Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2008., 11:04   #81
tamna koža pazuha

primijetila sam u zadnje vrijeme da mi je koža pazuha potamnila, i to prilično. baš je vidljivo. inače koristim lushov aromacreme kao dezić već godinama, i nikad prije nisam imala problema, a brijem se baleinim gelom za brijanje i mijenjam britvice redovito, i sto godinama.
stvarno neam pojma koji bi mi se vrag mogao dogoditi. nisam ništa promijenila u zadnje vrijeme...i nije mi jasno.
ima tko kakva iskustva?
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 02:23   #82
Do najcesce dolazi od dezica, narocito ako sadrzi alkohol!
Ako imas hrabrosti, depiliraj (cupanjem ), pa neces morati stalno brijati i time iritirati kozu. Dezic samo pred izlazak, ne bi ga stavljala automatski nakon tusiranja!
nudistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 07:18   #83
dezić je lushev, tako da sigurno ne sadrži alkohol, a smijem ga stavljati samo na suhu i čistu kožu- što bi reklo poslije tuširanja. a ionako ga stavljam samo jednom dnevno- ujutro poslije tuširanja.
i meni je to palo na pamet, mislim da ću ga malo promijeniti, pa ću vijeti.
a čupanje ni na nogama ne mogu izdržati jer nisam baš dlakava a i koža mi je tanka i osjetljiva...tako da

hvala
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 07:41   #84
Hm, meni je koža na pazuhu isto tamnija, a do sada nisam o tome ni razmišljala. Uvijek sam mislila kak je to od čestog brijanja, isto kak muškarci imaju tamniju kožu lica na mjestima gdje im rastu dlake.

Ima li tome uopće lijeka?
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:01   #85
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
dezić je lushev, tako da sigurno ne sadrži alkohol
da li si 100 % sigurna u to?!
jer prodavači u Lushu lažu kad kažu da njihove stvari ne sadrže alkohol. ako želiš dokaz, skeniram sadržaj (na engleskom a ne hrvatskom) s peelinga iz lusha.
lushevi proizvodi su proizvodi koji se ne testiraju na životinjama i to je ono "prirodno" kod njih a ne laži da ne sadrže "otrove"!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 17:14   #86
U tome i jeste problem ako stavis dezic direktno nakon tusiranja. Ako ne izlazis van neposredno nakon toga, onda se ne isplati! Pred sam izlazak se malo plaknes ispod pazuha pa tek onda dezic!
I meni je koza izuzetno osjetljiva, ali kako se secerna pasta ne lijepi za kozu vec samo za dlacice, onda nije veliki problem! Kada sam probala epilator ispod pazuha, ne samo da je boljelo , vec je oko svake (bivse ) dlacice bilo crveno; kada se sve pocupa odjednom, sasvim je drugi rezultat! (Mislim, jos se malo crveni, ali kada brzo ohladis, brzo se i smiri; od epilacije mi se nije smirilo 3-4 dana!)
nudistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 18:51   #87
I meni je koza izuzetno osjetljiva, ali kako se secerna pasta ne lijepi za kozu vec samo za dlacice, onda nije veliki problem! Kada sam probala epilator ispod pazuha, ne samo da je boljelo , vec je oko svake (bivse ) dlacice bilo crveno; kada se sve pocupa odjednom, sasvim je drugi rezultat! (Mislim, jos se malo crveni, ali kada brzo ohladis, brzo se i smiri; od epilacije mi se nije smirilo 3-4 dana!)[/QUOTE]

ja nikada necu zaboraviti svoje prvo cupanje. stvarno ne znam kako mi vrag nije dao mira.. ali to sam napravila sa weet trakama.. i vjeruj te mi pazusi su me boljeli ko sam vrag.. a crvenilo se stravicno..
medutim, sve je stvar tipa koze.. mislim da je tesko odrediti kome ce biti kako.. recimo meni se ne tamni pod pazuhom.. dok recimo sestra koja apsolutno sve brije od nogu pa do pazuha.. ima stravicno tamni pazuh.. tako da mislim da je to mozda cak od brijanja..
nikky55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 19:28   #88
@ zuzi- ohladi malo, nisam to rekla na taj način da pokušavam nekome lagati, nego samo nemam osjećaj da ga sadrže jer ja nisam baš dobro podnosila deziće s alkoholima, i peklo me, a ovo već godinama koristim i ništa mi se slično nije dogodilo.

@nudistica- ali ja idem van direktno nakon tuša navikla sam se na to još u domu dok sam bila, i e mijenjam rutinu, radije imam pazuha tamnija
i ja sam pokušavala čupati dlačice na nogama šećernom pastom i mazala sam nakon toga ko luda noge jer su mi se skroz osule, pekle su me par sati nakon toga, i sva sam se ljuštila kako su suhe bile i osjetljive...ali hvala na savjetu

@nikky- i ja imam osjećaj da je to od brijanja...i da će tako i ostati dulje. ha dobro, šta je tu je...

hvala svima što ste me zapazile i odgovorile
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 20:27   #89
nema frke.. najbolje da radis kako tebi najbolje pase.. i da se dobro osjecas... eto ja sam puno puta misla da mi neke stvari nece pasati.. pa sam se i dugo dvoumila.. dok nisam odlucila...
ako te ne smeta to tamno nemoj se onda sa time ni zamarati..
nikky55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 21:50   #90
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
...nisam to rekla na taj način da pokušavam nekome lagati...
nisam ja tebe optužila za laži, nego sam rekla da prodavačice u Lushu "lažu" ili ne čitaju englesku deklaraciju. a dobro si provijeri da dezić koji koristiš stvarno nema alkohola!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 13:23   #91
Na zalost, koza nam se svima vrlo individualno "ponasa", pa mozemo samo govoriti o svojim iskustvima u nadi da bi to i nekome drugome moglo pomoci i dati neku ideju. Sveopceg recepta nema
Ali vrijedi malo i eksperimentirati za ljepotu, zar ne?
nudistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 13:44   #92
Quote:
nudistica kaže: Pogledaj post
Na zalost, koza nam se svima vrlo individualno "ponasa", pa mozemo samo govoriti o svojim iskustvima u nadi da bi to i nekome drugome moglo pomoci i dati neku ideju. Sveopceg recepta nema
Ali vrijedi malo i eksperimentirati za ljepotu, zar ne?
a tu se slazem.. kako ces shvatiti sto ti najbolje odgovara ako ne probas vise toga.. ali je uvijek dobro se prije raspitati sto je blaze, sto je sigurnije da ce ti manje naskoditi..
nikky55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 14:37   #93
Apsolutno! Zato smo tu!
nudistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 17:34   #94
meni je isto koza ispod pazuha tamna...kao da imam neke plavice, i to je zbog brijanja. jedino to podnosim tako da tome nema pomoci. ima mozda neka kremica(koju bi preporucili) da smanji tu iritaciju ili plavilo?
__________________
it's nice to be important, but it's more important to be nice....
minnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 18:08   #95
Quote:
minnie kaže: Pogledaj post
meni je isto koza ispod pazuha tamna...kao da imam neke plavice, i to je zbog brijanja. jedino to podnosim tako da tome nema pomoci. ima mozda neka kremica(koju bi preporucili) da smanji tu iritaciju ili plavilo?
muske britvice
s tim da se ne salim... otkako sam pocela dragom krasti britvicu, preporodila sam se
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 18:50   #96
Quote:
macka kaže: Pogledaj post
muske britvice
s tim da se ne salim... otkako sam pocela dragom krasti britvicu, preporodila sam se
Ako bas moras britvice, onda zbilja preporucujem muske (npr. Mach3), razlika je nevjerojatna!
Ali ipak preporucam egipatsku...
nudistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 12:15   #97
Quote:
nudistica kaže: Pogledaj post
Ako bas moras britvice, onda zbilja preporucujem muske (npr. Mach3), razlika je nevjerojatna!
jel'da? ja se s onim Venus svaki put porezem i koza mi bude uzasno iziritirana... a otkako sam jednom 'posudila' od dragog jer sam bila u nestasici skuzila sam koja je nevjerojatna razlika!
njegove su gilette blue2 excel... ili kakoliseveczovu... ma tako nesto slicno... zakon!
macka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 21:58   #98
Quote:
macka kaže: Pogledaj post
jel'da? ja se s onim Venus svaki put porezem i koza mi bude uzasno iziritirana... a otkako sam jednom 'posudila' od dragog jer sam bila u nestasici skuzila sam koja je nevjerojatna razlika!
njegove su gilette blue2 excel... ili kakoliseveczovu... ma tako nesto slicno... zakon!
Kao da je one zenske britvice pravio neko ko ne voli zene
nudistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 00:56   #99
hvala vam. ja sam se vec pobojala da imam sugu

definitivno cu poslusati neke od vasih savjeta
__________________
When faced with two choices, simply toss a coin. It works not because it settles the question for you, but because, in that brief moment when the coin is in the air, you suddenly know what you are hoping for.
Biberlee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 18:03   #100
Quote:
AHSATAN GNUS kaže: Pogledaj post
...za tijelo isto A-Derma Exomega ...
Thanx na svim savjetima!
A-derma je pomogla 100%. Dok sam je koristila (3-4 puta tjedno) nije me nista zatezalo niti svrbilo. To mi je sad must-have u toaletnom ormariću . Zbilja je skupa krema, ali nije mala bočica (kao npr ona krema od nevena dr. Theiss), pa nije toliki bad.
vikica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:50.