dežurna i da si gotovo sveznalica, hvala na utjesi i čestitam na četvrtoj trudnoći

Jedno pitanje za tebe, vidjela sam da si negdje pisala da moraž uzimat neke tabl, između ostalog i apaurine, šta veni ginekolog, neće štatit djetetu, ja se samo toga bojim
ja sad pijem toliko tabl kaj ih većina od vas nebu za života popila....ujutro metil dopa,tegretol,folacin,andol 100....navečer apaurin 5mg,tegretol, utrogestan 2x.....i ne bojim se za bebu...sve ostalo radim normalno...i da,jedem tunu....pa nemremo ju mi pojesti toliko da bi naškodila...jedino kaj se trudim paziti da ne nabijem preveć kila,iako ne znam do kad bum tak izdržala...u startu imam preveć kila,pa kad ih još dobijem...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 20:01   #31
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
I još nešto, koristila sam kremu za samotamnjenje a čitala sam da to nije dobro, joj
Ja sam isto koristila kremu za samotamnjenje ... nije skodilo bebi, meni jeste jer su ostale mrlje ... neznam zasto bi to skodilo ?

I ja sam za bozic popila dosta vina... neznam ni sama koliko... a bila sam trudna, ali nisam znala... i hvala bogu sa bebom je za sad sve super...
Pila sam i poslje pola case crvenog vina al uz nju i vode ...
i popila sam i nekad diesel, nista pretjerano...
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 10:33   #32
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Tek sam jučer saznla da sam trudna, po mom proračunu oko mjesec dana, petak idem gin.

U tih mjesec dana pila sam tablte protiv alergije stavljala kapi u nos, pržila se na suncu....... i uglavnom sve što se nesmije!!!
Ne pušim, prije 2 tjedna sam popila dosta vina kad sa bila vani na jednoj fešti tako da me zbog svega toga malo strah
nemoj se bedirat.. ja sam isla na lasersku depilaciju jer nisam znala da sam trudna i sve je ok sa bebicom a doktori su mi odmah rekli da se ne brinem jer se se sve zbnilo u vrlo ranoj tudnoci.......... najgori su neki glupi potezi u fazi kada se max razvijaju organi (2-3 mjesec)
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 15:08   #33
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
nemoj se bedirat.. ja sam isla na lasersku depilaciju jer nisam znala da sam trudna i sve je ok sa bebicom a doktori su mi odmah rekli da se ne brinem jer se se sve zbnilo u vrlo ranoj tudnoci.......... najgori su neki glupi potezi u fazi kada se max razvijaju organi (2-3 mjesec)
Jel ok ići na more oko 5, imam kremu sun mix zaštitni faktor 25 ali inače sam tamnoputa i nikad ne pocrvenim, mislim jel ok zaštitni faktor ili zbog bebe da uzmem veći. Trudna mjesec dana
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 17:42   #34
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Jel ok ići na more oko 5, imam kremu sun mix zaštitni faktor 25 ali inače sam tamnoputa i nikad ne pocrvenim, mislim jel ok zaštitni faktor ili zbog bebe da uzmem veći. Trudna mjesec dana
pa zasto nebi mogla ici .... sunce kao sunce bebi u trbuhu ne smeta ali po najvecem suncu nitko pametan ionako se nece izlagat UV zrakama( suncanica, dehidracija itd.) ... bebi u buši nikakav faktor nije potreban, on jer potreban prvenstveno tebi tj. da se zastitis
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2007., 20:39   #35
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Jel ok ići na more oko 5, imam kremu sun mix zaštitni faktor 25 ali inače sam tamnoputa i nikad ne pocrvenim, mislim jel ok zaštitni faktor ili zbog bebe da uzmem veći. Trudna mjesec dana

ako imas snage za to idi.
iako je moguce da vec u sestom tjednu osjetis veliki zamor koji ce da potraje.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:22   #36
http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=...=148&Show=1756

evo tu ti sve piše vezano za sunce i trudnoću.
obrati pažnju na: ''Trudnoća mijenja hormon melanin što uzrokuje tamnjenje kože, poznato kao chloasma. Tamnjenje je najzamjetnije na bradavicama, trbuhu i ponekad na licu. Budući da neke od navedenih promjena boje tena mogu biti trajne, najbolje je ne izlagati se direktnom suncu te koristiti kremu s visokim zaštitnim faktorom.''

ja sam u trudnoći stalno lice mazala kremom s zaštitnim faktorom jer sam se bojala da ne dobijem mrlje po licu.
mici123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:38   #37
Quote:
mici123 kaže: Pogledaj post
http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=...=148&Show=1756

evo tu ti sve piše vezano za sunce i trudnoću.
obrati pažnju na: ''Trudnoća mijenja hormon melanin što uzrokuje tamnjenje kože, poznato kao chloasma. Tamnjenje je najzamjetnije na bradavicama, trbuhu i ponekad na licu. Budući da neke od navedenih promjena boje tena mogu biti trajne, najbolje je ne izlagati se direktnom suncu te koristiti kremu s visokim zaštitnim faktorom.''

ja sam u trudnoći stalno lice mazala kremom s zaštitnim faktorom jer sam se bojala da ne dobijem mrlje po licu.
ja sam dobila fleke po licu( maska trudnoce) ijako se nisam izlagala suncu i mazala sam se Eucerinom 50+ ....evo sada 5 tjedana nakon poroda lice je skoro kao novo
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:42   #38
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ja sam dobila fleke po licu( maska trudnoce) ijako se nisam izlagala suncu i mazala sam se Eucerinom 50+ ....evo sada 5 tjedana nakon poroda lice je skoro kao novo
Hm, mislim da je ova hiperpigmentacija sto mici spominje rijetka, ali trajna... a ovo sto ti spominjes cesce ali samo privremeno, kao linea negra... barem sam si ja to tako objasnila
i ja sam u strahu od ove trajne i makar uopce nisam na suncu mazem lice s kremom s faktorom, a za more kupujem 60... just in case
Joules is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:54   #39
Quote:
Joules kaže: Pogledaj post
Hm, mislim da je ova hiperpigmentacija sto mici spominje rijetka, ali trajna... a ovo sto ti spominjes cesce ali samo privremeno, kao linea negra... barem sam si ja to tako objasnila
i ja sam u strahu od ove trajne i makar uopce nisam na suncu mazem lice s kremom s faktorom, a za more kupujem 60... just in case
to ti je sve isto, moja mama je u trudnoci sa mnom dobila masku trudnoce i nije joj prosla 2 godine pa je isla na kemijski peeling ... meni su rekli i u bolnici da ili prodje samo ili ne prodje , evo meni hvala Bogu prolazi ( a vec sam pripremala novceke za dermatologa )

BTW: a jel znate da linea negra u jako rijetkim slucajevima moze i ostat ..... citala sam o tome ali nisam vjerovala pa sam pitala ginicku kojaje to potvrdila i mama mi kaze da je ostala nekoj njenoj frendici , tj. da je malo posvijetlila ali nikada potpuno.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 09:56   #40
A kad se pojavljuje linea negra? ja sam 17 tjedan i još je nema
__________________
Kada umreš,ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup
papricica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.